Keresés

Részletes keresés

Erinaceus Creative Commons License 2014.12.17 0 0 3287

mail ment

Előzmény: hokk (3281)
somblero Creative Commons License 2014.12.15 0 0 3286

Sziasztok !

 

24” Grafikai RGB monitor HP LP2475w H-IPS panellal, kalibrálva, kiváló műszaki és esztétikai tulajdonságokkal dobozával eladó. Bővebben:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

Sn: CNC02901YS / 60e Ft

 

horvath.balazsistvankukacchello.hu

/ 20.51.99.26három / Szombathely, de postázom is ha kell.

 

Monitor-TV-Projektor kalibrálás, ingyenes diagnosztikai felméréssel, x-rite Display Pro1 műszerrel. Csak a kalibrálásért kell fizetni: 5eFt. Szombathely és környékén.

 

Köszönöm!

 

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3285

köszönöm, kedves vagy, közben már meglett samsung S27A85

Előzmény: ktamas2 (3284)
ktamas2 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3284

Szia. Dell 2412M

Előzmény: BNSfoto (3278)
swarc09 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3283

az a program elég egyértelmű, nyugodtan próbálgasd, igen szép eredményt lehet vele elérni! bár tény, hogy kell egy kis idő, próbálgatás hozzá az elején.

Előzmény: Konstansvalue (3279)
swarc09 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 3282

vidd el bekalibráltatni (ha fővárosi vagy, több helyre is lehet, ha nem, akkor neccesebb), azok az optimális beállítások! a gyári kalibráció nagyon fals is tud lenni, és szerintem magadnak ne állítgasd. 5e ft egy kalibrálás, annyit megér, és ajánlott kb félévente újrakalibráltatni, mert elmászik a szín.

Előzmény: Törölt nick (3280)
hokk Creative Commons License 2014.12.11 0 0 3281

Ha valakit esetleg érdekel, egy x-rite ColorMunki Smile monitorkalibráló eladó.

21e

mail pub.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.26 0 0 3280

Sziasztok!

 

Tegnap megjött a monitorom (Dell U2713HM) fotószerkesztésre használnám.

Kérdésem, hogy mik az optimális beállítások ilyen felhasználásra? Már ha vannak ilyenek és nem kérdeztem hülyeséget. Vagy ez egyéni látásmód kérdése?

Ilyenekre gondoltam, hogy színhőmérséklet, élesség, kontraszt pl.)

 

Köszi!

Konstansvalue Creative Commons License 2014.11.17 0 0 3279

 BasICColor display 5 programmal és X-rite i1 Display2 kalibrálóval szeretnék saját pro monitorokat kalibrálni , mivel első eset,  tutorialokat és beállítási értékeket keresek ,  lépésről lépésre. Hozzáértő segítséget szívesen veszek. Köszönöm.

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3278

70ezres ársávban keresek képfeldolgozásra monitort

b.racso Creative Commons License 2014.10.27 0 0 3277

Elég régi darab. Működik még rendesen? Nem vibrál?

Előzmény: Nansen (3276)
Nansen Creative Commons License 2014.10.26 0 0 3276

Sziasztok! Mennyiért lehet eladni most egy EIZO S1931 monitort? Pár ezer üzemórás.

eugénia szancsez Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3275

Ez a "munkahelyi" nickem  (zohan)

 

Szóval ez a kalibrálós-szinprofilos témakör nem egyszerű dolog.

Még oktatók,szakemberek is tévednek ez ügyben időnként.

 

1 hete vettem egy LG 22-mp-55hq monitort.

Sok óra alatt tudtam bekalibrálni,pedig 2 géppel és kettő kalibráló szoftwerrel játszottam.

Gyárilag nagyon magas a fényerő és a kontraszt értéke,amíg ezeket nem vettem vissza,addig a fehérpontot nem tudtam beállítani és addig nem lehet szépen bekalibrálni.

 

Érdekes: a NEC monitoromat kb 5 perc alatt kalibráltam be- igaz más kategória.

 

Egyébként jó kis monitor az LG.

Előzmény: dbalazs88 (3274)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 3274

Valószínűleg a kontraszt sincs rendben, mert olyan monitor tesztnél ahol a különböző fekete árnyalatoknak el kellene válniuk egymástól ott az utolsó pár árnyalat egybemosódik a háttérrel. Ha a monitor menüben átállítom a kép módot custom-ról képre akkor egy picivel jobb, de akkor meg a világos részek, szövegek túl élesek, szinte már zavarják a szemem olvasáskor.

Előzmény: dbalazs88 (3273)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3273

Nem zavarna ha nem jelentkezne máshol. De böngészőben pdf fájlt megnyitva is jelentkezik, ha letöltöm a pdf fájlt és acrobat-tal nyitom meg akkor nincs gond. Flash player-t futtató weboldalnál is jelentkezik és mintha videó lejátszásnál is sötétebb lenne a kép kmplayer-rel.

Ha az eredeti icc-t állítom be ami a driverrel együtt volt akkor még sötétebb lesz a kép, már maga a háttérkép is.

Rádugtam a monitort egy laptopra és ott amíg nem telepítetem a drivert+szín profilt addig nem volt semmi sötét.

Érdekes így ez az egész. Nem gondoltam, hogy ennyi probléma lesz egy új monitorral.

