Keresés

Részletes keresés

dev/null Creative Commons License 2014.02.21 0 0 7754

Erre céloztam. Azzal a debit kártyával - hiába van ráírva, hogy platinum - sztem külföldön igen korlátozottan lehet mozogni. Sok helyen el sem fogadják a magyar debitet. Ugyankkor a Citi hitelkártyát bárhol eszik sztem.

Előzmény: Törölt nick (7753)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.21 0 0 7753

Különbség, hogy ez messziről sem hitelkártya. Drága, az egyszer biztos, nem is túl kedvező - de azért a kettő közt ég és föld a különbség, és akkor már inkább a Gránitos cucc, mint az ál-prémium life, szerintem. 

Előzmény: dev/null (7752)
dev/null Creative Commons License 2014.02.21 0 0 7752

Egyébként, van a Lifenál is durvább játékos. Én azt hittem, hogy ezeket azért valami nemzetközi standard szabályozza és nem lehet mindenféle himi-humi kártyákat kinevezni platinának. http://platinum.granitbank.hu/premium_szolgaltatasok.html#platinum_kartya_feltetelei

Előzmény: kurtis (7747)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.20 0 0 7751

Napi rendszerességgel késik le a járataikat utasok a Citisek miatt. Akik nem ismerik őket azt hiszik segíteni szeretnének, majdnem negyed óra mire rátérnek a mondandóra, ha nem bírod lepattintani már lehet késő. Ismerősöm is így járt, rohanni kellett a járatához, a határőrségnél is sor volt, épp odaért kapuzárást előtt. Az ott dolgozóknak sem könnyű az élet, nem kötelező ott dolgozni ahogy az MCben sem, az UB-n sem és egyáltalán sehol...

Előzmény: 'szti (7749)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.20 0 0 7750

Határozottan kell elhaladni mellettük, akkor nem jönnek utánad. Ha látom, hogy hozzám szólnának, általában azt szoktam nekik mondani, hogy már van, köszönöm (pedig nincs), és tovább haladok.

 

Múlt héten a wizzes lány mellett haladtam el kétszer, mindkétszer megállított és rácsodálkozott, hogy nem csak discount club kártyám van, hanem hitelkártyám is. Pedig kb. 2 perc telt el a két beszélgetés között :D

Előzmény: 'szti (7749)
'szti Creative Commons License 2014.02.20 0 0 7749

én attól az agresszív marketingtől kapok hülyét, amivel a reptéren lasszózzák össze a klienseket. az egyik csalogató indokuk pont ez a lounge-ba belépés, de ha egyszer azt mondom, hogy nem érdekel, akkor hagyjon már békén.

a hab a tortán, hogy a madridi reptéren a spanyol citibankosok is megpróbáltak levadászni :-))

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7748

+1! 

Előzmény: kurtis (7747)
kurtis Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7747

Amiben igazat adok neked/nektek az mindenféleképpen az,hogy én szégyellem magam azok helyett a honfitársaim helyett akik a loungeból kilopott  kaján éltek!

Előzmény: dev/null (7746)
dev/null Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7746

Félreértettél. Miért kéne szégyellned magad?? Mindenki olyan kártyát választ, ami az igényeinek, pénztárcájának megfelel. A MC váró egy prémium szolgáltatás, és a kártyák, szolgáltatások ehhez voltak belőve. Mindaddig, amíg a fél város nem kapott olyan kártyát ami ugyan sosem volt prémium kártya, a Citi pultjainál dobálják az emberek után, de feljogosítja a váró igénybevételére. Mi következett ezután? Ahelyett, hogy a MC kivágta volna a Lifet, és azt mondta volna a Citinek, hogy csinálj egy arany verziót belőle, amit mondjuk ~250K -ért - ahogy nagyságrendileg a többi aranykártyát - lehet megkapni, ahelyett inkább a prémiumoknak járó szolgáltatást csökkentette, Szerintem ez hiba volt.

