Mi is élvezzük a tavaszt :) Reggelente hatalmas sétákat teszünk a réten, amit nagyon élvezzünk. Napról napra ébred a természet körülöttünk. Egyre többféle madár hangját halljuk a sétáink során, és ez nagyon jó. Egyetlen hátulütője a hatalmas sár, de gumicsizmában elviselhető.
Hát ja:-) Ha Dalma éppenhogy fityegő bőrkéjét a lábán sokallta és belém akarta dumálni a shar-pei lázt, akkor Kekszivel mit csinálna? Egyből keresné a pulzusát, hogy él-e még egyáltalán?!:-)
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esik nagyon jól ez az enyhe idő :-) Egyedül Kekszi miatt "sajnálom", igazán rövid és lightos volt az általa preferált hideg idő.
szerintem ez nem bolha cucc, bár nem is találkoztam még ilyennel, szóval csak megérzés:-) mondjuk én is tuti viszketni kezdenék, ha ilyennel taliznék, meg tudom érteni :-)
örülök, hogy Bombi teljesen jól van már :-) Vedlést ne is mond, egyfolytában adják át a stafétát a lányok egymásnak :-)
Hát valóban nem mondanám,hogy a puli diétája olyan vállalhatatlan lenne, de hát ha neki nem jött be, akkor nem jött be :-)
Bombinál javaslom én is a kevergetést most, aztán szépen vissza lehet venni egészen addig, amíg csak táp lesz.
shar-pei láz reméljük nem jön ki újra nála, bár én soha nem vagyok benne biztos,hogy valóban az e baj egy alkalom után, úgy gondolom, hogy hajlamosak a dokik rámondani ezt a dolgot.
amikor Dalma mancsát is bekötözték akkor is hiába mondtam, hogy a melső lábával van agond, a dokinéni egyfolytában azzal foglalkozott,hogy a hátsó lábain a ráncok milyenek és hogy shar-pei lázas a kutyám. hát gondolhatják, hogy mit mondtam :-) majd közöltem, hogy ha ennyi ránc frusztrálja a kutya lábán, akkor Kekszit emg se nézze inkább:D
Szerintem teljesen normális :) A legtöbb kutya előnyben részesíteni a főtt kaját, mint a tápot, az viszont már más tészta, hogy jó-e, ha tartósan csak azt kapná. Én megpróbálnám a helyedben egy darabig keverve adni, és egyre csökkenteni a rizses cucc mennyiségét, mígnem maradhat csak a táp. Vagy ha már teljesen jól van, és nem látszik, hogy le lenne soványodva, akkor megpróbálkozhatsz a tiszta táppal, és vedd el előle a tálat, ha nem nyúl hozzá. Egy-két napon belül biztosan megenné.
Az advatix-szal való cseppentéstől számítottan 2 hétig nem ajánlatos samponnal fürdetni, azonban a bolhák és kullancsok a cseppentéstől számított 2-3 napon belül elpusztulnak, így a további hatás már csak az újrafertőződés ellen kell.
Remélem jól telt mindenkinek a hétvége! Szőr hullással, vedléssel mi is küzdünk, elképesztő mennyi szőrt kefélek ki ebből a kicsi kutyából :)
Bombi úgy néz ki teljesen jól van, elevenebb mint valaha. A láz is eltűnt végre. Viszont nem hajlandó megenni a száraztápot. Nem tudom mi lehet az oka, eddig falta. Bár a héten mivel lábra sem tudott állni és enni is alig, rizst kapott répával. Természetesen azt falja, szerintem nincs az a mennyiség amit nem enne meg. A táphoz viszont hozzá se szagol... Már nem tudok mit kitalálni. Reggel leteszem elé, megszagolja és annyi. Elveszem tőle, ebédre megint oda adom, talán beletúr egy kicsit, ismét elveszem majd este eszik belőle egy kicsit... Persze a rizs répával bármikor jöhet. Normális ez? Nem tudom mit csináljak vele, hagyjam aztán ha éhes lesz megeszi? Vagy adjak neki főtt ételt?
Valóban a bolhakaka apró, barnás-fekete göbökből áll, de én a fotón inkább elhalt hámszövetnek nézem.
Amit mindenképp javasolnék neked, hogy vegyél Clorexiderm sampont, és azzal fürdesd meg Cápit! Az ártani nem fog, viszont a bolha miatti vakarózás is okozhat bakteriális fertőzést, és akkor potyognak ilyen pörkös bőrszövetek, és arra ez a sampon tökéletes.
