Keresés

Részletes keresés

WatchFun Creative Commons License 2016.10.07 0 0 3009

Nem fogod tudni megúszni az átalakitást, a beépitett szűrő túlságosan hatékony. Két dolgot tudsz tenni: átalakittatod a vázat úgy, hogy kiműtik belőle az IR blokkoló szűrőt, és beraknak helyette egy mindent-áteresztőt vagy eg csak uv-blokkolót,  ekkor egy objektivre felcsavart IR cut szűrővel a látható fény tartományában normál gépként tudod továbbra is használni a gépedet, mig felcsavarva egy IR szűrőt, infrában. Vagy a másik lehetőség:, a kiműtött IR blokkoló helyére beépittetsz egy infravörös szűrőt, onnantól a géppel csak infrában tudsz fotózni. Átalakitás nélkül csak irreálisan hosszú záridőket kapsz infravörös szűrővel, ha egy kis szél megfújja a lombot, már be is mozdult.

Előzmény: Lava04 (3008)
Lava04 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 3008

Sziasztok, Canon Eos 1100D-vel szeretnék infrafotózni, valakinek van tapasztalata? Milyen irányba kell mennem, szűrő vagy modosítás? köszi.

WatchFun Creative Commons License 2016.09.21 0 0 3007

Üdv! Keresnék valakit, aki rendelkezik Hoya R72 szűrővel, 58, 67, 77 vagy 82mm méretben és szept. 23. pénteken délután Budapesten (leginkább a XIV.-XV. kerületben) egy próba erejéig megengedi, hogy a gépemre feltekerjem...

 

Ha akad ilyen topiktárs, dobjon egy mailt legyen szíves a p126fun%freemail.hu címre, (ahol a %=@) egy elérhetőséggel és megbeszéljük a részleteket. Előre is köszönöm a segítséget!  WF

SzekelyG Creative Commons License 2016.09.17 0 0 3006

Üdv!

A kis Amazon hölgyem oldaláról megérkeztek az infra szűrők még nyáron, ha valaki kedvét lelné benne, egy próbát megér :)

Kép még nincs, a projekt csak most indul...

 

Előzmény: SzekelyG (3002)
empétr Creative Commons License 2016.08.06 0 0 3005

Sziasztok, régebben egy kis átalakított Canonnal infráztam, aztán most megérkezett a 30D-m mutatóba pár elkövetésem:
http://www.viewbug.com/photo/67056512

http://www.viewbug.com/photo/67701032

http://www.viewbug.com/photo/66793071

http://www.viewbug.com/photo/58081753

Fehérpárduc Creative Commons License 2016.05.05 0 1 3004

Nekem Hoya R72-es van, ma kipróbáltam a - szintén gyári, nem módosított - Sony SLT gépemmel is gond nélkül működik. Hétvégén el is viszem magammal, jó móka! :)

Előzmény: KozO (3003)
KozO Creative Commons License 2016.05.03 0 1 3003

bandita39  b.racso Zorko II

 

A képek nem sajátjaim, egy ismerősök készítette őket. Tudom, hogy semmi buherálás nincs a vázzal az obi meg olyan amilyen, annak nincs köze hozzá. A "csodaeszköz" a  Hoya 720-as szűrő. Ez a kép egy Pentax K-r (10-17mm F3.5-4.5 ED [IF] Fisheye) készült, ez pedig ugyanazon vázon 18-55mm F3.5-5.6 kitobival. Korábban Pantax-DA vázzal ugyanez, ezek nem voltak módosítva.

 

SzekelyG Creative Commons License 2016.04.24 0 0 3002

Sziasztok!

 

Nikon AF 14mm 2.8D szűrőhöz szeretnék infra szűrőt használni.

Ezen az oldalon azt írják, Fuji TAC zselatin szűrővel olcsón megoldható:

http://www.clubsnap.com/forums/showthread.php?t=761942

 

Úgy láttam ez Japánból szerezhető csak be, ez lenne az? Ez a japán Amazon oldala:

http://www.amazon.co.jp/FUJIFILM-%E5%85%89%E5%90%B8%E5%8F%8E%E3%83%BB%E8%B5%A4%E5%A4%96%E7%B7%9A%E9%80%8F%E9%81%8E%E3%83%95%E3%82%A3%E3%83%AB%E3%82%BF%E3%83%BC-IR-78-10X/dp/B003OUVEGC

 

De ha valakinek van ötlete, hogy az Infra mellett a C-pol és ND zselatin szűrőket hol érdemes beszerezni a Nikon 14mm-hez, azt is nagyon megköszönném!!

 

 

denito Creative Commons License 2016.02.23 0 0 3001

Sziasztok!

 

Elado egy gyonyoru allapotu, nagyon keves expos, infrasitott Canon 20D (SN:183100908*), 2 akkuval, toltovel, fix 45.000 forintert.

