Keresés

Részletes keresés

Laborzona Creative Commons License 2015.10.04 0 0 566
képfaragó Creative Commons License 2015.10.02 0 0 565

Ha tanulékony vagy, akkor is ez nem a tudakozó, hanem a tanfolyam topic.

Igen a nikonnál úgy van, hogy a váz akkor tudja állítani a rekeszt, ha az optika rekesze a legszűkebb értékre van a rekeszgyűrűvel beállítva. Ha kiveszed az optikát, és az újjaddal mozgatod hátul a rekeszmozgató stiftet láthatod hogy miért van ez így. Ezért van az optika rekeszgyűrűjén egy rögzítő kapcsoló is, hogy véletlenül ne állítódjon el 32-ről.

Előzmény: FOTOSS (564)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 564

Szia kezdő fotós vagyok de lelkes:-)) - és tanulékony :-)

Ez azt jelenti, hogy ha a legszűkebb álláson van a rekesz gyűrű, és ha a gépen állítom (digitálisan) mert azt láttam a kijelzőn hogy állítódik automatikus állásban, akkor ha belenéznék (most nincs kedvem elővenni összeállítani) :-) - akkor azt látnám hogy a rekesz állítódik, csak digitálisan? Tehát a gyűrű rögzítése azért van, hogy ne tudjon véletlenül elmozdulni a rekesz állító gyűrű? Ezek szerint állítódik a rekesz, csak a gép állítja? Köszi a válaszodat(kat)!!

Előzmény: Zoszi69 (560)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 563

Szia (sztok)!! .-)

Még lenne egy kérdésem biztosan tudnál(tok) segíteni.

Nikon 3100 gépemre vettem FOTGA kijelző GGS védő üveget.

Tök jó meg minden, de elgondolkodtam hogy tudom ezt levenni- ha majd egyszer le szeretném venni.

Ezt ugyanis nem a vákuum tartja rajta hanem kőrbe az üveg szélén öntapadós ragasztócsík van.

Megpróbáltam körömmel felhúzni de lehetetlennek éreztem úgy ráragadt.

Alápiszkálni meg nem mernék semmivel mert megsérteném az LCD kijelzőt.

Lenne tapasztalatod, esetleg tud valaki segítséget adni tanácsban?

Kissé úgy érzem hogy többet árt ez mint használ. Ha le kell szedni- bármely okból egyszer az sérüléssel járhat az LCD panelre nézve vagy van módszer amivel le tudom ezt szedni könnyedén?

 

ACS

Előzmény: Zoszi69 (561)
FOTOSS Creative Commons License 2015.10.02 0 0 562

Köszönöm szépen kedves barátom a válaszod!

Előzmény: Zoszi69 (561)
Zoszi69 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 561

AF viszont nincs vele, csak manuál fókusz.

 

Előzmény: Zoszi69 (560)
Zoszi69 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 560

Véletlenül a vázon nem tudod a rekeszértéket állítani. Alapból mindegyik rekeszgyűrűvel ellátott objektívet digitális vázon legszűkebb rekeszen lehet használni. Viszont a vázról a rekeszt tudnod kellene állítani.

Előzmény: FOTOSS (558)
tutututu Creative Commons License 2015.09.30 0 0 559

A D3100-as csak G jelzésű objektívet tud kezelni. Add el az objektívet (vagy a gépet)

Előzmény: FOTOSS (558)
FOTOSS Creative Commons License 2015.09.30 0 0 558

Üdv uraknak szakiknak!! :-)

Talán tudna valaki tanácsot adni nagy köszönet.  A Nikon Nikkor AF 75-240 mm- es  objektívem mellékelem a képet:

 

Az objektív Nikon D 3100 gépemmel csak a 32- es rekeszállásban tud a váz fényképezni vele.( jelen állásban)

(Legkisebb rekeszértéknél.)  Ez miért van, hogy tudnám a rekeszt növelni? Ha elállítom erről a rekesz értékről a

gépem kiír valamit, és nem lehet fotózni. Tökéletes képet készít ezzel a rekeszértékkel is, de ha szeretném növelni a fényerőt pl. éjszakai fotózás akkor azt hogy tehetem meg hogy lehessen képeket készíteni?