Előzmény: zohan (3272)
zohan Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3272

Én magamnak kalibrálom és ha átállítom ver.4 re ugyanezt csinálja.

Próbálj más képnézegetőt használni  az Irfan nak  pl. szebb a képe.

Előzmény: dbalazs88 (3271)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 3271

Nem magamnak kalibráltam, a bolt csinálta ahol vettem. Egy darab fájlt kaptam. Akkor így mit tudok tenni?

Előzmény: zohan (3270)
zohan Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3270

A Windows képnézegető rosszul kezeli a 4 es verzióju icc profilt.

Ha tudod a 2 verziót próbáld.

Előzmény: dbalazs88 (3269)
dbalazs88 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3269

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy LG 27MP35 monitort kalibrálva. A drivert telepítettem, a színprofilt betöltöttem.

Ilyen gondom lenne a monitorral:

A windows fényképnézegetővel a képek sokkal sötétebbek mint például Lightroom-ban vagy Flickr-en. Telefonnal csináltam egy képet, tudom nem a legjobb módszer de csak ez volt kéznél. Ha print screent nyomok akkor a lightroomos képen is sötétít.

Fébyképnézegetőnél kivilágosodik ha diavetítésbe (F11) lépek.
Mi lehet a gond?
Így néz ki a monitor: https://www.dropbox.com/s/roi3xp4fg1khipy/2014-10-13%2021.54.00.jpg?dl=0
Ez a kép Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/dorgai/15195884738/

Explicatus Creative Commons License 2014.10.09 0 0 3268
b.racso Creative Commons License 2014.09.30 0 0 3267

A cikk tényleg reklám szagú, de rávilágít egy problémára. Ezért kérdezem, hogy mik a tapasztalatok.

Előzmény: zohan (3266)
zohan Creative Commons License 2014.09.29 0 0 3266

Eléggé reklám szagú a cikk.

Az én monitorom nem bocsájt ki uv sugarakat :)

Előzmény: b.racso (3265)
b.racso Creative Commons License 2014.09.29 0 0 3265

Szemkímélő monitorok téma volt már?

Láttam egy érdekes cikket az iponon, állítólag a ledes kék fény szemromást okoz:

http://ipon.hu/hir/aoc_monitorok_szemkimelo_hattervilagitassal/31177

 

Van most olcsó, jó, szemkímélő fotós monitor a piacon?

 

foto-k Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3264

Eladó  vagy Canon EOS holmira cserélhető egy titánszürke EIZO FlexScan HD2441W monitor.
Karc- és pixelhibamentes, 13300 órát dolgozott eddig.
Infó és képek a Prohardver tesztjében: http://prohardver.hu/teszt/eizo_flexscan_hd2441w_a_szinek_mestere/eizo_hd2441w_kulso.html

90e Ft az irányár.

 

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

 

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

 

futoz (X) 2014.08.13 0 0 3263

Igen, nagyon jó termékek

Előzmény: naquatura (3247)
foto-k Creative Commons License 2014.08.13 0 0 3262

Eladó egy titánszürke EIZO FlexScan HD2441W monitor.
Karc- és pixelhibamentes, 13300 órát dolgozott eddig.
Infó és képek a Prohardver tesztjében: http://prohardver.hu/teszt/eizo_flexscan_hd2441w_a_szinek_mestere/eizo_hd2441w_kulso.html

90e Ft az irányár.

 

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

 

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

 

BekkNekker2 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 3261

Üdv!

Ajándékba kell vennem egy monitort. Felhasználási terület a fényképezés , fotók utómunkája. (lightroom, ps, stb)

2 monitor között nem tudok dönteni, ebben kérnék szépen segítséget.

DELL P2714H
Lg 27EA83

A dell kb 90 ezer ft körül mozog, az LG 200 ezer ft körül.

Komoly különbségnek mondható, de ha megéri a +pénz, akkor nem sajnálom rá.
Munkára kell, szóval a minőség előrébb van ez esetben az árnál.

Úgy látom mind2 elhelyezhető állítva is, csak azt nem tudom, hogy ez komoly szerelést igényel, vagy 2 fénykép retusálása között kényelmesen, 1 mozdulattal megtehető e?
Ha esetleg erre vonatkozó infótok is van, megköszönném!

És még 1 ráadás kérdés.:
Az LG-nek van 27EA83-D, és 27EA83-R  jelzésű monitora is.
Mi a lényegi különbség?
Utómunkára melyik az alkalmasabb?

Köszönöm előre is a segítséget.!

Marosi Peter Creative Commons License 2014.03.24 0 0 3260

Dell UltraSharp 2410FWP hibátlan tip-top állapotban= 75e Ft irányáron

zohan Creative Commons License 2014.03.16 0 0 3259

Szerintem vegyél egy külön monitort IPS panellal kb 50-55 ezer ftér már nagyon jó 23 colost kapsz.

Előzmény: Paragon1985 (3258)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 3258

Ez mind szép és jó, persze ott a Macbook Air is, de ésszerű kereteken belül gondolkozom. Max 200-210k-ig... Nem profi fotós vagyok, de legyenek már a helyén a színek.. Még az Acer fullhd ips talán beleférne..

Előzmény: sonyzs (3257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!