Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3918

"Viszont amióta azon nem idegelek, hogy miért ébredtem már fel megint és miért nem alszom végig az éjjelt, azóta tényleg jobban alszom, illetve azt vettem észre, hogy HAMARABB VISSZA TUDOK ALUDNI!!!!!!!"

 

Hihi, pont ez az egyik trükk. :) Miután elolvastam a cikk angol eredetijét én is megnyugodtam, hogy nekem természetes, 2 ciklusú alvásom van és megpróbáltam a legjobbat kihozni abból az éjszakai ébrenlétből.

 

Ennek a továbbfejlesztése az, hogy kb ugyanazokkal a dolgokkal kell próbálkozni, mint ami segíti az esti elalvást. Nálam ez leginkább az olvasás vagy az evés. 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3900)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3917

minden konzervet min 145 fokon kezelnek

Előzmény: tyúkanyó48 (3912)
H_G Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3916

"Mert amikor én mondjuk 23 órakor már alszom és a férjem éjfélkor feljön, akkor 98%-ban felébredek arra, hogy lefekszik az ágyba."

 

Ez így is helyes és nem is szabadna azonnal elaludni hagyni, előtte csak dolgozzon meg mindkettőtök jobb alvásáért! :)

 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3901)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3915

miért kell kíméletesnek lenni? a halat nem árt akár nagy hőfokon is hőkezelni.

sőt, a zöldséget is nagy hőfokon, rövid ideig kell főzni, akkor a legkisebb a tápanyag- és vitaminveszteség. és persze ilyenkor a levét is elfogyasztani. persze párolni is lehet, de akkor már nyersen jobb.

Előzmény: tyúkanyó48 (3912)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3914

mondom én, hogy pszichés lesz ez... :-)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3900)
Evicke Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3913

ööö... az nem Szendi-féle. ha jól tudom, az egyik paleós FB-csoportban állították össze a tagok/adminok.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3904)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3912

Azt tudja valaki, hogy a halkonzerveket milyen hőfokon tartósítják? Kb. hány celsius? az érdekel, hogy kíméletes-e.

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3911

Jaj, szegénykém, rossz lehet ilyen fiatalon....fő, hogy kicsit javult. szomszédasszonyomnak is volt, járt valami UH-s kezelésre, egész jó lett neki, nézz utána, vagy majd megkérdezzem, mit kapott?

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3908)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3910

Érdekes, néhányan meg épp hajhullásról panaszkodnak, ( paleósok).

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3907)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3909

Miért, az sok? Szerintem mindenki ül annyit.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3904)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3908

Ja, hát ez tavaly májusban, már majdnem egy éve jelentkezett, végig szenvedtem vele a nyarat. Akkor mondta a mindenféle szxr krémeket, meg gyógyszereket, meg talpbetétet, és ha nem javul, akkor műtétet (!!!!).... azt meg sem említettem, hogy a sarkantyúm kemény 1 mm!!!!!!!!!!!!! A krém semmit nem segített, a gyógyszer igen, de nagyon erős gyulladáscsökkentő volt és nem szándékoztam folyamatosan szedni. A talpbetét és a szilikonos sarokbetét sokat segített, de csak és kizárólag abban tudtam közlekedni és ezt nem voltam hajlandó elfogadni. Ekkor kezdtem neki a paleonak. Most az van, hogy néha még fáj, de csak minimálisan ahhoz képest és nem mindig hordom a betétet. Az igaz, hogy ha kemény talpú papucsot veszek fel, akkor hamar fájni kezd... De mivel ez egy elmeszesedés, én hiszem, hogy el fog az onnan tűnni!!!

Előzmény: tyúkanyó48 (3906)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3907

Jajj! Tudom már, mit akartam még írni! Képzeljétek, milyen-számomra-érdekes dolgot fedeztem föl magamon! Dúsul a hajam! Ami sokaknak örömhír ugyan, nekem csak egyfajta paleos pozitívumnak számít, mert nekem világ életemben túl sok hajam volt. De semmiképp nem negatív dolog. Úgy vettem észre, hogy most mikor hajat mostam és összefogtam kontyba a hajamat, ilyenkor ugye kicsit szétáll, és véletlenül tovább álltam a tükör előtt és nézem, mondom... mi a fene.... mik ezek az idétlen szétálló izék...... jéééé mondom, hát ezek ilyen 2-3 cm-es babahajak körben ott elöl, ahol kezdődik a hajas fejbőr!!! Érdekes, mert ott kétoldalt mindig is ritkább volt, holott sok a hajam, hát most ott nő a legtöbb ilyen babahaj, vagy hogy mondjam. 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3906

Kedves vagy, de hidd el, nincs rajtam semmi irigyelnivaló. Van azért nekem is gondom. Meg mondom, azért néha elálmosodom napközben. Egy kávé reggel, fél kávé délután. De reggel nagyon tettrekész és aktív vagyok, futok máris a dolgomra, ez igaz. Azért mégis örülnék több alvásnak, de nincs senkinek se tippje. látom....

