Keresés

Részletes keresés

ec pec kimehecc. Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509534

Minden szava igaz, sőt...

Előzmény: Frontsebesz (509524)
reimre Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509533

Már megint xarakszik a zindex fórummotorja......

 

 

Előzmény: reimre (509532)
reimre Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509532

Ahogy azzal se fáradtak, hogy a honlapjuk bármely szabványos böngészőben hibamentes kódolással jelenjen meg. Aki ennyire nem képes, az mi a faxomat akar a parlamentben?????

 

 

 

Előzmény: reimre (509530)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509531

Nálunk víz van benne, meg virágok... :)

 

Persze nem, de majdnem. Csak szobadísz, meg konzervdoboz, konzervfilmek számára, de nem tudtam kihagyni - eccő már mondtam hasonlót egy távoli galaxisban... :)

De cigány, az nincs benne. Azt még az én tévém se szereti.

Előzmény: újmóni (509484)
reimre Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509530

Van egy másik bűnöző cigány jelölt is a körzetben, de a cigánypárt nem fáradt azzal, hogy fotót tegyen fel róla.

 

http://magyarorszagiciganypart.hu/node/63

Előzmény: norbee601 (509527)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509529

Mind azt tanította meg velem, hogy ha lentről is jössz, mindig tovább tudsz majd lépni, ha tisztességgel, becsülettel csinálod azt, ahol éppen vagy. Ehhez tartom magam. Most ugyan újra kellett kezdenem, de lépésről-lépésre megyek majd tovább, tisztességgel, becsülettel

 

Így is lesz, Detonátor, szépen szóltál. Vagyunk egy páran, akik így indultak, és ehhez is tartják magukat, amíg csak élnek.

Tartson és segítsen Isten. Megérdemled.

Cipó

Előzmény: Detonátor (509433)
Steki12345 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509528

Gondolkoztam rajta, hogy egy-egy pérót rajzolok az egyéni jelöltek papírlapjának minden karikájába, szőrös zacskóval, ahogy a nagykönyvben meg van írva. De aztán mégis csak áthúztam egy iksszel az egész papírlapot. Egyik pofa undorítóbb volt, mint a másik, itt is sikerült cb-t indítani (asszony szavai, mikor meglátta a plakátját: "attól, hogy lopott egy ócska öltönyt, még nem kéne fotóztatnia magát"), egyikre se bírtam szavazni.

 

Listán azért érvényesen szavaztam.

norbee601 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509527
ííííj de szíp kancigány jelölt....
Előzmény: reimre (509521)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509526

Még egy szóra maradt idő (vagy nem...? - ezt is csak Ő tudja).

 

"Mert ha felébredne, akkor tényleg izzadhatnának néhányan".

Izzadhatnánk mindannyian... A felelősség valahol közös.

 

Jó sorok, kemény sorok:

 

"Az utakon a vér bokáig,

A hullapára köldökig

 

....

Mi lesz a néma kisdedekkel

....

S akiknek ajkán tej helyett

Az ördögök

nektárja csurran: gyűlölet"

 

Buenas noches:-)

Előzmény: Frontsebesz (509524)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509525

Jó pihenést.

 

Előzmény: hayalilo (509523)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509524

Az Új Ember a Piarista Rend tartományfőnökének engedélyével pár éve kötetben jelentette meg néhány versét, méghozzá Sinkovits előadásában felvett hanganyaggal, melyet cd mellékletként csatoltak a könyvhöz.

 

Valamiért nem látom hogy a manapság bármely oldal által "nagyra tartott" előadók is foglalkoznának vele.

 

Ne aludj, Uram már sokáig!
Az utakon a vér bokáig,
A hullapára köldökig,
S a bűn, a bűn:
Fojt szinte már szemöldökig!

 

Ha még soká késik a reggel:
Uram, mi lesz az emberekkel?
A jókkal! - olyan kevesek!
Belőlük is
Hiéna lesz és tigrisek?

 

Mi lesz a néma kisdedekkel,
Kik néznek ránk döbbent szemekkel,
S akiknek ajkán tej helyett
Az ördögök
Nektárja csurran: gyűlölet!

 

Persze, lehet hogy csak az "Exsurge, quare obdormis Domine!" veszi el a kedvüket, mert ha felébredne, akkor tényleg izzadhatnának néhányan.

