Keresés

Részletes keresés

Laborzona Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22933

Szia! Akár csinálhatnánk egy próbát is, átveszek tőled 1l valót, és csinálok vele néhány tesztet.

Előzmény: BNSfoto (22931)
BNSfoto Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22932

Azt is láttam, meg az elsőn valamikor a 90-es évek elején az 56 galériában valahol a Falk Miksában. Akkor nem képeket állítottak ki, csak az könyvek voltak odaláncolva (!) a fehér pulpitusokra...

Nekem is etalon, nagyon meghaladta a korát. Mai napig alig látok olyan mesteri munkákat a meztelenség ábrázolásában mint amiket Ő csinált. Talán Vadim Stein, de ős nem annyira extrém. Viszont mindketten pengék szakmailag is. Minőség, precízitás és művészi érték tökéletes egyensúlyban.

 

Ezért kell publikálni, ha a tiéd jelent volna meg előbb akkor nincs kérdés. Volt tavaly a mai manóban egy R.M. parafrázis pályázat, beküldhettél volna párat.

Előzmény: Rőth Sándor (22929)
BNSfoto Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22931

Jó kérdés, emiatt írtam le mert többen emiatt aggódtak. Felráztam mint atom, és nagyon ügyeltem porciózásokra. Viszont én senkit nem bíztatok, csak leírtam a saját tapasztalatom. Nagyon pontos mérleg és türelem kell hozzá. 
Bár egyre többet hívok itthon, de még mindig kétséges hogy el tudom használni az öt litert mielőtt megromlana. Ezt mindenki maga mérlegelje.
Megjegyzem egy barátom kizárólag tmaxot / kodak D76 kombót használ és mesés képei vannak, ami szintén figyelmen kívül hagyható, de nekem a sok elmélet után a gyakorlat valahogy hitelesebb. Ezzel együtt maradok a tmax/xtolnál, nekem ez jött be: régi jobo tank, 5perc előáztatás, xtol1:1 21fok 9.5 perc.

Előzmény: moTmeN (22928)
1facsavar Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22930

Szia!

Igazából   az ilyen tasakos kész vegyszereket csak oldott állapotban lehetne szétmérni, mivel a tasak tartalma nem egy vegyszer hanem több ami nem homogén, tehát a szétválasztás abszolút pontatlan is lehet.       + A kristályokat fel kell oldani! és nem leszűrni mert az is valami komponens és remélhetőleg nem tyúkszar. A jobb oldódást tudod segíteni, melegvízzel és a viztől függően egy kis Calgont adni neki.

Előzmény: BNSfoto (22925)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.05.02 0 1 22929

Örülök, ha tetszik.

Ismerem RM képeit, pár éve megvettem a nagy virágos könyvét.

http://www.amazon.com/Mapplethorpe-The-Complete-Flowers-Robert/dp/383279168X

 

Elég furcsa érzés volt belelapozni, mert egy sor olyan fotót láttam, "amit már én is megcsináltam" mielőtt láttam volna a Mapplethorpe képeit. Egyfelől visszaigazolás, hogy talán mégsem járok tévúton, másfelől meg izé, hogy akkor hogy magyarázzam meg, hogy nem az ő képeit majmolom.

 

Egy pár tulipános, kálás, képét ismertem már régről. Szerintem zseniálisak, ő az egyik kedvenc fotósom, több kiállítást láttam itthon és külföldön. Kevesen tudják úgy uralni 6x6-os négyzetet, mint ő. A Ludwig Múzeumban volt egy kiállítása két, vagy három éve, nagyon szép kópiák voltak, ha valaki meg akar tanulni nagyítani ilyen helyeken láthatja mi a minta.

Előzmény: BNSfoto (22927)
moTmeN Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22928

Azt hogyan oldottad meg, hogy a szetmert komponensekben ugyanakkora aranyban legyen minden, eredetileg beleadagolt vegyszer? Vagy nem szamit annyi pontatlansag?

Előzmény: BNSfoto (22925)
BNSfoto Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22927

Szép! Robert Mappletorpe-nak voltak ilyen tiszta virág fotói.

Előzmény: Rőth Sándor (22882)
BNSfoto Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22926

Vettem egy doboz 9x12-es matt forte400 tropicalt, alig várom mikor lesz kész a gépem! Lehet kérek kölcsön egyet, hogy kipróbálhassam.

BNSfoto Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22925

Friss xtolt kevertem, mert az R09 nekem alul teljesített, és nekem is volt kiválás, kristályosodás. Nagyon nem hülyeség előző nap bekeverni a vegyszereket! Én egy üvegbottal törögettem szét a kemény kristályokat. Legközelebb kipróbálom 30-40 fokos vízben, vszleg úgy könnyebben oldódik, de pihentetni, szűrni akkor is kell.

 

Egyébként megcsináltam az öt részre osztást, igaz kiderült hogy az egy grammos digit levélmérleg nem pontos! Szerencsére a cégnél használhattam egy komoly vegyszermérleget, azzal teljesen pontosan szét tudtam mérni a két komponenst. Úgyhogy nem kell félni, de nagyon körültekintően kell csinálni.

