Keresés

Részletes keresés

lzs81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4946

Nem is értem....    ennyire olcsón....

csak a vaku megér ennyit.... ;-)

 

Azt vettem észre, hogy egymástól lesik el a hülyeséget. :)

Előzmény: tutututu (4945)
tutututu Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4945
The_Invisible Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4944

Ez nem egyszerű kérdés, én egyszer egy 12xp-vel játszottam el ugyanezt és végül nem is sikerült megjavítanom (végül utolsó csavarig szétszedtem az egészet és vettem egy újat). A neten kell, hogy legyen valami szétszedési, összerakási útmutató erről úgy emlékszem.

Előzmény: rokkercsavo0617 (4943)
rokkercsavo0617 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 4943

Sziasztok!


Van egy Zenit-E típusú gépem, és az a gondom vele, hogy akitől kaptam a záridő tárcsáját valahogy elforgatta, és mikor 1/500-ad időt adok neki akkor van Blub-on..., tehát így az egész sor megdőlt. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám visszaállítani, hogy jó értékeket kapjak?

Válaszokat előre is köszönöm!

tutututu Creative Commons License 2015.01.12 0 0 4942

Tíz év alatt biztos nem adta el...

Előzmény: Törölt nick (4941)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 4941

Üdv!

Megvan még az obi?
Ha igen, akkor érdekelne!


Előzmény: MZ-6 (2353)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 4940

Sziasztok!

 

A Zenitek vászonredőnyzárával kapcsolatban szeretném segítségeteket kérni. Melyik záridőre jellemző a vörös sávos elszíneződés, ami az előhívott képeken láthatók néha - mármint a hosszabb vagy inkább a rövidebb időkre? Én az 1/500-re tippelnék, az a gyanús. Nem érzem nagy problémának, csak néhány képen találkoztam a jelenséggel: lehetőség szerint igyekeznék elkerülni a továbbiakban. ET-vázzal fotóztam nemrég, és nem volt időm papírra jegyzetelni az "exif"-adatokat, így sajnos nem találok választ. Minden gépnél és műszaki állapotnál más a jellemző, vagy van valami általános tapasztalat, ami megmagyarázza a dolgot? Nem fotóztam ahhoz sem eleget, hogy a megvilágítás minőségéből is tudjak következtetni. E-mail címem nyilvános, ott is köszönettel fogadom a segítséget, de talán más boldog Zenit-tulajdonos is hasonló válaszokat keres :-)

Saliko Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4939

igen

 

Előzmény: sztyuji (4938)
sztyuji Creative Commons License 2014.08.22 0 0 4938

Hello :)

Ez a dolog még él? Megint rám jött a tikk, hogy beruházzak egy Zenitre :D

Előzmény: Saliko (4928)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.09 0 0 4937

Köszönöm !

Előzmény: Zamorano1986 (4936)
Zamorano1986 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 4936

Üdv!

 

Így hirtelenjében angolt találtam.

 

http://www.butkus.org/chinon/russian/zenith-e/zenith-e.pdf

 

http://www.zenitcamera.com/mans/zenit-e/zenit-e-eng.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=WxcSSaDAd9M

Előzmény: Törölt nick (4935)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 4935

Szép napot az uraknak! Birtokomba jutott egy Zenit E Helios 44-2 vel. Gyönyörű szép gyári állapotban, dobozával garanciajegyével stb. Szeretnék pár tekercs filmet lőni vele, viszont nem igazán tudom még a csíziót, tudnátok esetleg oldalakat ahol leírják mit hogyan kell ereszteni" rajta? Akár orosz fórumok is szóba jöhetnek ahol esetleg képpel imitálják. Köszönöm !

monyesz Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4934

Jó kis teleobjektívet pénzért is el lehet adni!

Előzmény: Halek (4932)
pater68 Creative Commons License 2014.06.15 0 0 4933

Próbálkozz talán az M42-es topicban.

Előzmény: Halek (4932)
Halek Creative Commons License 2014.06.14 0 0 4932

Mire gondolsz? A kutya nem küldött még semmit. :P :D

Előzmény: Saliko (4931)
Saliko Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4931

Bírja a postafiókod a terhelést? :)

Előzmény: Halek (4929)
Halek Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4930

Ajánlatokat... miért nem lehet javítani a beírást?

Előzmény: Halek (4929)
Halek Creative Commons License 2014.06.13 0 0 4929

Ajándékba keresek Zenithez valami jó kis teleobjektívet. Ajánlatok megköszönök. ;)

Saliko Creative Commons License 2014.05.18 0 0 4928

Ha gondolod, keress meg a karoltam & free mail hu-n, van néhány eladó darabom olcsón

Előzmény: sztyuji (4925)
benerobi Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4927

megtaláltam a választ ;) http://pixinfo.com/cikkek/m42_mount

 

benerobi Creative Commons License 2014.05.17 0 0 4926

Sziasztok, létezik olyan átalakító amivel egy zenit-re való objektívet (42/1) rá lehet tenni egy canon 350D-re?

Köszi

sztyuji Creative Commons License 2014.05.06 0 0 4925

Értem. És hol tudok jó áron hozzájutni komplett fényképezőhöz? Illetve mennyi a reális ár egy ilyen gépért?
Csak mert példának okáért láttam 15 ezerért is, meg 3 ezerért is, és ha lehet nem szeretnék irreális árat fizetni érte.

Előzmény: Saliko (4924)
Saliko Creative Commons License 2014.05.05 0 0 4924

Szia,

 

egyformán megbízhatók/megbízhatatlanok, de mivel kb 1000 forint egy váz, ha elromlik, veszel egy másikat. Ha gondolod, Budapesten meg tudom mutatni az összes általad felsorolt típust.

