Keresés

Részletes keresés

y3k Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3024

Ne, ezek egyike sem, az egy másikfajta csatlakozó, elvielg a hdmi fölötti specifikációval.

Előzmény: unalmas lany (3022)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3023

"ha elfogadsz egy tanácsot, akkor nem erőlteted ezt a 10 bites dolgot.."

 

ezt kifejthetnéd... végülis egy autónál sem hangzik túl jól, ha aszondják hogy a sebváltón a 3asnál magasabb számozású dolgokat ne erőltessük...

Előzmény: y3k (3021)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3022

Van D-SUB, HDMI, és DVI rajta. Na, ez mind displayport?

 

S mi a gond a 10 bittel??? Azt olvastam, annyira nem hülyeség...!

Előzmény: y3k (3021)
y3k Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3021

Displayport az displayport.. ha elfogadsz egy tanácsot, akkor nem erőlteted ezt a 10 bites dolgot..

Előzmény: unalmas lany (3020)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3020

displayport = DVI???

 

Akkor HDMI-n nem megy át a 10 bit???

 

Hujjjujjjuj!

Előzmény: emyl (3019)
emyl Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3019

a dell 2410-es (a rev5ös tutira, nemtom az őt követőknél ez változott-e) csak displayporton fogadja a 10bites bemenő adatokat...

Előzmény: unalmas lany (3018)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3018

Hmmm. Én azt gondolom, nem mindegy.

Mert ha már a monitor tudja a 10 bites megjelenítést, érdemes venni egy olyan videokártyát, ami nem csak 8 bites feldolgozást tud, hanem esetleg passzol a monitorhoz.

 

Na, lehet, h megint zagyvaságot hordok össze?

Előzmény: czy (3017)
czy Creative Commons License 2012.12.03 0 0 3017

Nem tudom, inkább attól függ, mit nézel rajta. Állóképekhez szerintem nem kell különösebben erőlködni, ha kaibrálható a rendszer. Mekkorák a képek?

Előzmény: unalmas lany (3016)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3016

Jó zenét, jó hifivel. :)

 

Saját magamnak picit elvontabb képeket készítek, egyébként meg esküvő és rendezvény... :)

 

DELL U2410 kívánja a picit jobb videokártyát, ugye?

Előzmény: czy (3015)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3015

Miféle képek?

Miféle zenét?

 

Szerintem alvás közben okosodunk :-) Ha mindig alvadnánk, bölcsek lennénk, de senki nem tudná :-) Még mi sem.

Előzmény: unalmas lany (3014)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3014

Igen, saját képek. :)

 

Egyébként van frankó erősítőm, frankó hangsugárzókkal, amin zenét szoktam hallgatni. :)

 

Csak kérdeztem ezt a DVI, HDMI dolgot, hátha okosabban fekszem le. :)

Előzmény: czy (3013)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3013

Szerintem hagyd a többit, és nézegess képeket, főleg, ha a Tieid :-)

A Tieid?

Előzmény: unalmas lany (3012)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3012

:)

Egyelőre még semmit, mert alig van időm foglalkozni vele. :)

De a terv, h fényképeket nézegetek.

Előzmény: czy (3011)
czy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3011

Fene tudja. Én monitoron nézelődni szoktam, hallgatózni meg hangszórón. Biztos lehet fordítva, bár van van benne valami perverz :-)

 

Javaslom, hogy ha már ilyen komoly monitort vettél, annak rendeld alá a többit, azaz annak a legjobb beállításait alkalmazd, és ha mást is akarsz, pl hangot, azt vezesd ki valami erősítőre. Egyébként mit nézel a Fantasztikus Monitoron?

Előzmény: unalmas lany (3010)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.02 0 0 3010

Jól sejtem, hogy ha hangot szeretnék a monitoron (DELL U2410) hallani, akkor a DVI-t felejtsem el, s a HDMI-t használjam? :)

Előzmény: czy (3008)
czy Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3009

A számítógépnek függvénye. A megvilágítás is befolyásolja, a kalibráló eszköz megnézi a külső fényviszonyokat, és extrém esetben közli, hogy ilyen viszonyok között bel se kezdj.

