Keresés

Részletes keresés

Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10226

A dobozokon az alábbi felirat olvasható:

 

     1.FOMABROM  C111 HARD  GLOSSY

     2.FOMASPEED  N312 NORMAL MATT

     3.FORTESPEED  FPS1 LÁGY FEHÉR FÉNYES KÖZÉPKARTON

 

Természetesen a kísérletező kedvemet nem vette el :-)

Előzmény: Rőth Sándor (10224)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10225

Bennem is felmerült, hogy ciki, de tudom, hogy Ő sem a mai fiatal gárdához tartozik és vannak beidegződött dolgok,de tisztelem becsülöm, hogy újrakezdte!

Előzmény: Rőth Sándor (10220)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10224

A leírás a dobozban van, az azonosító meg a címkén: RC, vagy FB.

Előzmény: Discovery2 (10223)
Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10223

Bár az az igazság két gyártó három papírjára nagyítottam, de egyik leírását sem olvastam el. Pedig egyszerűbb lett volna.:-(

Na, majd legközelebb. :-)

Előzmény: 1facsavar (10219)
Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10222

Köszi, ezentúl lesz próba, vagy legalább elolvasom előbb a leírást. :-))

Előzmény: 1facsavar (10219)
Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10221

Szia!

 

Semmi nem lehet ciki ami előre visz:-)

Sajnos az idő múlásával az ismereteim is eléggé megkoptak.

Nekem valahogy az RC a selyem raszter néven futó papírral azonosult, ez pedig sima és eszembe se jutott, hogy ez is lehet műanyag bevonat. Pedig de. :-)

Előzmény: Rőth Sándor (10220)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10220

Bennem is elmerült a kérdés, de úgy gondoltam ciki lenne megkérdezni....

Előzmény: 1facsavar (10217)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10219

Egyszerű próba , golyóstollal írni rá ----- lehet nem lehet?

Jó szórakozást :))

Előzmény: Discovery2 (10218)
Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10218

Szia!

Meg voltam győződve, hogy barrit alapú a papír, de most el ovastam a leírást "tükör fényesítő szárítón szárítani tilos":-))

Műanyag bevonat.  Köszönöm, hogy rávilágítottál:-))

Előzmény: 1facsavar (10217)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10217

Szia!

Milyen " papírt" használsz ? Papíralapu  barritos papírt ? vagy RC alapu  RC anyagot? Cak az első szárítható kómlappala második levegővel szárítandó !

Előzmény: Discovery2 (10216)
Discovery2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 10216

Sziasztok!

 

Valaki homályosítson már fel  mi annak az oka hogy a képeim nem akarnak leválni a krómlapról, sőt annyira ragaszkodók, hogy van amelyik el is szakadt amikor le akartam venni. Ami épségben lejött az is foltos, csúnya.

 

Ezt a gépet használtam évtizedekkel ezelőtt is akkor hibátlanul tette a dolgát.(Vagy én voltam ügyesebb) A lap most is sértetlen, használat előtt átpolíroztam. Mit kellene tennem? Mit csinálok rosszul???

pacs_425 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 10215
Előzmény: BNSfoto (10212)
D94A Creative Commons License 2014.11.28 0 0 10214

Igen. A neve: (Meopta) Magnitárius.  Ha jól emlékszem...  Akkora mint egy átlagos felnőtt. 

Előzmény: BNSfoto (10212)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 10213

Nem nagyon. Kevés barkáccsal magnifaxból lehet elintézni. Előnye, hogy könnyű, olcsó és kicsi.

Előzmény: BNSfoto (10212)
BNSfoto Creative Commons License 2014.11.28 0 0 10212

szoci érából van olyan nagyító amelyik tud 9x12-t , 4x5-öt fogadni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 10211

Sziasztok! Elnézést, hogy csak most szólok:

Most szombaton (2014-11-29) Ismét lesz laborszombat:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129254724&t=9089133

 

Az első 5 jelentkező a nyerő  ;-))))))

 

Ha valakit érdekel az analóg ff. technika ()ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást azokról a hozzászólásokról, amiben leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))

BUSZNYI Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10210

Ok, küldök majd levelet. Köszi.