Én Gizmó kutyámnál csakis ezt használom, mert neki korábban volt egy egyetlen orvos által sem felismert elváltozás a bőrén, ami azóta szűnt meg, hogy ezt a sampont megtaláltam. Ha a továbbiakban is attól félsz, hogy maradt még benne bolha, akkor javaslom, hogy a farok feletti résznél húzd szét a szőrét, és nézegesd, mert a bolhák leggyakrabban ott élnek, és a testen átmászva, a kutya szemébe járnak inni, tehát a két terület közötti részen vonulnak. Elég jól láthatóak, szóval biztosan észreveszed, ha van még benne élő példány. Ajánlott ilyen esetben a kutya környezetét is fertőtleníteni. Kaphatóak erre sprayk, amikkel kiírthatod őket. S mivel a bolha petéket rak a környezetébe, így ajánlott a kezelést megismételni, hogy az időközben kikelt lárvákat is el tudd pusztítani.
Kicsit böngésztem, odáig jutottam, hogy ami kis fekete darabkák a szőrében vannak, azok a bolha ürüléke és még tovább kefélgettem a Cápi szőrét, már nem hullik annyira és nem potyog több bolhakaka és átbogarásztam a szőrét, de nem találok semmi különöset, a bőrének a felülete szép és megyek hajat mosni. :D
Valami megtelepedett a Cápi szőrében. Két napja raktam rá, advantixet, most így néz ki a kikefélt szőre. :( Ugye ezek a valamik már nem élnek? Jaj, most a gondolattól is viszketni kezdtem. Most figyelem, hogy mozognak-e.
Jó hír, hogy már jobban van. Remélem, hamarosan az étvágya is visszatér, és nem lesz vele gond!
Az is remek hír, hogy a diéta hatására megszűntek a kis puli rohamai. Viszont az érdekes, hogy ezeket nem kajálta szívesen. A legtöbb kutya bármikor cserélne vele.
Bombi jobban van szerencsére, úgy néz ki shar-pei láza volt. Még szedi 2 napig a gyógyszert. Szerdára már lement a duzzanat a bokájáról, így nem kellett mennünk a kórházba, nem sérülés okozta. Esténként még kicsit bágyadt de amúgy ficánkol. Az étvágya most elég rossz, alig alig akar enni, nem tudom talán a gyógyszerek miatt.
Törpinél még a nyáron voltak rohamok, hányással, és izom merevséggel. Epilepsziára gyanakodtunk, majd a vérvétel után kiderült hogy a kis mája. Hetekig kellett diétáznunk, és mellé májvédő gyógyszereket szedni. A rohamok gyakorlatilag a diéta kezdetekor meg is szűntek. Húzós volt mert hetekig csak rizs, tészta, fött csirke hús (épp csak egy ici pici) , répa, és túró volt a menü, amit egyáltalán nem akart megenni. Úgy kellett bele könyörögni. :)
A tegnapi jó hírek után ma csak rosszak vannak :( Épp, hogy haza értem, jobban mondva haza sem értem a munkából, kicsi Bombi és gazdi apu már vártak a pályaudvaron. Irány a doktorbácsi, ma is. Bombinak feldagadt a bal hátsó lába, nem is áll rá, bágyadt kedvtelen. Doktor bácsi azonnal fogadott is. Magas a láza. Kaptunk sok sok injekciót, gyulladáscsökkentőt, lázcsillapítót és antibiotikumot. Egyelőre várunk holnapig, az első diagnózis shar-pai láz, de mivel nagyon laza a kis boka izülete, nem lehet kizárni a gyullasást vagy a szalag szakadást. Vagy még nagyon kezdeti állapotban kaptuk el a shar-pei lázat, mivel csak az egyik lába, és nem fájlalja a hátát sem. Apu gazdi elmondása szerint semmi nem történt nem ütötte meg, nem esett le, egész nap vele volt, egyszerüen így ébredt. Szóval talán a tegnapelőtti láz sem feltétlenül a fogzás számlájára írható fel. Holnap megyünk vissza, ha nincs jobban akkor megyünk az állatkórházba ahol egy röntgent csinálnak, és vérvételt.
