Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 462
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 461

Dehogyis, nagyon köszi a tippet!

A tükörfelcsapást még sose próbáltam, hátha minimalizálható a bemozdulás.

 

Előzmény: tempel (460)
tempel Creative Commons License 2014.11.05 0 0 460

Szia. Én azt gondolom a 70D még elbírna kb: 800 ISO érzékenységet. Itt még nem gondolnám zajosnak a képet. Így lehetne 8 blende, és sokkal rövidebb záridő. Az exif szerint 13 blende 1/80 expó és 200 iso volt a beállítás. Próbáld meg még a tükörfelcsapást. Szóval minél rövidebb záridő kellene. Bocs a bele beszédért.

Előzmény: Feri3535 (458)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 459

Ráraktál még egy 1,4x extendert? Ejnye... :-)

Néztem a 200/1200 skywatcher-eket a használt oldalakon, 200-300 eFt-os sávban árulnak néhányat.

Végül is egy jó L-es Canon obi áráért. Vajon beszerezzek egyet?

Yoda: "Meditate on this, I will." :-)

 

Előzmény: manitounickfree (451)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 458

Crop.

70D-re rápakoltam sorban: 2X (III), 2X (II), EF 100-400 L IS USM (400mm-es állásban).

Így a Hold kb. háromnegyede fért bele a képbe (a crop kb. a teljes kép negyede).

Az állvány a zoom teleobi alatt volt, de magát a gépet is alátámasztottam, hogy ne remegjen be.

Még így is kb. 10-ből 7 kép bemozdulásos.

Igen, szerintem is ennyi lehet a maximum. De még vannak lehetőségek jó képekre, kristálytiszta időben, amikor más, kráteresebb részek esnek a sötét/világos választósávba.

 

A lényeg most az volt, hogy kipróbáltam 2db kétszerezőt egymásba rakva :-)

És fura, hogy csak így illettek össze, fordított sorrendben már nem, a II-esnek szűkebb a befogadó (female) nyílása.

 

Előzmény: manitounickfree (457)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.05 0 0 457

ez crop vagy átméretezett?

ettől független sztem kimaxoltad, kihoztad a lehető legtöbbet... cső kell ide ;)

 

ponyvaregény:    "puska kellett volna b@zdmeg"    :)

Előzmény: Feri3535 (456)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 456

Persze ezt úgy kell nézni, hogy nem távcső, csak sima fényképezőgép és közepes zoom obi.

Előzmény: Feri3535 (455)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 455

Kár hogy csak 640x426 felbontást enged...

 

Előzmény: Feri3535 (454)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 454

És egy ilyenhez mit szólsz? :-) Előbb lőttem.

 

 

 

Előzmény: manitounickfree (453)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 453

most gondolkodom, neked állványon van váz + optika. nekem csak váz csövön az meg saját gyári zsámolyon, megoldás be kell szerezni 1 skywatchert :)

Előzmény: Feri3535 (448)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 452

na az érdekes.

előbb adtam ötletet élőképre, most olvasom...

600D ezen téren nagyon hálás, okos darab.

Előzmény: Feri3535 (448)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 451

élőképpel fotózz, úgy nem mozdul be még 1/50el sem pedig 1200mm, sőt tegnap 1680mm készült.

Előzmény: Feri3535 (443)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 450

nem véletlen írtam "már ha azonos MP méretű ff és cropos vázat hasonlítunk össze."...

Előzmény: D-Z (447)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 449

De még próbálkozni fogok autofókusszal is (extender nélkül, tehát 400 mm-es gyutávval).

Ez csak az első megfigyelésem volt, és egy teszt nem teszt.

Előzmény: Feri3535 (448)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 448

Szerintem bemozdult, mert minden képe ilyen.

2x állítottam kézileg a fókuszt, és mindegyik állításnál végigfotóztam /30, /40, /50. /60. /80. /100. /125 záridőkkel.

Mindegyik gépnél látszódott az expo utáni imbolygás (nézőkében, 70D és Mark III-nál a kijelzőn is live view módban).

 

 

Előzmény: Törölt nick (446)
D-Z Creative Commons License 2014.11.02 0 0 447

Ha viszont a cropos váz "csak letakarja" a kép széleit, akkor ami marad az viszont FF-en a nagyobb pixelméret miatt részletgazdagabb lesz, vagy nem?

 

Nekem 500D volt eddig bigmával, nemrég vettem 6D-t majd összenézem a képeket.

Előzmény: manitounickfree (437)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 446

Bemozdult, vagy a fókuszt nem sikerült eltalálni?

Előzmény: Feri3535 (445)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 445

nyemá!

 

Előzmény: Feri3535 (444)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 444

...itt is van :-)

Előzmény: Feri3535 (443)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 443

Ha már itt tartunk, Mark II-vel is elvégeztem a tesztet.

A Mark III-éhoz hasonló minőséget produkál, de egy picivel minden képe bemozdulásosabb.

