Keresés

Részletes keresés

amelie3205 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 899

Sziasztok!

AutoCAD-en kívül milyen más CAD programokkal van még itt valakinek tapasztalata. Egy olcsóbb progit keresek, ami képes .pdf fájlokat konvertálni .dwg-be. Az interneten találtam egy progeCAD nevű programot, ki is próbáltam. Eddig tetszik, hasolnó az ACAD-hez. De kéne másnak is a véleménye, hogy megéri-e megrendelni? Köszi előre is a választ.

Petra & Molly Creative Commons License 2014.07.08 0 0 898

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=553953178048572&set=a.551643281612895.1073741828.551332408310649&type=1&relevant_count=1

LTE 185 528-7 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 897

Sziasztok! A sima AutoCAD 2014 mellé szeretném feltenni a Civil 3D-t is (2014 vagy 2015). Ezek elmennek egymás mellett, vagy egyszerre csak egy változat lehet telepítve? Kösz!

refse2 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 896

Ha máshogy nem megy, akkor próbáld ki ezt:

"Print Screen SysRq" billentyűt megnyomod, ezzel a képernyőt fényképként menti a vágólapra.

Megnyitod a Word-öt és a "beillesztés"-t választod. Utánna a képet már tudod szerkeszteni (körülvágni, nagyítani).

 

Előzmény: Tar Richárd (895)
Tar Richárd Creative Commons License 2014.06.04 0 0 895

Üdv. Cad-es rajzokat wordbe kellene konvertálnom olyan módon hogy a kép élessége / felbontása ne romoljon , mérettartó legyen és a speciális karakterek helyett ne ??-jeleket írjon. Valaki tud rá jó megoldást. Speciális beillesztés és egyéb metafájl-os megoldások sem váltak be :/

GenoRax Creative Commons License 2014.04.29 0 0 894

Az AutoCAD beállítások paneljének Rendszer fülén van egy kipipálható elem. Egyrajzos kompatibilitás mód. Ha ez ki van pipálva, akkor a CAD minden egyes rajz megnyitásakor új CAD-et indít. Ha ebből a pipát kiveszed, akkor nem indít új AutoCAD-et, hanem a már megnyitottban nyitja meg a rajzot.

Előzmény: hakos1987 (883)
GenoRax Creative Commons License 2014.04.29 0 0 893

Több papírtér egyidejű nyomtatásához nem kell semmilyen program vagy extra beállítás. Az AutoCAD-ben nyomtatásra kijelölhető több papírtér is. Aktívvá teszed az első nyomtatandó papírteret. Ezután a shift lenyomása mellett klikkelsz az utolsó nyomtatandóra. Ha nem egymást követő papírtereket akarsz nyomtatni, akkor a control folyamatos nyomva tartása mellett ráklikkelsz a nyomtatandó papírterekre. Bármelyik kijelölt papírtér füle felett bal egérgombot nyomva megjelenik egy helyi menü, amelyben ott a nyomtatás utasítás is. A megjelenő szabványos nyomtatás panelen ne állítgass. Egyszerűen csak a példányszámot állítsd be és "okézd" le. Fontos: A nyomtatás nem az egyes lapok megjelenített sorrendjében fog végbemenni, hanem a lapok létrehozásának fordított sorrendjében, mert a CAD az egyes lapokat elemként kezeli és ugyanolyan veremben tárolja a memóriában, mint bármelyik elemet a rajzban. Emiatt a legutoljára beillesztett elemet fogja leghamarabb elérni és a legrégebben létrehozottat legutolsónak.

Előzmény: Lianann (884)
Mustár Creative Commons License 2014.02.28 0 0 892

3DS-sel lehet illusztrálgatni is. :) De találj ki valamit a Sketchup problémára, mert tényleg az a leggyorsabb a feladatra, egy délután alatt megtanulod.

Előzmény: Marshallplast (891)
Marshallplast Creative Commons License 2014.02.28 0 0 891

Sziasztok! Ez a google szkecsup nekem nem jött be, nem megy a laptopon valamiért pedig pár hónapos gép pont grafikára gyúrva és valami még sem jó. Valami hibába ütközik, Win 8 van rajta talán azért. Nincs más ötletetek amivel 3D-t lehet rajzolni NEM mérnüki csak illusztrációs szinten hogy lássam egy kocsi alvázban a merevítéseket.

KÖSZI! Csabi

saabee Creative Commons License 2014.02.24 0 0 890

Javaslom pf_prg kolléga honlapjáról leszedni a 33. sorszámú LISP-et:

 

http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/mer.php#eleje

 

(Minden tudnivaló a telepítéssel/működéssel kapcsolatosan a honlapon fellelhető.)

Előzmény: Creta (889)
Creta Creative Commons License 2014.02.24 0 0 889

Sziasztok!

 

Olyan problémám van, hogy közműtérképen  egy adott fólián található összes vonalnak az összesített hosszát hogyan tudom lekérdezni? (Autocad 2004) Erre egyszerűen nem tudok rájönni. Tulajdonságokban csak egyenként írja ki a vonalak hosszát. De itt több ezer vonalról van szó.