És mi lett a sarkantyúddal? Bocs, ha lemaradtam egy kicsit..

Pont egyszerre írtunk! (telepátia?? :)

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3902)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3905

:DDDDD

Előzmény: tyúkanyó48 (3903)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3904

Egyébként Ti kitöltöttétek ezt a Szendi féle paleos tesztet, amit majd ki fognak értékelni? Esetleg valakinek már kiértékelték? Mennyi idő alatt? Nagyon érdekes kérdések vannak benne.... én azon döbbentem le, amikor egy kérdés után rájöttem, hogy én napi kb 3 órát ülök...... 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3903

Mit jelent az, hogy pálcikaember? Tényleg érdekel. :)

Előzmény: H_G (3896)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3902

Tyúkanyó én annnnnnnnnnnnyira irígyellek, vagyis ez nem jó szó, mert aki irígy, az rosszat is akar a másiknak, szóval inkább úgy írom, hogy annyira jó Neked, hogy ennyi alvással így tudsz pörögni és a sok ijesztgetéssel meg ne foglalkozz! Nekem is mondta az ortopédus, hogy úgysem fog elmúlni a sarkantyúm és testszerte egyre több lesz az évek folyamán és ez nem fog soha megszűnni. Menjen oda.....

Előzmény: tyúkanyó48 (3877)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3901

Szomi igen, ez a problem, hogy akkor is felkelek valamire, ha nem kelt fel senki. Illetve ez így nem igaz, hanem én kb mindent meghallok. Kivéve, ha abban a mély alvási periódusban vagyok épp. Mert amikor én mondjuk 23 órakor már alszom és a férjem éjfélkor feljön, akkor 98%-ban felébredek arra, hogy lefekszik az ágyba. Ha megfordul álmában és én éberen alszom, felkelek rá. Hát ez van. 

Viszont arra kíváncsi lennék, mi azok az apró taktikáid, amiket alkalmazol még, ha nem titok....

Előzmény: szomi_szomi (3897)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3900

Sziasztok! De sokat írtatok! Megpróbálok válaszolni. Szóval. Gyümölcs ügyileg én is úgy voltam vele, hogy ha fogyok, akkor miért ne egyem. Mondjuk szerintem nem ettem rengeteget. Pl. átlagosan napi 2-3 almát, 1-2 narancsot. Kb hetente ettem 1-2 banánt. Időnként a narancs helyett mondjuk körtét. Ja és volt olyan, amikor banános palacsinta tésztát készítettem. És így is fogytam, bár tudom, a banánnal vigyázni kell. De volt, amikor hetekig meg nem ettem banánt. A zöldségből ettem elég keveset, amit már írtam is és azóta erre odafigyelek jobban. Van, hogy nyersen eszem meg mondjuk este egy répával a karalábét. 

Nem tudom, miért, de nekem úgy néz ki, valamiért kevés a 6-7 óra alvás!!! Kipróbáltam 2 napja, hogy amikor nem dolgoztam és nem volt senki itthon, délelőtt aludtam 2-3 órát (persze többször felébredtem.... szokásos). Utána kb semmi bajom nem volt! Nem voltam fáradt, nem voltam álmos, nem voltam ideges, semmi olyanon nem húztam fel magam, amin egyébként fáradt állapotban a plafonon vagyok. Tehát az már tuti, hogy nekem a nemalvás vagy a kevés alvás okozza a minden fajta problémámat. Viszont amióta azon nem idegelek, hogy miért ébredtem már fel megint és miért nem alszom végig az éjjelt, azóta tényleg jobban alszom, illetve azt vettem észre, hogy HAMARABB VISSZA TUDOK ALUDNI!!!!!!! Mindjárt folytatom, csak megint vissza kell olvassak.

Valaki kérdezte, vagy felvetette, hogy a gyerkőnek valami gondja lehet, hogy felébreszt 4x. Namost ez nem mindennapos! Általában vagy egyszer jön át, vagy át sem jön már, főleg -és ez érdekes- azóta, amióta azt mondjuk neki, ok ha átjössz ,itt maradhatsz, de csak a szivacson. És ebbe belenyugodott. 

pucros Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3899

Akkor említsük már meg az f.lux programot is, ami a képernyőt színezi át a napszaknak megfelelően, hogy a felhasználó cirkadián ritmusát a helyén tartsa.

