Keresés

Részletes keresés

siófoki35 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 10485

a legelső kutyás nagyonkirály :)

Előzmény: majmokbolygoja (10465)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10484

Nem csak állt. Időnként hívtam is vele. Alig van már csak 2 kisfilmre való.  Tehát használom.

 

1facsavar

 

Azért ennyire nem vagyok felszerelve technikával. ;-)

Előzmény: Rőth Sándor (10483)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10483

Lehet ez a titok nyitja, meg kell keverni a D-76-ot, és négy hónapig érlelni, mint a bort.

Előzmény: BUSZNYI (10472)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10482

Azt hittem, hogy van egy drónod is a cucchoz .  :))

Előzmény: BUSZNYI (10481)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10481

A torony pont egy FA 2,8/100mm MACRO obi volt.

Volt a toronnyal szemben egy párkányon egy másik templom onnan fotóztam.

Előzmény: 1facsavar (10479)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10480

-Minarik-, 1facsavar

 

Köszönöm a visszajelzéseket.  Részemről lehet több kép is, szívesen nézem is és osztok is meg. És a javítószándékú kritikákat is szívesen veszem. Tanácsokat stb.

A képek PENTAX MZ-S 2,8/50mm MACRO obival készültek.

 

Előzmény: 1facsavar (10478)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10479

Csak úgy . Kíváncsi lennék a tornyot mivel követted el? RB?

Előzmény: BUSZNYI (10472)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10478

Szia!

Elszoktunk attól, hogy itt fényképek is megjelenjenek ? De talán változik a metod.   :)

Előzmény: -Minarik- (10477)
-Minarik- Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10477

Telefonon is jok.

Előzmény: 1facsavar (10474)
foveon Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10476

sztem felmeretezi azert lesz eletlen. elvileg ez a tarolt.

Előzmény: BUSZNYI (10473)
-Minarik- Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10475

Tetszik a harangtornyos. 

En is mostansag terek at a D-76ra. Van belole par csomaggal. 

Előzmény: BUSZNYI (10472)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10474

Miért fosol, élesek ezek most is! Monitor kérdése!

Nekem egy sz------------- laptopon is teljesen oké az ablak feletti repedés is .

Előzmény: BUSZNYI (10473)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10473

Esküszöm ezek a képek élesek voltak mint a borotva amíg fel nem töltöttem őket ide :-(

Előzmény: BUSZNYI (10472)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10472

Miután megszaggattam ruháimat és kiborítottam az összes X-tolt újra "labor" vasárnapot tartottam.

Volt otthon 4 hónapos D-76. Most már nem kockáztattam kipróbáltam hív e, és szépen dolgozott.

Nosza Agfa APX100 New emulzion hívásra fel. 

A hívás sikerült. A nyersanyag nem rossz de a fuji Across 100 szemcséi jobban tetszenek. És mivel az Agfa is alig drágább majd marad a fuji (nálam). Nem reprezentatív nem mértem semmit úgy hívtam mint szoktam.

Csatolok pár képet hátha érdekel itt valakit. Nem művésziek és nem is akarnak azok lenni (ahogy én sem), még mielőtt valaki csúnyákat mondana rájuk.

 

fecskea1 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 10471

Mérőknek és mérni szándékozóknak eladó:

 

- GOSSEN PROFISIX fénymérő (9A49590)

- Profi Lux előtét (szférikus diffuzor)

- Profi COlor előtét (9B51440)

- Profi Flash előtét (1D24726)

- Profi Tele előtét

- Profi Labor előtét

frissen szervizelve, kalibráltatva.

Egyben 30.000,- Ft.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 10470

Sziasztok! Jövő szombaton (Március 07.) ismét laborszombat.

 

Téma: Fekete-fehér (f-f) analóg labortechnika kezdő és haladó szinten.

Rejthet-e valami többletet az analóg technika a mai felgyorsult digitális világban? Ha van valami kérdése az analóg technikáról, de soha nem merte megkérdezni, avagy mennyire sötét egy sötétkamra.
Előadás sorozat labortechnikáról a Reflex Fotóklubban, szombatonként, 13:00 – tól, kis csoportokban. Előzetes jelentkezés, és további információ: 
zonarendszerma@mailbox.hu
Minden f-f fanatikust és nem annyira fanatikust szeretettel várunk!
Helyszín: Reflex Fotóklub, Budapesti Művelődési Központ (BMK)
XI. Etele út 55, II em. 208 terem. Fotólabor

Egy előadásra szóló belépődíj: 600 Ft, Reflex fotóklub tagoknak ingyenes  ;-)

 

 

Érdeklődés esetén: Előadás a jól exponált képekért, a Zónarendszerről, ANSEL ADAMS nyomán. Hogyan használható Ansel Adams módszere 2015-ben a napjainkban forgalomban lévő filmekkel, fotóanyagokkal és hívókkal. Ebből kiderül, a zónarendszer mennyivel egyszerűsíti le a labormunkát.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 10469

Szia! Én válaszolnék ha tudnék. Talán 2-5ASA lehet. De miért nem próbálod ki? Mondjuk erősen kék és UV érzékeny.

Előzmény: csiger78 (10468)
csiger78 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 10468

Sziasztok. Mivel én magam nem találom dobozban papirjában és a neten sem érdeklődnék tudja e valaki esteleg a WORK (tetenal) papirok érzékenységét ASA-ban?