Előzmény: Steve the Great (3006)
czy Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3008

Jól szűrted le :-)

Előzmény: unalmas lany (3007)
unalmas lany Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3007

Igen, gyárilag kalibrálva van.

De állítólag minden monitort lehet kalibráltatni - konkrétan - a videokártyákhoz.

Tehát, ha másik videokártyával használod, újra kalibráltatni (kalibrálni) kell.

Az idő múlásával változik a monitor mittudoménmije, ezért x időközönként (1/2 évente, de évente 1x legalább) illik kalibráltatni.

Természetesen, nem áll meg a világ, ha ezt nem teszi meg az ember. :) De ha már...

 

Gondolom, olyan ez, mint amikor a Forma 1-es autót legyártják. Önmagában is egy elég tutti darab. De pályánként más és más beállítások kellenek.

Szóval a gyári beállítást lehet mindig "finomítani".

 

Én sem értek hozzá, csak ezt szűrtem le a fórumos hozzászólásokból. :)

Előzmény: czy (3001)
Steve the Great Creative Commons License 2012.11.25 0 0 3006

Ha már kalibráltatás, lenne egy totál buta kérdésem: A helyes kalibráltság kizárólag technikai kérdés, vagyis a konkrét használati helytől (és annak fényviszonyaitól) függetlenül elvégezhető?

y3k Creative Commons License 2012.11.23 0 0 3005

Nem sok 6 éves monitor kel el pénzért, s még kevesebbre mondanám, hogy szabad adni érte akár egy fillért is:)

Előzmény: Giv (3004)
Giv Creative Commons License 2012.11.23 0 0 3004

Nincs rá szükség, el is kelt :)

Előzmény: y3k (3003)
y3k Creative Commons License 2012.11.23 0 0 3003

Szalad az idő basszus:)

Dobjad be fotós fórumba is, finom darab ez még most is.

Előzmény: Giv (3002)
Giv Creative Commons License 2012.11.23 0 0 3002

24"-osra váltás miatt Eizo Flexscan S1931 19"-os, fotófeldolgozásra használt PVA-paneles LCD monitorom eladó. 5 év vagy 30.000 üzemóra volt rá a garancia. 2006. decemberében vettem újonnan, tehát most lesz 6 éves, e pillanatban pedig 16.300 üzemóránál jár. Színhelyessége kiváló, minden fotómat/albumomat ezen szerkesztem immár majdnem 6 éve.
Ára: 30.000 Ft (irányár 35e :) Érdeklődni a publikus email címemen lehet.

 

Angol nyelvű teszt: http://www.prad.de/en/monitore/review-eizo-s1931sh-bk.html

czy Creative Commons License 2012.11.23 0 0 3001

Néztem, hogy elvileg kalibrált. Kíváncsi vagyok mit változik az újra kalibrálástól. Szép darab.

Előzmény: unalmas lany (3000)
unalmas lany Creative Commons License 2012.11.22 0 0 3000

A jövő héten kalibráltatom.

Előzmény: czy (2999)
czy Creative Commons License 2012.11.22 0 0 2999

Kalibráltad?

Előzmény: unalmas lany (2998)
unalmas lany Creative Commons License 2012.11.22 0 0 2998

Egy Dell U2410-es lett belőle. :)

 

Előzmény: czy (2995)
Steve the Great Creative Commons License 2012.11.14 0 0 2997

Köszi, alighanem maradok ennél. Más fórumon is jó szívvel ajánlották.

Előzmény: soul-tan (2996)
soul-tan Creative Commons License 2012.11.13 0 0 2996

Nekem egyik jóbarátom nagy megelégedettséggel használ egy ilyen DELL-t már 2.5 éve. A NECből ez a verziót nem ajánlom, a PA241W lenne a jobb választás.

Előzmény: Steve the Great (2992)
czy Creative Commons License 2012.11.12 0 0 2995

Mi lett az?

Előzmény: unalmas lany (2994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!