Valaki. Köszi

Marshallplast Creative Commons License 2014.02.21 0 0 888

Köszönöm szépem!Meg is próbálkozok vele hátha tudom használni. Most telepítem. Üdv Csabi

Előzmény: refse2 (887)
refse2 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 887

Üdv.

 

Nem vagyok nagy Cad-es, meg nem vagyok nagy sketch up-os, de szerintem ezt kellene kipróbálnod.

Ráadásul ingyenes. Google sketch up.

 

 

Előzmény: Marshallplast (886)
Marshallplast Creative Commons License 2014.02.20 0 0 886

Sziasztok!

 

Páll Csaba vagyok, tudnátok nekem segíteni?

Laptopon milyen 3D rajzoló program megy amivel meg tudom rajzolni különösebb tudás nélkül egy autó alváz merevítéseit?

letöltöttem egy vonalrajzot a kocsiról 3 nézeti rajzot pontosan, és ebbe szeretném berajzolni a küszöböket, tartó gerendákat pontos méretek nélkül csak hogy lássam mi merre fut a kocsi alvázában és mit merevít.

Ide írjatok legyetek szívesek: marshallplast@gmail.com Köszönöm előre is!

  Esetleg ha nagyon bonyolult valaki tudna nekem csinálni egy rajzot amin zárt szelvények vannak rárajzolva a kocsi vonalrajzára, úgy hogy az egyik fóliát amin a kocsi vonalrajza van ki tudjam kapcsolni hogy csak a tartó elemeket lássam és el tudjam forgatni.  

Ebbe kellene bele rajzolni a küszöböt a tartó elemeket, küldök mailban több képet ha valaki vállalkozik erre. Nem kell  pontos műszaki rajz csak illusztráció jellegűre lenne szükségem.

Ez pedig a kocsi fém eredeti alváza csupaszon.

Lianann Creative Commons License 2014.01.20 0 0 885

oké ez lenne a publish, mostmár csak azzal van bajom hogy hibat dob, de majd megfejtem

Előzmény: Lianann (884)
Lianann Creative Commons License 2014.01.20 0 0 884

Sziasztok!

 

Tudtok e valami jó megoldást javasolni?

 

Több layoutom van paperspace-be amit egyszerre szeretnék kinyomtatni. A beállítások mindegyiken egyeznek csak éppen más részletet mutatnak. Van e olyan opció, hogy egyszerre többet is ráküldhetek a nyomtatóra? 

 

A plotter bírná, csak a parancsot nem ismerem hozzá, így meg igen macerás mikor több 10 nézetet nyomtatnék, és folyton váltanom kell közöttük majd kiadni az utasítást. 

 

Remélem érthető vagyok, mert csak nemrégiben kezdtem használni a cad-et így aztán vannak még nyelvi nehézségeim:)

 

Köszi!

 

 

 

hakos1987 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 883

Köszi! SIKERÜLT!! :)

 

Előzmény: pf_prg (882)
pf_prg Creative Commons License 2014.01.16 0 0 882

Hello!

 

A neten ezeket találtam az "autocad LT always open new window" keresőkifejezéssel:

 

AUTODESK COMMUNITY

 

AUTODESK COMMUNITY

 

YAHOO

 

 

Ha jól látom mindegyik azt ajánlja, hogy a Windows-ban állítsd be a DWG fájlok megnyitásához az  AutoCAD DWG Launcher-t:

 

AUTODESK COMMUNITY

 

 

Előzmény: hakos1987 (881)
hakos1987 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 881

Helo!

 

Sajnos nem oldódott meg a gondom továbbra sem, minden egyes rajz megnyitásakor újra és újra megnyitja a CAD-et.... Valaki ha tud még esetleg valamilyen ötlettel szolgálni, nagyon jó lenne! Köszi :)

plzltn Creative Commons License 2014.01.10 0 0 880

Na, hát ha nem lett modernebb megoldás (és scannerrel se két perc) akkor tényleg nekiállok méregetni, rajzolni. Legalább frissítem a CAD emlékeket...

Előzmény: MECSI (879)
MECSI Creative Commons License 2014.01.06 0 0 879

mi használunk 3D scant meg 3d érintős Zeiss 3tengelyes mérőgépet bármelyikkel kb. fél óra játszadozás után megvan az eredmény. ajánlanám szívesen de a távolság + a szabad kapacitás az drága kincs, egy váltóharang lyukainak bemérésére 3/4 évet vártam:-( még jó hogy nem volt sürgős.

jómagam leragadtam az ACAD2000 nél, abban sem vagyok profi ezért ilyen tolómérővel mérhető kategóriában lyuktávolságokat mérnék mindet egymáshoz képest (távolság + lyukátmérő1+0,5+Lyukátmérő2*0,5). ezt lemérni meg bevinni cad-be kb. fél óra szintén. kb. ügyességtől meg tolómérőtől függően kb. 0,2 pontossággal meg lehet oldani...

kiváncsian várnám a modernabb megoldásokat

 

 

Előzmény: plzltn (878)
plzltn Creative Commons License 2014.01.06 0 0 878

Sziasztok!