Előzmény: kurtis (7745)
kurtis Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7745

Nehogy már szégyeljem magam,mert csak Life kártyám van!De van Ihg platinum hoteles meg accor platinum meg hilton gold meg hyatt diamond.És akkor mi van!? A burzsuj fórum arrébb van!

dev/null Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7744

Nem tudom, van e összefüggés az utashidakon levő bankreklám, meg a tranzitban ácsorgó leánykák, meg a citilife között:)))

Előzmény: Törölt nick (7738)
dev/null Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7743

Hát igen. Nekünk is azt ajánlották az arany malév helyett. EGyébként sztem gold kártyát tudod miért tartanak kevesen? Mert ugye nagyjából 20000 körül van az éves díj. Aki nem utazik, annak semmit nem ér a benne levő biztosítás. Maximum a presztizs, de azért meg MO-on nem sokan fogják kifizetni. De ha megnézd, ennek a world kártyának is van prémium verziója: gold, platina, titán, infinite. Miért ezt a 70K-s semmit kellett betenni?? Nézegettük mi is a CIB-et, de annyi rosszat mondtak róla ismerősök, hogy végül az Erste Gold MC-t választottuk. Így, hogy adják hozzá a prémium bankárt, soronkívüliséget stb. így elég jónak tűnik.

Előzmény: Hhp3 (7737)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7742

Aki meg melózna, annak valahogy sose jut... 

Előzmény: jet set (7741)
jet set Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7741

Igen, a magyarok többségének fáj a munka.

Előzmény: Törölt nick (7740)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7740

Szegény ők, nem jött be a számításuk - de ha esetleg problémájuk van, innen üzenem, hogy nem kötelező ott melózni :) 

Előzmény: Hhp3 (7737)
geodo1 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7739

nehéz az élet, mit lehet mondani.

Előzmény: Hhp3 (7737)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7738

ezek szerint a MC is favorizálja a CitiLife-ot - amúgy már rég levették volna a listáról. nem?

 

valami business megfontolásnak kell lenni a háttérben, mert amúgy a Life valóban nem egy prémium kártya...

Előzmény: Hhp3 (7737)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7737

Fura dolgok ezek.  En mikor eloszor mentem be, azt hittem en vagyok a kakukktojas a cibes gold mc-vel, mert azt meg ingyen adtak, es elso eves dijat is elengedtek.  Gondoltam minden jottmentnek adtak es mindegyik azzal jarkal be.  Aztan kb fel eve en is elcsiptem egy beszelgetest bent, hogy a bunos a citilife, utaljak az ott dolgozok is, mert nyugis melora szamitottak, ahol be-be esik ritkan 1-1 ember.

Előzmény: dev/null (7736)
dev/null Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7736

N aezért kicsit haragszom a MC-ra. Beengedte a premiumok közé azt a Citilife kártyát, amit 70K ért boldog-boldogtalan megkap. Na ennek az egyenes következménye, hogy a MC váróba nem vihetsz már be embert csak platinával, és kaja csak 12-2 között van ingyen. Beszélgettem a múltkor erről, és mesélték, hogy egy csomó magyar ezzel járkál be. Amióta megszüntették, hogy ingyen beviihetsz embert, azóta nagyjból helyreállt a "rend".

Előzmény: zsoltissimus (7733)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7735

Nincs ilyen kártyám, mert nincs egy éves folyamatos munkaviszonyom, de főleg azért nem, mert Wizz kártyát használok már szinte a megjelenése óta, nekem jobb az, és arra gyűjtöm inkább a pontokat. Majd ha lesz elég munkaviszonyom, akkor igénylek, mert a reptéri váróért már megéri a havidíját, főleg, hogy az ajándék pénz több, mint a 12x690 Ft.

a szabályzatot nem rég olvastam.

 

Előzmény: Hhp3 (7734)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7734

"Nekünk az oktatáson mondták"

 

vs.

 

"megkapja kártyával együtt a teljes szabályzatot, az olvasásra és az értelmezésre van 30 napod"

 

tehat, _felteve_, hogy neked magadnak is van ilyen kartyad, te magad sem olvastad el a szabalyzatot, megkevesbe ertelmezted, siman benyaltad amit mondtak neked.  ezek alapjan enyhen rosszindulatu azzal takarozni, hogy ott a szabalyzat, olvasd el.