 

mamiya 645, 3.5/150, tmax100, xtol 1:1, epson V500

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22910)
Laborzona Creative Commons License 2015.05.02 0 0 22924

:-))))))))))

Előzmény: -Minarik- (22923)
-Minarik- Creative Commons License 2015.05.02 0 1 22923

MA kimentem a Graflex-el kiprobalni egy filmet. Egy idos ur odajott es mondja, hogy de regen hasznalt mar ilyen gepet. Elbeszelgettunk errol-arrol. MEgkerdeztem, hogy van-e kedve beallitani a gepet, amig megmerem a fenyt. Nagyon flottul fokuszalt, megemelte/dontotte a gep elejet. :)

Laborzona Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22922

https://www.youtube.com/watch?v=hFnyz2c7vB0

 

Előzmény: BUSZNYI (22920)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22921

Alleluja és öröm,hogy sikerült !  A régi idők mozija arról szólt, hogy a tanuló " főz " hívót. Meg volt adva a vegyszerek mennyisége, de sok esetben kissé hibádzott az oldási sorrend, ezért a nasi meleg vízben kezdte a ceremóniát, mivel tapasztalatból már tudta, hogy a második anyag jéggé? fogja hűteni a trutyit, majd a 3.-4. vegyszer kissé rendbeteszi ezt az állapotot és nem barnul be az oldat. Aki már tapasztaltabb volt az a 2. anyagnak csak a felét oldotta  fel először, majd a 3.4. után a másik részt. ( ez általában a Nátriumszulfit nevű anyag volt.) Ha véletlen csillogó lapos hókristályok jelentek meg akkor nagyon kellett igyekezni a meleg keveréssel, hogy a hidrochinon is tökéletesen feloldódjon. Ez általában PH.függő volt.

DE ma már ilyen nincs hiszen instant kávéban is lehet hívni !  ::))

Előzmény: BUSZNYI (22920)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22920

Minarik és 1facsavar!

 

Köszönöm a tanácsokat, végül is 24 óra ebből 4 óra meleg vízben szakaszos keverés mellett sikerült feloldani 99%-ban. A maradék kevés lebegő valami pedig eltűnt a szűrőpapír hathatós közreműködésével.

Én még ennyit nem szívtam vegyszer oldással.

 

Előzmény: -Minarik- (22915)
otifoti Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22919

ok

Előzmény: Rőth Sándor (22911)
otifoti Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22918

Hali!

 

Én még most is a postást várom!

Előzmény: D94A (22890)
t|3r Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22917

Üdv,

 

 

Fotoplus-nál 1db 1490.

Előzmény: BUSZNYI (22894)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22916

Tedd egy kicsit ( pár órára ) melegvízbe az edényt.

Előzmény: BUSZNYI (22914)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22915

Nekem az utolso gallon Xtolnal volt hasonlo. Az ido megoldotta. Feloldotta....

Előzmény: BUSZNYI (22914)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22914

Persze tudom, úgy szoktam magam is. De először használom ezt a hívót és kicsit soknak találtam a keverés után fel nem oldódott anyagot.

Ma még meg kevergetem rendesen, aztán leszűrőm. Remélem működni fog.

Előzmény: fvcc (22913)
fvcc Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22913

A "zacskós" hívót ajánlatos legalább egy nappal a használat előtt feloldani.

Előzmény: BUSZNYI (22910)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22912

Mosolygósabb lenne a világ, ha a másikról nem azt feltételeznénk, hogy hülye, vagy hülyébb, mint mi, vagy te.

 

Valószínű a szokásos expós pontokon megmérték a denzitást, és megszerkesztették a görbét.

Megnézték hol éri el az alapfátyol fölötti 0,1D értéket, és azt a pontot jelölték meg a film érzékenységének. Nem kell ezt misztifikálni.

Előzmény: Laborzona (22900)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22911

A szorgalmi feladatot passzolom, az ajánlatom továbbra is él.

Előzmény: otifoti (22896)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22910

Urak ahsznált már valaki itt Fomadon Excellt?

Az imént fejeztem be a bekeverést. És a második zacskó oldása finoman szólva nem volt 100%-os. Valami sárga szemcsér alkotórész nem igazán akar feloldódni. Minden előírásosan készült gyári ajánlás szerint. Nem mértem mennyi ideig kevergettem de egy D-76 nál kb. 2x hosszabban. Most hagyom állni holnapig, akkor megint megkeverem egy darabig és leszűröm. Kérdés mi lehet az alkotó elem ami nem oldódott fel? 

Buta kérdés, mennyire hiányozhat ez a hívóból vagy bele kalkulálja a gyár a fel nem oldódott %-ot is?

 

Nándi vettem írok majd.

-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22909

Olvasgatom, de idobe telik.

Szereztem Kodak contact frame-et. 4x5 filmhez. 5x7-es papirra. 

Most, hogy van rendes tankom sheet filmhez, eljatszadozom csendeletekkel es kontaktolassal.

Előzmény: Rőth Sándor (22905)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22908

Inkább én mennék ki érted Ferihegyre  ;-)))))))

Előzmény: moTmeN (22907)
moTmeN Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22907

Szivesen latlak. Szolj, hogy melyik repulogeppel erkezel, es hogy Koppenhagaba, vagy Malmobe menjek ki erted!

Előzmény: Laborzona (22873)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22906

Van egy kanarim. A homerseklettol fuggoen maskent enekel. 20 fokon a legszebben. :)

Viszont vizhomersekletet merni csak egyszer lehet vele. 

Előzmény: Laborzona (22904)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22905

Szerintem egészen jó kis oldal az. Onnan szúrtam ki a Rodinal-Xtol mixet, meg a Rollo Pyrot.

Nem úgy tűnik, hogy analfabéták szerkesztik.

Előzmény: -Minarik- (22903)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22904

És a Te utad pontosan mi is? Hogyan kalibrálsz stb.?

Előzmény: -Minarik- (22903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!