Keresés

Részletes keresés

E9Matyi Creative Commons License 2015.08.18 0 0 239

Szervusztok!

 

(Ha netán már volt hasonló kérdés, kérlek igazítsatok útba)

 

600D-hez keresnék egy jó minőségű, sokáig társamul szolgáló utazó zoom-ot.

 

24-105 IS USM L-re esett a választás.

Használtan már 150-160eFt-tól be lehet szerezni.

 

A súlyán és a méretén kívül van hátránya? 

Nyilván egy 18-55 KIT-nél nagyobb, de azért egy 70-300 IS USM-nél azért visszafogodtabb, ugye?

Nagyon nehéz?

 

600D-vel tudok vele szépet alkotni?

Pár év múlva terveznék egy váz cserét de most még nem.

Netán hasonló átfogású és azonos árfekvésű jobb alternatíva?

Valami arany IS USM, ami azért a KIT-nél klasszisokkal jobb?

 

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

 

Üdv,

Mátyás

 

 

Róka69 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 238

Ezt és ennyiért biztos  nem venném meg ezt kapsz használtan már fél áron....

De, ha ilyen zum távolságra gondolsz ami könnyű és eszméletlen jó az áráért az az 55-250 STM... 220..nál napellenzővel garanciával kapsz ha jól emlékszem 80 körül...a Béke térnél...

Tudom jó mert én adtam le...már bánom.

Előzmény: Adriamori (237)
Adriamori Creative Commons License 2015.07.19 0 0 237

Köszönöm, megnézem őket.

Én ezt néztem ki, ez nem lenne jó? Bocsánat, eléggé laikus vagyok, most tanulom a dolgokat. Köszi

http://www.edigital.hu/Telezoom-objektiv/Canon-70-300/F4-5.6-EF-IS-USM-objektiv-p23022.html

Előzmény: Róka69 (236)
Róka69 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 236

Szia, ha olyan obit keresel ami ezeket mind tudja zumos lesz neked a megfelelő választás nos ebből van bőven választék ez már pénztárca függő.

A tájakra épületekre jó egy 10-18 STM ha viszont messzebb is szeretnél "látni" akkor a 15-85 is usm, vagy olcsóbban a 18-135 az stm drágább de van sima is ez egy elég jó obi....ennyi pénzért.

Vagy egy könnyű 18-55 stm.

 

Ha fényerős kel..17-55 2.8..as ami megfelelő...vagy nagyon jó képeket akarsz és kis súlyt akkor egy 24 2.8 STM..és egy 50 1.8 stm.

Az utóbbi két fixszel ellehet már lenni és ha újonnan veszed is őket 100 ezerből megvan.

A fixek mellett a súlyuk ami még nagyon jó.

Előzmény: Adriamori (235)
Adriamori Creative Commons License 2015.07.19 0 0 235

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Szeretnék venni egy olyan obit a Canon 550d-mhez, amivel tájképet és épületeket, szobrokat tudnék fotózni. Elegem van már az obik cserélgetéséből, ráadásul cipelni is utálom őket. Elég sokat utazom, tehát a  kényelem elég fontos.

Bocsántt, hogy nem olvasok vissza, biztos találnék megfelelőt itt a hozzászólások között, de egy éves gyerekkel vagyok itthon, nem igazán van most időm visszakeresni. Bízom benne, tudtok - és fogtok - segíteni.

Köszönöm előre!

dühös vonalKód-olvasó Creative Commons License 2015.05.08 0 0 234

Sziasztok!

 

18-135 mm STM-et használókat kérdezném, hogy a vignettáls milyen mértékben jelentkezik? Bár teszteket olvastam, amit személyesen tapasztaltam, az azokból nem jött át. 

 

Köszönöm!

GST 341 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 233

Köszönöm szépen a válaszodat! 

Előzmény: cannonball (230)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.01.31 0 0 232

55-250 IS II

250-en.

Gyula65 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 231

Képek 18-135 STM-el.

 

 

 

 

 

    Üdv!

cannonball Creative Commons License 2015.01.27 0 0 230

Nagy, nehéz, szeret szétesni. Képe az átfogásához képest elfogadható. Én inkább egy 18-135-öt vennék, ha már ultrazoom kell.

Előzmény: GST 341 (228)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.01.22 0 0 229

Szia!

