Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.23 0 0 69

Ha SEPA utalás volt, akkor 1-2 nap.

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.23 0 0 68

Na, ez a része megoldódott, mert megkértem a német céget, hogy próbálja meg újra levenni kártyáról, és megint nem sikerült nekik.

Így aztán kínomban:) elutaltam.

Feldolgozás alatt...

Vajon meddig tart egy ilyen tranzakció feldolgozása, valakinek van tapasztalata?

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.23 0 0 67

Jajj.

Mármint annak utalod akinek domborodik.

Hm ?

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 66

Az lesz.

De nem egyszerű egy német cég adatait kibogarászni, a pénz meg kicsit sok ahhoz, hogy csak úgy eleresszem a nagyvilágba, hátha magától odatalál.:)

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 65

átutalod.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 64

Azt nem tudod véletlenül, hogy mikor történik a limitemelés?

Még arra gondolok, hogy csak másnap reggel, banknyitás után, én meg éjjel adtam fel a netes rendelést.

Az ügyintéző azt mondta, hogy csak másnaptól él, de lehet, hogy náluk mást jelent a másnap.:)

 

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 63

Akinek domborodik, annak nincs elég pénz rajta.:)

 

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 62

Hat igen, akkor sanszos.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 61

Külföldi oldalnál inkáb 50-50-nek mondanám.

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 60

nem igaz, hogy senki nincs a csapatban, akinek dombornyomottja lenne.

vagy családtag/ismerős. bárki.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 59

Sikerült beszélnem a bankkal, átállították a napi limitet (azt mondta), de nem érkezett hozzájuk ilyen összegű lekérés.

Lehet már a Visa lekapcsolta?

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 58

Lehet kérni depozitot, és akkor a stadionban vehetjük át.

(már kértem is előre, bár az utalástól legalább ennyire félek, a kártyás sokkal egyszerűbbnek tűnt)

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 57

Hat ez sokmindent nem mond. Az latszik a kartyaszambol (persze nem ranezesre), hogy ervenyes e v sem, igy vagy nem allitodott be meg a limited, vagy tenyleg nem fogadjak el az electront.

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 56

Én biztos nem szórakoznék ezzel a kártyával ....  (egyáltalán kiküldik ennyi idő alatt a jegyeket ?)

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 55

Válaszoltam nekik, újra leírtam a kártya adatait, és kértem, hogy próbálják újra.

Mit tanácsolsz? Nagyon nem szeretnék lemaradni a jegyekről.

Órákkal ezelőtt írtam hitelesített levelet magnetnek, hogy megemelték-e, meg hogy érkezett-e leemelési kísérlet, tesznek rá, nem válaszolnak, már lefogyott a kártyám a mobilban, annyit vártam, hogy felvegyék, de azon sem tudom elérni őket.

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 54

Van CVC kód rajta, fel is adtam a rendelést, de ezt írták:

 

Unfortunately, the credit card number you gave us does not work. Please recheck the credit card details and let us know a correct number.

 

Pedig jó számot adtam meg, pénz is van rajta bőven, max bénáznak magneték a tegnap kért limitemeléssel..

Azt mondta az ügyintéző, hogy mától érvényes.

De el tudom képzelni, hogy mégse..

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 53

Ettol fuggetlenul meg mukodhet a Visa Electron. Ha van rajta CVC kod akkor 99% h menni fog.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 52

Tudtommal nincs.

Kíváncsi leszek, majd írd meg mire jutottál.

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 51

Olvastam (persze:)), de régi emlék, hogy nagyon nem volt mindegy, hogy egy kártya Visa, vagy Visa Electron.

Mostanra megváltozhatott.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 50

a gerry-weber oldalon : (Payment by VISA, Eurocard/Mastercard, and American Express accepted)


Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 49

Nem tudod véletlenül, a Magnetnél nincs virtuális számla?

Mondjuk holnap inkább besétálok az Andrássyra, csak gondoltam, kis előképzés nem árt egy olyantól, aki már csinált ilyet.:)

Köszi a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 48

Szerintem nem chipes, vagy nagyon eldugták rajta.:)

Itthon működik netes vásárlásokra, és pin-t se kér fizetésnél.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 47

Amikor emelteted a napi limitet - gondolom telefonon keresztül - akkor kérdezd meg az ügyintézőt.

Bár azt, hogy az adott oldal elfogad e electron kártyát, ő se tudja majd megmondani.

Konverzió jellemzően banki közép, költsége a sima kártyás vásárlásé - elviekben.

Chip-es a kártya ?

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.20 0 0 46

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Magnetnél van csillag számlám, és hozzá visa electron kártyám.

Egy német cégtől vennék sporteseményre bérleteket kb 850Euró értékben.

Gondolom, a napi limitemet előbb meg kell emelnem a mostani 50ezerről kb 250-300ezerre, de a kérdésem, hogy tudok-e fizetni az electronnal, és hogy megy a konverzió, kb milyen költségei vannak egy ilyen tranzakciónak.

Köszönöm.

John Zero Creative Commons License 2013.05.16 0 0 45

Jól emlékszel. Egészen addig, amíg a bankok rá nem jöttek, hogy túl sokat fejlődött a technika és túl nagy a kockázat. Ráadásul (emlékeim szerint) a chipmentes kártyáknál a törvény szerint az anyagi felelősség és kár a banké.

 

Előzmény: Quintuplet (44)
Quintuplet Creative Commons License 2013.05.16 0 0 44

Még az ősidőkben a sima mágnescsíkos kártyák is kértek (a beállított protokoll szerint) PIN-t vásárláskor. Én legalábbis így emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (40)
John Zero Creative Commons License 2013.05.16 0 0 43

De ismétlem, itt az a probléma, hogy az eredeti "2 faktoros azonosítás" a gyakorlatban "1 faktoros" lett.

Elvileg két dolog birtokában lehet pénzt felvenni egy ATM-ből: 1.) eredeti, hiteles bankkártya, 2.) PIN kód

 

Ha a POS készülék buherált, akkor elég nagy az esély erre. PIN-t megjegyzi, mágnescsíkot lemásolja, üres kártyára kiírják a mágnescsíkot, és irány az automata. Ezt chip-es kártyával nem tudják megtenni, mert nem másolható a chip.

 

Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 42

Amennyiben mindig es jol letakarod (ertsd: gyakorlatilag vakon gepeled be a PIN-t) erre eleg kicsi az esely szerintem.

Előzmény: John Zero (41)
John Zero Creative Commons License 2013.05.14 0 0 41

Ez inkább előny mint hátrány, bár megoszlanak a vélemények.

 

Ha úton-útszélen megadod a PIN kódot, akkor nagyon nagy a veszélye annak, hogy valahol lelesik. De ez még hagyján: a nem chip-es kártyát elég könnyű lemásolni (a POS terminált meg lehet úgy buherálni, hogy rögzítse a mágneses adatokat, és kész, lehet duplikálni a kártyát). A klónkártyával az ATM-et (sőt: a számládat) pedig simán ki lehet fosztani.

 

Chip esetén egy buherált a POS terminál nem tud olyan adatot lementeni, amivel lehetne duplázni, klónozni a kártyát.

Előzmény: Quintuplet (39)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 40

Hogy kerjen ha nincs chip? :)

Előzmény: Quintuplet (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!