Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3293

Sziasztok!

 

Monitor kalibráláshoz milyen berendezést ajánlanátok?

Az X-Rite ColorMunki Display-t néztem. Mennyire jó laptophoz? (Asus Aspire V3 771G)

 

Köszönöm

zohan Creative Commons License 2015.02.15 0 0 3292

Van két db ilyen monitorom:http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/lg/22mp55hq-p-p218992608/

Kb itt kezdődik a használható ips-monitor.

Ha feljebb szeretnél lépni kb 50-55 nél kezdődnek a Dell ips -ek.

Előzmény: Guinness-Gives-Strength (3291)
Guinness-Gives-Strength Creative Commons License 2015.02.15 0 0 3291

Sziasztok!

 

50e-ig bezárólag mit ajánlanátok fotószerkesztéshez? Tudom, hogy nem sok, de eddig 10éves laptopon nyomtam, úgyhogy már ez is előrelépés lenne:)

 

Előre is köszi!

Béla Bakó Creative Commons License 2015.01.30 0 0 3290

Új, éppen csak kipróbált Dell U2713HM (AH-IPS), 2560x1440 (WQHD), 178°/178°, 1000:1 - 2000000:1 kontrasztarány, 15 tűs analog VGA / DVI-D (HDCP) / HDMI / DisplayPort / 4x USB 3.0, max.350 cd/m2 fényerő, 8ms (G-G), SecurityLock slot & StandLock, forgatható és állítható magasságú állvány, EPEAT Gold & ENERGY STAR 5.1.

Grafikusoknak, videósoknak ideális.

3 év garancia a Pcland-nál, de a hivatalos Dell Magyarországhoz is lehet fordulni garancia ügyben, gyorsabbak.

Nettó áron adom, 132000(176000 most a pclandon)

Nem postázok, személyes átvétel Budapesten, 6 kerület.

06303402584

antaland Creative Commons License 2015.01.22 0 0 3289

Eladnám csak kipróbált DELL 3214Q rev. A02-es 31,5", 4k monitorom. Windows 8-cal, HDMI-n nem tudtam 4k-n használni (nem találtam megfelelő drivert a videókártyához), egy másik gépen linux-szal display porton szépen működik. A gond csak az, hogy a képfeldolgozást a windowsos gépemen csinálom...

 

Ára: 390eFt (e-bay-en vettem, gyári csomagolásban érkezett, de számlám nincs róla, azért ennyi az ára)

somblero Creative Commons License 2014.12.29 0 0 3288

Sziasztok !

 

24”  RGB monitor HP LP2475w H-IPS panellal, kalibrálva, kiváló műszaki és esztétikai tulajdonságokkal dobozával eladó. Bővebben:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

Sn: CNC02901YS / 45e Ft

 

horvath.balazsistvankukacchello.hu

/ 20.51.99.26három / Szombathely, de postázom is ha kell.

 

Monitor-TV-Projektor kalibrálás, ingyenes diagnosztikai felméréssel, x-rite Display Pro1 műszerrel. Csak a kalibrálásért kell fizetni: 5eFt. Szombathely és környékén.

 

Köszönöm!

Erinaceus Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3287

mail ment

Előzmény: hokk (3281)
somblero Creative Commons License 2014.12.15 0 0 3286

Sziasztok !

 

24” Grafikai RGB monitor HP LP2475w H-IPS panellal, kalibrálva, kiváló műszaki és esztétikai tulajdonságokkal dobozával eladó. Bővebben:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

Sn: CNC02901YS / 60e Ft

 

horvath.balazsistvankukacchello.hu

/ 20.51.99.26három / Szombathely, de postázom is ha kell.

 

Monitor-TV-Projektor kalibrálás, ingyenes diagnosztikai felméréssel, x-rite Display Pro1 műszerrel. Csak a kalibrálásért kell fizetni: 5eFt. Szombathely és környékén.

 

Köszönöm!

 

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3285

köszönöm, kedves vagy, közben már meglett samsung S27A85

Előzmény: ktamas2 (3284)
ktamas2 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3284

Szia. Dell 2412M

Előzmény: BNSfoto (3278)
swarc09 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3283

az a program elég egyértelmű, nyugodtan próbálgasd, igen szép eredményt lehet vele elérni! bár tény, hogy kell egy kis idő, próbálgatás hozzá az elején.

Előzmény: Konstansvalue (3279)
swarc09 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3282

vidd el bekalibráltatni (ha fővárosi vagy, több helyre is lehet, ha nem, akkor neccesebb), azok az optimális beállítások! a gyári kalibráció nagyon fals is tud lenni, és szerintem magadnak ne állítgasd. 5e ft egy kalibrálás, annyit megér, és ajánlott kb félévente újrakalibráltatni, mert elmászik a szín.

Előzmény: Törölt nick (3280)
hokk Creative Commons License 2014.12.11 0 0 3281

Ha valakit esetleg érdekel, egy x-rite ColorMunki Smile monitorkalibráló eladó.

21e

mail pub.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.26 0 0 3280

Sziasztok!

 

Tegnap megjött a monitorom (Dell U2713HM) fotószerkesztésre használnám.

Kérdésem, hogy mik az optimális beállítások ilyen felhasználásra? Már ha vannak ilyenek és nem kérdeztem hülyeséget. Vagy ez egyéni látásmód kérdése?

Ilyenekre gondoltam, hogy színhőmérséklet, élesség, kontraszt pl.)

 

Köszi!

Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.17 0 0 3279

 BasICColor display 5 programmal és X-rite i1 Display2 kalibrálóval szeretnék saját pro monitorokat kalibrálni , mivel első eset,  tutorialokat és beállítási értékeket keresek ,  lépésről lépésre. Hozzáértő segítséget szívesen veszek. Köszönöm.

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3278

70ezres ársávban keresek képfeldolgozásra monitort

b.racso Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3277

Elég régi darab. Működik még rendesen? Nem vibrál?

Előzmény: Nansen (3276)
Nansen Creative Commons License 2014.10.26 0 0 3276

Sziasztok! Mennyiért lehet eladni most egy EIZO S1931 monitort? Pár ezer üzemórás.

eugénia szancsez Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3275

Ez a "munkahelyi" nickem  (zohan)

 

Szóval ez a kalibrálós-szinprofilos témakör nem egyszerű dolog.

Még oktatók,szakemberek is tévednek ez ügyben időnként.

 

1 hete vettem egy LG 22-mp-55hq monitort.

Sok óra alatt tudtam bekalibrálni,pedig 2 géppel és kettő kalibráló szoftwerrel játszottam.

Gyárilag nagyon magas a fényerő és a kontraszt értéke,amíg ezeket nem vettem vissza,addig a fehérpontot nem tudtam beállítani és addig nem lehet szépen bekalibrálni.

 

Érdekes: a NEC monitoromat kb 5 perc alatt kalibráltam be- igaz más kategória.

 

Egyébként jó kis monitor az LG.

Előzmény: dbalazs88 (3274)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3274

Valószínűleg a kontraszt sincs rendben, mert olyan monitor tesztnél ahol a különböző fekete árnyalatoknak el kellene válniuk egymástól ott az utolsó pár árnyalat egybemosódik a háttérrel. Ha a monitor menüben átállítom a kép módot custom-ról képre akkor egy picivel jobb, de akkor meg a világos részek, szövegek túl élesek, szinte már zavarják a szemem olvasáskor.

Előzmény: dbalazs88 (3273)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3273

Nem zavarna ha nem jelentkezne máshol. De böngészőben pdf fájlt megnyitva is jelentkezik, ha letöltöm a pdf fájlt és acrobat-tal nyitom meg akkor nincs gond. Flash player-t futtató weboldalnál is jelentkezik és mintha videó lejátszásnál is sötétebb lenne a kép kmplayer-rel.

Ha az eredeti icc-t állítom be ami a driverrel együtt volt akkor még sötétebb lesz a kép, már maga a háttérkép is.

Rádugtam a monitort egy laptopra és ott amíg nem telepítetem a drivert+szín profilt addig nem volt semmi sötét.

Érdekes így ez az egész. Nem gondoltam, hogy ennyi probléma lesz egy új monitorral.

Előzmény: zohan (3272)
zohan Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3272

Én magamnak kalibrálom és ha átállítom ver.4 re ugyanezt csinálja.

Próbálj más képnézegetőt használni  az Irfan nak  pl. szebb a képe.

Előzmény: dbalazs88 (3271)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3271

Nem magamnak kalibráltam, a bolt csinálta ahol vettem. Egy darab fájlt kaptam. Akkor így mit tudok tenni?

Előzmény: zohan (3270)
zohan Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3270

A Windows képnézegető rosszul kezeli a 4 es verzióju icc profilt.

Ha tudod a 2 verziót próbáld.

Előzmény: dbalazs88 (3269)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3269

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy LG 27MP35 monitort kalibrálva. A drivert telepítettem, a színprofilt betöltöttem.

Ilyen gondom lenne a monitorral:

A windows fényképnézegetővel a képek sokkal sötétebbek mint például Lightroom-ban vagy Flickr-en. Telefonnal csináltam egy képet, tudom nem a legjobb módszer de csak ez volt kéznél. Ha print screent nyomok akkor a lightroomos képen is sötétít.

Fébyképnézegetőnél kivilágosodik ha diavetítésbe (F11) lépek.
Mi lehet a gond?
Így néz ki a monitor: https://www.dropbox.com/s/roi3xp4fg1khipy/2014-10-13%2021.54.00.jpg?dl=0
Ez a kép Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/dorgai/15195884738/

Explicatus Creative Commons License 2014.10.09 0 0 3268
b.racso Creative Commons License 2014.09.30 0 0 3267

A cikk tényleg reklám szagú, de rávilágít egy problémára. Ezért kérdezem, hogy mik a tapasztalatok.

Előzmény: zohan (3266)
zohan Creative Commons License 2014.09.29 0 0 3266

Eléggé reklám szagú a cikk.

Az én monitorom nem bocsájt ki uv sugarakat :)

Előzmény: b.racso (3265)
b.racso Creative Commons License 2014.09.29 0 0 3265

Szemkímélő monitorok téma volt már?

Láttam egy érdekes cikket az iponon, állítólag a ledes kék fény szemromást okoz:

http://ipon.hu/hir/aoc_monitorok_szemkimelo_hattervilagitassal/31177

 

Van most olcsó, jó, szemkímélő fotós monitor a piacon?

 

foto-k Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3264

Eladó  vagy Canon EOS holmira cserélhető egy titánszürke EIZO FlexScan HD2441W monitor.
Karc- és pixelhibamentes, 13300 órát dolgozott eddig.
Infó és képek a Prohardver tesztjében: http://prohardver.hu/teszt/eizo_flexscan_hd2441w_a_szinek_mestere/eizo_hd2441w_kulso.html

90e Ft az irányár.

 

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

 

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!