Keresés

Részletes keresés

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 434

Brutál képek. Köszi szépen.

Próbálkozok Holdtöltéig, igyekszem ide is felrakni az eredményt.

70D + 300mm (x1,6) + RAW az első próbálkozásom, aztán hasonló beálítások 5D-vel is, utóbbival még nem sok esélyem volt fotózni (szerdai szerzemény).

Márpedig egy APS-C vs. fullframe tesztet meg kell csinálni, elsőként Holdfotó témában :-)

 

 

Előzmény: manitounickfree (433)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 433

ez 1 jó kérdés, 5D III azaz FF gyutávvesztéssel járó de részletgazdagabb v crop az 1,6× miatt. ezt neked kell tesztelned, megvan hozzá technikai háttered.

az eredmény érdekel, legfőképpen repnapokra járok és gondolkodom FF-ben is.

nem fikázás /nekem is volt 100-400am/ 300mm felett lágyul /ezért cseréltem le/ és h még megtoldod 2×, nem tartom jó ötletnek.

ide nem hiszem h kell RAW de mivel mindig abban fotózok...

de kanyarodjunk vissza a leglényegesebb eszközhöz az optikához! skywatcher 200/1200 csövet használok, ez F5.6 1200mm + 1,6x :)

ezt a minőséget optikával nem hozod:

 

repcsis hold iso400, 1200mm, f5.6, 1/320

 

ja és nem kell egész este kint gubbasztani, gépeket ezen oldalon tudod követni, és kb be tudod tájolni melyik az esélyes hold előtti átvonulásra ;)

 

 

Előzmény: Feri3535 (429)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.01 0 0 432

  

 

  

 

  

 

  

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 431

és ööö...a tárgytávolságot a legköltségesebb állítanom, lszi ezt hagyjátok végső opcióként :-)

Előzmény: Feri3535 (430)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 430

...vagy még: van nálam 70D is, ez ugye 1,6x cropot (optikai előnyt) jelent, vagyis 1280 mm gyújtótávolsággal tudnék fotózni.

Ugyanakkor elvesztem a fullframe általi részletgazdagságot és kisebb képzajt.

Szerintem kiülök egy termosszal, síruhában ma este, és próbálkozom :-)

Előzmény: Feri3535 (429)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 429

Ez döbbenetesen jó Hold-kép lett. Gratula. És 600D-vel...külön gratula.

Én csak bénázok, de valamit biztosan rosszul állítok be.

Pedig most 5D Mark III-assal, + EF 100-400 mm f/4.5-5.6 L IS USM obival, és 2x II extenderrel próbálkoztam, és még sincs meg ez a részletgazdagság.

A beállításaim: ISO 200, 1/30 záridő, f11 rekesz. 800 mm fókusztávolság, kb. 400.000 m tárgytávolság :-)

Persze állványról, rádiós távkioldóval, manual focus-sal (kétszerező miatt elszáll az autofocus).

JPG-ben, legjobb minőségű tömörítéssel.

Milyen beállítás lenne jó? Esetleg érdemes RAW-val szórakozni, több részlet megmaradna?

Köszönöm, ha adtok tippet, nov. 6-ig még van idő próbálgatni :-)

Feri

Előzmény: manitounickfree (428)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.01 0 0 428

enyémre is ráférne 1 tisztítás, főleg 2. kép :)

 

tempel Creative Commons License 2014.10.05 0 0 427

Köszönöm! Örülök, hogy megnézted. A fotót  Baader napszűrő fóliával készítettem. Nem nagy összeg, távcső boltokban vásárolható. 

A leírása: www.tavcso.hu/egyeb/manual/AstroSolar.pdf

Előzmény: syssy48 (426)
syssy48 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 426

Már megint piszkos a szenzorod:):):):)

Nagyon szuper (erre mondhatom, ez nem hold:D)!!  Milyen szűrőt használsz, vásárolható napszűrő, vagy saját gyártmány?

Előzmény: tempel (425)
tempel Creative Commons License 2014.09.28 0 0 425

Igaz, nem hold, hanem nap

rendszer.

syssy48 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 424

Látod azt nem is vettem észre:):):) Csak vicceltem:D

Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 423

Szeptember 4.

Gartev képe nem furcsa? Az még korábbi állapot.

Előzmény: syssy48 (422)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 422

Nálatok megfordult a hold?:):):) ez egy régebbi kép, ugye?

Előzmény: Törölt nick (421)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 421

Részlet

 

Gertev74 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 420

adok neki még egy esélyt:  

 

 

 

Előzmény: Gertev74 (419)
Gertev74 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 419

fekete kocka helyett sötéteskékben....

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 418

Nekem is van egy még a múlt hónapból, majd ha tiszta lesz az idő még csinálok.

 

 

szintén egy kompakt gép műve: Canon SX30IS 35x zoom (840mm)

syssy48 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 417

Nem lett jó, de már nem tudtam visszacsinálni, a tömörítés során életlen, homályos lett. Én mindig így járok tömörítésnél. Egyébként a régi jól bevált Sonyval.:)

Előzmény: bandita39 (416)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 416

Ez nagyon jó lett mivel követted el ?