 

Nekem is 550D van. A gyári kitobival sokszor nem vagyok megelégedve (18-55 IS II) valahogy nem érzem élesnek a vele készített képeket (az 55-250 IS II-vel teljesen elégedett vagyok). Az 55-250-el nagyon szeretek fotózni, csak néha kéne sok az 55. Ilyenkor ha cserélek 18-55-re akkor meg nem vagyok megelégedve a készült képekkel.

 

Már régóta töröm a fejem, hogy mire lenne érdemes cserélni a 18-55-öt. EF-S 17-85-re? EF-S 15-85-re? (ezt kicsit drágállom) EF-S 17-55-re? (ez is drága). 

Ezekhez képest amit ajánlottál Tamron 17-50 és Sigma 17-70 jobb alternatívák? Nekem a Sigma lenne a szimpatikus a kettő közül. Ez a Sigma obi képes jobb képeket készíteni mint a kitobi és a fenti néhány EF-S-hez hogyan viszonyul?

 

Köszönöm.

(szívesen meghallgatok bárkitől tapasztalatot)

 

Előzmény: o0-0o (220)
GST 341 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 228

Sziasztok!
Épp objektívvásárlás előtt állok és a canon gyári 18-200-as obija a kiszemeltem. Ha valakinek van ezzel jó és rossz tapasztalata az megosztaná velem? Előre is köszönöm! :)

Gyula65 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 227

Ezek 18-55 STM képek.

 

Ezek 10-18 STM képek.

 

  Ezek 60/2,8-al készült képek!

 

Az összehasonlítás végett!

 

Üdv!

Előzmény: Kirtapp (223)
Mokshamann Creative Commons License 2014.10.01 0 0 226

Most nézem, hogy egy tavalyi hozzászólásra reflektáltam... :D :D :D Pihennem kellene... :P 

Előzmény: Mokshamann (225)
Mokshamann Creative Commons License 2014.10.01 0 0 225

Helló! 

Ha ez segítség... 

Nekem 6 éve volt Sigma 20 1.8-am. Két évig használtam apsc-n. Én nagyon szerettem. volt hangja a fókusznak, de nem volt vészes. Kicsit sárga a képe, de a képminősége jó volt apsc-n. Csak nyitva használtam és éles volt. Masszív és szép darab, elég gyors fókusszal. viszont nem egy kicsi obi. :( 

Sigma 35 1.4 ART-om nincs, csak a boltban próbáltam ki, a 30 1.4 ART társaságában. A 30 1.4 ART-ot választottam a nagyobb látószög és az elfogadható méret és súly miatt. 5D-n és 6D-n használom. A kedvenc obim. Gyors, hangtalan, csak nyitva használom, éles a képe és gyönyörű az építési minősége. FF-es sötétebbek a peremek, de engem nem zavar. Ha kell eltüntetem. :) 

Sigma 85 1.4-em van. 5D-n és 6D-n használom már egy éve. Gyors, pontos, hangtalan, éles, gyönyörű a bokeh. Ha kell a "Magic" akkor ezt rakom fel a vázra.  Mivel a Canon 85 1.2 az etalon, ezért ahhoz hasonlítva, a Sigma sokkal többet nyújt. Ezért adtam el a Canon-t. 
A legutóbb ISO 20ezren f1.4-en és 1/200 fókuszálgattam egy rendezvényen. Nem igazán volt fény. Nehéz volt becsapni az obit. :) 

Remélem segítettem. 

T

Előzmény: Törölt nick (210)
Gyula65 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 224

Nem fogod elhinni!

Bementem az üzletbe és megvettem!

Dobozos, igaz nem volt több.

Majd teszek fel képeket.

Pillanatnyilag elfoglaltságom miatt, nem jut időm a fotózásra.

Üdv!

Előzmény: Kirtapp (223)
Kirtapp Creative Commons License 2014.09.30 0 0 223

Hol sikerült hozzá jutni? További képeket tudnál majd mutatni? Kösz!

Előzmény: Gyula65 (222)
Gyula65 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 222

Sok nincs, mert tegnap vettem

Néhány kép.

Üdv!

