Keresés

Részletes keresés

ugabo Creative Commons License 2013.04.23 0 0 3211

Sziasztok!

 

KERESEK használt U2410-es monitort, elfogadható áron.

 

Mail publikus

sgyxxx Creative Commons License 2013.04.22 0 0 3210

IGEN, ez az.

Én mindkettőt (monitor+kalibráló) az Oázis computernél vettem a Csengeri utcában. A pixelgaranciára külön nem fizettem, az üzletben közösen átnéztük az orig. csomagból kivett monitort, pixelhiba nem volt. A honlapjukon olvasd el a pixelhibára vonatkozó tudnivalókat.

Előzmény: pezoke (3209)
pezoke Creative Commons License 2013.04.21 0 0 3209

Szia! Erre gondoltál?

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2413_premier

Még talán belefér. A kalibrálót hol tudom beszerezni? A monitor jónak tűnik.

Előzmény: sgyxxx (3208)
sgyxxx Creative Commons License 2013.04.19 0 0 3208

A Dell u2410 utóját, az U2413-at vedd. Ez egy kicsit drágább, de bizonyos dolgokban jobb. És ha még van pénzed, vedd meg az X-rite i1 display pro kalibrálót, ezzel hardver kalibrációt tudsz csinálni. Csak ezzel, a Dell és az X-rite együttműködés terméke. Ajánlani tudom ezt a párost, nekem nagyon bevált.

Fotós, videós munkák feldolgozásához csak IPS vagy PVA panel az igazán jó megoldás. A fenti Dell-ekben LG gyártmányú IPS panel van.

Előzmény: pezoke (3207)
pezoke Creative Commons License 2013.04.18 0 0 3207

Megérett a számítógépem és monitorom cseréje. Kérdezném, hogy milyen monitorra érdemes  beruházni?

Ezt néztem ki a Monitorgurunál:

 

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2410

 

Ennél sokkal többet azért nem áldoznék rá.

2209 WA-t már nem forgalmaznak.

Valamint milyen panellel szerelt monitorokban érdemes gondolkodnom?

taminol Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3206

16:10

Előzmény: Langsame (3205)
Langsame Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3205

Sziasztok.
Kérdésem lenne: fotószerkesztéshez keresek monitort.

1920x1080 vagy 1900x1200 felbontást érdemes keresnem?

A széles (wide 16:9) helyett a normál (4:3) a jobb?

A széles monitoron az állóképek kisebbek mint a normálnál, ezért keresem azt a fajtát.

_Sandrusz_ Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3204

Korábban belinkeltem ezt a monitort:

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-monitor/20-quot-acer-monitor-al2032wa-s-ips/2408/

 

Húsvét vasárnapján még a linkelt helyen az díszelgett hogy keddre megrendelhető, bruttó 270xxFt-ért. Megrendeltem, jött is egy automatikus válasz, aztán eljött a kedd. Próbáltam őket hívni, mert gyanús volt, hogy minden egyéb helyen ahol megtaláltam, azt írták: elfogyott. Csak hangpostafiókot tudtam elérni. Kedd 11 óra körül a honlapon még mindig kinn volt, mint megrendelhető termék, 12 körül meg már az hogy nem forgalmazzák...

Aztán valamikor délután telefonáltak is, hogy sanos elfogyott. 

Hát ez van. Az ember tudja hogy az internetes kereskedelemben előfordul ilyesmi, de akkor is bosszantó.

 

Előzmény: _Sandrusz_ (3203)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 3203
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.17 0 0 3202

Semmi összefüggés nincs.

Azt is vedd figyelembe, hogy a fullHD felbontás miatt a pixelméret is kisebb.

Filmezéshez egyénként a 16:10-es lenne a jobb a feliratok megjelenítése miatt, de az ritkább.

Előzmény: Majki2006 (3201)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 3201

Ha már cserélek akkor a film nézésre is gondolok. ( bár nem hozzáértőként vélnék valamiféle összefüggést a felbontás és a megjelenítés közt.)

swarc09 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 3200

a színhűség sokkal fontosabb. a nagy felbontás által csak a munkaasztal mérete nő, bár nem kétséges, hogy az is nagy segítség.

Előzmény: Majki2006 (3198)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.15 0 0 3199

Öhm, miért is?

Előzmény: Majki2006 (3198)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 3198

Köszönöm a segitségedet. Megfontolom. Bár azt gondolom hogy a full hd  a fotók feldolgozása miatt elengedhetetlen.

Előzmény: Mercutio_ (3197)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.03 0 0 3197

Ha nem kell a FullHD keress egy Dell 2209WA-t.

Nem azért, mert nekem is olyan van, de ár/értékben nem találtam olyat amire érdemes lenne lecserélni.

Előzmény: Majki2006 (3196)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3196

30-40ezer közt tudok rá költeni. A legfontosabb a szinhelyessége.

iskir Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3195

Nem szerettem én sem a DPP t, de a múltkor kipróbáltam és szerintem pozitív változásokon ment át a minőség tekintetében. Akkor már inkább DXO mint, Lightroom (izlések és pofonok).

