Keresés

Részletes keresés

Gida1976 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8477

Szia!Megkérdezhetem milyen betegségekre kaptál D kategóriát?

Köszönöm!

Előzmény: tahisi (8470)
sz16 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8476
55judit Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8475

Kedves Szakértő!

 

Hálás köszönet a megnyugató válaszért.

 

Szívből kívánok én is áldott és boldog karácsonyt.

Előzmény: BJszakért (8474)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8474

55judit

igen azt jelenti, hogy nincs soros felülvizsgálatod, a jelenlegi jogszabály szerint.

 

 

Kihirdették: Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló módosítást


Hatályos: 2014. január 1.
Magyar Közlöny 213. sz. (2013. 12.18.)

Bővebb tájékoztatás 4) pont az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Ha bárkinek kérdése van, email is megkereshet, gyakran olvasom, ha gépnél vagyok, és ingyenesen, az ő esetére személyes tájékoztatást nyújthatok szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás, rehabilitáció. Sehítek eligazodni. Fellebbezést, keresetet is írok.

 

MUNKAADÓKAT is tájékoztatok a megváltozott munkaképességű személyek tárgyi-, személyi-, infrastruktúrális, financiális támogatása tekintetében teljes körűen.

 

Én ezzel szívből kívánok Áldott, Boldog Ünnepeket!

Jó és rossz tulajdonságainkkal együtt születtünk, de rajtunk múlik, melyiket érvényesítjük az életben. ~ Tatiosz

marijancsi Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8473

55judit!

Majd a szakértőnk megmondja, de SZERINTEM azt jelenti, hogy nem hívnak többé.

Sorosod volt még?

Előzmény: 55judit (8472)
55judit Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8472

Lemaradt: Egészségi állapot 48 % -os.

Előzmény: 55judit (8471)
55judit Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8471

Üdvözlök mindenkit!

 

Én 55. májusi születésű vagyok. 2012.03. - kor voltam felülvizsgálaton. C2 minősítési csoportba tartozok.

A bizottság véleményében az szerepel, hogy

- Rehabilitálható,foglalkozási rehabilitáció nem javasolt.

- Tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azomban egyéb körülményei miatt a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt.

 

Jelen állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ez vajon azt jelenti, hogy többet már nem hívnak felülvizsgálatra? Már annyira elegem van. :(

tahisi Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8470
tiga19 szia jól tudod nekem 72% van és már D kategória
Előzmény: tiga19 (8463)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8469
BJszakért Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8468

Egyszerre szólítottalak meg hármótokat, szét kellett volna szednem.

 

Tehát megismétlem és fenntartom:

 

marijancsi,

nem egészen így van a 9-én elfogadott Mmtv módosítás tervezetben, ahogy írod.

 

Hosi, mithogyan,

A törvény szövegét majd a Magyar Közlönyben lehet olvasni, ha kihirdetik ott. Addig semmi sem hivatalos. Bármi történhet még a kihirdetésig.

Ezért felesleges erről beszélni, amíg ki nem hirdetik.

 

Mi az a bármi? Volt már rá példa, hogy nem írta alá Ogy elnöke, visszaküldte átgondolásra, visszavonták,....Napjainkban bármi megtörténhet,

ha kihirdették (MK) az TÉNY, az hivatalos.

 

Honlapomon pedig aznap olvasható lesz a pontos, korrekt értelmezés itt a 4) pontban, az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Készséggel állok rendelkezésre személyre szólóan, a különböző esetekben rehab gazdasági szakértőként, ha megtisztel valaki megkeresésével.

 

Egyébként klaricsabi is írt a Mmtv módosításról, én is írtam, hogy igen elfogadták, de érdemben nem segít a sérült emberek helyzetén, kiszolgáltatottságán.

Szép estét

hosi196 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8467

Szia Tiga!Azért ez mégis csak több pénz lenne legalábbis nekem igen.Kérdés, hogy hogyan fogják számolni/ha lesz ez a törvény/.Azt nem felejtetted el ugye,hogy a rehab járadékból vontak nyugdíjat is.Nekem 2012 áprilisában járt le a rehab, utána lettem rokkant ellátott,kérdés,hogy a 2013-ra járó emelés rájön-e az újraszámolásnál.Majd meglátjuk,de ha valaki tudja hogy szokott ez lenni kérem írjon.sziasztok

Előzmény: tiga19 (8462)
Gida1976 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8466

Köszönöm szépen!

Előzmény: Packop (8465)
Packop Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8465

"aki kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható és egészségi állapota 1-30 % közötti (D kategória)"

Előzmény: Gida1976 (8461)
Gida1976 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8464

Köszönöm!

Előzmény: tiga19 (8463)
tiga19 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8463

Én úgy tudom, hogy 70%-tól, de biztos fog válaszolni rá valaki, aki jobban tudja.