Biztosan a mesterrel van a gond (velem).  :-) Köszönöm a segítséget!

 

Laborzona Creative Commons License 2015.09.19 0 0 557

Ha valakit érdekel jövő Szombaton 26. –án ismét lesz laborszombat:

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Nikons Creative Commons License 2015.07.03 0 0 556

Megvan a Miskolci workshop dátuma és a helyszíne is, így már oda is tudtok jelentkezni!

A maximum létszám 15fő!

 

Bővebb infó&jelentkezés:
http://www.zsolnaigergely.hu/workshop/miskolc/

 

Ha eddig nem tetted most érdemes!

 

Jelentkezz Július 15.-ig a Miskolci előadásra, mert az addig beérkezett jelentkezések közül egy valaki teljesen ingyen vehet részt a workshopomon!

Laborzona Creative Commons License 2015.04.18 0 0 555

Sziasztok!

Fekete-fehér analóg fotó labortechnika kezdő és haladó szinten.

A fotóklubunk laborjában szombatonként 13:00 – 18:00.

Következő időpont Április 25.

http://www.bmknet.hu/bmk-eloadasok/7192-fekete-feher-analog-foto-labortechnika-kezdo-es-halado-szinten

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.17 0 0 554

Sziasztok! Most szombaton (Március 21.) ismét laborszombat.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134233455&t=9185692

 

Nikons Creative Commons License 2015.03.11 0 0 553

Sziasztok!

 

Országos intenzív workshop túrát tartok májustól, photoshop és kompozitfotó készítés témában. Az első helyszín-Pécs.

Bővebb infó  ide kattintva!

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 552

Sziasztok! Jövő szombaton (Március 07.) ismét laborszombat.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133998602&t=9185692

Lassu Viz Creative Commons License 2015.01.07 0 0 551

http://blog.fotosarok.hu/2013/08/fotos-mint-vallalkozo-mielott-belevagsz-jo-ha-tudod/

 

A hozzászólások is hasznosak lehetnek. Mire gyakorlott, jó szemű fotós leszel sok rendezvényt végigfotózol. Iskola ide vagy oda. 

 

Előzmény: T4B22 (549)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.07 0 0 550

Egy egyszerű tanfolyami oklevél nem ad szakképzettséget. Az OKJ-s bizonyítvány meg igen. Ha olyan helyre mennél dolgozni, ahol elvárás a szakképzettség, akkor egyértelmű, melyik kell. Ha nem elvárás, hát... egy oklevélnek nyilván egyetlen (két) értéke az eredmény és az oktatók neve. Szerintem teljesen szubjektív, hogy egy munkatársat akaró egyáltalán ismeri-e azokat a neveket, illetve elismeri-e azokat, illetve hisz-e abban, hogy egy bizonyítvány eredménye a jövőbeli megfeleléssel arányos.

Bár én kételkedem abban, hogy ma és itt lehet fotósként elhelyezkedni. Azért az elhelyezkedés szóhoz a munkaviszony fogalmat társítja az ember, kinek kell ma fotós havi fixért? Ha vállalkozásra gondolsz, akkor valakinek kell szakképzettség a vállalkozásban.

 

Előzmény: T4B22 (549)
T4B22 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 549

sziasztok.
egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a sima "oklevelet" adó fotós tanfolyamok és az okj-s szakmát adó fotós tanfolyamok között ??
megéri elvégezni az okj-s tanfolyamot, mert utána esetleg könnyebb az elhelyezkedés vagy bőven elég ebben a szakmában egy sima gyorstalpalót elvégezni ??
a másik kérdésem meg az lenne, hogy az okj-s rendszerben min. hány félév elvégezni ezt a szakmát, tudtok-e esetleg iskolákról linkelni.
köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 548
bestpixel Creative Commons License 2014.04.18 0 0 547

