Keresés

Részletes keresés

torma99 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 129

Adott egy társasházi lakás, 4 GF 40-es parapetes öntöttvas konvektorral (legalábbis a mostani GF40-hez hasonlítanak 3 részes öntöttvas konvektorok) 1997 és 1999 között kerültek beépítésre.

A társasház jelenleg szigetelt 15 centis hungarocell lapokkal, ezt idén valami korszerűbb, vastagabb szigetelésre fogja a ház cserélni.

Ennek kapcsán felmerült, hogy cseréljük le a konvektorokat újakra. Új GF40 öntöttvas, vagy Fondital Gazelle került szóba, hátha még többet tudnánk spórolni a fűtési költségen.

A problémám a következő: Nem vagyok meggyőződve róla, hogy érdemi megtakarítást elérhetnénk, vagy később a lakás árában érvényesíthetnénk a fejlesztést, hiszen sokan kategorikusan elzárkóznak a konvektortól (én is így voltam vele, de aztán sokat változott a véleményem).

A lakás 68 négyzetméteres, mindenhol fűtünk, 21-22 fok állandó hőmérséklet van hidegben is, a gázszámlánk a téltől függően havi átalányra vetítve 8-9 ezer forint között van.

A lakást maximum 10 évig lakjuk még, utána a jelenlegi árakat figyelembe véve összejön egy házra való összeg.

Kételkedem, hogy összejönne annyi fogyasztáscsökkenés, hogy ezt megérje meglépni. A készülékekkel úgy nagyjából meg vagyunk elégedve. Egy rakoncátlankodik, ott lesz egy kis beavatkozás, de még ha az egész vezérlést kell cserélni az is viszonylag gombokból megoldható, míg gondolom a Fondital elektromos vezérlése ha tönkremegy, akkor nem 20 ezerből lehet megúszni a cseréjét.

Érdemes egyáltalán ezzel foglalkoznom, vagy maradjunk csak a bevált készülékeknél?

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 128

Ha nem változott a szobák hőtechnikai tulajdonsága  / nem lett szigetelve a ház / akkor a teljesítmény csökkenés nincs összefüggésben a felhasznált energiával. Viszont ha jobb hatásfokúak az új készülékek,  akkor némi javulás - konkrétan  fogyasztáscsökkenés  - azért várható.. !!

Előzmény: illye (127)
illye Creative Commons License 2017.02.14 0 0 127

Konvektor csere! Megéri?

Sziasztok!

Adott 3 db, kb. 30 éves, 5.5 kW-s konvektor a lakásunkban, amit szeretnék lecserélni újakra. Mivel 2 db konvektor két 10 m2-es félszobában van, ezért oda mindenképpen elegendő lenne két 3.3 kW-os konvektor, a nagyobb, 30 m2-es szoba + konyhába pedig maradna az 5.5 kW-os készülék.

A kérdéseim a következőek lennének:
- A teljesítmény csökkenéstől várhatok-e fogyasztás csökkenést is? (5.5 kW -> 3.3 kW)
- A régi, lemez konvektoraink elég hangosak, ezért mindenképpen szeretnék csendes, szinte hangtalan konvektorokat. Tudnátok ilyet ajánlani?
- A nagy szobába látványkonvektorra is gondoltam. Szerintetek megéri ilyenre cserélni a régit? Van olyan csendes és gazdaságos, mint a hagyományos készülékek?

A válaszokat előre is köszönöm!

frundsberg Creative Commons License 2017.01.10 0 0 126

Van egy szuterénem a ház alatt amit egy fal két részre oszt. kémény csak az egyik helységben van, ott a konvektor is. A balső helység mindig hideg. Villannyal nem tudok és nem is szeretnék fűteni. Arra gondoltam hogy a konvektorba betennék egy hőcserélőt és átcsövezném a másik helységbe egy radiátorra. A gázkészülék boltban mondták hogy hülyeség, nem lehet megcsinálni. Régebben volt ilyen készülés valami Kvazár vagy mi volt a neve. Esetleg van valakinek ilyen vagy valami jó ötlet?

frundsberg Creative Commons License 2017.01.10 0 0 125

Nekem a műhelyben van egy konvektor ami PB palackról megy. Ha hidegen indítom az is sípol. Rá szoktam melegíteni hőlégfújóval (de egy sima hajszárító is megteszi) a szabályzórészre és akkor elmúlik.

Előzmény: 80huszar (124)
80huszar Creative Commons License 2017.01.08 0 0 124

Üdv Mindekinek!

Problémám a következő: bekapcsolás után iszonyúan sípol a lemezes(pp-s) gázkonvektorom. Van rá esély,hogy ez a jelenség elmúljon? 