 

valamint:

 

Phottix Aster radios vakukioldo (ado es vevo): 7.000-

Phottix Cleon vezetek nelkuli tavkioldo (ado es vevo) : 3.500-

 

Erdeklodni a 06-hetven-299-37-kilencvenen, vagy a denitos77kukachotmailpontcom-on lehet. Megtekintesukre, kiprobalasukra pedig Egerben, illetve Budapesten van lehetoseg.

kjanesz22 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 3000

Üdv ! Írnátok cégeket ahol foglalkoznak IR átalakítással ? LifePixel-t ismerem, esetleg vhol közelebb(vagy az a legjobb?)!

 

Köszönöm!

.timber>>code Creative Commons License 2015.12.04 0 0 2999
kjanesz22 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 2998
sanskrit Creative Commons License 2015.07.14 0 0 2997

Udvozlet!

Koszonom az erdeklodest de el kell utaznom igy targytalan a hirdetes!

Sony NEX-3 infrared 720 vaz (sn. 2827146) 70e HUF
(ir -re atalakitott vaz, a szenzor elott 720 filter, eeassa-nal vasarolt)


Attila

sanskrit Creative Commons License 2015.07.13 0 0 2996

Udvozlet!



Elado az alabbi nem hasznalt fotos kellekem


Sony NEX-3 infrared 720 vaz (sn. 2827146) 70e HUF

(ir -re atalakitott vaz, a szenzor elott 720 filter, eeassa-nal vasarolt)


Ha erdekelne kerlek keress!



Attila +3670/611-0603

.timber>>code Creative Commons License 2015.06.13 0 0 2995

modositatlan kameraval a 720as filter egy nagyon eros voros filterkent fog mukodni... szoval szerintem felejtos... modositatlan kameran en min 780as filtert hasznalnek...

Előzmény: jaky (2994)
jaky Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2994

Kösszi a tippet, de akkor nem FF kép lesz a végeredmény..?  -  no majd ma délután kipróbálom :)

 

Előzmény: o0-0o (2993)
o0-0o Creative Commons License 2015.06.06 0 0 2993

Egy piros leveles képből véve mintát állítsd be manuálisan a fehéregyensúlyt.

Előzmény: jaky (2992)
jaky Creative Commons License 2015.06.05 0 0 2992

Sziasztok!

 

Egy olyan gondom van hogy nekem egy istenek se akarnak kifehéredni a a fák levelei, szép pirosak lesznek...  . A technika Canon 50D (eredeti szenzor - nincs átalakítva) Cokin IR szűrő 720nm és egy 17-40-obi, van valami 5letetek hogy mit csinálhatok rosszul?

 

.timber>>code Creative Commons License 2015.04.28 0 0 2991

Szia,

 

IR nem annyira bonyolult, felteve ha a kozeli inra alatt a 700-1000 nm-es tartomanyt erted. Ha 1000nm fole akarsz menni akkor arra valoban nem alkalmasak a fenykepezogepek. 

UV mar mas teszta (es novenyeknel annak van igazan ertelme hiszen ott jelentosen mas a kinezetuk az UV Pattern miatt). Viszont ez egy _sokkal_ nehezebb tema. Eloszor is nem mindegy milyen geppel fotozol es szinten nem mindegy hogy milyen objektivvel es vegul a filter sem olyan egyszeru mint IRnel. Ha teljesen nullarol akarsz belevagni akkor a kovetkezo setup lehet az egyik legolcsobb valasztas: Sony a3000 (hotfilter egy silica/quartz lemezre cserelve pl Spectrosil 2000 Silica Gel), Sony E-mount - M39 helicoid adapter (E-Bay), valamelyik 50mm f3.5 vagy v4.0 nagyitogep lencse (pl. Dixon Autocrat / Kestrel / Phago / Jessops 50mm f3.5 vagy hasonlo triplet optikak). Filterre tobb opciod is van. Az egyik, hogy stackelsz egy NIR Cut filtert (Schott BG40 vagy S8612 pl) es egy UV Pass filtert (Hoya U360 pl) a masik hogy veszel egy bader-U filtert. En az elobbit ajanlom (stack) mert ugy lesz egy (UV)-IR cut filtered szoval tudod a gepet normal fotozasra is hasznalni plusz az U360 rendesen ereszt at Infrat (ezert kell a BG40) amivel tudsz IR fotokat csinalni ugy, hogy az eg kek marad az UV miatt. 
IR fotozni hosszu zaridovel tudsz modositatlan gepekkel is, UVzni lehetetlen. Neked kell eldonteni, hogy megeri az extra penz az UV-t (novenyek eseteben szerintem UVnak sokkal tobb ertelme van mint IRnek).

Viszont ha multispectrumot akarsz fotozni akkor erdemes meg egy beam-splittert is epiteni (ezt meg tudod oldani hazilag is...) es tobb kamerat hasznalni. Igy meg tudod oldani, hogy azonos idoben keszul az UV/VIS/IR foto... Ezt foleg akkor hasznaljak ha rovarokat akarnak UV/VIS/IR fotozni. Statikus "targy" eseteben van idod cserelni a filtert stb.

Ha ossze akarod hasonlitani a kulonbozo filterek hatasat akkor itt egy gyors teszt (semmi kulonos csak innen az 5. emeletrol lottem gyorsan egy parat): https://www.dropbox.com/sh/jwwdsqpk0eyf4q0/AAA_z5aUC5u3E4Ykp-cSOPTaa?dl=0

 

Előzmény: Isti/84 (2990)
Isti/84 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 2990

Sziasztok!