Akkorát kattan a zár exponálásnál, hogy állvánnyal együtt beremeg az egész szerkezet.

Úgy látszik, Hold-fotózásnál ez is számít.

Teszteltem még a HDR módot is (Mark III-on), de a háromszoros zárkattanás bemozdítja a gépet.

 

Íme a Mark II. képe.

 

 

 

 

 

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 442

És a nagy APS-C vs. fullframe teszt, Hold fotó-kiadásban.

Szeretném hangsúlyozni, hogy ennyi messze nem elég, több témában ki kell próbálni a gépeket.

Sok körülményt (pl. élességállítás kézi fókusszal, gépek bepárásodásának a gyorsasága stb) figyelembe kell venni, amit messze nem tudtam pont úgy beállítani gépenként.

De ahogy a teljes méretű Holdfotók alapján nézem:

 

1. hely: 400D

2. hely: 5D mark III

3. hely: 70D

 

Íme a ma este győztes képe :-)

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 441

Tegnapelőtt tisztább volt az idő.

Úgy tűnik, ez a max., amit ki tudok hozni az eszközökből.

 

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 440

Sziasztok!

Ma elég párás idő van, és a gépeken/lencséken is lecsapódott némi nedvesség.

Ezzel együtt csináltam néhány képet.

70D-vel, ill. 5D Mark III-assal.

 

o0-0o Creative Commons License 2014.11.02 0 0 439

Ez az érvelés teljesen helyénvaló, viszont azt is bizonyítja, hogy az apsc nem rosszabb minőségű, mint a fullframe,  csupán olyan, mintha egy 1.6-tal felszorzott mennyiségű megapixeles fullframe kép közepét vágnánk ki (pl 18*1.6~28.8 megapixel-es kép közepe kivágva).

Előzmény: Gertev74 (436)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 438

várom a tesztképeket :)

Előzmény: Feri3535 (434)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 437

valóban nem nő meg /nem is szoktam használni, méregetni mit ad ff-en v cropon, ez 1 kivételes eset volt mert fotóstársunk is említette/.

ahogy írod: csupán kitakarjuk a leképzett kép széleit és így kapjuk meg a nagyobb felbontású képet, már ha azonos MP méretű ff és cropos vázat hasonlítunk össze.

és ez sokszor jól jön...

Előzmény: Gertev74 (436)
Gertev74 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 436

Hello!

 

Egy pl. 1000mm-es optika (objektív vagy távcső fotózáshoz) az mindig 1000mm-nek megfelelő nagyítással képezi le az adott témát. Ha egy kisebb érzékelőre (vagy filmre) vetíti ezt a képet (pl. aps-c, itt: '1,6x crop' méret), attól nem nő meg az optika gyújtótávolsága, csupán kitakarjuk a leképzett kép széleit a kisebb szenzor arányában. Igy valóban 1600mm-nél járunk, de nem gyújtótávolságban, hanem ennek megfelelő látószögben. Tehát nem hozza közelebb a Holdat, csak nem látjuk a valódi kép széleit...

 

Vagy rosszul látom?

 

 

Előzmény: Feri3535 (430)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 435

Ez se lehet rossz objektív...

Vagy itt (szinte) Mindenki csillagászati távcsövekkel lövöldöz? :-)

Előzmény: jpatakijanos (432)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 434

Brutál képek. Köszi szépen.

Próbálkozok Holdtöltéig, igyekszem ide is felrakni az eredményt.

70D + 300mm (x1,6) + RAW az első próbálkozásom, aztán hasonló beálítások 5D-vel is, utóbbival még nem sok esélyem volt fotózni (szerdai szerzemény).

Márpedig egy APS-C vs. fullframe tesztet meg kell csinálni, elsőként Holdfotó témában :-)

 

 

Előzmény: manitounickfree (433)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 433

ez 1 jó kérdés, 5D III azaz FF gyutávvesztéssel járó de részletgazdagabb v crop az 1,6× miatt. ezt neked kell tesztelned, megvan hozzá technikai háttered.

az eredmény érdekel, legfőképpen repnapokra járok és gondolkodom FF-ben is.

nem fikázás /nekem is volt 100-400am/ 300mm felett lágyul /ezért cseréltem le/ és h még megtoldod 2×, nem tartom jó ötletnek.

ide nem hiszem h kell RAW de mivel mindig abban fotózok...

de kanyarodjunk vissza a leglényegesebb eszközhöz az optikához! skywatcher 200/1200 csövet használok, ez F5.6 1200mm + 1,6x :)

ezt a minőséget optikával nem hozod:

 

repcsis hold iso400, 1200mm, f5.6, 1/320

 

ja és nem kell egész este kint gubbasztani, gépeket ezen oldalon tudod követni, és kb be tudod tájolni melyik az esélyes hold előtti átvonulásra ;)

 

 

Előzmény: Feri3535 (429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!