Előzmény: syssy48 (415)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 415

Nincs olyan, hogy szuperhold:) Ma végre megláttam a holdat, gyorsan lekaptam, mire visszanéztem a képet, már el is takarták újabb felhők:( 

Előzmény: bandita39 (414)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 414

Pedig a szuperhold nagyon szépen látszott  legalábbis nálunk,igaz nem birtam lefotózni  mivel lemerültek az aksik .

 

 

 

  

Előzmény: syssy48 (412)
A450 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 413

Ahogy az előrejelzést olvasom, néhány napig cudar idő lesz :(

Előzmény: syssy48 (412)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 412

Nekem is jobban tetszik fekete fehérben:) 

Sajnos itt állandóan esik az eső, így nincs holdfotózás:(

Előzmény: bandita39 (411)
bandita39 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 411

Köszi szépen ,nekem ff-be jobban tetszik mint színesbe,(hmm az okítás óta senki nem rak föl holdfotót ? fekete négyzetbe.Én eladtam a 400 fixemet azóta nem tudok hold fotózni :

Előzmény: A450 (402)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 410

Ha a jól alatt azt érti az ember, hogy minél részletesebb legyen (nagy legyen a képen az alakzatok felbontása), akkor tényleg nehéz, mert alacsony a kontraszt.

Előzmény: syssy48 (407)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 409

Becs szóra, úgy emlékeztem, hogy eredetileg nem ez volt a helyzet. ha rosszul emlékeztem, akkor szorry, mindig tanul az ember! Ebben az esetben rossz volt a példa.

Előzmény: fotóriporter (408)
fotóriporter Creative Commons License 2014.09.09 0 0 408

nem akarom nagyon elnyújtani ezt a szerzőjogi vitát, de ha már belevágtunk, akkor arra felhívnám a figyelmed, hogy a NASA elég egyértelművé teszi, hogy SEMMELYIK felvételük (fotó, videó, grafika, stb) nem szerzői jogvédett. még azok sem, amiket amúgy az SZJSZT tanács szerint megilletne a szerzői jogvédelem.

 

szabadon használhatod őket szinte akármire, csak nem mondhatod sajátodnak és nem élhetsz vissza a NASA nevével, nem állíthatod azt, hogy a NASA, mint szervezet támogatja, vagy bármilyen módon érintett abban, amit te csinálsz és ha felismerhető személy van a képen, vagy hangja hallatszik egy felvételen akkor az ő személyiségi jogait sértheti a felhasználása (vagyis vele külön le kell ezt papíroznod), de maguk a felvételek egyáltalán nem élveznek szerzői jogvédelmet - mondjuk ez részben inkább abból a gondolkodásmódból adódik, hogy amit kormányhivatalok állami pénzből előállítanak, azt ingyen hozzáférhetővé teszik a köz számára (nyilván csak azt, ami nem titkos).

 

részletesen: http://www.nasa.gov/multimedia/guidelines/index.html#.VA7Um2S1YkU

Előzmény: telescoper (404)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 407

Ebben teljesen igazad van, mindig megpróbálom 300zal is, de sose jön ki belőle semmi "na ez az" feeling:) Szerintem a teleholdat a legnehezebb jól fotózni, vagy rosszul gondolom?

Előzmény: telescoper (406)
telescoper Creative Commons License 2014.09.09 0 0 406

Csak magamat tudom ismételni:

A telehold fotózása 300-400 mm fókusszal (fekete négyzetben) valóban nem nagy fotós teljesítmény, de én mégsem venném el a kedvét senkinek ilyesmi képek gyártásától.

 

Szóval én szívesen látok ilyen fotókat!!!!!!

Előzmény: syssy48 (405)
syssy48 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 405

Valószínűleg az irígység beszél belőlem, mert nem tudok olyan fényképeket gyártani szerény felszerelésemmel és még szerényebb tudásommal, mint a NG fotósai, mégis kezdem úgy érezni, hogy ide (is) már csak a kiállításra, versenyre szánt képek kerülhetnek fel. Nem tudom mi a baj a fekete kockában lévő holddal, hiszen ugyanazt a képet nem lehet kétszer megcsinálni. 5 mp múlva sem ugyanaz már. Márpedig a holdat egyénien fényképezni meglehetősen nehéz feladat, kevés ember mondhatja el magáról, hogy neki sikerült tökéleteset alkotnia. Igen, távcsővel sokkal szebb képeket lehet készíteni, de elvben az is "csak" egy fekete kockában készült kép. És nekem még nincs távcsövem. De lesz:) De addig is szeretnék (igazán nem terhelek túl senkit a sok felrakott képemmel) néha feltenni egy-egy jobban sikerült holdfotót, ha nem baj, mert azért szépek ezek a fekete kockában lévő képek is, ha jól sikerülnek. Nem baj? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!