Keresés

Részletes keresés

dühös vonalKód-olvasó Creative Commons License 2015.05.08 0 0 234

Sziasztok!

 

18-135 mm STM-et használókat kérdezném, hogy a vignettáls milyen mértékben jelentkezik? Bár teszteket olvastam, amit személyesen tapasztaltam, az azokból nem jött át. 

 

Köszönöm!

GST 341 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 233

Köszönöm szépen a válaszodat! 

Előzmény: cannonball (230)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.01.31 0 0 232

55-250 IS II

250-en.

Gyula65 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 231

Képek 18-135 STM-el.

 

 

 

 

 

    Üdv!

cannonball Creative Commons License 2015.01.27 0 0 230

Nagy, nehéz, szeret szétesni. Képe az átfogásához képest elfogadható. Én inkább egy 18-135-öt vennék, ha már ultrazoom kell.

Előzmény: GST 341 (228)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.01.22 0 0 229

Szia!

 

Nekem is 550D van. A gyári kitobival sokszor nem vagyok megelégedve (18-55 IS II) valahogy nem érzem élesnek a vele készített képeket (az 55-250 IS II-vel teljesen elégedett vagyok). Az 55-250-el nagyon szeretek fotózni, csak néha kéne sok az 55. Ilyenkor ha cserélek 18-55-re akkor meg nem vagyok megelégedve a készült képekkel.

 

Már régóta töröm a fejem, hogy mire lenne érdemes cserélni a 18-55-öt. EF-S 17-85-re? EF-S 15-85-re? (ezt kicsit drágállom) EF-S 17-55-re? (ez is drága). 

Ezekhez képest amit ajánlottál Tamron 17-50 és Sigma 17-70 jobb alternatívák? Nekem a Sigma lenne a szimpatikus a kettő közül. Ez a Sigma obi képes jobb képeket készíteni mint a kitobi és a fenti néhány EF-S-hez hogyan viszonyul?

 

Köszönöm.

(szívesen meghallgatok bárkitől tapasztalatot)

 

Előzmény: o0-0o (220)
GST 341 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 228

Sziasztok!
Épp objektívvásárlás előtt állok és a canon gyári 18-200-as obija a kiszemeltem. Ha valakinek van ezzel jó és rossz tapasztalata az megosztaná velem? Előre is köszönöm! :)

Gyula65 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 227

Ezek 18-55 STM képek.

 

Ezek 10-18 STM képek.

 

  Ezek 60/2,8-al készült képek!

 

Az összehasonlítás végett!

 

Üdv!

Előzmény: Kirtapp (223)
Mokshamann Creative Commons License 2014.10.01 0 0 226

Most nézem, hogy egy tavalyi hozzászólásra reflektáltam... :D :D :D Pihennem kellene... :P 

Előzmény: Mokshamann (225)
Mokshamann Creative Commons License 2014.10.01 0 0 225

Helló! 

Ha ez segítség... 

Nekem 6 éve volt Sigma 20 1.8-am. Két évig használtam apsc-n. Én nagyon szerettem. volt hangja a fókusznak, de nem volt vészes. Kicsit sárga a képe, de a képminősége jó volt apsc-n. Csak nyitva használtam és éles volt. Masszív és szép darab, elég gyors fókusszal. viszont nem egy kicsi obi. :( 

Sigma 35 1.4 ART-om nincs, csak a boltban próbáltam ki, a 30 1.4 ART társaságában. A 30 1.4 ART-ot választottam a nagyobb látószög és az elfogadható méret és súly miatt. 5D-n és 6D-n használom. A kedvenc obim. Gyors, hangtalan, csak nyitva használom, éles a képe és gyönyörű az építési minősége. FF-es sötétebbek a peremek, de engem nem zavar. Ha kell eltüntetem. :) 

Sigma 85 1.4-em van. 5D-n és 6D-n használom már egy éve. Gyors, pontos, hangtalan, éles, gyönyörű a bokeh. Ha kell a "Magic" akkor ezt rakom fel a vázra.  Mivel a Canon 85 1.2 az etalon, ezért ahhoz hasonlítva, a Sigma sokkal többet nyújt. Ezért adtam el a Canon-t. 
A legutóbb ISO 20ezren f1.4-en és 1/200 fókuszálgattam egy rendezvényen. Nem igazán volt fény. Nehéz volt becsapni az obit. :) 

Remélem segítettem. 

