Keresés

Részletes keresés

ztoth32 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 228

"Szóvak ki húz kit?"

A fenti kérdés igen jó. Időnként érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen mozgássorozat zajlik le lövés közben egyes fegyverekben. Írom ezt azért, mert tanulmányaim során nem egy fegyver mozgásdiagrammját szerkesztettem meg, és számítottam ki a fázisonkénti energiaviszonyait.

Azt kijelentem, hogy a cső nem húz magával semmit!

Lövéskor a hüvelyfenék nyomást gyakorol a peremágyra, amely erőnek az ellentéte a lövedékfenékre gyakorol hatást. A reteszelőbordák a fészekben azért feszülnek meg, mert a lövedék súrlódása maga után vonszolja a csövet (ELŐRE). Tehát a zár hátra, a cső előre feszül.

A zár a csővel együtt azért halad hátra szétkapcsolódásig, mert a lövedék impulzusát a zár és a cső tömege ellentételezi (imulzus törvény).

 

ztoth32 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 227

Ezt azért nem jelenteném ki, mert a husky is húzza...

 

Előzmény: klenó1 (225)
T.A.L. Creative Commons License 2013.04.05 0 0 226

Gondolom azért, mert rövid csőhátrasiklásos fegyver.

 

És ebben az esetben, míg a kireteszelés nem történik meg, a cső ténylegesen a szánt fogja "húzni" a helyretoló szerkezett ellenében.

 

A csőben ugye benne van a lőszer, az mikor megtörténik a lövés kiváltása, a lőporgázok nem csak előre a lövedékre, de a hüvelyfalra, talpára is hatnak, és mivel ez a csőben van még, ezért az hat a szánra is, míg a kioldás be nem következik. ( rövid csőhátrasiklás)

 

Én azt gondolom, hogy jót írt a szerző, csak másként fogalmazta, de a lényeg ugyan az.

 

Szerző írhatta volna azt is, hogy tolja a szánt, de szerintem a lényegen nem változtat.

 

Húzza szót azért alkalmazta talán, mert ebben az esetben még a szán és a cső reteszelésben van egymással és a ténylegesen a cső a reteszelő bordák kapcsolatának is köszönhetően húzza magával a szánt hátra.

 

Ha nem lenne rövíd csőhátrasiklásos, na akkor ebben az esetben lenne az igaz, amit Te említesz, pld. PA-63-as pisztoly esetében, mert ott fix a cső.

 

Előzmény: Lacibacsi173 (224)
klenó1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 225

A rénszarvas húzza a szánt.:-)

Előzmény: Lacibacsi173 (224)
Lacibacsi173 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 224

Nagy tisztelője vagyok Klabacsek Gyula Úrnak!

 

Namármost az ő egyik írásában (Kaliber 2000. január) olvastam ezt:

 

Browning-féle kengyeles reteszelés:.................. Amikor a szán (és vele együtt a cső) mellső helyzetben van, akkor a csövön lévő reteszelő bordák befekszenek a szánban lévő fészkekbe, így a két elem szilárdan összekapcsolódottnak tekinthető. Lővéskor a cső a lőporgázok miatt megindul hátra és magával húzza a szánt is. ..................................

 

 

Valamit nem értek, de segítsetek. Én azt hittem a kiterjedő gázok hátraható ereje a hüvely talpán keresztül a szánnal egybeépített zártömböt kényszeríti hátra mozogni, és a szán húzza magával a csövet, amíg meg nem történik a kireteszelés. A cső miért is akarna hátra mozogni egyébként?

 

Legszívesebben magától a szerző Úrtól kérdezném ezt meg legszívesebben, mert nagy élvezettel olvasom az írásait, de nem tudok e-mail címet hozzá sajnos.

 

Szóvak ki húz kit?

mrpitbull Creative Commons License 2013.03.30 0 0 223

Szia!

 

 

a lőszeris 12/70-es csak a lőportöltet nagysága aggaszt

Előzmény: ztoth32 (222)
ztoth32 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 222

Minden fegyverbe be van ütve a kaliberjel !

Biztonsági szempontból be kell tartani azt a szabályt, hogy kizárólag a kaliberjelnek megfelelő töltény lőhető ki az adott fegyverből. Pont!

 

Ha valaki kételkedne, akkor szivesen teszek fel néhány képet az esettanulmányaimból. Különösen ajánlom a visszafogottságot az újsütetű töltögetőknek.

Előzmény: mrpitbull (221)
mrpitbull Creative Commons License 2013.03.29 0 0 221

Üdv!

 

Ma birtokomba került egy doboz töltény

Név szerint egy régi gyártású Nike 8-as mini magnum (42g)

Saját puskám egy Brno ZP 12/70-es puska. (nem magnum)

Nem merem kilőni belőle, valaki erősítsen meg hogy kilőhetem-e vagy sem.

Előre is kösz

Orin Boyd Creative Commons License 2013.03.13 0 0 220

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. GRP88 csövében milyen a menet a rakétázó toldatnak?

Köszi Péter

nyugi44 Creative Commons License 2013.03.08 -1 0 219

Eredetit ugyan nem tudok, de ha nem sikerülne találnod, keresd meg white wolf-ot. Nem hiszem, hogy kifogna rajta az elkészítése. Tud a gyerek valamit!

Előzmény: ppiercing (216)
Háromszéki Miklós Creative Commons License 2013.02.28 0 0 218

Üdv mindenkinek!

45-ös FÉG Parabellum javításához keresek fegyvermestert.

Mostanában egyre több az akadályom, hozzáértők szerint a hüvelyvonó rugója gyengült el.

