Az Ön által felkeresett topic fegyverek, ill. annak látszó eszközök
forgalmazásával kapcsolatos adatokat is tartalmazhat.
Felhívjuk figyelmét, hogy csak akkor lépjen be, ha Ön fegyverek forgalmazásával
vagy felhasználásával hivatásszerűen foglalkozik, és a honlap látogatása nem
eredményezi valamely Önre vonatkozó jogszabály vagy egyéb szabályozás
rendelkezéseinek megsértését.
Az Port.hu Kft. a fórum számára kizárólag tárhelyet szolgáltat, a honlapon
megjelenő információk vonatkozásában szerkesztői felelősséget nem vállal.
Amennyiben megítélése szerint a honlapon jogellenes tartalom jelenik meg, úgy
azt kérjük, jelezze az Port.hu Kft. mint tárhelyszolgáltató felé.
Magyarország honvédelme és biztonsága EU, NATO, és világviszonylatban.
Minden, ami a MH helyzetét befolyásolta a közelmúltban, befolyásolja a jelenben, és befolyásolhatja a jövőben.
Aktív és inaktív katonák, rendvédelmiek, és a honvédelem iránt elkötelezett civilek klubja.
Lehet, hogy saját főnökeink (MH RAKTÜF, fehérvári Raktüf) fúrták meg csak azért, mert a németek nem rajtuk keresztül, hanem a tüzérdandár parancsnokon keresztül intézték az ügyet. Sok ilyen tüzér osztályról volt szó, végül, úgy tudom, mind elkelt, törökök, portugálok gyarapodtak vele a NATO-ban "cascading"-nak nevezett konstrukción keresztül. A gondolat nem halt el teljesen, mert kaptunk 522 különféle autót, az több mint egy tüzér osztály.
Ismét egy szánalmas pont. Mi az, hogy 2020? Mikor is készítették ezt a koncepciót? Ilyen távlatokban halálcsillagot, mars utazást meg bolygó kolonizációt szoktak tervezni normális országok nem egyéni felszerelés cserét.
Nem csak te vagy kíváncsi. A terepen ázó fagyoskodó katonák is. Baromi szánalmas amúgy. Megkezdődhet??? 25-30 évvel (na jó van ami 60-al) van lemaradva az egyéni felszerelés!
Hihetetlen, hogy 2015-ben még mindig erről beszélünk, hogy a katonáknak nincs rendes ruhája és mindenféle trükkökhöz kell folyamodniuk, hogy ne betegedjenek le egy gyakorlat után. Hány éve is húzódik ez a probléma????
Egyszer beszélgettem egy terepen munkákat végző vállalkozóval. Kb. 25-30 alkalmazottal dolgozott. A lehető legprofibb cuccokat vette meg nekik munkaruhának azt az elvet vallva, hogy ha lebetegszik egy szakembere és azért kiesik a munkából jóval többet veszt vele mint a ruhák ára.
Akkor egy újabb tétel a listán. Erről nem tudtam. Gondolom az történhetett, hogy jött valami okos szakértő logisztikus és azt mondta, hogy "Ingyen??? Ugyan már! Ezt később majd tankolni kell meg szervizelni oszt sokba fog az ám kerülni, inkább ne legyen semmi, mert venni úgysem tudunk."
Ha jól tippelek valakik ezt meg elfogadták. Kihez került? Melyik v4 ország lett gazdagabb ezekkel?
Nézzük meg összehasonlítva a 2014-es és a 2015-ös költségvetést, hol jelenik meg az a bizonyos plusz 9 milliárd.
- a Honvéd Vezérkarnál növekedtek a dologi kiadások 2,5 milliárddal
- a székesfehérvári Összhaderőnemi Parancsnokságnál növekedtek a személyi kiadások 1,5 milliárddal
- a Honvédkórházban növekedtek a dologi kiadások 1 milliárddal
- a hadigondozás feladatait újra a HM-re testálták 3 milliárdos kiadással (a 2014-es költségvetésben ez a tétel nem szerepelt)
- a HM magára vállalata a nemzeti ünnepek szervezését 760 millió forint tervezett kiadással
A fentiekből látszik, hogy a 9 milliárdos forrásbővülés elszáll a semmibe, felhasználása nem szolgál semmiféle reformot, nem eredményez képességnövekedést, beszerzésre továbbra is nevetséges forrás marad.
Benkő azt mondta, 241-ről 250-re növelték a hadi kiadásokat, meg 11 Md-ra számolnak a miniszterelnökség céltartalékából a béremelésre. Az elszálló 9 meg a tartalék 11 együtt 20, a béremelésre csak 11 van akkor, ha jut az 51,7 Md-os tartalékból, ami a teljes közszféra bérkompenzációját szolgálja.
Gyula! Add már össze a 9-et meg a 11-et! Az nálam 20, ami pedig több, mint az Általad számított 17. Igaz, ez még önmagában még mindig nem garancia az ideális megvalósításra!
Nem nehéz kiszámítani, a 30%-os emeléshez 17 plusz milliárd kellene. Hende 11 milliárdról beszél. Ezek szerint erősen lájtos lesz a 30%. Jövőre már nem fél 30 kell, hanem egész, vagyis 34 milliárd, plusz még 5%, hogy haladjunk a beígért 50 felé, összesen 35,7 milliárd. Ez rendesen elviszi a 2016-ra ígért 44 milliárdos növekményt, megint nem marad pénz semmi technikára vagy ruhára. Fő kő adni!
A "Lövész 2020" program már évekkel ezelőtt meghatározta a követelményeket a felhasználók igényei alapján. A szükséges források is kiszámításra kerültek. Ez utóbbi megléte esetén akár indulhatna is a beszerzés. Nekem a források kapcsán vannak kételyeim és a kivitelezés (mutyizás) mikéntje miatt.
Ha szigorúan ezt vesszük alapul, akkor a német sem dicsekedhet túl sok győztes háborúval az elmúlt 100 évben!
Szerintem ez egy előítéletes belemagyarázás. Nekem kurdokkal volt már dolgom szakmailag is. Nem éreztem azt, hogy lenéztek volna magyar voltlom miatt. Sőt...
Peshmargákat nem, de drúzokat ismerek, és elég hasonló a mentalitásuk ismereteim alapján.
Ők egyszerűen "nem vennék komolyan" (bocs de nem találtam jobb kifejezést) a magyar kiképzőt, mert nem éreznék harcosnak- magyar hadsereg nem a megnyert háborúiról híres...
Egy apró idézet a logisztikus cikkből : "Egy sűrű és nehéz év után még nagyobb feladatok elé néznek idén a logisztikusok: megkezdődhet a katona egyéni harci felszerelésének fejlesztését tartalmazó program megvalósítása, ...."
Erre azért kíváncsi leszek, hogy mit is értenek alatta!
Az afganisztáni minta alapján akár mi is kaphatunk felkérést. Most volt itt a főszemlélőjük és a jövő héten jön a "Mutti" is. Lehet, hogy erről is tárgyalnak?
De vmi azt súgja, fegyveres konfliktus esetén a facebook (és a többi) hamar cenzúrázva lenne a célországban.
-------------------
A következő háború eljöttét arról lehet majd felismerni, hogy előtte 48 órával megszűnik a nyilvános internet és mobil telefonálási lehetőség...............:-(((