Köszönettel:Laci

akos kpb Creative Commons License 2015.10.13 0 0 123

Végig olvastam a négy oldalt, a legegyszerűbb megoldás számomra a levegő ventilátoros keringetése a burkolat alatt.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mekkora légszállítású ventilátort válasszak?

Előre is köszönöm a válaszokat.

blase1234 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 122
Brikk stone Creative Commons License 2014.01.21 0 0 121

Tényleg rosszul fogalmaztam  .

Helyesen : Tudom a fogyasztását tetszőlegesen csökkenteni, viszont a hatásfokot már nemigen tudnám növelni. De majd a fejlesztők.

Ha dolgoznak egyáltalán ezen a témán.

Viszont ha nagyon jól megfizetnék, csak elmennék  konvektor fejlesztőnek.

Előzmény: rebmekasz (120)
rebmekasz Creative Commons License 2014.01.21 0 0 120

Kedves Brikk stone 119!

A magabiztossághoz néhány évtizedes szakmában alázattal eltöltött tervezői és

labor gyakorlatra van szükség.

Előzmény:Brikk stone 119.

Brikk stone Creative Commons License 2014.01.21 0 0 119

Sőt én tetszőlegesen tudom a fogyasztását csökkenteni. Akár a negyedére is.

A hatásfok csökkentésre már nem lennék ennyire magabiztos !

Előzmény: rebmekasz (118)
rebmekasz Creative Commons License 2014.01.19 0 0 118

Válasz Krisztián98-nak.(2012.01.23.)

A gázkonvektorok gázfogyasztását (kb. 15-20%-kal) valóban lehet csökkenteni

a kondenzációs kazánokhoz hasonlóan úgy, hogy a levegőadagolást szinkronba hozzuk a gázadagolással.Ez a megoldást alkalmazza  a 229166-os lajtr.sz.-ú

szabadalom.Tudomásom szerint még nem gyártják.Miért?A fogyasztónak másfél év alatt megtérülne a beruházás!!!

Rebmekasz

okaygabesz Creative Commons License 2013.12.31 0 0 117

Kedves peter-71.  Jó nyomon jár, de a kettő találmány nem egy és ugyanaz. A "hőcsapda" és a "takarékos-konvektor" különböző elven működik. A "hőcsapda" a konvektor belsejében ejti "csapdába" a hőt, úgy hogy visszakeringeti, a takarékos konvektor pedig a konvekciós hőhatás elvén kinyeri az eddig "pazarban" a parapeten kilépő hőmennyiségből a hő kb 50%-át.

Előzmény: peter-71 (113)
okaygabesz Creative Commons License 2013.12.31 0 0 116

Itt találtok video felvételeket. Az egyik Sipos József és eredeti találmánya

http://takarekos-konvektor.webnode.hu/videok/

Trolizátor Creative Commons License 2013.12.12 0 0 115

Szia,

Igazából nem feltétlenül hitetlenkedés motivált, sőt. A leírtakból és a képekből sokkal inkább érdekesebb és hatékonyabb megoldásnak tűnik, mint a konvektpro. Ami miatt felhoztam a témát, az az, hogy keresek bárkit, akinek kézzel fogható tapasztalata van ebben, illetve esetleg hatékony segítséget is tud adni a gyakorlati kivitelezésben is.

Előzmény: peter-71 (113)
peter-71 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 114

Bocsánat már pontosítok is:

Miből ered az átalakított konvektor hatékonysága?

• A hagyományos konvektor kb. 250Celsius hőfokon nyomja ki a levegőt falon kívülre, az átalakított konvektor pedig kb. 130 Celsius körüli a Max hő kilépés a szabadba. A hőkülönbözet marad a fűtött lakásban, vagyis a veszteséget hasznosítja.

Olvass tovább: http://takarekos-konvektor.webnode.hu/gyik/

peter-71 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 113

Üdvözlet!

Csodálkozva szemlélem a konvektor hatásfoknövelés témában kialakult hitetlenkedést.
Ez egy szabadalom, amely állításokat tartalmaz és amely mérési eredményeket is közöl. Csak gondolom, hogy a teljes dokumentáció a Szabadalmi Hivatalban porosodik.

Példaként: marhára nem mindegy, hogy 180 celsius fokos füstgázt engedünk ki a parapeten, vagy mondjuk 130 fokosat. Ha sikerül bent tartanunk és konvekciós hőként felhasználni az 50 foknyi különbséget a fűtendő térben, akkor nem kell egyetemi végzettség, hogy a következő 1szerű megállapítást tegyük: 30-40%-os belső fűtésre (és nem az udvar vagy utca fűtésére) fordítható hőtöbbletünk keletkezik Szerintem.

