Keresés

Részletes keresés

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 435

Ez se lehet rossz objektív...

Vagy itt (szinte) Mindenki csillagászati távcsövekkel lövöldöz? :-)

Előzmény: jpatakijanos (432)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 434

Brutál képek. Köszi szépen.

Próbálkozok Holdtöltéig, igyekszem ide is felrakni az eredményt.

70D + 300mm (x1,6) + RAW az első próbálkozásom, aztán hasonló beálítások 5D-vel is, utóbbival még nem sok esélyem volt fotózni (szerdai szerzemény).

Márpedig egy APS-C vs. fullframe tesztet meg kell csinálni, elsőként Holdfotó témában :-)

 

 

Előzmény: manitounickfree (433)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 433

ez 1 jó kérdés, 5D III azaz FF gyutávvesztéssel járó de részletgazdagabb v crop az 1,6× miatt. ezt neked kell tesztelned, megvan hozzá technikai háttered.

az eredmény érdekel, legfőképpen repnapokra járok és gondolkodom FF-ben is.

nem fikázás /nekem is volt 100-400am/ 300mm felett lágyul /ezért cseréltem le/ és h még megtoldod 2×, nem tartom jó ötletnek.

ide nem hiszem h kell RAW de mivel mindig abban fotózok...

de kanyarodjunk vissza a leglényegesebb eszközhöz az optikához! skywatcher 200/1200 csövet használok, ez F5.6 1200mm + 1,6x :)

ezt a minőséget optikával nem hozod:

 

repcsis hold iso400, 1200mm, f5.6, 1/320

 

ja és nem kell egész este kint gubbasztani, gépeket ezen oldalon tudod követni, és kb be tudod tájolni melyik az esélyes hold előtti átvonulásra ;)

 

 

Előzmény: Feri3535 (429)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.01 0 0 432

  

 

  

 

  

 

  

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 431

és ööö...a tárgytávolságot a legköltségesebb állítanom, lszi ezt hagyjátok végső opcióként :-)

Előzmény: Feri3535 (430)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 430

...vagy még: van nálam 70D is, ez ugye 1,6x cropot (optikai előnyt) jelent, vagyis 1280 mm gyújtótávolsággal tudnék fotózni.

Ugyanakkor elvesztem a fullframe általi részletgazdagságot és kisebb képzajt.

Szerintem kiülök egy termosszal, síruhában ma este, és próbálkozom :-)

Előzmény: Feri3535 (429)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 429

Ez döbbenetesen jó Hold-kép lett. Gratula. És 600D-vel...külön gratula.

Én csak bénázok, de valamit biztosan rosszul állítok be.

Pedig most 5D Mark III-assal, + EF 100-400 mm f/4.5-5.6 L IS USM obival, és 2x II extenderrel próbálkoztam, és még sincs meg ez a részletgazdagság.

A beállításaim: ISO 200, 1/30 záridő, f11 rekesz. 800 mm fókusztávolság, kb. 400.000 m tárgytávolság :-)

Persze állványról, rádiós távkioldóval, manual focus-sal (kétszerező miatt elszáll az autofocus).

JPG-ben, legjobb minőségű tömörítéssel.

Milyen beállítás lenne jó? Esetleg érdemes RAW-val szórakozni, több részlet megmaradna?

Köszönöm, ha adtok tippet, nov. 6-ig még van idő próbálgatni :-)

Feri

Előzmény: manitounickfree (428)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 428

enyémre is ráférne 1 tisztítás, főleg 2. kép :)

 

tempel Creative Commons License 2014.10.05 0 0 427

Köszönöm! Örülök, hogy megnézted. A fotót  Baader napszűrő fóliával készítettem. Nem nagy összeg, távcső boltokban vásárolható. 

A leírása: www.tavcso.hu/egyeb/manual/AstroSolar.pdf

Előzmény: syssy48 (426)
syssy48 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 426

Már megint piszkos a szenzorod:):):):)

Nagyon szuper (erre mondhatom, ez nem hold:D)!!  Milyen szűrőt használsz, vásárolható napszűrő, vagy saját gyártmány?

Előzmény: tempel (425)
tempel Creative Commons License 2014.09.28 0 0 425

Igaz, nem hold, hanem nap

rendszer.

syssy48 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 424

Látod azt nem is vettem észre:):):) Csak vicceltem:D

Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 423

Szeptember 4.

Gartev képe nem furcsa? Az még korábbi állapot.

