Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2015.03.03 0 0 989

Sziasztok!

Az imént találtam rá e topikra, bemutatkozásom, e-mailom nyílt. Katonai pályafutásom röviden: 1966-69 között voltam határőr a pécsi kerületnél. Kiképzésem Siklós, ill  Budapest-Ady liget, őrellátó voltam a Tótújfalus-i őrsön. Őrvezetőként szereltem le. Én vagyok 1967 decemberében.Lipták Laci a szakács Bordács Gyuszi hőr  én a hadtápos, Petc Lacis portos, Kravec laci pol.h. és Dominkovics Béla kiképző  Őkegyelme, egyik lovunk, rajta Herceg Gy,

 

j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2015.02.19 0 0 988

Milyen szívatásról beszélsz ha egyszer sem mostad fel a 90 m hosszú folyosót ? Mi annyival másképp csináltuk, hogy reggeli tornánál, lementünk a lépcsőházba, és lent nem jobbra az udvar felé mentünk hanem balra , be rögtön a sötét földszinti folyósóra, oda ahol a kabinet szobák voltak. mikor jött a század vissza , Toronyi Jenő(Mihály) barátommal csatlakoztunk hozzájuk és felmentünk a harmadikra......

Mikor meg körbe kellett futni 2 szer a laktanyát kívül a kerítésen, Jenővel ketten lassan futottunk, a többiek ránk vertek egy kört, akkor csatlakoztunk hozzájuk, de nem volt pofánk elsőnek befutni így "csak" hatodikok lettünk.....

Jenő azóta nyugdíjas rendőr alezredes, ugy látszik mégis tanult itt valamit...

Előzmény: legcsi (985)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2015.02.19 0 0 987

Szégyellem de már csak halványan emlékszem, pedig őrsellátó voltam, de sokat kiírtam a kutyatáp adagot!

valahogy így volt : Vöröshagymát zsírral meg kellett dinsztelni, sárgarépa, zöldség hozzá természetesen tisztítva, kicsi só. Mikor megfőtt bele a törmelék rizs, és ekkor mondta a kutyás ellenőrző tiszt a kutyavezetőnek: kóstolja meg !  Az csak nézett . Kóstolja meg ! jött az újabb felszólítás. Majd látván a bamba katona képet, megmagyarázta: Előírás szerint az edénynek tisztának kell lennie, amit összefőzött mind tiszta, emberi fogyasztásra alkalmas. (persze az edény nem mindig volt tiszta, a hanyag katonát ezzel a módszerrel lehetett rászoktatni a megfelelő mosogatásra. )  Ezek után beletették a Protekán kutyatápszert és kész volt.  Szögliget , 1975-77.  Vöröshagyma, zöldség néhány deka, rizs kb. 30 dg, protekán ,  hát nem tudom  úgy 1/2 kiló. Napi egyszer volt etetés.

Előzmény: ahogy akarom (983)
legcsi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 986

Szd.pk-m Tóth százados volt helyettes Börcsök Jenő volt akit igazán sajnálok hogy elhunyt. Nagyon emberségesnek ismertem.Ő volt aki engedélyezte a kimarcsimat több alkalommal is mikoris a barátnőm látogatásra érkezve rosszul lett és a pécsi Hk-ban kötött ki.Több hétig volt ott.

legcsi Creative Commons License 2015.02.18 0 0 985

Üdvözlet mindenkinek!

93 nov végétől 94 jan végéig voltam Siklóson,raktárosi kiképzést kaptam.Szivatások tömkelegét éltük át.A folyosó mosását mindig megúsztam,de a szekrénysor aljának feketére boxolását nem.A fókázást sem. Ultraviola disco habosra,majd foltmentesre törölni körletszemlére.Néha berepült a gólya,és a bukósisak és társai ágyneművel,matraccal együtt kiment az ablakon.Az egészségről annyit hogy úgy megfáztam hogy este elkezdtem köhögni és fél óra múlva vért köptem.Az étkezőben két bögre tea kellett.Egyik inni a másik kiolvasztani a fagyott felvágottat.Voltam bobi is .Az őrbundára emlékszik valaki? Elestem kint a jégen de meg sem ütöttem magam.D felállni sem tudtam.

A reggeli tornáról a kummantás úgy történt hogy néhányan felmentünk a legfelső szintre.Azt hiszem le volt zárva a folyosó,ezért ha megtelt a lépcsőház,a töbletet lezavartuk.

A vc külön fejezetet érdemelne.Nem tudom hány vc volt,de komoly összehangolt munkát igényelt a dolog.Ne legyen eldugulva,legyen tartály vagy vödör,lehúzó,ülőke,vagy csapnyitó amit az alegzségnél lehetett vételezni.