Egyébként találtam egy pdf fájlt, amiben nagyon szűszavúan, de szerepel néhány érdekesség az eredeti ötletről.

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Finventor.hu%2Feko%2Fjury%2Fpalyaz%2Fsipos.pdf&ei=lBunUsP-F-PnygPMuIL4BA&usg=AFQjCNHsdLB9GOCFNd7j04LHy98NHX1sCw&bvm=bv.57799294,d.bGQ&cad=rja

A Konvektpro-val kapcsolatban nagyon jó tapasztalataim vannak, de ez a szerkezet csak szabályozhatóvá, időzíthetővé teszi a konvektort, de a hatásfokára sajnos nincs hatással.

Trolizátor Creative Commons License 2013.12.03 0 0 112

Többszöri próbálkozásomra sikerült eléni, hogy az oldalt frissítették és egész korrekt kis dolog kezd kibontakozni:

akit érdekel a konvektor tuningolása érdemes ránézni. Én határozottan kedvet kaptam hozzá:

http://takarekos-konvektor.webnode.hu/gyik/

http://takarekos-konvektor.webnode.hu/fenykepgaleria/

Trolizátor Creative Commons License 2013.11.27 0 0 111

A külső szabályozással inkább a komfortérzet javulna - nyilván jelentene megtakarítást is, de nem a felfűtésre fordított egységnyi idő alatt fogyasztott gáz mennyisége miatt.

Előzmény: Törölt nick (107)
Trolizátor Creative Commons License 2013.11.27 0 0 110

Mint ahogy írtam, a hatásfok még nem jelenti a gazdaságosságot. Árnyaltabb a kép, hiszen egy konvetor addig fűt baromi jó hatásfokkal, amíg ég a gáz. Viszont ezt "meg is hálálja" a gázóra pörgése is :)

Az átalakítás elvben kevesebb gáz fogyását jelentené úgy, hogy közben a helyiségbe átadandó hő mennyisége (?) nagy mértékben nőne meg. Tehát rövidebb idő alatt fűtene fel adott légköbmétert.

Előzmény: Törölt nick (107)
Trolizátor Creative Commons License 2013.11.27 0 0 109

Nem húznék ilyen éles határt alapterület és fűtési mód között. Nagyon sokminden befolyásolhatja a korszerűsítés szükségességét.

A lakás fekvése, elhelyezkedése, szigetelés léte/nem léte, falazat anyaga, életmód (alvásra, vagy életre használja valaki a lakását)....és akkor még az ár/érték arányról nem is beszéltem. Egy korszerűsítés alaphangon is 5-600 ezer. Ha a lakás piaci értéke nem éri el a 12M-t szerintem nem nagyon érdemes ennyit beletenni, kivéve ha a komfortérzet iránti igény nem írja felül.

Előzmény: Calcitos (108)
Calcitos Creative Commons License 2013.11.26 0 0 108

Kis lakásokba úgy 35 m2 ig  elmegy a konvektor, de az ennél nagyobbakba már nem.

Sőt ha megvannak a konvektor(ok), akkor akár egy 45  m2 ig  is kár a konvektorokat kidobni  fűtéskorszerűsítés cimén.

Előzmény: Peter Altenberg (104)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 107

"Kérem a szakértőket, szakmailag képzetteket ne kössenek belém, mindaz, amit leírtam csak "hangos" gondolkodás a részemről egy a neten talált urbánus legendának tűnő leírás és közölt képek alapján."

No, én nem tartozom ebbe a csoportba. Valóban érdekel a téma, két hónapja még hasonlókon törtem a fejem, azért is néztem be ide. Meg nem is akartam kötözködni, csak egy - számomra is némileg meglepő - infóval szolgálni a konkrét készülékeddel kapcsolatban. Egyáltalán nem lebeszélni akartalak, sőt érdekel majd a végeredmény, csak elképzelhető, hogy az emlegetett tuning egy rosszabb hatásfokú készüléken eredményezett jelentős javulást...

"A konvektorok legnagyobb baja szerintem a szabályozás nehézsége (nagy a ki és bekapcs között hőkülönbség)."

Ha csak ez a gond, külső termosztátos megoldás is profi módon megvalósítható kazán gázszelep beépítésével (lehet, hogy a KonvekPro is ilyesmi?), nekem van egy ilyen átalakított konvektorom (kéményes FÉG Zeusz F8.50), megvettem, csak úgy alakult, hogy nem használom. Esetleg fényképpel szolgálhatok (persze eladó a készülék is ;-)).

