Keresés

Részletes keresés

jpatakijanos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 483

jpatakijanos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 482

 még amikor kiderült  

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.30 0 0 481

köszi

Előzmény: tempel (480)
tempel Creative Commons License 2014.11.29 0 0 480

Ez, megint szuper lett. A hold élessége penge! Like!

Előzmény: manitounickfree (478)
nyaralok11 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 479

Tamron SP AF 2X Pro Teleconverter for nikon eladó. A termék kifogástalan állapotban, por és karcmentes. Csak egyszer volt kipróbálva, tehát újnak mondanám.

 

Tartozékai: Gyári doboz, bőr tok, kupakok.

 

Minden jelet átvisz.

(Müködése: 100%-kal növeli, azaz megduplázza az objektív gyújtótávolságát, pl.: 150 mm-ből 300 mm-t képez!)

 

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.29 0 0 478

addig is

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.29 0 0 477

nm

 

:D

Előzmény: Feri3535 (476)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 476

Szia! Köszi szépen a tippeket! 'Irányba állásnak' máris jó lesz :-)

Még alaposabban utánaolvasok a témának, és figyelni fogom a hirdetéseket.

...aztán egyszer csak feltöltök ide egy brutális kráter peremet :-)

Előzmény: manitounickfree (475)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.09 0 0 475

még valami, 250/1200 nagyobb átmérő jobb fényerő, de azt hallottam h nagyobb tükör miatt érzékenyebb is pl. melegre /zizeg a levegő/.

használhatóbb egy 200/1200, de ez már a te döntésed, kérdezz ki egy eladót mi erről a véleménye.

Előzmény: Feri3535 (468)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.09 0 0 474

kompakthoz képest szépen kimaxoltad géped tudását.

Előzmény: jpatakijanos (472)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.09 0 0 473

"EQ6 mechanikán" vezérli a csövet, azaz 1 kiválasztott objektumot pl. csillagot követ /asztro fotóknál elengedhetetlen.

ha csak repcsiket akarsz max. nap, hold ahhoz nem kell.

igen alap a 10x és 25x.

"kihuzatához alapból adnak ott van a T2 menetes adaptert"nem, T2es a vége ahhoz kell venned egy T2-eos adaptert, 2-3e ft.

70-75e kijön a cucc.

Előzmény: Feri3535 (468)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.09 0 0 472

   

 

jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.09 0 0 471

tempel Creative Commons License 2014.11.08 0 0 470

http://tavcso.hu/?o=apro&id=1742

+ ez, és az oldalon körül tudsz nézni.

Lehet más tetszik.

Előzmény: Feri3535 (468)
tempel Creative Commons License 2014.11.08 0 0 469
Előzmény: Feri3535 (468)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 468

250/1200 Skywatcher Newton-t néztem egy egyik nagy használt portálon, 240-ért.

De az vmi mikrofókuszos Newton EQ6 mechanikán van, és vannak törött alkatrészei, törött cuccot inkább nem veszek.

Ahogy nézem, a legtöbb kütyünél az alapfelszereltség része a 10x és 25x okulár.

Ha jól értem, a Newtonok, Dobsonok kihuzatához alapból adnak ott van a T2 menetes adaptert, amire csak rá kell pattintani bármelyik EOS DSLR-t (akár APS-C, akár FF).

 

Előzmény: manitounickfree (463)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.08 0 0 467

SX50  gépem van azzal is készült meg plusz élességállítás is csináltam 

Előzmény: Törölt nick (466)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 466

Igen de a tiéd nem azzal készult,vagy igen?Nagyon jók!Milyen cuccal?

Előzmény: jpatakijanos (465)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.07 0 0 465

egy Bridge gépel is lehet holdat fotózni 

Előzmény: jpatakijanos (464)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.07 0 0 464

  

 

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.06 0 0 463

nem tudom melyiket nézted!? persze találni annyiért is.

nekem ez van: http://www.makszutov.hu/termek/skywatcher-classic-200-1200-dobson

használtan 70-75e körül mennek.

biztos jobb a nagyobb /200-300e./ de ez is megteszi...

Előzmény: Feri3535 (459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 462
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 461

Dehogyis, nagyon köszi a tippet!

A tükörfelcsapást még sose próbáltam, hátha minimalizálható a bemozdulás.

 

Előzmény: tempel (460)
tempel Creative Commons License 2014.11.05 0 0 460

Szia. Én azt gondolom a 70D még elbírna kb: 800 ISO érzékenységet. Itt még nem gondolnám zajosnak a képet. Így lehetne 8 blende, és sokkal rövidebb záridő. Az exif szerint 13 blende 1/80 expó és 200 iso volt a beállítás. Próbáld meg még a tükörfelcsapást. Szóval minél rövidebb záridő kellene. Bocs a bele beszédért.

Előzmény: Feri3535 (458)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 459

Ráraktál még egy 1,4x extendert? Ejnye... :-)

Néztem a 200/1200 skywatcher-eket a használt oldalakon, 200-300 eFt-os sávban árulnak néhányat.

Végül is egy jó L-es Canon obi áráért. Vajon beszerezzek egyet?

Yoda: "Meditate on this, I will." :-)

 

Előzmény: manitounickfree (451)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 458

Crop.

70D-re rápakoltam sorban: 2X (III), 2X (II), EF 100-400 L IS USM (400mm-es állásban).

Így a Hold kb. háromnegyede fért bele a képbe (a crop kb. a teljes kép negyede).

Az állvány a zoom teleobi alatt volt, de magát a gépet is alátámasztottam, hogy ne remegjen be.

Még így is kb. 10-ből 7 kép bemozdulásos.

Igen, szerintem is ennyi lehet a maximum. De még vannak lehetőségek jó képekre, kristálytiszta időben, amikor más, kráteresebb részek esnek a sötét/világos választósávba.

 

A lényeg most az volt, hogy kipróbáltam 2db kétszerezőt egymásba rakva :-)

És fura, hogy csak így illettek össze, fordított sorrendben már nem, a II-esnek szűkebb a befogadó (female) nyílása.

 

Előzmény: manitounickfree (457)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.05 0 0 457

ez crop vagy átméretezett?

ettől független sztem kimaxoltad, kihoztad a lehető legtöbbet... cső kell ide ;)

 

ponyvaregény:    "puska kellett volna b@zdmeg"    :)

Előzmény: Feri3535 (456)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 456

Persze ezt úgy kell nézni, hogy nem távcső, csak sima fényképezőgép és közepes zoom obi.

Előzmény: Feri3535 (455)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 455

Kár hogy csak 640x426 felbontást enged...

 

Előzmény: Feri3535 (454)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 454

És egy ilyenhez mit szólsz? :-) Előbb lőttem.

 

 

 

Előzmény: manitounickfree (453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!