Aki tud kérem segítsen, Győrben lakom. Köszönettel:

Háromszéki Miklós 06309565241

bosijani Creative Commons License 2013.02.05 0 0 217

http://egun.de/market/item.php?id=4240647

 

nézelődhetsz többet is,csak nézd meg,ki küldi Magyarba.

Előzmény: ppiercing (216)
ppiercing Creative Commons License 2013.02.05 0 0 216

Üdv mindenkinek. Engedélyel tartott . Mauser k98-ashoz keresek tust. tud valaki ilyet .csak eredeti német érdekel .

TabbyBaba Creative Commons License 2013.01.07 0 0 215

Kedves ztoth32! Köszönöm szépen válaszodat, tovább keresem a megoldás lehetőségét. Üdv. 

Előzmény: ztoth32 (214)
ztoth32 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 214

Ami történt veled, az a full pofátlanság kategóriába tartozik. A forgalmazónál lehet vásárolni lajstromozott alkatrészt. (a markolathélycsavar is ilyen)

Egy a baj, hogy csak a javítással foglalkozónak adnak. Így szemlélve akár igazuk is lehet. Az más viszont, ha nem akarják behozni, mert sok az adminisztráció egy csavarra, és ennek tükrében nem tájékoztatnak a beszerzési rendről.

 

Úgyhogy kitartás!

 

Előzmény: TabbyBaba (213)
TabbyBaba Creative Commons License 2013.01.06 0 0 213

Sziasztok! Egy SigSauer P230 SL markolatából kiesett a rögzítő csavar. Próbálkoztam hivatalos márkakereskedőnél és kinevettek, mondva menjek fegyvermesterhez. Segítenétek kihez forduljak? Észak-Pesten lakom. Előre is köszönöm a tippeket! Üdv.

garamakos Creative Commons License 2012.10.02 0 0 212

Szia Thaibi! Érdekelne, hogy mi lett a megoldás, mert nekem is HW -m van. Előre is köszönöm, ha megosztod velem a tapasztalataidat, jöhet priviben is!! Üdv Ákos

Előzmény: thaibi (210)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 211

Az egyik fórumtársnak a Frommerben rakta össze a fegyvermester a szétszedett Röhmjét, ott is lehetne próbálkozni.

Előzmény: thaibi (210)
thaibi Creative Commons License 2012.08.18 0 0 210

Köszönöm, akkor ezt próbálom. Naívan arra gondoltam, hogy itt esetleg jár olyan is aki foglalkozik vele, vagy a régebb óta gp-vel foglalkozók, gyűjtők tudnak fejből mondani valakit. Akkor indulok a kályhától, köszi!

Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 209

Sajnos, nincs választási lehetőséged. A legtöbb fegyverjavító, puskaműves elhajt a gázriasztó fegyvereddel. Nem foglalkoznak vele.

Csak ahhoz tudod vinni, aki vállalja. Ezt meg innen nem lehet megmondani.

Másik lehetőség: hívd fel az importőrt telefonon (Nimród-Derringer), hátha van ötletük.

Egyebet én sem tudok.

Előzmény: thaibi (208)
thaibi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 208

Köszi a tippet! Te hova vinnéd inkább, egy kiguglizott ismeretlenhez, aki olyan árat mond, amit akar és teljesen bizonytalan minőséget produkál vagy egy jól ismert és ajánlott szakemberhez? Ilyen módon maximum a TV-met vinném szerelőhöz, azon nem múlik a testi épségem, netán az életem, de az autómmal sem megyek ismeretlen, kiguglizott szervízbe.

 

Mindig öröm olyan helyen tanácsot kérni, ahol sok hozzáértő és főleg segítő szándékú ember van. :)

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 207

Gugli és telefon? :-))

Előzmény: thaibi (204)
thaibi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 206

Van benne egy menetvédő, ami pontosan 6mm-es furattal van ellátva, mégis kiszakadnak a csappantyúk. És pont a kéken volt aki felvettette ezt a megoldást, mert neki sem vált be a menetvédő.

Előzmény: W_B (205)
W_B Creative Commons License 2012.08.17 0 0 205

A kéken leírták a megoldást, a csőbe kell tekerni szűkítőt.

Előzmény: thaibi (204)
thaibi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 204

Üdvözletem!

 

Adott egy HW88-as gp. A Walther és Wadie PV patronokkal, csappantyúkiszakadás miatt folyton elakad a dobja. Megoldásként azt olvastam, hogy a dobtengelyre helyezett hézagoló alátéttel megszüntethető a probléma. Ez mennyire reális? Ha az, hol és mennyiért lehetne elvégeztetni e műtétet? Bp.-i vagyok.

 

Előre is köszi a választ!

 

T.A.L. Creative Commons License 2012.07.23 0 0 203

Képen a 32-es, de jó lenne a 20-as szerelt kakast is hozzá kicsrélni.

 

(beszerzésben én is tudok magánba segíteni)

 

Előzmény: Orin Boyd (202)
Orin Boyd Creative Commons License 2012.07.22 0 0 202

Tisztelt T.A.L.!

Az hogyan néz ki? Honnan lehet beszerezni?

Előzmény: T.A.L. (201)
T.A.L. Creative Commons License 2012.07.22 0 0 201

Valszeg a kakasakasztó le van kopva, azt cserélni kéne.

Előzmény: Orin Boyd (200)
Orin Boyd Creative Commons License 2012.07.21 0 0 200

Sziasztok!

Fég GRP88-asom biztosított állapotban,csőretöltésnél elsül. Mi lehet az oka?

Köszi előre is a segítséget!

Péter

bosijani Creative Commons License 2012.02.22 0 0 199

:-))

 

Előzmény: a karaván halad... (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!