Keresés

Részletes keresés

Guerrero76 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 239

Sziasztok
Olyan problémám lenne, hogy Sony A58-ra T2-es adapterrel rárakom az obit passzol rendesen de az obi fókuszskálája szerint 5 méternél egy a valóságban pontosan 2,5 méterre lévő pont éles (ennyi hivatalosan az obi közelpontja Super-Danubia 500mm),
és a végtelen sem tökéletes.
A Sony "A" bázistávolsága 44,5 mm, a T2-é 55mm, az adapter pontosan 10,5 tehát elvileg minden stimmel de a fókuszskála és a végtelen mégsem.
Mit barkácsoljak, hogy jó legyen ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 238

Sziasztok!

 

Keresek m43 Panasonic gépre olyan átalakítót olcsón, amivel EOS EF és EF-S optikákat tudok használni. Ha lenne valakinek elfekvőben megunt, elfekvő az jó lenne, mert nem kellene kivárnom amíg az ebay-ról megérkezik.

faki Creative Commons License 2015.09.30 0 0 237

Köszönöm!

Előzmény: Gyula65 (236)
Gyula65 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 236
Előzmény: faki (235)
faki Creative Commons License 2015.09.29 0 0 235

Semmi gond, kösz, hogy foglalkoztál vele! Végigkutakodtam már a fél internetet, aztán lehet nem is érdemes foglalkozni vele. :-)

Előzmény: Gyula65 (234)
Gyula65 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 234

Tipp volt!

Elnézést, de nem bogarásztam végig!

Üdv!

Előzmény: faki (232)
faki Creative Commons License 2015.09.29 0 0 233

Még egy kérdés angolosokhoz: jól értem, hogy a Vivitar TX adapter nem kompatibilis a Soligor T4-vel, csak fordítva működne a dolog (csak TX végűt lehetne adapterezni T4-re valóval)?
http://forum.mflenses.com/t4-adapters-soligor-and-vivitar-interchangeable-t62680.html

Előzmény: faki (232)
faki Creative Commons License 2015.09.29 0 0 232

Köszönöm, de ilyet ők se gyártanak! A régieket objektív árban mérik általában, valószínűleg veszek egyet objektívestül vagy hanyagolom.

Előzmény: Gyula65 (231)
Gyula65 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 231

Itt érdemes körülnézni!

https://www.fotodioxpro.com/lens-mount-adapters.html

Az ár, hát!?

 

Üdv!

Előzmény: faki (230)
faki Creative Commons License 2015.09.29 0 0 230

Tud valaki értelmes árú forrást Soligor T4 - M42 adapterre? Utóbbi vég helyett esetleg Canon FL, Nikon, Minolta is jó lehet.

valta Creative Commons License 2015.06.08 0 0 229

Sziasztok.Keresnék micro4/3 as közgyürű átalakitót Minolta obihoz.

 

Előre is köszönöm.

Cicerokám Creative Commons License 2015.02.11 0 0 228

Vettem az Ebay-en egy Minolta MD-m4/3 adaptert ~

2600ft volt.Pixco márkajelzésű.

Tudom ajánlani kiválóan működik.Most már valamivel drágább a dollár felment.

Előzmény: szdvid (205)
kolge Creative Commons License 2014.12.24 0 0 227

Eladó:

 

Új M42 - Canon EOS harmadik generációs AF visszajelző chipes adapter a legújabb Canon gépekhez (pl. 650D 700D 7D

6D , 5D mk III , 70D , 60D , 100D stb. )

 

Ára: 4700 Ft

Elérhetőség: kolge007-kukac-gmail-pont-com vagy 0620269 - négy - 742. Emailben elérhetőbb vagyok.

 

Személyes átvétel Budapesten azonnal vagy postázom utánvéttel vagy ajánlott levélként.