 

Első sorban a 312N érdekelne, de persze nem lenne baj a többi sem, előr eis köszi.

G

VanikZoltan Creative Commons License 2015.02.25 0 0 10467

Előzmény: VanikZoltan (10466)
VanikZoltan Creative Commons License 2015.02.25 0 0 10466

Eladó egy Rodenstock  Rodagon f=210mm 1:5,6 nagyformátumú  nagyítóobjektív -gysz:10237470-

ára: 60.000 Ft

majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.24 0 0 10465

Elkészültek az első tesztrollok a renőrségi filmekből, eredeti értékeken lőve és hívva.

 

1989-ben lejárt ORWO NP15 ASA25

 

   

 

 

 

1988-ban lejárt Fortepan 50

 

   

 

 

 

moTmeN Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10464

http://youtu.be/PmwkWV4rwto?t=8m15s

Ahogy Garry Winogrand egy percben osszefoglalja ugyanezt.

Előzmény: Rőth Sándor (10463)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10463

Most, hogy elolvastad a B31 kartács definícióit, lekapcsolod a villanyt a fürdőszobában és előhívod a nagyítógépednek megfelelő optimális negatívot?

 

Kedves János, azt nem tetszenek tisztán látni, hogy a fényképészet egy komplex alkotói, vagy termelői folyamat (attól függ melyik részéről beszélünk), aminek a filmhívás egy kis szelete. Tulajdonképpen az is mindegy, hogy digitális, vagy hagyományos ezüst alapú fényképezésről beszélünk. A kép megszületéséhez sok dolog kell, felvétel és világítástechnika, képszerkesztés stb..

Lehet nagyon szép negatívot hívni a semmiről, attól legfeljebb egy-két technokrata kap magömlést, kérdés kinek akarsz játszani? A legszarabb kép is megtalálja a közönségét.

Ha annál többet akarsz, akkor fejben felépíted a folyamatot, a filmet előhívod, úgy, ahogy a Kodak javasolja a saját termékei leírásában, és megbízhatóan pontos jó negatív lesz a kezedben. Ha ez nem lenne elég, mert a szakmai, vagy művészi igényességed, vagy kísérletező kedved többet kíván, akkor érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni a dologra, de arra fel kell készülni, hogy a szenzitometriával való játék pénzbe, és időbe kerül.

 

Én még egyetlen olyan képet sem láttam B31 kartácstól, vagy valamelyik apostolától, ami megváltoztatná az álláspontomat.

Előzmény: BUSZNYI (10457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10462

;-)))))))

Előzmény: BUSZNYI (10457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10461

Persze rögtön összemértem denzitométerét az enyémmel, az általam használt értékeken ugyan azt mutatták, eltérés csak nagyon magas értéken volt.  Volt a srác denzitométeréhez egy kalibráló fólia, ha jól emlékszem 4,2D ott az én műszerem 0,02D „arrébb mért” de ez szerintem olyan jelentéktelen különbség, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni.

Előzmény: Törölt nick (10460)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10460

 

Az elöbb lemaradt

Előzmény: Törölt nick (10459)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10459

„nálam már jelent meg a laborban, fiatal srác denzitométerrel és szenzitométerrel a hóna alatt”

  ;-))))) 

A 2. és a 3. tárgy volt az övé, a többi az enyém  ;-)))))

Előzmény: Törölt nick (10458)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10458

Szia! Ezt szerintem nem tudhatod  ;-))))) lehetnek olyanok akik mérnek, nálam már jelent meg a laborban, fiatal srác denzitométerrel és szenzitométerrel a hóna alatt  ;-)))))

 

Komolyabbra fordítva, nem kell mérnie, ha valakit érdekel első körben mérek helyette. Neki csak elő kell hívnia tesztcsíkot.

 

Meg ajánlok olyan „próbákat” amivel ha nem is halál pontosan, de valamilyen szinten meg lehet határozni, a hívás meredekségét, és a tényleges ISO –t. Ami szerintem lényegesen több infó, és lényegesen jobban használható, mint a film és a hívó dobozán, vagy az interneten található, hívásra vonatkozó adatok. Pl. mit kezd egy kezdő a gamma értékkel, ami néhány gyártónál meg van adva? De tételezzük fel tudja a felhasználó, pontosan mit is jelent a gamma érték, az sem biztos, hogy a saját körülményei között is olyan értéket kap.

 

„Aki ért hozzá, annak meg nem szükséges.”

- Ezt kifejthetnéd bővebben, nem szükséges a hívásmeredekség, és a tényleges ISO ismerete, vagy neked van egy tuti módszered ezek csekkolására.

Előzmény: fvcc (10455)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.22 0 0 10457

Sándor értem amit mondani akarsz. De Nándi volt az egyetlen aki egyszavas válasznál részletesebbet írt a felvetésemre. Nem kell megfogadni nem kell egyetérteni, de foglalkozott vele.

 

Nándi köszönöm szépen. Azért ez szépen körül írja a dolgokat. Még akkor is ha valaki tökéletesen az ellentéte szerint csinálja a dolgokat.

Előzmény: Rőth Sándor (10456)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.02.21 0 0 10456

Egy kép többet mond ezer szónál.

Előzmény: Törölt nick (10454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!