T

Előzmény: Törölt nick (210)
Gyula65 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 224

Nem fogod elhinni!

Bementem az üzletbe és megvettem!

Dobozos, igaz nem volt több.

Majd teszek fel képeket.

Pillanatnyilag elfoglaltságom miatt, nem jut időm a fotózásra.

Üdv!

Előzmény: Kirtapp (223)
Kirtapp Creative Commons License 2014.09.30 0 0 223

Hol sikerült hozzá jutni? További képeket tudnál majd mutatni? Kösz!

Előzmény: Gyula65 (222)
Gyula65 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 222

Sok nincs, mert tegnap vettem

Néhány kép.

Üdv!

 

 

 

 

Előzmény: dbala (221)
dbala Creative Commons License 2014.07.22 0 0 221

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az új Canon 10-18mm objektívvel?

o0-0o Creative Commons License 2014.07.21 0 0 220

Nem. Az objektívet az 5D-hez ajánlanám. Az 550D-re, ha zoom kell akkor a Tamron 17-50 vagy az újabb Sigma 17-70 vagy esetleg a Sigma 18-35. Még esetleg STM-es kitobik (a képminőség miatt). Szerintem.

Előzmény: mummog63 (219)
mummog63 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 219

Sziasztok!Az lenne a kerdesem, hogy Canon 550d-hez ajanljatok-e a Canon EF 24-70MM f/2,8 l II. USM-et. Koszi elore is a valaszaitokat!

lolo1976 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 218

Sziasztok !!!

Szerintetek melyik a jobb ? Miért ?


Tokina AT-X 116 Pro DX II - AF 11-16mm F2.8 II 

 

Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Róka69 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 217

Nagyon szép a kislányod is és a cica is:-))))) - jó képek!!

Előzmény: 50peregy4 (212)
CyberCat Creative Commons License 2013.06.29 0 0 216

A 17-55 2.8-nál is van ilyen kicsúszás probléma, és az még csak nem is kitobi...

Előzmény: M.VIII (213)
M.VIII Creative Commons License 2013.04.27 0 0 215

Hát a fene tudja... ha már kiadok érte ennyi pénzt...ma a mediában egy 7D-re tekerve próbáltam ki, az a példány szépen, húzósan járt. Amúgy képminőségre milyen? Hova lehet sorolni?

Előzmény: bb51 (214)
bb51 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 214

Szia. Ez a nehéz a fejem meg lötyög szindróma nekem abszolút nem érdekes. Mikor  pl sétálok vele a nyakamban, de amúgy is, fogom az objektívet, legalább nem verem oda semmihez. Ezt simán le lehet nyelni.

Előzmény: M.VIII (213)
M.VIII Creative Commons License 2013.04.21 0 0 213

Helló!

 

Én kíváncsian várom a tapasztalataidat a 18-135-el kapcsolatban. Olvastam róla, hogy lötyögős az eleje, és a föld fele fordítva egy tartományban a saját súlyától kitolódik, miközben elforog a zoomgyűrű. Tegnap meg is győződtem róla egy ismert üzletláncban. Hát, elég elszomorító, nem igaz, hogy nem lehet egy masszív felépítésű optikát gyártani...oké, kit, de akkor is...

Előzmény: bb51 (211)
50peregy4 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 212
9db tesztfotó a Canon 700D+ EF-S 18-55 STM új kitobijával:http://www.flickr.com/photos/raczkevi/
bb51 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 211

Megjárta a szervízt, a lencsén nem találtak problémát. A vázat  kalibrálták és a fókusszal is molyoltak valamit. Szép tiszta mindenütt, szenzorral együtt.

