Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.30 0 0 22911

A szorgalmi feladatot passzolom, az ajánlatom továbbra is él.

Előzmény: otifoti (22896)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22910

Urak ahsznált már valaki itt Fomadon Excellt?

Az imént fejeztem be a bekeverést. És a második zacskó oldása finoman szólva nem volt 100%-os. Valami sárga szemcsér alkotórész nem igazán akar feloldódni. Minden előírásosan készült gyári ajánlás szerint. Nem mértem mennyi ideig kevergettem de egy D-76 nál kb. 2x hosszabban. Most hagyom állni holnapig, akkor megint megkeverem egy darabig és leszűröm. Kérdés mi lehet az alkotó elem ami nem oldódott fel? 

Buta kérdés, mennyire hiányozhat ez a hívóból vagy bele kalkulálja a gyár a fel nem oldódott %-ot is?

 

Nándi vettem írok majd.

-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22909

Olvasgatom, de idobe telik.

Szereztem Kodak contact frame-et. 4x5 filmhez. 5x7-es papirra. 

Most, hogy van rendes tankom sheet filmhez, eljatszadozom csendeletekkel es kontaktolassal.

Előzmény: Rőth Sándor (22905)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22908

Inkább én mennék ki érted Ferihegyre  ;-)))))))

Előzmény: moTmeN (22907)
moTmeN Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22907

Szivesen latlak. Szolj, hogy melyik repulogeppel erkezel, es hogy Koppenhagaba, vagy Malmobe menjek ki erted!

Előzmény: Laborzona (22873)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22906

Van egy kanarim. A homerseklettol fuggoen maskent enekel. 20 fokon a legszebben. :)

Viszont vizhomersekletet merni csak egyszer lehet vele. 

Előzmény: Laborzona (22904)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22905

Szerintem egészen jó kis oldal az. Onnan szúrtam ki a Rodinal-Xtol mixet, meg a Rollo Pyrot.

Nem úgy tűnik, hogy analfabéták szerkesztik.

Előzmény: -Minarik- (22903)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22904

És a Te utad pontosan mi is? Hogyan kalibrálsz stb.?

Előzmény: -Minarik- (22903)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22903

De o tudja. Barmikor vegig tud menni rajta megint. 

Az itt jelenlevok mas-mas cuccal dolgoznak. A felszereles kalibralasa is eltero. Homerok kozt is lehet elteres. 

Te a magad utjan barmikor vegigsetalsz. En meg az enyemen. 

Előzmény: Laborzona (22902)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22902

Sajnos pont az nem derül ki melyik úton haladt az illető.

Előzmény: -Minarik- (22901)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22901

Az azért levonható belőle, hogy több út vezet Rómába.

Előzmény: Laborzona (22900)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22900

Lefordítattam kár, hogy nem ír arról, hogyan vette fel a görbét, és hogyan ellenőrizte az ISO –t.

Előzmény: moTmeN (22872)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22899

Kicsit legoztam.

A fekete bizbaszok tavtartok a temperalo edenyeknek hivas kozben. Egy kis tarto meg kiegeszito a rovidebb hivotankhoz.

Osszeallt a kep.

Előzmény: -Minarik- (22897)
Laborzona Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22898

Szia! Engem érdekelne, de beszéljük meg magánba, mert szeretnék onnan mást is.

Előzmény: BUSZNYI (22894)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22897

Itt egy ajfonos kep a patersonrol. A ket hosszu tankban olyan betetek vannak, amik 4x5 film tartora engednek kovetkeztetni. A piros kupak a temperalo edenyek. A kicsik valami merokek. A kis fekete bizbaszok nem tudom mire jok. Jobbra a talca, ami temperalasnal tartja a kupakat.

ha valakinek van valami infoja a geppel kapcsolatban, (hianyzo alkatresz, stb) kerem ne tartsa vissza.

otifoti Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22896

Köszi. Ha ismét rászánom magam lehet, hogy élek vele.

Vagy csinálhatnál nekem egy negát és egy tökéletest nagyítást róla.

Szürke tábla elé valami éket és valami fotót tenni, úgy lefényképezni majd előhívni a negát, hogy 0.7 legyen a szürke és az ék lépcsője is jó legyen, majd egy olyan nagyítást készíteni amin a szürke 18%-os és az ék lépcsője is stimmel. Fényes papírra.

Előzmény: Rőth Sándor (22895)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22895

Egy Barbieri Densy 511 denzitométerem van, ezzel lehet filmet papírt mérni, színest is.

Ha eljössz használhatod, vagy, ha elküldöd a mintát szívesen megmérem. A legtöbb modern géppel 1/3 fényértéknyi lépcsővel lehet exponálni mintát.

Előzmény: otifoti (22893)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22894

Urak!

 

Kisfilmet szeretnék venni. De a fokusz fotónál akkor van jó ára ha legalább 10db vesz az ember.

Nos ennyit nem "szeretnék" $$ egyszerre venni. Valaki nem társulna Tmax 100 kisfilmben? Így 1460Ft/db lenne.

otifoti Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22893

Köszi! Színes nekem is van. Fekete kellene. Igen a Durst is gyártott, meg más is. Egy régi magyar papírt szeretnék beprogramozni egy nagyítógépbe. Már régóta keresek mindenhol, de sajnos sehol sem találok. Gondolkoztam, hogy készítek egy 0.7 denes negát de nem tudom olyan apró lépésekben körűl exponálni meg nincs átnézeti densitometerem amivel kimérjem. A Mastersixel próbáltam kimérni de hát az nem tökéletes.