Esküvőfotó workshop lesz az egyik legelegánsabb luxusszállodában, a Corinthia Budapest Hotelben május 3-án

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.23 0 0 546

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, az analóg laborálás (filmhívás, nagyítás) Szombatonként 13:00 – 18:00 között, a XI. kerületben, a Reflex fotóklub laborjában, tanfolyamot tartunk, részvételi díj (egyenlőre), az elhasznált fotóanyagok. Akit érdekel küldjön emailt : zonarendszerma@mailbox.hu

 

UI: És ki fog derülni, miért jobb a zónarendszerrel mint nélküle  ;-)))))

 

Sőt segítek a pontos otthoni hívások meredekségét meghatározni (Zónarendszer), szenzitométer és denzitométer segítségével, és a tényleges ISO –t összelőni a saját fénymérővel és fényképezőgéppel. Igény szerint, előadás a zónarendszerről.

bestpixel Creative Commons License 2014.02.06 0 0 545

Ha valakit érdekel az aktfotózás és szeret különleges, szép modelleket fotózni: a Fotósképző Aktfotó workshopjaira mindig érdemes ellátogatni (ahogy a többi többi workshopra is)!

profi-glamour.com Creative Commons License 2013.07.01 0 0 544

Fotóklubunk következő programjai:
2013. 07. 04. V8 cars - klub est: http://www.profi-glamour.com/fotosuli/?p=1159

2013. 07. 07. IFS tanfolyam - Modell fotózás szabadtéren. Aki kihagyja sokat veszít. Olyan magabiztos tudásra, módszerekre és ismeretekre tehettek szert, ami garantáltan új szintre emeli a fotográfiátokat.http://www.profi-glamour.com/fotosuli/?page_id=214

profi-glamour.com Creative Commons License 2013.05.31 0 0 542

Tisztelt Partnereink, Barátaink!

 

Mindenkit szeretettel várunk idén 2013. június 8-9-én a PhotoKing műtermeiben megrendezendő nyílt napunkra.

10% kedvezmény minden termékünkre a hétvége alatt (kivéve Canon, Nikon). Mindent a kéznek, próbáld ki bármelyik termékünket műtermeinkben.

 

Csapolt sör és tepertőkrémes kenyér (Standard!) alap szolgáltatás és természetesen ingyenes. Feleségeknek, aggódó hozzátartozóknak igazolást állítunk ki!

 

Időpont: 2013 június 8 10:00 - 19:00

 

Helyszín: PhotoKing stúdió, 1132 Budapest, XII.ker. Kresz Géza u. 12.

8 modell, 4 helyszín, nyeremény sorsolás: fődíj komplett vakuszett

 

Tervezett programok:

 

2013. 06. 08. szombat
1. helyszín

10:30-12:00 – bluebox fotózás
12:30-14:00 – Photoshop
14:00-15:00 – ebédszünet
15:00-16:30 – bluebox fotózás
17:00-18:30 – Photoshop

2. helyszín

11:00-14:30 – boudoir fotózás óriáskígyóval, led paneles világítással
14:30-15:30 – ebédszünet
15:30-19:00 – glamour fotózás gumiabronccsal, füstgéppel

3. helyszín (szabadtér)

10:30-14:00 – kommandós fotózás akkumulátoros studió vakukkal
14:00-15:00 – ebédszünet
15:00-18:30 – motoros fotózás

4. helyszín

11:00-14:30 – extravagáns estélyi ruhás fotózás
14:30-15:30 – ebédszünet
15:30-19:00 – aktfotózás

2013. 06. 09. vasárnap

1. helyszín

10:30-12:00 – bluebox fotózás

12:30-14:00 – Photoshop14:00-15:00 – ebédszünet

15:00-16:30 – bluebox fotózás
17:00-18:30 – Photoshop 

2. helyszín

11:00-14:30 – fehérneműs fotózás, „beszűrődő fényekkel”
14:30-15:30 – ebédszünet
15:30-19:00 – boudoir fotózás óriáskígyóval, led paneles világítással