Másodjára is CAD értőkhöz fordulnék.

 

A képen látható test ellendarabját kellene kivágatnom, amihez CAD-be be kellene vinnem ezt az idomot 2D-s, normál rajznak. Lézervágók a file-ból tudnak dolgozni már. Azonban a látszat ellenére a furatok nem szimmetrikus elrendezésűek, kis mértékben eltérve, de szabálytalan a körosztásuk. Kérdés, van olyan funkció a CAD-ben, hogy pl a egy scannelt képből felvételezi a nevezetes pontokat, vonalakat? Szóval el tudnám valahogy kerülni a kézi rajzolás esetén elengedhetetlen méricskélést, illetve számolgatást?

 

A kézi rajzolás nem derogálna CAD-ben, csak a méret és pozíció felvételezést szeretném gépiesíteni.

 

Nagy Attila22 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 877

Rendben felteszem a kérdést ott is . Köszönöm szépen a válaszodat !

Kellemes ünnepeket!

pf_prg Creative Commons License 2013.12.23 0 0 876

Hello!

 

A hardvernek elegendőnek kellene lennie. Jómagam vagy három processzorgenerációval régebbi, fele memóriával, és alaplapi videokártyával kistafírozott gépen használok 10-15 megabájtos 2D állományokat, esetenként xrefekkel, vagy jókora raszterképekkel megfejelve, és nincs különösebb gond.

 

A kurzor bakkecskeként ugrándozásával mintha már találkoztam volna valamikor, de a megoldásra már nem emlékszem.

 

A http://prohardver.hu/tema/autocad_2/friss.html oldalon mintha lennének hardverhez is konyító "rendszeres" látogatók. Próbáld meg ott is feltenni a kérdést.

 

 

Előzmény: Nagy Attila22 (875)
Nagy Attila22 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 875

Sziasztok,

a segítégetekre lenne szükségem. Letöltöttem az AUTOCAD 2012-es diákverzióját a program honlapjáról.
Feltelepítettem a laptopomra, de a legegyszerűbb műveletnél mint például egy egyenes huzásakor, úgy akad
a kurzor a képernyőn, hogy nem lehet normálisan használni a programot. A laptop egy Toshiba Satellite i7-es
processzorral (turbon 3,4Ghz-t tud); DDR3-as 8GB RAM és NVIDIA® GeForce® GT 740M .GHz-es videókártya van.

Mi lehet a probléma? 

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Attila

 

 

pf_prg Creative Commons License 2013.12.19 0 0 874

Hello!

 

Találgatok:

 

Ha az SDI rendszerváltozó értéke 1 akkor állítsd azt 0 -ra, a következőképpen:

 

Parancs: sdi

Adja meg SDI új értékét <1>: 0
Parancs:

 

 

 

Előzmény: hakos1987 (873)
hakos1987 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 873

Sziasztok!

 

Nagyon fontos dologban kérném a segítségetek:

 

Újratelepítettem a gépemet, valamint az AutoCad 2008 LT programot munkahelyemen. Ezt követően egy idegesítő "hiba" jött elő, ahány rajzot megnyitok, annyiszor nyitja meg újra az egész programot. A nagy gondom az, hogy sokat váltogatok a rajzok közt ctrl+tab kombinációval, így viszont nem tudok, mivel külön ablak!

 

Beállítások közt pedig nem találtam semmit, csakúgy mint Google-be sem!

 

Kérem szépen, aki tud, segítsen! Előre is köszönöm!

Kadarnorbi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 872

Sziasztok!

Ilyen gépen már AutoCAD-ezett valaki? Első sorban arra kéne, és most találtam rá a workstation kategóriára. Elég ritka az átlag hirdetések között, ezért érdeklődöm.

http://pccloud.hu/HP_8530W_hasznalt_laptop_13015001

Köszi!

pajti81 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 871

Hello!

 

Köszönöm szépen a tanácsokat, megnézem és meglátom mire jutok. Először rá kell jönnöm, hogy nyomtatok :)

 

Szép napot

Előzmény: pf_prg (870)
pf_prg Creative Commons License 2013.11.26 0 0 870

Hello!

 

Ha jobban megnézed a monitorodon az AutoCAD grafikus ablakát, ott is pixelesnek fogod találni a vonalakat. Mivel a monitoron látható kép pixelekből (képppontok) áll ez elkerülhetetlenül így van.

Ha annál jobb felbontást akarsz elérni, akkor az AutoCAD _plot parancsával kell nyomtatni, de azzal is csak a kimeneti eszköz/fájl lehetséges felbontásának megfelelő, kép/rajz pontokból álló eredményt kaphatunk.

 

Előzmény: pajti81 (868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!