Előzmény: Gida1976 (8461)
tiga19 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8462

Kedves mithogyan semmit nem írtál rosszzul. a probléma az, hogy szerintem mi volt és jelenleg is rehab.járadékosok nem igazán tudunk tapsolni örömünkben ennek a törvényjavaslatnak a láttán. Én amikor megláttam a törvényjavaslatot nagyon boldog voltam (nem igazán értelmeztem csak a 140% lebegett a szemem előtt), hogy ihaj, de jó lesz nekünk.

Aztán, amikor átnéztem, és átgondoltam, nagyon szégyelltem magam, hogy felhívtam rá a sorstársaim figyelmét. Ugyanis még mindig nagyon messze vagyunk, ahhoz az ellátáshoz képest, amit eddig kaptunk rehab.járadék gyanánt. Ahhoz, hogy az én pénzem annyi legyen, most miután rokkant ellátásban részesülök, mint amennyi volt a rehab.járadékom alatt legalább a 165-170%-nak kellene venni a 60%-át venni.  Szerintem a nagy többségnél ugyanez a helyzet, persze jobb, mint volt de szerintem ez még mindig csak alamizsna az előző ellátásunkhoz képest.

 

Kedves mithogyan biztos nem írtad egyilk részét sem rosszul, és szerintem köszönet Neked, hogy ezt feltetted, csak sajnos a helyzet az, hogy amikor még mindig tizen, huszon akár harmincezer forintos hátrányban vagyunk a korábbi ellátásunkhoz képest sajnos el vagyunk keseredve ennek a törvényjavaslatnak ellenére is.

Üdvözlettel

Előzmény: mithogyan (8459)
Gida1976 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8461

Sziasztok!

 

Érdeklődnék hogy hány százaléktól adnak D kategóriát?

Köszönöm!

sz16 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8460

Az a biztos ami elmúlt !   Mondjuk a mai magyarországunkban még az sem !!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: mithogyan (8459)
mithogyan Creative Commons License 2013.12.18 0 1 8459

Nem tudom melyik részét írtam rosszul, én csak megpróbáltam értelmezni. Arról is tájékoztattam a sorstársakat, hogy még nem jelent meg a Magyar Közlönyben. Egyébként itt találtam és a Köztársasági Elnök aláírására vár a törvénymódosítás:

 

http://www.parlament.hu/irom39/12971/12971.pdf

 

 

 

http://www.parlament.hu/irom39/12971/12971-0020.pdf

 

Vajon mi történhet még a kihírdetésig? Miért felesleges erről beszélni? Miért ne reménykedhetnének az érintettek? Újságcikkeket, Tv-interjúkat szabad idézni ez meg tabu? Nem értem.

Előzmény: BJszakért (8458)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.17 -1 0 8458

Hosi, mithogyan, marijancsi,

 

nem egészen így van a 9-én elfogadott Mmtv módosítás tervezetben, ahogy írod.

A törvény szövegét majd a Magyar Közlönyben lehet olvasni, ha kihirdetik ott. Addig semmi sem hivatalos.Bármi történhet még a kihirdetésig.

Ezért felesleges erről beszélni, amíg ki nem hirdetik.

Honlapomon pedig aznap olvasható lesz a pontos, korrekt értelmezés itt a 4) pontban, az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Készséggel állok rendelkezésre személyre szólóan, a különböző esetekben rehab gazdasági szakértőként, ha megtisztel valaki megkeresésével.

Szép estét

hosi196 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 8457

Köszönöm!Sziasztok

Előzmény: mithogyan (8456)
mithogyan Creative Commons License 2013.12.17 0 0 8456

hosi196

 

Ez a zárószavazás előtti módosító indítvány volt, melyet el is fogadtak. Valószínű még nem jelent meg a Magyar Közlönyben, mert a törvényben még nem látom a módosítást. A legutolsó módosításokat mindig "sárga mutatóujjas kézzel" jelölik, majd figyeld a 34. §-t, lesz-e 5-6-os pontja, akkor már minden benne lesz.

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=A1100191.TV

Előzmény: hosi196 (8454)
marijancsi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 8455

Ha jól értelmezem, akkor a rehab járadék összegének 84%-át (1,4x0,6)

fogják kapni az érintettek,

de ha ez alacsonyabb lenne az eddig kapható kb. 58ezernél, akkor marad az 58ezer.

 

hosi196 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 8454

Sziasztok!Kedves Mithogyan hol találtad meg a törvény szövegét?Én érintett vagyok a dologban ,rehab járadékos voltam és a felülvizsgálat után D kategoriás rokkant ellátott lettem kevesebb pénzért.Ha ez így van a törvényben ahogy írod, talán én is kicsit több pénzt kapok!De jó lenne! Szép napot mindenkinek!