 

 

Előzmény: hayalilo (509511)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.06 0 0 509523

Elbúcsúzom. Nincs már min gondolkodni: az országot megmenteni nem áll módomban (azt egyedül Ő tehetné meg, de a rendszer nem így működik: a létezésünkhöz hamubasült pogácsaként adott szabad akarat nem véletlenül került a tarisznyánkba...legyünk felelősek azért, amit kezdtünk vele). Szerencsére romlásba dönteni sem vagyok képes (ha volnék sem állna a szándékomban).

Elmondtam már mindent, amit tudtam - mostmár marad a Csend és amit befoglal, abból minden.

Majd meglátjuk, mennyit ér az a holnap (és egyáltalán: mennyit érhet?)

 

Jó éjszakát mindannyiótoknak.

messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509522

Ami volt, tovább nem mehet, 
az ember magával mit tehet? 
át kell törni minden falon! 
Régi életem ég veled, 
mert így akarom! 

Legyen hitem, mely senkit sem zavar, 
akaratom szerint: segítsen a dal, 
akaratom szerint: legyen, aki szeret, 
akaratom szerint: erőm csak így lehet.

 


reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509521
Előzmény: Frontsebesz (509519)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509520

Akárhogy is van, kedves ec.pec.: Sík Sándor - nekem - túlzottan "kézenfekvő", "direkt", még akkor is, ha mint őszintén, mélyen katolikust és tiszta, tartalmas embert, becsülöm őt. Pillanatra nem vonom kétségbe a hazaszeretetét, szellemi becsületességét - semmi ilyet, de...nem áll hozzám közel. Pilinszky már igen. Ők ketten mégis két arca ugyanannak.

Előzmény: ec pec kimehecc. (509518)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509519

Hú, a gordon arcot mint második legnormálisabbnak tűnőt már meg sem mertem említeni (különösen azutn hogy alkalmanként magam is leírtam a liba szót), ugyanis tartottam tőle hogy azt hinnétek, valaki lenyúlta a nickemet. Pedig az a helyzet, hogy tényleg megjelenései messze verték a mezőnyt.

 

A képről. Nem valami rokonszenves jószág. A pandzsábi Top 10-ből szerezted a képet?

 

Előzmény: reimre (509513)
ec pec kimehecc. Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509518

„Koldusboton, törött mankón / / Jövünk búcsút járni, / Szűzmáriás magyaroknak / Kopott unokái. / Éjfél van a Duna táján. / Magyaroknak éjszakáján / Nincs más, ki virrasszon. / Baráttalan, testvértelen, / Hozzád ver a veszedelem, / Boldogságos Asszony!

 

Megcsúfolták, megpöködték, / Ami bennünk szép volt, / Kilencfelé hasogatták, / Ami rajtunk ép volt; / Tépett testünk megtapossák, / Ragadozók ragadozzák / Édes-kedvesünket, / Koporsónkat faragdálják. / Eléd sírjuk, magyar árvák, / A mi keservünket.

 

Idegenek megnevetik / Drága magyar szónkat, / Idegentől kéregetjük / Kenyerünket, sónkat. / Magyar kezek szántogatnak / Régi rögön új uraknak / Néped hegye-völgyén. / Más arat, hol mi vetettünk: / Jövevények, szolgák lettünk / Úr-apáink földjén.

 

Boldogasszony, ezer évig / Édesanyánk voltál, / Eleink ha hozzád sírtak, / Hozzájuk hajoltál: / Száz ostorral ostorozzon, / Csak ez egyért, Boldogasszony, / A jó Krisztust kérd meg: / Négy-víz parton, három-hegyen / Mindörökké magyar legyen / A máriás ének.”

-.-.-

 

 

 "Sík Sándor verse beleül a magyar lélekbe. Ki először olvassa, annak lelkébe is. Sík Sándor is beállt ezzel a versével abba a hosszú sorba, amelyben pusztulásunk váteszei állnak. A legjobbjaink állnak ott. Mert a mi váteszeink, költőink, prófétáink majd’ mindnyájan a pusztulásunkat jövendölték.

Történelmünk öröksége ez.

S elpusztíthatatlanságunk a válasz rá.

Csak egyszer, egyetlenegyszer tudnánk belegondolni, micsoda erők fogtak össze ezeregyszáz év alatt azért, hogy mi ne legyünk. És mi mégis vagyunk. Iszonyatos áldozatok, pusztulások, halálok, veszteségek, országcsonkítások után is: élünk. Így aztán ez az ezeregyszáz esztendő igenis sikertörténet. Ha így tudnánk végre nézni önmagunkra, csodákra lennénk képesek.

S most ez a tét."