Előzmény: sztyuji (4923)
sztyuji Creative Commons License 2014.05.04 0 0 4923

Sziasztok!

Tervezem egy régi Zenit beszerzését a Nikon D3100-asom mellé :)

 

Az lenne a kérdésem, hogy melyik Zenit típust tudjátok ajánlani? Melyik a legmegbízhatóbb?
Illetve mekkora különbségek vannak az egyes modellek között?
Igazából ezeket néztem eddig:

Zenit 11
Zenit E
Zenit TTL

Zenit 12 XP

 

Nagyjából ebben a sorrendben. 

 

Segítségetekért előre is köszi! :)

 

VBalazs137 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 4922

Sziasztok!

 

Zenit XP12-höz keresek távkioldót. A működéséről sajnos nincs infóm, esetleg tudnék otthon barkácsolni magamnak, ha nem találnék eladót?

 

VBalazs

Flakvierling Creative Commons License 2014.03.09 0 0 4921

Sajnos nem sikerült helyrehozni a gépet, próbáltam mindkét módszert. Az alján már eleve voltak kisebb karcolások (megszaladt a csavarhúzó), szóval gondolom korábban esetleg lehetett már piszkálva, lehet hogy nem is én vagyok az első, aki utána próbált már állítani. A csavarok is kopottasak voltak. Hát ez úgy tűnik, így veszett.

Előzmény: Flakvierling (4920)
Flakvierling Creative Commons License 2014.03.01 0 0 4920

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, iránymutatást! Az általad leírtaknak megfelelően meg fogom próbálni a tisztítást. Felvettem a kapcsolatot egy ismert netes fényképezőgép-javítóval is, aki régi gépeket is vállal, de 18 ezres ajánlatot adott a tisztításra, ami postával együtt 20 ezer fölött lenne bőven, ennyi pénzt pedig most nem szeretnék rászánni (ugyanakkor, biztos nem végez rossz munkát az illető). A grafitot illetően milyenre gondoltál? Lehet valahol speciális, ilyen célra készült grafitport kapni, vagy jó az is, amit rúd formájában lehet kapni művészellátókban? Nyitott hátsó ajtóval próbálgattam már egyébként, de nem jött elő a hiba, lehet az volt a baj, hogy egész gyorsra volt állítva. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget és majd írok, hogy mit sikerült elérni! :)

 

Előzmény: rajcsanyiv (4919)
rajcsanyiv Creative Commons License 2014.02.27 0 0 4919

Szia!

 

Van pár Zenit gépem, B éppen nincsen, de nagyon hasonlít ránézésre az E, EM típusokra. A mechanikája szerintem ugyanaz lehet.

Amit írtál az elő szokott fordulni ennyi idős gépeknél. Az okozza, hogy a második függöny lassabban zár, akadozik, esetleg teljesen meg is áll egyes részeken. (Újra felhúzáskor visszaáll alapállapotba.)

Úgy tudod megnézni, hogy film nélkül kinyitod a gép hátulját, és párat exponálsz. Minél rövidebb a záridő, annál gyakrabban fog előfordulni, ha tényleg ez a gondja. B záridőnél kiválóan szokott látszani.

Első amit lehet tenni: a sín tisztítása. B állásban exponálsz, lenyomva tartod a gombot és kicsit elfordítod az óramutató járásával ellentétesen. Ekkor a zár nyitva marad amíg vissza nem fordítod. Alkoholos, nem foszló anyaggal ki lehet takarítani. Kevés alkohol kell, nehogy elcsorogjon. Olajozni nem szabad, ha nem fut simán, esetleg puha grafittal óvatosan lehet húzni bele egy csíkot.

Ha a tisztítás nem használ, lehet húzni a rugón. A gép alját leszedve bal oldalon lesz két csillagra hasonlító csavar közel egymáshoz. Az alsó a második függöny rugója. Egy pici csavar tartja vissza az eltekeredéstől. A pici csavart kitekerve állítható. Vigyázni kell, mert a csillag a kis csavar kivételekor ki tud pörögni, és ellövi azt. Ha sikerül a kipörgést megelőzni, egy fél fordulatot lehet húzni a csillagon, majd újra rögzíteni. Ha kipörgött, akkor türelem kell hozzá, amíg beállítod.

 

 

Előzmény: Flakvierling (4918)
Flakvierling Creative Commons License 2014.02.24 0 0 4918

Sziasztok! Van egy Zenit B gépem, igen olcsón, pár ezer forintért vettem néhány éve, sértetlen állapotban. Néha szoktam vele fotózgatni és az utóbbi időben úgy tűnik, kezdi megadni magát a zár. Az ellőtt képkockák kb. 30%-a hibás (már az előző tekercseknél is volt pár ilyen eset), azaz mintha egy pillanatra megakadna a zár, és az addig nyitva lévő résen a kép nagyjából egynegyede fényt kap. Van, hogy teljesen fehér ez az említett sáv, van hogy csak sokkal világosabb, de most már elég gyakran jelentkezik ez a hiba. Elképzelhető, hogy por vagy valamilyen szennyeződés okozza ezt, amiben megakad a zár kis retesze egy pillanatra, vagy valami komolyabb (kopás), ami miatt inkább másik gépet kellene keresnem? Esetleg van valaki Debrecen környékén aki ilyen gépet már sikeresen javított, és meg tudná csinálni nekem. Ha csak tisztásigénye van, az nekem is megy, viszont megbízható pótalkatrészem nincs hozzá sajnos. Előre is köszi a választ! :)

ötfelezős Creative Commons License 2014.02.24 0 0 4917

Gazdát cserélt.

Előzmény: ötfelezős (4916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!