 

Én azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehetséges megfelelő mesterséges megvilágítás mellett (teljesen zárt doboz, felülről mesterséges megvilágítás amely egységesen lefedi a szükséges hullámhossz tartományt) növényeket úgy fotózni különböző IR tartományban, hogy a képek egyenkénti utómunkálatok nélkül azonosak legyenek? Tudom, hogy ezen célra vannak speciális IR kamerák de azok az áruk miatt felejtősek. Arra gondoltam, hogy egy full spektrumú géppel és különböző szűrőkkel meg lehetne próbálni (UV is). Én nem vagyok annyira otthon a fényképezésben ez pedig egy még speciálisabb rész. Úgynevezett fenotipizáláshoz kellene. Vagyis növényeket (esetünkben egynyári dísznövények) kellene különböző kezeléseket követően fotózni különböző időközönként. A látható tartomány a cél persze de arra gondoltam, egy próbát megérne a közeli infra. Az irodalom megosztott ebbe a témába. Többen esküsznek, hogy hülyeség mert ezek a szenzorok nem erre vannak kitalálva, függetlenül az ir szűrő eltávolításától.

Na szóval, ha esetleg valaki kezdésnek tudna segíteni abba, hogy a full spektrumú gépével meg néhány szűrővel eljönne egy napot próbálkozni valamikor ősszel, az majd nagy segítség lenne mert kezdésnek nem vennék és nem is csinálnék gépet erre a célra úgy, hogy nem is tudom, hogy jó lesz-e. Persze nem ingyen, de azért szegény az eklézsia :D

.timber>>code Creative Commons License 2015.02.18 0 0 2989

Szia. Ilyen clip-on filtert nem talaltam amit en hasznalok az egy mezei Canon EF - Sony E helicoid atalakito es abba tudom berakni a filtereket. Igazabol csak a fisheye lencsemmel hasznalom mert a tobbinel van filtermenet. Ha London kozeleben vagy akkor meg tudom mutatni szemelyesen is :D

Előzmény: Vaporshark (2988)
Vaporshark Creative Commons License 2015.02.14 0 0 2988
Szia.

A7-en szeretnék ilyen clip-on filtert használni. Van ötleted hol lehetne beszerezni?

Köszi :)
Előzmény: .timber>>code (2958)
ítélőszék Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2986

Ő sem itt hirdet, csak berakta a linket. Azt más nem adásvételi topikban is meg szoktam hagyni.

Előzmény: DimensionSeven (2985)
DimensionSeven Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2985

PS: én is árulom az infrás vázamat, de nekem nem szabad itt hirdetnem. :)

DimensionSeven Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2984

Anybody out there?

D_Bob Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2983

Helló.

Videót mutatni nem fogok tudni. Az ok egyszerű: nem videózok.

 

Képeket itt találsz:

https://flic.kr/s/aHsjGCbJna

https://500px.com/dbob/sets/ir

 

Mellesleg annyiban különbözök elsősorban a videó és a kép IR szempontból, hogy amíg képkészítésnél elbohóckodik az ember a fehéregyensúllyal utólag, videózásnál előre be kell állítani...

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 2982

Hello.  Régóta tervezem lecserélni a 350D-met, elsősorban a videó hiánya miatt, a 600D-d pont megfelelő volna! Szeretnék pár képet látni, és elsősorban VIDEÓ-t amik a géppel készültek! Youtube-ra pár snittet(inkább több rövidet, mint egy hosszút) feltöltenél kérlek?!

 

Köszi! BUÉK!

Előzmény: D_Bob (2981)
D_Bob Creative Commons License 2014.12.28 0 0 2981

Mivel utóbbi időben még a kevesebbnél is kevesebbet használtam, lenne egy "infrásított" vázam, amit szívesen átadnák másnak.

Részletek itt

.timber>>code Creative Commons License 2014.12.09 0 0 2979

csak, hogy pici eletet is leheljek a topicba :)

 

Sikerult otvozni az IR-t es a halszemet. Megjottek a filterjeim :P

Sajnos idom (es fenyem) nincs, hogy komolyabb fotokat tudjak csinalni de egy gyors seta a szomszedban levo Finsbury Parkban, 680nm filterrel: 




.timber>>code Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2978

Kozben en is elorebb leptem egy picit :)

DimensionSeven: Nekem a Samyangot (ugyan egyelore csak sarga filterrel) sikerult elesre allitanom egy Canon EF - Sony NEX helicoid adapterrel (szerencsere a fokuszeltolodas a jo iranyba van, azaz kozelebbre kell fokuszalni) igy kb fel-1 mm-el novelve az FFD-t sikeres a muvelet, viszont az adapter belso felepitese miatt csak 30.5-es szuroket tudok hasznalni, ami annyira nem is gond hiszen azok olcsobbak, csak egyelore ND1000-est nem talaltam ebben a meretben :( 

oO_Oo: van esetleg fotod errol a megoldasrol? Gondolkoztam a 10-17esen en is meg anno Pentaxos koromban... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!