3. helyszín (szabadtér)

10:30-14:00 – vintage stílusú fotózás
14:00-15:00 – ebédszünet
15:00-18:30 – szexi fotózás két csaj

4. helyszín

11:00-14:30 – flexelős fotózás, 
14:30-15:30 – ebédszünet
15:30-19:00 – aktfotózás, állandó fényű lámpákkal

19:30 – Nyeremény sorsolás

 

 
Árakat és jelentkezési lehetőséget itt találjátok: http://www.profi-glamour.com/fotosuli/?page_id=978

 

bestpixel Creative Commons License 2013.04.30 0 0 541

Ha valakit érdekel az aktfotózás és szeret különleges, szép modelleket fotózni: a Fotósképző következő Aktfotó workshopján (május 4.) Müller Fanny lesz a modell (nemzetközileg elismert profi aktmodell).

 

De érdemes a többi workshopra is ellátogatni!

profi-glamour.com Creative Commons License 2013.04.23 0 0 540

Sziasztok!

Május 5-én új fotós tanfolyamot indítunk, ami valójában nem más, mint egy workshop sorozatból álló képzés. Ennek lényege, hogy azoknak, akik nem az alapoktól indulnak, de mégis hasznos gyakorlati információk  elsajátításával szeretnék fotográfiai ismereteiket kibővíteni, rendszerezni és tudatosan használni a tanfolyam nekik tetsző szintjén vagy részeinél vegyenek részt az oktatásban, ezáltal időt és pénzt takarítva meg.

Másrészt – több éves tapasztalatainkból okulva – rájöttünk, hogy 1-1 különálló workshop nem alkalmas arra, hogy minden információ átadásra kerüljön ráadásul úgy, hogy az átadott anyag le is ülepedjen, és ne potyogjon ki emlékezetünk tarisznyájából.
Éppen ezért tanfolyamunk/workshopjaink tematikáját úgy állítottuk össze, hogy részeik egymásra épüljenek, szorosan összekapcsolódjanak, és stabil alapot biztosítsanak egymásnak.
Az IFS módszer lényege, hogy szakít a közhelyessé vált szokásokkal és hozzáállással (miszerint “nem jók a fények, ilyenkor nem lehet fotózni, így nem szabad vágni, így nem lehet komponálni”,stb), és arra koncentrál, hogy az adott lehetőségekből és felszerelésből mindig a maximumot hozza ki, mindezt a körülményekhez alkalmazkodva, tudatos eszközhasználat mellett.

Amennyiben tanfolyamunk felkeltette az érdeklődésed téged is várunk szeretettel IFS képzéseinken, amelyekről itt olvashatsz részletesebben: http://www.profi-glamour.com/fotosuli/?page_id=177

 

Lassu Viz Creative Commons License 2013.02.03 0 0 539

A tudatos fényképezés felé elindító alapfokú tanfolyamot indít az Óbudai Fotóklub.

 

http://obudaifotoklub.hu/?page_id=10

 

Nem OKJ-s, de hasznos.

kb. Creative Commons License 2013.01.09 0 0 538

Nem tanfolyam vagy suli, de ezeken a kínai fotós túrákon is lehet tanulni a túravezetőktől és túrán résztvevő többi fotós útitárstól is:

 

http://blog.volgyiattila.hu/2013/01/04/fedezd-fel-azsia-rejtett-zugait-kulonleges-turavezetessel/

 

http://fotosturak.azsia.net/

profi-glamour.com Creative Commons License 2013.01.05 0 0 537

Sziasztok!
Január 19-én egy boudoir workshop-val készülünk nektek. Minden kedves érdeklődőt szívesen látunk: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=525933347431038&set=a.511143202243386.120122.492288064128900&type=1&theater

profi-glamour.com Creative Commons License 2012.12.12 0 0 536

Dec 20-án fotós klub estünkön igazi nyalánksággal készülünk nektek ;) Gyertek és nézzétek meg hogyan készült ez a kép: http://www.profi-glamour.com/?cat=21

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!