Előzmény: syssy48 (422)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 422

Nálatok megfordult a hold?:):):) ez egy régebbi kép, ugye?

Előzmény: Törölt nick (421)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 421

Részlet

 

Gertev74 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 420

adok neki még egy esélyt:  

 

 

 

Előzmény: Gertev74 (419)
Gertev74 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 419

fekete kocka helyett sötéteskékben....

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 418

Nekem is van egy még a múlt hónapból, majd ha tiszta lesz az idő még csinálok.

 

 

szintén egy kompakt gép műve: Canon SX30IS 35x zoom (840mm)

syssy48 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 417

Nem lett jó, de már nem tudtam visszacsinálni, a tömörítés során életlen, homályos lett. Én mindig így járok tömörítésnél. Egyébként a régi jól bevált Sonyval.:)

Előzmény: bandita39 (416)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 416

Ez nagyon jó lett mivel követted el ?

Előzmény: syssy48 (415)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 415

Nincs olyan, hogy szuperhold:) Ma végre megláttam a holdat, gyorsan lekaptam, mire visszanéztem a képet, már el is takarták újabb felhők:( 

Előzmény: bandita39 (414)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 414

Pedig a szuperhold nagyon szépen látszott  legalábbis nálunk,igaz nem birtam lefotózni  mivel lemerültek az aksik .

 

 

 

  

Előzmény: syssy48 (412)
A450 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 413

Ahogy az előrejelzést olvasom, néhány napig cudar idő lesz :(

Előzmény: syssy48 (412)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 412

Nekem is jobban tetszik fekete fehérben:) 

Sajnos itt állandóan esik az eső, így nincs holdfotózás:(

Előzmény: bandita39 (411)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 411

Köszi szépen ,nekem ff-be jobban tetszik mint színesbe,(hmm az okítás óta senki nem rak föl holdfotót ? fekete négyzetbe.Én eladtam a 400 fixemet azóta nem tudok hold fotózni :

Előzmény: A450 (402)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 410

Ha a jól alatt azt érti az ember, hogy minél részletesebb legyen (nagy legyen a képen az alakzatok felbontása), akkor tényleg nehéz, mert alacsony a kontraszt.

Előzmény: syssy48 (407)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 409

Becs szóra, úgy emlékeztem, hogy eredetileg nem ez volt a helyzet. ha rosszul emlékeztem, akkor szorry, mindig tanul az ember! Ebben az esetben rossz volt a példa.

Előzmény: fotóriporter (408)
fotóriporter Creative Commons License 2014.09.09 0 0 408

nem akarom nagyon elnyújtani ezt a szerzőjogi vitát, de ha már belevágtunk, akkor arra felhívnám a figyelmed, hogy a NASA elég egyértelművé teszi, hogy SEMMELYIK felvételük (fotó, videó, grafika, stb) nem szerzői jogvédett. még azok sem, amiket amúgy az SZJSZT tanács szerint megilletne a szerzői jogvédelem.

 

szabadon használhatod őket szinte akármire, csak nem mondhatod sajátodnak és nem élhetsz vissza a NASA nevével, nem állíthatod azt, hogy a NASA, mint szervezet támogatja, vagy bármilyen módon érintett abban, amit te csinálsz és ha felismerhető személy van a képen, vagy hangja hallatszik egy felvételen akkor az ő személyiségi jogait sértheti a felhasználása (vagyis vele külön le kell ezt papíroznod), de maguk a felvételek egyáltalán nem élveznek szerzői jogvédelmet - mondjuk ez részben inkább abból a gondolkodásmódból adódik, hogy amit kormányhivatalok állami pénzből előállítanak, azt ingyen hozzáférhetővé teszik a köz számára (nyilván csak azt, ami nem titkos).

 

részletesen: http://www.nasa.gov/multimedia/guidelines/index.html#.VA7Um2S1YkU

Előzmény: telescoper (404)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 407

Ebben teljesen igazad van, mindig megpróbálom 300zal is, de sose jön ki belőle semmi "na ez az" feeling:) Szerintem a teleholdat a legnehezebb jól fotózni, vagy rosszul gondolom?

Előzmény: telescoper (406)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 406

Csak magamat tudom ismételni:

A telehold fotózása 300-400 mm fókusszal (fekete négyzetben) valóban nem nagy fotós teljesítmény, de én mégsem venném el a kedvét senkinek ilyesmi képek gyártásától.

 

Szóval én szívesen látok ilyen fotókat!!!!!!

Előzmény: syssy48 (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!