Előzmény: Rőth Sándor (10209)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10209

Ok. Fehér lapos talán van nekem itthon, feketét pedig Ausztriából tudok venni.

Ma jöttem haza, de gyakran megyek, ha gondolod...

Előzmény: BUSZNYI (10207)
-Minarik- Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10208

Nem voltam meg  Eastmannal, pedig az nincs messze. Nagyon illene.

Előzmény: 1facsavar (10205)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10207

Ehh, nem tudom. Első körben feketére gondoltam mert jobban kihangsúlyozza a képeket. Vékony fehér kerettel hívatnám őket.

Előzmény: Rőth Sándor (10206)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10206

Fehér lap nem jó?

De, ha nagyon ragaszkodsz a feketéhez azt is lehet szerezni.

 

Előzmény: BUSZNYI (10204)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10205

Ha ottragad van hol alunnyi.

Az ezer sziget   -- egy hétig voltunk ott   a" libák öblében"      és egyszer hőlégballonnal fölötte.  nem is írok semmit erről.

Rochesterben jártál ? Eastman ?

Előzmény: -Minarik- (10203)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10204

Urak ugyan nem film hívás de analóg.

Nem tudjátok véletlenül hol lehet venni hagyományos fotó albumot? fekete lapok fotósarok stb.

Szeretnék készíteni családi albumot FF-ben és ehhez az elképzeléshez az illene.

-Minarik- Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10203

Menjen el a bivajfalvi kaszonoba, ha ottragad. A vizesesen kivul nincs mas latnivalo arra. Bar a videk nagyon szep. Mikor ott jartam, csak lestem, mekkorak azok a tavak. Akkora hajok vannak rajta, mint az oceanokon.. Az Ezer sziget kornyeket szeretnem majd egyszer megnezni. Kepek alapjan lelegzetelallito.

Előzmény: 1facsavar (10201)
-Minarik- Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10202

Ok. Mit is irtam? "balra dontod a KAMERAT"

Tevedtem? :)

 

Itt nincs ho. Minket szerencsesen kihagyott. Mi jobban delen vagyunk, kb hat-nyolc ora autozasnyi tavolsagra. De ami kesik, nem mulik. Lesz meg itt ho. A mamiya RB alig varja, hogy fotozhasson.

Előzmény: 1facsavar (10200)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10201

Uff.

 A nejem ott van a szomszédban   -- bivajfalván -- és vasárnap jönne - indulna  haza Toro - ból ha sikerül nekik átjutni és indul a gép.  Majd meglátjuk,mit kavar  Szent Péter - vagy  a többi politikus ::))

Előzmény: 1facsavar (10200)
1facsavar Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10200

Valamikor a TV zés öskorában kerestek és nagyon jól fizettek balkezes embereket azért, hogy borotva reklámban  működjenek közre és tanítsák a "parasztot" borotválkozni a TV előtt mintha tükör előtt csinálná.

   :))

Úgy vagy most te is ebben a dőlésben  :))

semmi gond   -- gömbkóla!

Kiástad már magatokat? vagy nincs nagy balhé?

Előzmény: -Minarik- (10197)
majmokbolygoja Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10199

"- És az melyik hívó Xtol; Tmax; Tmax RS?"

 

Hú, hát ezt látod nem tudom. Azt hiszem, Tmax hívóval. A Syrexben veszi, a Syrexes hölgy ajánlotta a lab4artot azóta ott hívatok, még nem okoztak csalódást.

Előzmény: Törölt nick (10193)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10198

Még az is lehet  ;-))))

Előzmény: -Minarik- (10197)
-Minarik- Creative Commons License 2014.11.20 0 0 10197

Ha a kep jobbra, akkor a GEP balra. :)

Előzmény: Törölt nick (10194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!