Kedves Molera! Nektek is jobbulást kívánok! A máj probléma sajnos nálunk is jelen van a kicsi pulinál, pár hónapja diagnoztizálta a doki. Epilepsziás rohamai voltak, ami egyre gyakoribb volt, rendszerint evés után. A vérvétel kimutatta, hogy a mája bizonyos enzimeket nem tud feldolgozni, ami rohamokat okoz. A gyógyszert már elhagyhattuk, de az étkezésre oda kell figyelnünk.
egy kis beszámoló rólunk: először Kekszi majd Dalma is benyalta a fosós-hányós vírust, igazi járványdömping van nálunk, illetve a netet böngészve nem csak nálunk :-(
Átment rajtuk így vagy úgy, már minden okés velük :-) Bella epis rohamai az év végén úgy feltorlódtak illetve januárbanis volt 2, hogy meg lettek ismételve a kivizsgálásai. szív uh és ekg tökéletes, a hasi uh-n viszont kiderült, hogy a mája jóval kisebb, mint lennie kéne. ezt vérvétel követte májfunkciók tekintetében, elvileg tökéletes a mája,csak épp apró. (én amúgy egy értéket nem látok jónak a leleten, de nem én voltam ott a dokinál emiatt). az epire sevenalt írtak fel neki, de amíg lehet húzzuk az adását, egyrészt gyógyszerellenesek vagyunk, másrészt mert pont a májat terheli.
röviden és tömören ennyi, zajlik az élet, mint mindig :-)
A tápokhoz árulnak adagoló poharat is, de ha az nincs, akkor nincs egy konyhai mérleged?
Bármilyen pohárba, bögrébe kimérheted az adagot egy mérleg segítségével, és egy filctollal megjelölöd, hogy meddig kell megtöltened. Nem jó, ha eltérsz a megadott mennyiségtől. A kiskutyának minél lassabb ütemben kéne növekednie. Nem jó sem az ízületeinek, sem a gyomrának, ha nagyobb terhelést kap.
Milyen tápot kap?
A tenyésztőt hogy hívják, vagy mi a kennelneve? (már ha nem titok)
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de valamit valamiért :)
holdcore teljesen normális, hogy ilyen szobatiszta, ez a fajta egyik leghálásabb tulajdonsága :-) Ha mégsem az, akkor annak oka van, betegség, vagy rangsor :-)
a 4 alkalmas 4-5 marék nekem is ijesztően soknak tűnik :-))) bár tudjuk,hogy táp minőségtől is függ a bevitt mennyiség hasznosulása.
tünde szuper, hogy csak a foga miatt volt levert és hogy már újra teljes erőbedobással csintalandkodik :-)
Igen igen olvastam, hogy mennyit ajánlanak neki, de szerintem nem több. (: Hát nem tudom, hogy neves e a kennel itt a lakhelyemen van egy tenyésztő aki őszintén meg mondom nem tudom mennyire ismert. Úgy tudom nem ide valósi volt csak ide költözött. Az ide pedig Pest Megye azon belül is Pilis (:
4-5 maréknyit kap egyszerre, és ráadásul nagy a tenyered? :)) Szerintem az nagyon sok neki. A tápon van egy ajánlás, amit érdemes betartani. A csomagoláson grammban meg van adva a napi adag. Nézz utána, hogy mennyit kell kapnia, és használj mérőpoharat!
Reméljük, hogy tényleg a tenyésztőnek van igaza, és nem kell a szeméhez nyúlni!
Azonban, ha nem titok, megkérdezhetem, hogy melyik kennelből van?
Szerintem majd ahogy nő, kiderül, hogy kell-e varrni a kis szemét :) Az én kis Bombim most 14 hetes, de már jó ideje nem áztatom be neki a tápot. Amit kap az elég apró így simán megeszi.
Feladja a leckét minden téren, de igyekszem tanítani, amit szerintem mindeketten nagyon élvezünk. A két pulival nagyon jó a kapcsolata, az áhított harmónai kialakulni látszik. Cica téren minden változatlan, gyilkolja amikor csak tudja. Bár tegnap a macsek nagyon jó fej volt, látta, hogy Bombi beteg, és a sok bántalmazás ellenére is oda bújt hozzá :D Szeretik ők egymást valahol... Ma volt doktorbácsinál, fogzik a gyerek :) Ezért volt tegnap olyan kis bágyadt. Ma már semmi jele nincs a rossz közérzetnek, újra virgonc talán annyi, hogy minden eddiginél jobban rágja a kis préselt csontjait.