 

 

 

 

Előzmény: dbala (221)
dbala Creative Commons License 2014.07.22 0 0 221

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az új Canon 10-18mm objektívvel?

o0-0o Creative Commons License 2014.07.21 0 0 220

Nem. Az objektívet az 5D-hez ajánlanám. Az 550D-re, ha zoom kell akkor a Tamron 17-50 vagy az újabb Sigma 17-70 vagy esetleg a Sigma 18-35. Még esetleg STM-es kitobik (a képminőség miatt). Szerintem.

Előzmény: mummog63 (219)
mummog63 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 219

Sziasztok!Az lenne a kerdesem, hogy Canon 550d-hez ajanljatok-e a Canon EF 24-70MM f/2,8 l II. USM-et. Koszi elore is a valaszaitokat!

lolo1976 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 218

Sziasztok !!!

Szerintetek melyik a jobb ? Miért ?


Tokina AT-X 116 Pro DX II - AF 11-16mm F2.8 II 

 

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Róka69 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 217

Nagyon szép a kislányod is és a cica is:-))))) - jó képek!!

Előzmény: 50peregy4 (212)
CyberCat Creative Commons License 2013.06.29 0 0 216

A 17-55 2.8-nál is van ilyen kicsúszás probléma, és az még csak nem is kitobi...

Előzmény: M.VIII (213)
M.VIII Creative Commons License 2013.04.27 0 0 215

Hát a fene tudja... ha már kiadok érte ennyi pénzt...ma a mediában egy 7D-re tekerve próbáltam ki, az a példány szépen, húzósan járt. Amúgy képminőségre milyen? Hova lehet sorolni?

Előzmény: bb51 (214)
bb51 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 214

Szia. Ez a nehéz a fejem meg lötyög szindróma nekem abszolút nem érdekes. Mikor  pl sétálok vele a nyakamban, de amúgy is, fogom az objektívet, legalább nem verem oda semmihez. Ezt simán le lehet nyelni.

Előzmény: M.VIII (213)
M.VIII Creative Commons License 2013.04.21 0 0 213

Helló!

 

Én kíváncsian várom a tapasztalataidat a 18-135-el kapcsolatban. Olvastam róla, hogy lötyögős az eleje, és a föld fele fordítva egy tartományban a saját súlyától kitolódik, miközben elforog a zoomgyűrű. Tegnap meg is győződtem róla egy ismert üzletláncban. Hát, elég elszomorító, nem igaz, hogy nem lehet egy masszív felépítésű optikát gyártani...oké, kit, de akkor is...

Előzmény: bb51 (211)
50peregy4 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 212
9db tesztfotó a Canon 700D+ EF-S 18-55 STM új kitobijával:http://www.flickr.com/photos/raczkevi/
bb51 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 211

Megjárta a szervízt, a lencsén nem találtak problémát. A vázat  kalibrálták és a fókusszal is molyoltak valamit. Szép tiszta mindenütt, szenzorral együtt.

Majdnem lett pár új kép, sajnos nehezen működik a gép az otthon lévő kártyával)

 

Dolgokat összegezve, némi fejlődéssel azt látom, h lehet elég jó fotókat készíteni a 18-135 mezeivel de szépen fűszerezett silányabb  gyutáv tartományokkal is, ami felveti bennem az elhajítás lehetőségét.

Ahogy viszont az elfogadható cserén gondolkodom,  az árak rögtön meggyőznek a választásom jóságáról.

 

Most elmegyek használni egy kicsit, kerekedjen tovább a dolog.

Előzmény: bb51 (209)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 210

Még egy kérdés:

 

Sigma fixekkel mik a tapasztalatok?

 

Nem igazán használtam még márkaidegen obit. Pentaxhoz Pentaxot, Olympushoz Olympust, Canonhoz pedig Canon optikáim voltak.

 

A DxO lencse összehasonlító oldalán viszont komoly meglepetés ért amikor a Sigma és Canon fixeket tettem egymás mellé.

 

Persze ez papíron (monitoron) jól néz ki, de mik a valós tapasztalatok. Pl. lehet, hogy k...@ jó képük van, de gyakori a meghibásodás. Vagy hangos, vagy lassú vagy valami...

Persze ha semmi félni való nincs akkor hurrá, mert árban sokkal emészthetőbb.

 

Amikkel szemezek:

  • 20mm F1.8 EX DG ASP RF
  • 35mm F1.4 DG HSM
  • 85mm F1.4 EX DG HSM

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!