Keresés

Részletes keresés

B.Moncsika Creative Commons License 2016.08.28 0 0 268

Plus size kezdő modellként fotóst keresek.

Normál sexmentes fotókra gondoltam a Bookba.

juhász91 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 267

Sziasztok!

Egy páros fotózásra készülök Mohácson, tud valaki arrafelé egy nyugis, de szép környéket?

Köszönöm! :)

zorko Creative Commons License 2016.02.27 0 0 266

kaposznyak Creative Commons License 2015.03.10 0 0 265

Köszi.

Előzmény: zorko (264)
zorko Creative Commons License 2015.03.10 0 0 264

Gyerekekre jobb a hosszabb obi.

Előzmény: kaposznyak (263)
kaposznyak Creative Commons License 2015.03.07 0 0 263

Sziasztok.

 

Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM-t vennék. Lehet ezt beltéren "portrézásra" használni?

 

Gyerekeket elsősorban. Vagy inkább Canon EF 85mm f/1.8 USM?

 

Mondjuk minél sokrétűbben használható obi kellene, ezért hajlok az első felé.

zorko Creative Commons License 2015.02.07 0 0 262

Ezt kell tisztazni: vaku nelkul fekete lesz?

Ha nem, akkor csokkenteni kell az expot, amig vaku nelkul minden fekete nem lesz.

Ha igen, akkor a fenyszorodassal lesz a problema, tehat a vakud fenye innen-onnan valahogy ravetul arra is amire nem kene. Tedd ezt rendbe es jo lesz.

(Abba belefuthatsz, hogy nem eleg eros a vaku, de ez mas kerdes...)

Előzmény: Ragen (258)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.02 0 0 261

Alatta  a kommentben egy megoldás, ND szűrő.

Előzmény: Ragen (258)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.02 0 0 260

Most latom a linket.

Egyszeru. Kimered a hatteret, hogy bebukjon. Azt beallitod a gepen: Leggyorsabb szinkron/ISO100-on. Ehhez kapsz egy rekeszt. Beallitod a vakut es kesz.

Egyszerubben: Menj ki este. Hatter sem kell.

 

Előzmény: Ragen (258)
-Minarik- Creative Commons License 2015.02.02 0 0 259

Vidd hatrebb a hatteret.

Előzmény: Ragen (258)
Ragen Creative Commons License 2015.02.02 0 0 258

Sziasztok!

 

Kezdő fotósként egy klasszikus "módszert" szeretnék megcsinálni, de nem sikerül. ez pedig egy portré fotó lenne teljesen fekete háttérrel. ebből okosodtam volna:

http://www.fototv.hu/irasok/999/fekete-hatter-deli-napsutesben

Ami a problémám, hogy nem nincs vaku vezérlőm, így a nélkül próbáltam: a vakut átállította, hogy a gép vakujára villanjon el, fotózáskor pedig a kezemmel ferdén kitakartam a beépített vakut, így a fénye ráment a vakura és azt elvillantotta. Az eredmény nem jó, mert nem lesz teljesen sötét a háttér. Megoldható ez így, ilyen felszereléssel?  

Eos600D, 105mm f20, 1/125 és ISO100-ra állítva, yongnou 500ex vaku S1 mode és 1/1

vagyis inkább a jó kérdés, hogyan oldható meg?

zorko Creative Commons License 2014.07.01 0 0 256

zorko Creative Commons License 2014.06.22 0 0 255

Ki kell huzni a fuggonyoket, es megmerni a fenyt... :)

 

Nyitott rekesszel, magas ISO-val a vaku is kisebbet villan. Nem kell oket szembevillantani, az indirekt villanas nem fogja oket zavarni. Maga fenykepezes tenye inkabb, de hamar megszokjak. :)

Előzmény: jucco (254)
jucco Creative Commons License 2014.06.22 0 0 254
Ablak van 4-5db,de fás bokros részre néznek +előttük kb.3-4m széles odzlopokpn álló kiugró a terem teljes hosszàban,függöny pedig mint egy 70-es évekbeli nagyibugyogó,semmi fény világítás nélkül..

Sb vaku fényvillanását lehet kevésbé villámosra állítani?Sajnos nem hinném hogy a nagy villogás közepette természetesen fognak viselkedni:(
Előzmény: zorko (253)
zorko Creative Commons License 2014.06.21 0 0 253

Ablakok nincsenek? (A neon az elég gáz.... Rossz a színvisszaadás, és a fény iránya se túl kedvező.)

 

Egy opció lehetne eladni a Tokinát, és az árából venni egy SB-600-at és egy 50/1,8-at. (Aztán, az egy újabb kérdés, hogy ezeket hogyan érdemes használni...:)

 

Ha a meglevő cuccal kellene, akkor...

A 18-70-et a hosszabbik végén használva, a gépet megtámasztva (állvány, vagy kisszék... :), messzebbről, a gyerekek magasságából lehetne "vadászgatni". Ha van ablak, és neon nélkül nem kell 1/60-1/30 alá menni, akkor van esély nyugodtabb pillanatokat élesen elkapni.