Előzmény: mithogyan (8439)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.17 0 0 8453

Így van, a Bizottság bármikor bárhogyan szakvéleményezheti az egészségi állapotot, és nem tudhatja senki, soha, nem lát a Bizottság fejébe, hogy mit fog a szakvéleményre írni, ami alapján a határozatot hozzák. Nincs garancia semmire ezen esetekben, nem lehet önmagának számolgatni a %-ot, senki nem jós, írtam.

De mindenkinek saját döntése, mit választ.

 

mithogyan Creative Commons License 2013.12.16 0 0 8452

Bocs', hogy belekotyogok... Megkérdezhetem, hogy a lábfej törés maradandó egészségkárosodást okozott? Én mindenesetre nagyon korainak tartom az újbóli felülvizsgálatot, ha most volt a nyáron orvosszakértőin. Mi lesz akkor, ha a korábbi betegségeire most nem ugyanazt a százalékot fogja kapni? Tudom, hogy minden fillér számít, de azért félő, nehogy a két szék közül a pad alá essen. 

 

"A 0-4% közötti károsodást az össz-szervezeti egészségkárosodásnak a kiszámítása és az egészségi állapot meghatározásakor nem lehet figyelembe venni." (7/2012. sz. NEFMI rendelet)

Előzmény: Packop (8450)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.16 0 0 8451

Packop,

állapot rosszabbodás özvegyi ellátás esetén sincs. Egyszerűen újból beadja igényét.

 

Az özvegyi ellátás hozzátartozói nyugdíj, ezért a Nyugdyjbiztosító Igazgatóság állapítja meg, felkéri Nrszh bizottságot az egészségi állapot mértékének megállapítása céljából, tehát a Bizottság dönt a szakvéleményével, hiába számolgat valaki előre, bizottság szakvéleménye alapján hoznak határozatot. 

 

Jogosult az özvegyi nyugdíjra 1997. évi LXXXI.tv. alapján:

A házastárs, az elvált házastárs és az élettárs kaphat. Az özvegyi nyugdíj ideiglenes vagy állandó lehet.

Ideiglenes özvegyi nyugdíj fő szabályként egy évig jár, annak.akinek a házastársa

öregségi, rokkantsági nyugdíjasként halt meg, vagy az öregségi-rokkantsági nyugdíjhoz

szükséges szolgálati időt megszerezte.

Az elhunyt jogán árva- ellátásra jogosult, másfél évesnél fiatalabb gyermeket eltartó özvegynek az árva 18 hónapos életkorának betöltéséig jár az ideiglenes özvegyi nyugdíj. Fogyatékos vagy tartósan beteg gyermek esetén az ideiglenes özvegyi nyugdíj azonos feltétellel a gyermek harmadik születésnapjáig folyósítható.

Az ideiglenes özvegyi nyugdíj megszűnését követően özvegyi nyugdíjra az jogosult, aki házastársa halálakor:

–    a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító életkort betöltötte, vagy

–    rokkant, vagy

–   házastársa jogán legalább kettő árvaellátásra jogosult gyermek ellátásáról gondoskodik.

Az özvegyi nyugdíj akkor is jár, ha az erre jogosító feltételek valamelyike a házastárs halálától számított tíz éven belül bekövetkezik.

II.1. http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=478

 

https://e-ugyintezes.onyf.hu/navigate/ukapunelkulframe.asp

K08 adatlapot kell kitölteni, megyei Nuygdíjbiztosító Igazgatósághoz beadni.

 

Szép napot

 

 

Packop Creative Commons License 2013.12.16 0 0 8450

az a lényeg, hogy megállapítottak neki nyáron 47%-ot, de utána eltört a lábfeje, és (mivel a férje utén kapna özvegyi nyugdíjat, ha min. 50%-ot kapna), szeretné valahogy újra értékeltetni, orvos szerint a lábfej törés után kapna 3%.ot (így meg lehetne az 50%). Nem tudjuk, melyik nyomtatványt kellene benyújtani. Köszi

Előzmény: BJszakért (8447)
Packop Creative Commons License 2013.12.16 0 0 8449

nyomotok=nyomozok. Bocsánat, kicsi a laptop ...

Előzmény: Packop (8448)
Packop Creative Commons License 2013.12.16 0 0 8448

Köszönöm, akkor majd nyomotok, melyik Kérelem kell neki. Nagyon messze lakik, a szlovák határon, a közlekedés pocsék, ha be akar jönni Miskolcra az ügyfélfogadásra, ezért is próbálom keresni és letölteni a nyomtatványt. Köszönöm még egyszer

Előzmény: BJszakért (8447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!