Szóval kifogyhatatlan életrenevelő tapasztalatokkkal rendelkezem.És jópár fényképpel,nevekkel.

 

 

hogen76 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 984

Üdv!

Dávid Gábor vagyok.96-97-ben voltam Siklóson élelmiszer raktáros.A kásádi őrsről kerestem volna képeket a régmúltból amikor idevetődtem.:-)Most per pillanat nincs jobb állapotban mint a siklósi volt "bázis".A mi időnkben már így hívták,csak őrizi jártunk át.Üdvözletem az Őrnagy Úrnak.

ahogy akarom Creative Commons License 2015.02.12 0 0 983

Sziasztok! esetleg valamelyikőtök tudja és le is tudja nekem írni ami volt a határőrségen a kutyáknak az ételükhöz a recept?

Nagy Z 52 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 982

Szervusztok cimborák !! 1972. 07-hó, voltam itt kiképzésen !!

Van valaki aki akkor volt és utána vissza jöttünk Ady ligetre ??

pulaii Creative Commons License 2015.01.21 0 0 981

pulko1970@gmail.com

 

Előzmény: andrastarsoly (980)
andrastarsoly Creative Commons License 2015.01.19 0 0 980

91.05-92 május.14 ig voltam sorkatona /Siklós -Beremend -Dunakeszi KVKI -Barcs majd ismét Siklós  / 91. nov-92. február- ig voltam Barcson Lőrincz alez. örs-pk. alatt:)

Előzmény: pulaii (978)
andrastarsoly Creative Commons License 2015.01.19 0 0 979

A topikra már feltöltöttem de ha dobsz egy emailcímet máris küldöm :)

kovacsek222@gmail.hu ra írj!

Előzmény: pulaii (978)
pulaii Creative Commons License 2015.01.11 0 0 978

szia én is Barcson volta 89-91. te mikor? elküldenéd nekem is a c16rol a képet???

Előzmény: Zsolt.zsolt (884)
pulaii Creative Commons License 2015.01.11 0 0 977

Szia te mikor voltál Barcson határőr? én 89-91

 

Előzmény: andrastarsoly (968)
borboya Creative Commons License 2014.12.24 0 0 976

Sziasztok!

Van esetleg valakinek képe/fotója buzipendelyről?

Bajtársi köszönet lenne a hála érte!

Cs Sanyi Creative Commons License 2014.12.23 0 0 975

Szia!  

 

:)  Én is itt voltam , a fotón is rajta vagyok, pár név jut eszembe: Deutsch Rudolf, Frazon Ferenc, Locskai János, Magony Péter , Csonka Sándor.......huuuu,de régen volt!!!!!!

Előzmény: kemi_62 (704)
mindenev Creative Commons License 2014.12.20 0 0 974

Szokás szerint lehagytam a képet...

mindenev Creative Commons License 2014.12.20 0 0 973

Hosszas keresgélés után került elő ez a fotó és emléklap (a sorban elöl álló vagyok én). Nem tudom, a "kollégák" közül valaki nézi ezt a topikot ?

Robert B Sandor Creative Commons License 2014.12.12 0 0 972

Szia

 

Szeman szazados UR a törzs sz koponyája hu de hányszor meg szivatott minket xd :))

 

Előzmény: Zs.J (970)
Robert B Sandor Creative Commons License 2014.12.12 0 0 971

94-95 siklos

 

Zs.J Creative Commons License 2014.10.29 0 0 970

Zsigrai János vgyk! 1984-1986-ig voltam SIKLÓSI KIK BÁZIS MENTŐSE!  ÜDV. MINDEN HÖR-NEK! KÜLÖN ÜDV. SZÉMAN JÁNOSNAK! DRÁVA PART UTÁN ITT IS!

M.T. Creative Commons License 2014.04.07 0 0 969

Üdv itt!

 

Kedves határőrök. Remélem, tudtok segíteni.

 

Minden évben Harkányban töltök három hetet a kórházban, délutánonként kerékpárral fedezem fel a környéket. Én nem voltam határőr, de a bátyám Siklóson kapott kiképzést és utána Mailáthon szolgált 74-76 között. Felfedeztem a környékbeli őrsöket (Háromfa, Mailáth, Old, Gyűrűspuszta).

Tésenfa község déli végén az út kelet felé kanyarodik. A végén van egy épület, ami elég "HÖRgyanús". Volt ennek valami köze a határőrséghez?

 

N 45.808265, E 18.118800

andrastarsoly Creative Commons License 2014.04.04 0 0 968

Kedves Sporttisz!