Bayer Zsolt

 

Előzmény: hayalilo (509511)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509517

Jóccakát, reimre. Fura egy "vigilia" ez..

Előzmény: reimre (509515)
reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509516

Az sajnos ki van zárva. Az egyébként is szerény képességű személyi állomány mellett a mg.-ról alkotott, valami sose volt parasztromantikán vagy mi a francon alapuló gyerekes elképzeléseik miatt (is). 

Előzmény: Detonátor (509514)
reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509515

Egy viszonylag kevesek által ismert, de igen tehetséges énekesnőnk.  A zenét nehéz besorolni, talán legjobban a jazz elemek dominálnak.

Jóccak mindenkinek.

 

Detonátor Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509514

Egy életem, egy halálom, én többek közt pont ezek miatt fogok holnap a Jobbikra szavazni. Ez van.

 

A libbantak, cigánybűnözők kikaparták maguknak a gesztenyét...

Előzmény: reimre (509510)
reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509513

Hát igen, amikor egy szakasits unoka volt szcientológus ügyvéd már normálisnak tűnik akkor baj van. Méghozzá nagy. Ha a második legnormálisabbnak tűnő meg a libás gordon akkor egyenesen qurva nagy a baj. Ebből a választékból én egyszerűen nem látok olyan parlamentet ami ne az ország további lecsúszását, eladósodását, kifosztását hozná magával.

 

El ne felejtsem megint, körzetünk dísze, az eddig 5-nél több alkalommal(!!!) börtönben is ült képviselőjelölt, ragadványnevén nyúlas nevű zsadányi strici. De ezenkívül van még másik bűnöző cigány, nyílt elmebeteg valamint 6 általánost végzett benzinkutas is a mezőnyben. 

 

Előzmény: Frontsebesz (509508)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509512

Nyugodalmas jó éjszakát, Detonátor.

Előzmény: Detonátor (509507)
hayalilo Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509511

Nem rémítesz, dehogy.

A vers: Sík Sándor nem volt "nagy" (attól egy hajszál választotta el, de elválasztotta) - ugyanakkor rossz sem. (Ez persze csak egy vélemény, annyit is ér.) Ebben a versben is vannak kőkemény sorai:

 

"Tartsd rajtam szent, nyugtalan ujjad

Ne tűrd, Uram, hogy bezáruljak

......

 

Ne hagyj Uram megülepednem,

sem eszmében, sem kényelemben

......

 

Ne hagyj megállni az ostoba van-nál

.......

 

Kezem kezedben ha kezdene hűlni

Más örömén ha nem tudnék örülni

..........

 

Ha elapadna könnyem a más bűnén

A minden mozgást érezni ha szűnném

....

Szabadíts meg a szürkeségtől"

 

Ezért volt kitűnő a választásod. És a cím miatt is: Ments meg Uram! Ments meg mindannyiunkat. Várjuk a holnapot.

Előzmény: Frontsebesz (509495)
reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509510

Épp most néztem át a szavazólapot. Sehol nem láttam "a  jobbik ellen szavazok" rubrikát. Világosítsatok már fel, melyik is az?

Előzmény: csekelyke (509432)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509509

Jó pihenést.

 

Előzmény: Detonátor (509507)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509508

Ó, hányingerem az nekem is van.

 

Őszintén, abban a pillanatban amikor a feltolt videók és interjúk alapján eljutottam odáig, hogy az lmp-s schiffer volt a legnormálisabban kommunikáló pali a látottak alapján, tudtam hogy k... nagy gáz van.

 

Amit láttam a választási hercehurcából, az még a dögkútról önellátást végző görény gyomrát is felkavarta volna. Frankón azon agyalok, hogy milyen parlamenti összetétel akadályozhatná meg leginkább az ország teljes tönkretételét.

 

Előzmény: reimre (509505)
Detonátor Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509507

Köszönöm. Én meg elbúcsúzom, mert  pihenni is kellene. A jövő hét még keményebb lesz. Jó éjt a maradóknak!

Előzmény: Frontsebesz (509506)
Frontsebesz Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509506

Hidd el nekem, szerencsés ember az akinek vannak gyerkőcei, hogy hiányolják. :-)

 

Előzmény: Detonátor (509504)
reimre Creative Commons License 2014.04.05 0 0 509505

Épp most néztem át -újra- az opciókat a holnapi eseményre. Egyelőre hányingerem van. Erős. Jelöltem nincs. Talán mégse szavazok, nem bírnám ki hányás nélkül. :(

Előzmény: Frontsebesz (509495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!