 

 

Jól írod! Némi megalkuvással használható.

Azt is jól írod, hogy a legpontosabb expó és hívás adja a legtökéletesebb eredményt.

 

Sok esztendővel ezelőtt láttam több amerikai Kodal által lelaborált ff nagyításokat. 18x24 és 30x40 körülit. Gyönyörűség volt. A fekete olyan mély volt amit el sem tudtam addig képzelni, hogy lehetséges és ha jobban szemügyre vettem tele volt rajzzal. A fehér vakított mint a nap, és mégis volt rajz benne. Soha sem felejtem el azokat a képeket és soha sem tudtam megközelíteni azt a minőséget. Bár most már ritkán nagyítok, he ha egyszer sikerűlne olyan nagyítást készítenem akkor az csodálatos lenne. Szívesen megnézném most is azokat a képeket, hogy valóban olyanok mint amilyennek a képzeletem tárolja vagy csak az idő szépítette meg?

Előzmény: Rőth Sándor (22879)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22892

Ertheto. :)

Ha megis erdekel, akar csak alkatresznek, nem okoz nehezseget nekem, hogy jobban atnezzem. Egyre kevesebb vn ezekbol. Ki tudja. A tomeg alapjan ki lehet kalkulalni a postazasi koltseget.

Előzmény: D94A (22891)
D94A Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22891

Ok köszi! Nem hiszem , hogy Borsodból megéri elmenni érte:-)))

Előzmény: -Minarik- (22889)
D94A Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22890

A JOBO gépet én is így használom. Nekem mindig hozta az elvárt eredményt. 

Előzmény: Rőth Sándor (22886)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22889

Woodstock, Connecticut USA.

Előzmény: D94A (22887)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22888

Az alant emlitett helyrol vettem azert par dolgot.

Egy Paterson hivogep a temperalo poharakkal es harom kulonbozzo meretu hivotankkal, meg filmhivo orsokkal. Par nagy talca. Ketto papir safety doboz. Harom doboz 4x5-os film. Ilford es kodak. De a legfontosabb, hogy tizenot perc beszelgetes utan kiderult, hogy vannak Jobo cuccai.

Van neki harom 4x5-os hivotankja, meg egy halom papirhivotankja amit ebayen ad el. Sikerult megdumalnom, hogy a hianyos cuccokat adja el. Igy lett egy 4x5-os hivotankom a filmtartoval es a kozepso csovel, de teto nelkul. De abbol van extram. Egy halom 35-os orso, 5 vagy hat piros tank fedo.

Előzmény: D94A (22883)
D94A Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22887

Hol található ez a cucc?

Előzmény: -Minarik- (22885)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22886

Ez már elég drága film ahhoz, játsszon vele az ember. Bemértem magamnak, nekem 100 ASA az érzékenysége, ahogy a Kodak megadja, a hívására pedig teljesen stimmel az Xtol adata.

CPP2-vel 30 másodpercig megpörgetem rendesen, 5-6 fokozat körül, azután végig a leglassabban, az F állás körül.

Előzmény: D94A (22883)
-Minarik- Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22885

Nem en arulom. Ma megneztem a Beseler 45-os nagyitot, amit arultak. Nem hoztam el, mert egy roncs. Ez volt mellette. Engem nem erdekel, de gondoltam, hogy teged talan erdekel. :) Bejott.

Gombokert arulja a tulaj. A nagyito, meg egy talicskanyi dolog volt 100 dollar. Ez egy 120 voltos modell, de egy sima atalakitoval megy 230 voltos halozaton. A fontos tenyezo, hogy regota all es mikor bedugtuk a halozatba, nem kelt eletre. Viszont elkepzelheto, hogy csak sima kabel, vagy biztositekhiba. Nekem nem gond, hogy ranezzek. Vagy ha alkatresznek erdekel akar ugy. Ha senki nem viszi el, jovo heten kidobja. Ha neked kell akkor a szallitasi koltseg meg egy pici a vetelarba. En nem akarok keresni rajta.

Előzmény: D94A (22881)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22884

Igyekszem labormederben terelgetni a beszélgetést, még ha leginkább monológ akkor is.

Laborzóna úr leginkább a Mikes Kelemen nénikéjét helyettesíti.

Előzmény: Rollei (22880)
D94A Creative Commons License 2015.04.29 0 0 22883

Lakik nálam egy Jobo CPP2 1500 és 2500-as tankokkal, egy Sitte emelőkeretes hívógép és egy Kombiplan. Fogok csinálni egy tesztet. Tmax 100 síkfilm és Xtol hívó Szigorúan a gyári előírások alapján kívánom végrehajtani.

Előzmény: Rőth Sándor (22879)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.29 0 2 22882

Tegnap esti hívás.

TMX 4x5, 100 ASA-nak exponálva, Xtol, csapvíz, gyári idő, Jobo. Az expó a csúcsfényre mérve, nem a feketére. A háttér nem fekete. Természetes fény.

Az egyiknél 8 sec. volt a mért érték, 16 sec. az expó, a másiknál 30 sec. a mért, 120 sec. az expó.

Innentől kezdve tök mindegy a tényleges ISO, a gép mindenképp állványon van. Ettől függetlenül a Kodak film érzékenysége 100 ASA gépi hívás mellett is.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!