 

Valóban öregszünk és csak az emlékek maradnak meg. De ameddig lehet mindenki küzd az életben maradásért :)

Nekem ezek a Siklósi emlékek jók és sok mesélni valóm van gyermekeimnek, akik csak a hírekből ismerhetik meg mi is volt az a sorkatonai szolgálat.

Barcs, Beremend, Drávaszabolcs stb.. nagyon szép helyek voltak és azok is ma is. Egy két helyre azért sikerült elmennem így utólag nosztalgiázni.

Lőrincz alez-ről vagy Vígh őrngy-ról esetleg van valami híred?

 

Üdvözlettel és tisztelettel

Zsolt hőr.

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.18 0 0 967

Kedves Refi53 ! Örülök,hogy tárgyilagosnak ítéled meg írásaimat itt a Fórumon. Valójában mindig igyekeztem az igazság oldalára állni. Soha nem volt kenyerem,hogy kiszolgáltatott emberekkel keménykedjek. Parancsnoki beosztásban szolgálóknak sok esetben kellett azonban igent és nemet is mondani bizonyos emberi kérdésekben. Én úgy érzem,hogy nálam ez kellő arányban állt. Soha nem gyűlöltem senkit és nem a bosszú vezérelte tevékenységemet kiképzői feladataim során. A Facebookon rengeteg volt sorállományú jelöl meg ismerősként. És tapasztalataim szerint tiszteletből teszik nem pedig csak simulékonyságból. Talán meg még azért mert emberileg nem a gonoszságot tapasztalták tevékenységemben hanem a racionális katonai érdekek elfogadtatását,és azok végrehajtására nevelést minden eszközzel. Jó egészséget és minden más jót kívánok Sporttiszt.

refi53 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 966

Kedves Sporttiszt! Köszönöm a tájékoztatást.Sajnálom,hogy főleg rossz híreket tudtál írni.( a nevemet refi53-ra változtattam,mert a régivel nem tudtam belépni).Tetszéssel olvastam régebbi tárgyilagos hozzászólásaidat.Közben volt időm elgondolkodni a 2 éven amit Siklóson töltöttem -jó volt!                                                                            Üdvözlettel: H. Ferenc

Előzmény: Sporttiszt (963)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.16 0 0 965

Nekem ugyanezek a nevek ismerősők, de nagyon elszomorít -különösen Börcsök Jenő -halála. Stramm jó kiállásu ember volt, sajnálom.

Előzmény: mindenev (964)
mindenev Creative Commons License 2014.02.16 0 0 964

Szomorú olvasni, hogy mennyien őrzik már az Égi Határt ! Most - nekem 41 év távlatából - Börcsök Jenő - akkor főtörzs - volt a szakaszparancsnokom az alapkiképzése, Palásthy György főtörzs a tisztesiskolán, Markotics őrgy a századparancsnok volt. Akkoriban Liczencziás főhadnagy a zászlóaljtörzsnél volt, Botos főhadnahógy pedig a nyújtón mutatta be a "nagykelep"-et. Molnár főtörzs volt a fegyvermester, Ancsin hadnagy pedig - ha jól emlékszem - gh-s volt Siklóson. Akkoriban előbb Forró hdgy volt a század politikai tisztje, emlékeim szerint Kaczur hdgy őt  váltotta.

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.16 0 0 963

Kedves Refi 52! A Botos elek alezredes,Palásty,Börcsök,Bódis zászlósok már mind meghaltak.Hát sajnos ilyen rövid volt az életük. 

Sporttiszt Creative Commons License 2014.02.16 0 0 962

Kedves refi 52 ! A Kaczur szds leszerelt.Maszek horgász és sport boltot nyitott. A Markotics alezredes meghalt még valamikor 87-88 körül.A Muhi alezredes nyugdijas  83 éves megy mint a szél a kerékpárrral. A Molnár ftőrm az gondolom aki fegyfermester volt ő meghalt. Kalik hdgy-t azt és a Liszenciás századost én nem ismertem mert már akkor 82-ben  nem voltak a bázison amikor augusztus 5-én  én oda kerültem. 32 év távlatában sok minden történt napjainkig. Jó egészséget,minden jót kívánok Sporttiszt.

refi52 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 961

Sajnos ez az oldal nem bír el nagyobb kiterjesztésű képeket.Ha gondolod fészbukon v. e-mail-ben elküldhetem jobb minőségben:horvathf@gmail.hu

Előzmény: refi52 (959)
j-e-l-a-d-ó Creative Commons License 2014.02.04 0 0 960

Egy uj név: Lonsták (sopron , Győr megye?)apránként eszembe jutnak a nevek....

Előzmény: j-e-l-a-d-ó (958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!