Előzmény: innerimages (3187)
czy Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3194

Nem jó a kérdés. Mennyit szánsz rá? Milyen elvárásaid vannak?

 

Olvass vissza negyed-fél évet, és jobban tudsz majd kérdezni.

Előzmény: Majki2006 (3193)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 3193

Üdv mindenkinek!

Fotózáshoz cserélnék monitort! 20-22" colosban gondolkodok. Segítséget kérnék a hozzáértőktől, milyet ajánlotok??

innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3191

Ha tud a monitorod Adobe RGB-t, akkor külső alkalmazásokba (pl. PS) abban érdemes exportálni, de webre mindenképpen sRGB-ben. A nyomdának szánt kimenetet meg attól függően, hogy a nyomda milyen színtérben dolgozik.

Előzmény: swarc09 (3190)
swarc09 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3190

értem!   köszönöm a választ! :-)

az említett LR beállításra esetleg tanács?

Előzmény: innerimages (3187)
Nansen1 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3189

köszönöm a válaszokat!

innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3188

Mielőtt megvennéd, elmehetek hozzád és bekalibrálom az enyémmel, akkor tudni fogod, hogy nem zsákbamacskát veszel.

 

Küldd emil barátodat ezzel kapcsolatban ide: innerimages1 [kukac] gémél ponty com !

Előzmény: 5DLaci (3182)
innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3187

A váz picture style-jai, csakúgy mint a színtér kiválasztása (sRGB, aRGB) csak és kizárólag a váz jpeg motorja által legenerált képekre vonatkozik, tehát a raw fájlokra nem!!!

 

A raw-nak nagyobb a színtere, mint bármelyik általunk használt, így a mi szempontunkból gyakorlatilag nincsen színtere. A Lightroom által használt ProPhoto (Melissa) RGB is kisebb, mint a raw színtere, így már eleve veszteséges a feldolgozás. Olyan színtérben érdemes dolgozni, amit a rendszerben használt monitor meg tud jeleníteni. A mai korszerű monitorok már majdnem mind tudják az Adobe RGB-t.


Az újabb DPP-k (mint gyári Canon szoftver) képesek rá, hogy a picture style-t importálva ugyanazt a jpeg képet generálják a raw fájlból, mint a váz jpeg motorja. A Lightroom csak a "faithful" képstílus használata esetén tudja ezt. De a Lightroom-ot nem is ezért használjuk, hanem azért, mert picture style-ok nélkül is sokkal jobb képeket facsarunk ki vele a rawokból, mint amire a DPP valaha is képes lesz. ;)

Előzmény: swarc09 (3185)
innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3186

A régebbi Eizókra is 50000 üzemóra van garantálva, a menüjükben pedig ellenőrizhető a futott óraszám. Pixelhibára figyelni, meg a helyszínen bekalibrálni, akkor nagy baj nem lehet.

Előzmény: Nansen1 (3183)
swarc09 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3185

üdv!

 

kicsit visszaolvasgattam, mert csak most találtam ezt a topicot, a színtereket érintő hsz-ek nagyon érdekelnek, mivel nem nagyon tudtam, mi a helyes beállítás a színtereket illetőleg, monitoron, fényképezőgépen, de kezd tisztulni a kép, bár a topic témája konkrétan nem az, tudom... 

szóval ha a gépet sRGB-re állítom fotózáskor, az így kapott képet aztán sRGB-ben kell elmenteni, hogy színhű legyen? ugyanez igaz Adobe RGB-re is gondolom. 

 

csináltam két tesztfotót magamnak, sRGB-ben az egyiket majd AdobeRGB-ben a másikat, minden ugyanaz, majd teljesen nyersen, retus nélkül lementettem mindkettőt LR-ban a megfelelő színtérben, TIFF-be. ezután LR-ban egymás mellett nézve a két TIFF képet láss csodát, bizony van különbség a színeket, dinamikát illetőleg! természetesen az AdobeRGB javára. (mindezt persze kalibrált s-pva monitoron nézve)

 

kérdezném, hátha tudja valaki, hogy LR-ban az Edit/Preferences/External Editing menüpont alatt állítható néhány dolog, a színtér is (Edit in Photoshop és Additional External Editor), az min fog változtatni, ott mire kell állítani?

szabsanya Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3184

Sztem megéri.  Meg kell néézni mennyi órát ment, de legjobb lenne kalibráotrral menni, mert előfordulhat hogy már nem lehet rendesen kalibrálni és a fényerejét is elveszti.

Előzmény: Nansen1 (3183)
Nansen1 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3183

Sziasztok!

Az ócska laptop kijelző mellé vásárolnék egy olcsóbb monitort, eseti használatra. Érdemes egy használt EIZO monitorba beruházni, mint pl. egy ilyen? Milyen buktatói lehetnek?

http://www.mmplaza.hu/19-eizo-flexscan-s1921-monitor-334.html

 

5DLaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3182

Köszönöm a segítséget. Hát akkor úgy tűnik Eye One Display Pro-t kellene megvennem.

Előzmény: innerimages (3180)
innerimages Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3181

Hardveresen ha jól tudom igen, de szoftveresen butított.

Előzmény: taminol (3179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!