- Új, bontatlan

- aranyozott érintkezőkkel a chipen

- hátsó objektívsapkával

- blendeperemes (feltekerésnél benyomja a blendét beugrasztó tüskét is. Tehát mindegyik m42-es objektívhez használható, ahhoz is amin van beugrórekesz mert beugrasztja annak a pöckét.)

 

Macro közgyűrűsort (3 darabost) is tudok adni hozzá.

 

 

BJJani Creative Commons License 2014.12.16 0 0 226

Köszönöm, akkor megrendelem!

Előzmény: Pdaw (225)
Pdaw Creative Commons License 2014.12.16 0 0 225

BJJani:

Elég valószínű hogy működni fog a linkelt adapter, a Fotga az utángyártott izék közül a vállalhatóbb minőséget képviseli többnyire.

AtiShep Creative Commons License 2014.12.12 0 0 224

Nagyon szepen koszonom!
Ezek szerint egy pentax-m43 adaptert kell vennem, hogy hasznalni tudjam.

Előzmény: faki (223)
faki Creative Commons License 2014.12.11 0 0 223

Google szerint a Kobo RT1 alapobjektívje volt, ez egy Pentax bajonettes gép, a Chinon CM-7 kínai másolata.

Előzmény: AtiShep (222)
AtiShep Creative Commons License 2014.12.11 0 0 222

Sziasztok!
Tudna-e esetleg valaki az alabbi geprol, illetetve objektivrol felvilagositast adni? Google-on nem talaltam relevans informaciot.
Egy M4/3-os gephez szeretnem hasznalni az obit, de tudom milyen adapter lenne a megfelelo.
KOBO 50mm 1:1.8 - legalabbis en ennek olvasom.

bandphoto.hu Creative Commons License 2014.11.10 0 0 221

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: Pdaw (220)
Pdaw Creative Commons License 2014.11.09 0 0 220

Adapter:
Ahol a generációt nem tüntetik fel, az első generációs. Nincs azzal alapvetően semmi baj; jelzi hogy élesre sikerült-e állni, oszt' jónapot. A 2. generációs adapterek újítása a rekeszérték 1.4-4.0 közötti változtatása volt (tehát ezeket az értékeket tudod EXIF-ben lementeni), a 3. generáció pedig az újabb vázakra kell, azaz 650D és újabbakra, tehát 5DMkII/60D még az elsővel is elmegy papíron. A 3. generáció nem tudja a 2. generáció rekeszérték-változtatását.

Váz/obifüggő dolgok:
Na ezt tapasztaltabb kollégától kéne beszerezni. Mert előfordul, hogy a FF vázak nagyobb tükre eredményez olyan váz-objektív kombót, amikor az obi hátsó lencsetagja beleér a felcsapódó tükörbe, ami ugye nem jó.
Továbbá minden M42-Canon adapternek van blendeperemes és perem nélküli változata is - ez a perem tartja nyomva a blende beugrasztó pöckét. Már amelyik objektíven van, és már amelyiken egyáltalán szükséges.

És igen, a próba nem rossz ám, lehetőleg ne postázással vegyél ilyesmit.

Előzmény: bandphoto.hu (219)
bandphoto.hu Creative Commons License 2014.11.09 0 0 219

Sziasztok!

5D (MK1) vázon szeretnék használni egy Helios 44m-2 58mm f/2 obi-t. Milyen adaptergyűrűt érdemes használni hozzá? Azt a tanácsot kaptam, hogy 2. vagy 3. generációsat, de a hirdetésekben sajnos ezt nem tüntetik fel. Miről lehet tehát felismerni egy adaptergyűrűn, hogy az hányadik generációs? Azt most itt olvastam, hogy mindenképp próbálni kell az esetleges felmerülő csatlakozási problémák miatt, de tudom kellene, hogy kivel érdemes felvennem a kapcsolatot próba céljából :)

 

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Pdaw Creative Commons License 2014.08.13 0 0 218

FD adapter:
Minden típust lehet használni. Legfeljebb nem lesz végtelened, ha nem lencséset használsz (többnyire), vagy nem alakíttatod át az obit. Lencsés adapter esetén telekonverterként is működik a lencsetag, és az olcsóbbak általában jelentős képminőség-romlást okoznak.
M42 adapter:
Ellenőrizd a végtelent, többnyire van velük, az adapterezés hajnalán voltak jellemzőek a túl vastag darabok. Blendeperemes és anélküli verziót is vehetsz, az obi határozza meg, hogy a blendebeugrasztó pöcköt nyomva kell-e tartani a rekeszeléshez vagy nem.