Előzmény: jucco (251)
jucco Creative Commons License 2014.06.21 0 0 252
Hát igen,önmagában nem kicsi de csak a harmadába tömörülnek a gyerekek.

Magasabb iso-val vaku nélkül nem lesz mégis túl sötét a kép?
LágyĂ­tani tudnám a beĂ©pĂ­tett fĂ©nyĂ©t?DerĂ­tèssel prĂłbáltam itthon: kĂ©pek szĂ©pek,de tĂşl nagy a villanás ilyen picikhez.
jucco Creative Commons License 2014.06.21 0 0 251
Hát igen,önmagában nem kicsi de csak a harmadába tömörülnek a gyerekek.

Magasabb iso-val vaku nélkül nem lesz mégis túl sötét a kép?
Lágyítani tudnám a beépített fényét?Derítèssel próbáltam itthon: képek szépek,de túl nagy a villanás ilyen picikhez.
GPF Creative Commons License 2014.06.21 0 0 250

50mm-es fókuszhossz vagy fölötte. Egészalakosra még a 35 is elmegy. 5-6 méteres szoba az nem kicsi!

Előzmény: jucco (248)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.20 0 0 249

Hasalj a gyerekek koze. ISO a maxra, amit meg elvisel az izles. Obi 50/70mm es figyelj, helyezkedj. Nek lehet jo tanacsot adni. 

Előzmény: jucco (248)
jucco Creative Commons License 2014.06.20 0 0 248
Értem.Abból indultam ki hogy a terem tényleg kicsi és nem lehet hátrébb menni.5*6-7m kb.a gyerekeknek szőnyeg van leterítve kb a terem harmadába az egyik végén.
Mit javasolnál helyeztte?
Előzmény: GPF (247)
GPF Creative Commons License 2014.06.20 0 0 247

Ez az objektív túl nagylátó a normális portrék készítéséhez. Egész alakosra még csak-csak, de szűkebb kivágásokra nem nagyon való.

Előzmény: jucco (241)
jucco Creative Commons License 2014.06.19 0 0 246

A lenti filmes Tokina és egy Nikon 18-70mm-es obejktívem van,költeni nincs miből,esetleg ha ezekt eladom egy közel tökéletes megoldásért..

Előzmény: zorko (245)
zorko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 245

Milyen objektívjaid vannak?

Akarsz/tudsz-e költeni a "projektre", s ha igen kb. mennyit?

Előzmény: jucco (244)
jucco Creative Commons License 2014.06.19 0 0 244

igen,portré illetve "akció":D fotó,a helyi baba-mama klubban,rossz fényviszony,neon,de azért legyen mindenkinek egy jó fotója a hagyományostól eltérő,a fentrőlagyereketfotózzukahogyfelnéz tipúsúaktól de azért ne is legyen olyan mű mint az oviban az előre megépített játéktorony elé állított gyerekfotó..

 

egyészalakos és melltől felfelé vagy csak arcot(mosoly,grimasz,fintor) ábrázoló fényképekre gondoltam

csak nem tudom hogyan fussak neki mert vakum csak a beépített van,de ha lenne külső sem villanthatom szét egy ekkora gyerkőc szemét:/

és a tér is elég szűkös valószínű a derítővakuzástól is megijednének...

sorozattól meg az anyukák is:) és hát nem ez a cél

 

van ötletetek,javaslat?

Előzmény: zorko (243)
zorko Creative Commons License 2014.06.19 0 0 243

Jó eséllyel a vázon semmit se kell állítani, az objektíven viszont a rekeszgyűrűt a legszűkebb (legmagasabb számértékű) blendeállásba kell tekerni. Ha ott van, akkor megy a vázról vezérlés.

A 0-2 éves korosztállyal mire célzol? Portréra (gyerekre pláne) hosszabb fókusz célszerűbb...

Előzmény: jucco (241)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.18 0 0 242

Ha a rekeszt tudod a vazrol vezerelni, akkor nem kell semmit beallitani.

Előzmény: jucco (241)
jucco Creative Commons License 2014.06.18 0 0 241
Tokina 20-35/2.8 filmes objektívnél be kell állítani valamit a váz menüjében hogy használhassuk az objektívet?Inkább 0-2éves korosztály...
Előzmény: -Minarik- (232)
jucco Creative Commons License 2014.06.10 0 0 240
Igen.Elnézést elutaztunk.Mobilnet meg nem az erősségem.Legtöbbször elszáll amit írok...
Af be volt kapcsolva,az objektíven is.Nikon aksit cseréltem feltöltött utángyártottra és mintha nem is lett volna baj.Nem tudom mi ragadt be.Mindenesetre jópárszor leizzadtam miatta...
Külföldi oldalakon másnak írták hogy kapcsolják ki mindkét zajszűtőt ès kevesebb a valószínűségr higy megint előjön a hiba.

Köszönöm a segítséget!
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.09 0 0 239

Nincs valasz. Gondolom az akku volt a gond.

Előzmény: képfaragó (238)
képfaragó Creative Commons License 2014.06.09 0 0 238

Bocs ha így a távolból hülyeséget írok, de be van kapcsolva a vázon az AF?

Előzmény: jucco (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!