 

Előzmény: zsoltissimus (7733)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7733

Eleve csak magánszemélyek igényelhetnek CitiLife kártyát. Nekünk az oktatáson mondták, hogy a MC árfolyamán váltanak. Egyébként pedig mindenki, aki igényelt ilyen kártyát, megkapja kártyával együtt a teljes szabályzatot, az olvasásra és az értelmezésre van 30 napod, hogy eldönthesd, kell-e vagy sem. Ha nem kell, akkor nem aktiválod a kártyát és nem jön létre a szerződés, további kötelezettséged nincs. Ha 30 napon belül aktiválod, akkor jár az ajándék 10000 Ft.

Előzmény: Hhp3 (7731)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7732

lassuk akkor.

 

visa:

"A devizaváltás a VISA Kártyatársaság és a Bank megállapodása alapján alkalmazott napi árfolyamokon történik az alábbi módokon"

 

tehat nem a hivatalos arfolyamon.  a visa es a bank megallapodott valamiben, amit nem tudunk mi.  az, hogy a modok micsodak (hany valtas tortenik milyen deviza eseten) az reszletkerdes, senkit nem erdekel.  az arfolyam viszont tuti, hogy nem a hivatalos visa.

 

mastercard:

az MC dollart csinal belole, ha meg nem volt az, eddig hivatalos arfolyam.  de utana:

 

"a Kártyaszámla
devizanemére (HUF) váltja át a Banknak az adott Kártyatípusra
meghatározott, a könyvelés napján érvényes eladási
deviza árfolyamán."

 

azaz pontosan az tortenik, hogy a citi a hasara csap es kitalal aznapra egy arfolyamot es azon valtja at a hivatalos arfolyamon keletkezett USD-t.

 

Ismet csak remelem, hogy nem sok embert paliztal ezzel be, akik elhittek amit mondasz.  Amugy en egy ideje (kb 2 eve) mar atszoktam arra, hogy autoberlesnel adom a hitelkartyat, de az auto visszavetelekor jelzem, hogy egy masikkal fizetnek.  Igy a zarolast feloldjak, a hitelkartyan nem keletkezik visszafizetendo terheles, a tenyleges fizetest pedig egy kevesbe lehuzos bank kartyajaval ki tudom fizetni.

Előzmény: zsoltissimus (7724)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7731

remelem a tobbi infod pontos, mert ez nem.

 

http://bud.hu/utazas/szolgaltatasok/vip_szolgaltatasok?prk=

 

"Az exkluzív váróba díjmentes belépést biztosít bármely, magyar bank által magánszemély részére kibocsátott prémium MasterCard bankkártya"

 

hiaba van barhany premium kartyad mas orszagbol, csak magyarral engednek be, es magyarral sem, ha ceges.

Előzmény: zsoltissimus (7715)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7730

Személy szerint szinte minden külföldi vásárlást itthon váltott euróval végzek, az utcai váltóknál 1-2 Ft-os a marzs, és így mindig látom is, mennyi az annyi. :)

Sparks Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7729

Ezt pedig ha elolvasom, akkor épp az van leírva, hogy a Citi deviza eladási árfolyamán történik a második váltás (ha nem USD-ben vásároltunk). Kettős váltás van és a második a lehúzós. Szóval külföldön továbbra is használhatatlan ez a kártya.

Az MC kiváló árfolyama csak az EUR-USD esetén áll fel, az USD-HUF esetén már a pár hozzászólással ezelőtti 10 Ft feletti különbségen megy a váltás, a dupla váltás meg még tetézi az egészet. 

Előzmény: zsoltissimus (7724)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7728

Nakkor külföldön nem használjátok, hvan jobb kártyátok.

Előzmény: jet set (7727)
jet set Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7727
Magasabb havidíjjal, alacsonyabb visszatérítéssel? Inkább használok másik kártyát külföldön.
Előzmény: zsoltissimus (7725)
kivi000 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7726

ööö, ezt én így értem:

XXX -> MasterCard árfolyam -> USD -> Citi árfolyam -> HUF

Tehát simán benne a lehúzós Citi árfolyam.

Előzmény: zsoltissimus (7724)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7725

Talán pár hónappal-évvel ezelőtt más volt a szabályozás. Mi a megoldás? Régi kártya visszaad, új igénylése nálam! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!