Chipes adapterek (FD és M42 is) esetén: 650D és fölfelé (azaz már a 700D is) 3. generációs chipet igényel, ez drágább a sima chipnél. De tapasztalatom szerint az élőkép sokkal hatékonyabb, mint a chipes fókusz visszajelzés, így én a chipet fölöslegesnek tartom.

Csak próba lehetőségével vegyél bármilyen adaptert, így az esetleges kotyogást is megtapasztalhatod, ami egy bizonyos mértékig még nem hiba.

Előzmény: atya2001 (217)
atya2001 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 217

Sziasztok, 
Canon 700D gépemhez keresek FD átalakítót, olvastam, hogy nem minden típust lehet hozzá használni. Vásárlásnál mire figyeljek oda, hogy teljeskörűen tudjam használni? Esetleg van valakinek eladó?
Szintén ehhez a géphez keresek M42-es átalakítót. Itt is milyen típusok vannak? Mire kell odafigyelnek? Ebből is keresek eladót!
Köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 216

Keresek és vennék 72-67-es adaptergyürüt Pesten.

daviddouillet Creative Commons License 2014.08.12 0 0 215

Üdv,

 

egy kis segitségre lenne szükségem, remélem itt lesz valaki, aki majd tud.

 

Kérdésem az lenne, van-e bármilyen megoldás arra, hogy EF-s objektivemet fullframes gépen vagy APS-h s gépen tudjam használni? Láttam egy pár videót, ott általában a 10-22es canon objektivet "barkácsolták" át egy kicsit és helyezték a full frames vázra. Ott 16 mm-es állástól lehetett vignettálás nélkül használni. Ez működhet új objektivekkel is (pl az új 10-18as canonnal) illetve nem full frames, de nem is APS-c s gépen is (pl 1d mark II)?

 

Előre is köszönök minden segitséget, ha esetleg már volt a téma csak más topikban, azt is megköszönöm, ha belinkeli valaki.

 

szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 0 0 214

Szervusztok!

 

Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7 objektív eladó! SN:2861389

 

Kiváló, újszerű állapotban, por, karc és gombamentesen.

Bőr tokkal, hátsó sapkával eladó..

Megfelelő adapterrel bármilyen digitális vázra felrakható.

 

Ára: 10.000Ft.

 

Telefon: 70/701-0796

 

Kép:

jef007 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 213

Sziasztok!

Canon power shot pro 1-hez keresek filteradaptert  FA-DC 58A

fdoki Creative Commons License 2014.01.11 0 0 212

Üdv Mindenek!

DKL-bajonett (Voigtländer Bessamatic,Kodak Retina,stb) adaptert (M42-re v.EOS-ra)

keresgélek -v.marad az e-bay...

Indulok Creative Commons License 2013.12.02 0 0 211

Bocs, javítva előző:

 

M42 közgyűrű sor dobozában eladó.
Menetek hibátlanok, sem kívől, sem belül nem karcos.
Ár:2.800 Ft.-
Érd:
Bp.XIII.ker.
thomv@freemail.hu

Indulok Creative Commons License 2013.12.02 0 0 210

M42 közgyűrű sor dobozában eladó.
Menetek hibátlanok, sem kívől, sem belül nem karcos.
Ár:19.500 Ft.-
Érd:
Bp.XIII.ker.
thomv@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!