Előzmény: szomi_szomi (3898)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3898

OK, vissza az egész. Rosszul magyarázom. Nehezen alszik el, felületesen alszik, könnyen felébred és nehezen alszik vissza. Ezek a tünetek és ugyanezek voltak nekem is.

 

Nyilván ezek a tünetek csak akkor érdekesek, ha egyébként háborítatlan volt az alvás. Értsd senki se ébresztett fel. Ha a gyerek odajön és felrángat, az egy dolog. Ha egyébként az ember jól alszik, akkor nincs nagyobb gond szerintem. Majd kinövi. :)

 

Tehát mi az ok, ha a "durva" külső tényezőket kizártuk: Nem termelődik elég melatonin. Ez meg általában azért van mert délután környékén nem kezd el csökkenni a kortizolszint. A kortizol egyébként rendkívül fontos hormon, de nem jó ha állandóan magas. Meg van a kortizol termelésnek a napi ritmusa. Ebben a cikkben szépen le van írva:

 

http://robbwolf.com/2012/02/23/sleep-sleep-sleep-how-artificial-lighting-and-cortisol-impact-zzzs/

 

Az ábra a kortizol szint természetes ingadozásáról:

 

 

Emiatt van, hogy hiába méreted meg egyszer a kortizolszintedet, az nem sokat mond. Háromszor érdemes megmérni egy nap folyamán, mert az ad igazán jó információt.

 

Egyébként Robb Wolf összes alvással kapcsolatos cikkét érdemes elolvasni.

 

http://robbwolf.com/category/sleep/

Előzmény: szomi_szomi (3897)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 3897

Hát pont ez az, hogy 10-14 éve felébresztett rendszeresen. Akkor kezdődtek az alvásproblémák. Az ébresztés már rég megszűnt, de az alvásprobléma megmaradt. Szvetinek is az a problémája szerintem, hogy akkor sem alszik jól, amikor nem ébreszti fel a gyerek. 

Előzmény: Törölt nick (3894)
H_G Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3896

Szendinek, ha jól emlékszem, nincs fehérjebeviteli ajánlása, elég egyedülálló módon a paleó-szerzők között. (És ha lenne, is meggondolnám, hogy kövessem-e, mert SZG őszintén szólva pálcikaember :) 

Előzmény: Evicke (3895)
Evicke Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3895

Sok-sok tapasztalat a hivatkozási alap.

Ami a mai hivatalosan és orvosilag elfogadott táplálkozási irányzatokat ismerve nem kis dolog. Vedd hozzá SZG cikkeit a portálján és megvan a szakirodalom is. :-)

Előzmény: H_G (3889)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3894

Téged is felébreszt a gyerek 4x egy éjszaka?

Előzmény: szomi_szomi (3893)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3893

Csak a tünetek ugyanazok. :)

Előzmény: Törölt nick (3892)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3892

Igen, nem fogjuk egymást meggyőzni, mert te is a saját egyéni tapasztalatodat és problémamegoldásodat akarod ráhúzni a Szvetire, mikor nála minden más. 

Előzmény: szomi_szomi (3890)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3891

Mondjuk többek közt ezért is hagytam ott a fórumukat. :) Ők inkább tapasztalat megosztó és egymást motiváló társaság. De végülis a tapasztalatok is hasznosak. Őket olvasgatva jöttem rá, hogy az én ketogén diétám elég messze volt az ideálistól.

Előzmény: H_G (3889)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3890

Hát jó. Nem értek egyet és nem is tetszik az érvelésed, de szerintem már nem fogjuk egymást meggyőzni. Főleg mert nekem már nincs türelmem a vitához. Nem alszom utána jól. De tényleg. :)

 

Én leírtam, hogy hasonló körülmények és tünetek mellett szerintem mi volt a probléma és mi segített. Nyilván lehet, hogy tévedek az okokat illetően. Szveti majd eldönti mit csinál.

 

Illetve nem írtam le mindent, mert a sok kis egyéb trükköt nem írtam le. Inkább ezzel folytatom, ha lesz időm. 

Előzmény: Törölt nick (3888)
H_G Creative Commons License 2014.04.01 0 0 3889

Csupa kinyilatkoztatás, semmi hivatkozás.

 

Előzmény: Evicke (3887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!