Majdnem lett pár új kép, sajnos nehezen működik a gép az otthon lévő kártyával)

 

Dolgokat összegezve, némi fejlődéssel azt látom, h lehet elég jó fotókat készíteni a 18-135 mezeivel de szépen fűszerezett silányabb  gyutáv tartományokkal is, ami felveti bennem az elhajítás lehetőségét.

Ahogy viszont az elfogadható cserén gondolkodom,  az árak rögtön meggyőznek a választásom jóságáról.

 

Most elmegyek használni egy kicsit, kerekedjen tovább a dolog.

Előzmény: bb51 (209)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 210

Még egy kérdés:

 

Sigma fixekkel mik a tapasztalatok?

 

Nem igazán használtam még márkaidegen obit. Pentaxhoz Pentaxot, Olympushoz Olympust, Canonhoz pedig Canon optikáim voltak.

 

A DxO lencse összehasonlító oldalán viszont komoly meglepetés ért amikor a Sigma és Canon fixeket tettem egymás mellé.

 

Persze ez papíron (monitoron) jól néz ki, de mik a valós tapasztalatok. Pl. lehet, hogy k...@ jó képük van, de gyakori a meghibásodás. Vagy hangos, vagy lassú vagy valami...

Persze ha semmi félni való nincs akkor hurrá, mert árban sokkal emészthetőbb.

 

Amikkel szemezek:

  • 20mm F1.8 EX DG ASP RF
  • 35mm F1.4 DG HSM
  • 85mm F1.4 EX DG HSM

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

bb51 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 209

Köszönöm a törődést.) Igen csak a középső. Elég nehéz (lehet) ezekből a képekől véleményt alkotni. Valahogy még azt hiszem, hogy a tárgytávolság is szerepet játszik a dologban, de nem tudnám megindokolni. Még arra is gondoltam, h viszonylag hidegben készültek a fotók, esetleg fázik a szerkezet, bár ez csak olyan kalandozás.

Valószínű most elsütöm a járatlanok fegyverét és beküldöm szervízbe a gépet. Majd néznek egy kicsit, igazából mit akarok ha nem tudom, h mit szeretnék. Mindenesetre  addigra összeszedem az eddigi tapasztalatokat, amire már tudnak reagálni és talán kikerekedik valami laborvélemény. Majd beírom ők mit mondtak.

Előzmény: benght (208)
benght Creative Commons License 2013.04.01 0 0 208

Az otthoni fókuszteszt szerint az objektív tökéletes fókuszálás szempontjából. A kulcsos tesztnél látszólag frontfókuszos, de csak kis gyujtótávolságon, viszont tudni kéne, hogy szigorúan csak a középső fókuszpont van-e bekapcsolva? Mert ha mind be van, akkor tud ilyet csinálni a gép, hogy a hozzá legközelebb eső felületre állít élességet, és ehhez a bal oldali pontot használja automatikusan. 

Előzmény: bb51 (202)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 207

Köszi a tanácsot. A 17-55 - el csak annyi baj van, hogy FF vázra nem jó.

Alapobinak egy 24-105 - öt használok ami az esetek nagyrészében bőven jó.

Csupán arra gondoltam, hogy annyi pénzért amennyibe egy 50 f1,4 kerül, szívesen eljátszadoznék.

Annyira viszont nem vagyok a fényerő megszállottja, hogy százezreket költsek pl. egy 35 f1,4 - re.

Persze még akármi is történhet:)

Előzmény: cannonball (206)
cannonball Creative Commons License 2013.03.27 0 0 206

Szinte ugyanannyiba kerül a 17-55/2,8 mint egy kevésbé fényerős alapzoom (15-85), és az 50/1,4 együtt. Ha jó a 17-55-öd, 2m8-on is éles, használható a képe. De jó alaposan teszteld vásárlás előtt, mert sok a fókuszhibás, részlegesen fókuszhibás példány. A kép 28mm-en, 2,8-as rekeszen:

 

 

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 205
Köszönöm.
Úgy érzem most sem lesz fényerős optikám.
Bár olyan nagyon nem is hiányzott. Ritka az amikor az f4-es üvegek nem
alkalmasak valamire.
Előzmény: cannonball (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!