Amúgy, ez már tényleg tűnhet kötözködésnek, de én a legnagyobb baj elhárításával kezdeném ;-).

Előzmény: Trolizátor (106)
Trolizátor Creative Commons License 2013.11.26 0 0 106

A konvektorok hatásfoka lehet, hogy magas, de szerintem ez a paraméter inkább azt takarja, hogy a betáplált gáz a fűtődobon mérve mennyi energiát ad le. Azt, hogy a fűtött helyiség felé mindezt a levegőn keresztül milyen arányban adja át, az már nem paraméter. Végül is, ha belegondolok, az égőfej közvetlenül, nyílt lánggal ég, míg az egyéb cirkóknál azért akad némi közvetítő közeg, csőhossz, stb. Bár simán lehet, hogy - hozzáértés hiányában - balgaság az összes, amit írtam :)

A konvektorok legnagyobb baja szerintem a szabályozás nehézsége (nagy a ki és bekapcs között hőkülönbség). Erre lehet, hogy jó a Konvektpro, de az, hogy a helyiség felé mekkora hőt és milyen gyorsan tud átadni, az szerintem a fűtődob felületétől és a benne elégő gáz mennyiségétől függ. A sok gázzal kevés felületet melegítek (gyári kivitelű dob), így olyan, mintha tüzet raktam volna a szobában. Ha a tábortűz kialszik, lehül a szoba....A linkelt átalakítás szerintem pont ezen paraméteren igyekszik javítani. A beépített csővel (csövekkel) növelik a felületet, ráadásul a meleg levegő kiáramlását is jobban elősegíti, a helyiséget hamarabb és kevesebb gázzal fűti fel.

Továbbra is keresek valakit, aki képes az átalakításra (esetleg meg is tette, vagy látta, vagy az ismerősének az ismerőse látta...stb.) ...azért egy CO mérőt tuti mellé raknék, bár ha jól megnézem, akkor a gyári kivitelnél a füstgáz elvezetésénél is kerámia papírt használnak ha jól tudom.

ui:

Kérem a szakértőket, szakmailag képzetteket ne kössenek belém, mindaz, amit leírtam csak "hangos" gondolkodás a részemről egy a neten talált urbánus legendának tűnő leírás és közölt képek alapján.

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 105

Erre a konvektorra parapetes kivitelben 90%-os hatásfokot ad meg a gyártó névleges teljesítményen. Tudom, hogy a köztudatban az van, hogy a konvektorok hatásfoka rossz, de szerintem ekkorát már nem lehet az EU-ban hazudni. Különösen a parapetesek hatásfoka jó, mert a kéményesek a biztonság oltárán beáldoznak 8-10 %-ot.

Szóval, a helyedben meggondolnám, az egyik legjobb konvektorod van... Amúgy híve vagyok a topikcímben megadott tevékenységnek, engem is meglepett az adat, nem tudom, hogyan mérik. Az Euro F850 C F hatásfoka 94 %, durva!

Előzmény: Trolizátor (103)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.25 0 0 104

Valóban: a parapet gázkonvektor viszonylag kedvezőtlen fogyasztású. Ennek ellenére a villanyfűtés riválisaként a kőgazdagokon kívül ez a járható út. Szintén roppant kedvezőtlen a panellekben nagyon gyakori távfűtés. Kedvező: az un "ház-központi-fűtés". NA, azt a lakást nagyon meg kell fizetni.

Konvektort bütykölni én magam nem mernék. De becsülöm a nagyon bátrakat, vakmerőket.

Előzmény: Trolizátor (103)
Trolizátor Creative Commons License 2013.11.25 0 0 103

Szia,

FÉG parapetes konvektorok vannak. Az egyik EURO F8.50 F. Első lépésben ennek átalakításán gondolkoznék. Még az is megfordult a fejemben, hogy veszek alaktrészként egy fűtődobot, amit beáldozok az átalakításra. A talált honlapon pont hasonlóba építette bele a rozsdamentes csöveket.

Előzmény: Peter Altenberg (100)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.25 0 0 102

Cirkót ma már csaak bélelt kéménybe engedélyeznek. Ismerek valakit, aki beszereltette a cirkót, és csak utána kért engedélyt. Közölték vele: nem fogja megkapni. Itt megállt az ügy.

Előzmény: Trolizátor (99)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.25 0 0 101

Lásd 92.sz hsz.

Előzmény: Peter Altenberg (100)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.25 0 0 100

Üdv. Érdekel a téma. Kérdésem: "parapet" (ablakos) vagy kéménybe csatlakoztatott gázkonvektoraid vannak? A kémény bélelve van? stb.

Előzmény: Trolizátor (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!