Keresés

Részletes keresés

Apaxp Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8776

Tisztelet a hozzáértőknek!

5 tagos demrad kazánnal normál körülmények között mennyi ideig tart egy 1000-1500l-es puffert felfűteni 80-90 fokra vízkivétel nélkül?

Ugyanezen puffer felső hőcserélőjén szeretném fűteni a lakást. Csak padló fűtés van cirka 1000m müa. cső.

Kérdés hogy a puffer hőmérséklete meddig birná újabb felfűtés nélkül.

Jelenleg termomax inka 7-24kw-os kondenzációs kazán fűt.

Éves gázfogyasztás 1610m3.

Ebben benne van a HMV (120l hajdu gázbojler) és a főzés.

A leghidegebb napi gázfogyasztás 13m3.

A lakás fűtött felülete 160m2 és az előremenő víz hőfoka 37 fok.

Egyáltalán érdemes-e erre a (puffer+kazán) konstrukcióra áldoznom. Tavasszal tervezem a ház hőszigetelését is és ezért olvasok ill. kérdezek hogy merre gondolkodjak.

Előre is köszönöm ha valaki kielégíti a kíváncsiságomat.

 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8775

"mivel az esbe az osztó előtt van, ezért a radiátor-padló ugyan azt a hőmérsékletű vizet kapja majd ?"

Arról nem is beszélve, hogy a HMV-is oda van kötve !

Ha az esbe nem 55-60 fokos vizet kever ki - ami a padló miatt szinte lehetetlen - akkor abból nem sok meleg vized lesz...

Előzmény: Vmotoros (8771)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8774

Bakker... És tényleg zuhanyzik valaki... :-)

Előzmény: joevagyok68 (8773)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8773

"Senkinek nincs hozzászólása a rajzommal kapcsolatban??"

És , hogy a rajzról is essen szó.....

Elég "gyerekes"...kiállításon-tárlaton még ne gondolkozz ! De jó úton haladsz...bár az út elején vagy még ....  esetleg ha élénkebb színeket is használnál, nem lenne annyira nyomasztó a hangulata...

A zuhanyzó "egyén" az coffos ? Vagy mi az a fején...? :-))

Előzmény: Vmotoros (8771)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8772

DE

- minek fűtöd a pufit napkolival ?

- mivel az esbe az osztó előtt van, ezért a radiátor-padló ugyan azt a hőmérsékletű vizet kapja majd ?

- szivattyú-kazánvédő szelep puffer-kazán között ?

- szivattyú(k) fűtéskörben

- szivattyú HMV körben ?

Vagy minden gravitációs lesz ?

- biztonsági eszközök ? biztonsági szelepEK, vészhűtő/kazántöltő , tágulási tartály, légtelenítő ????

 

De a legfontosabb.........nálunk okosabb emberek kitalálták, lerajzolták a bekötést/bekötéseket...Miért kell mindenkinek újból fel/kitalálni dolgokat ?

Előzmény: Vmotoros (8771)
Vmotoros Creative Commons License 2012.11.13 0 0 8771

Senkinek nincs hozzászólása a rajzommal kapcsolatban??

 

Előzmény: Vmotoros (8754)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8770

Csak 220V-osat keress, akkor nem kell trafó, lehet indítani a szivattyúval együtt.

Előzmény: kistalpi79 (8769)
kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8769

Köszönöm a tippet.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (8768)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8768
Előzmény: kistalpi79 (8766)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8767

Egy gyengített rugós visszacsapó a függőleges ágba. Amit a gravitáció nem, de az A2 ki tud nyitni.

Vagy motoros csap, zónaszelep, stb. De ne vegyél mágnes szelepet mert csattog, és meg fogtok bolondulni.

Előzmény: kistalpi79 (8765)
kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8766

A fűtési rendszerem: celsius pv 35-ös kazán,1000 literes puffertartály, 200 literes 2 hőcserélős HMV, grundfos apha 2 szivattyúk 3db. A problémám az hogy a puffertartályból keringeti a vizet a radiátorokba úgy hogy nem is megy a szivattyú, át nem forgatja mivel csak a teteje meleg az alja nem. A szivattyú mellől ki kellett venni a visszacsapó szelepet mert úgy lefogta a szivattyút hogy csak 7 wattal bírt üzemelni. És így a puffertartály nem tartja meg a meleget mert állandóan hőelvonás történik. Mi lenne a megoldás?

kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8765

A radiátorba keveri a melegvizet. Gondolom azért mert ki lett véve a visszacsapó szelep,mert amikor bent volt az alpha 2 szivattyúm maximum 7 wattal keverte a vizet nem bírta rendesen forgatni.

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8764

Ezt a magyar mondatot akkor sem értem ha kiabálva írják.

Mi keveri pufferből és hová?

Meg mi az hogy keveri a pufferből?

Előzmény: kistalpi79 (8760)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8763

Engem azért érdekel, mivel minél lassabb annál lassabban telik a puffer.

Minél lassabb annál nagyobb a delta T.

 

Az, hogy ugyanannyi idő az égés, még nem jelent azonos hatásfokot. A hatásfok az egy más dolog.

 

Nyitott kazánkörnél azért nem kell annyi drága kütyü.

 

 

Előzmény: kly666 (8757)
kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8762

A fűtési rendszerem:

#mce_temp_url#

kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8761

TUDNÁTOK VALAMI MEGOLDÁTS?

 

kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8760

AZ A PROBLÉMÁM HOGY A PUFFERBÓL KEVERI A MELEGVIZET,  ÚGY HOGY NEM MEGY A SZIVATTYÚ.

kistalpi79 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8759
kly666 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8758

70-70-70 = 80-80-80

 

elírtam

Előzmény: kly666 (8757)
kly666 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8757

"Lassú, mert sokkal lassabban kering a víz, mint szivattyúval"

 

ez igaz de inreleváns, senkit nem érdekel a víz sebessége.

 

Van kazánvédőm és pont 94 fokos az előremenő fullgázon. Mi a baj ezzel?

 

"

Ha folytom a kazánt, rossz hatásfokot érek el, nem tudom jó hatásfokkal elégetni a fát, mert nem teljesülnek az égés ideális feltételei.

 

Valóban a víz felmelegítéséhez ugyanannyi energia kell, csak az nem mindegy, hogy a hasznosult energiát, mennyi befektetett energiából nyered ki.

"

 

Már mondtam hogy nem kell folytani.

 

"

Azt megmérted, hogy gravitációval, hány %-os hatásfokon üzemel a kazán? Szivattyúval??

 

"

 

Nem számoltam hatásfokot de időben pont ugyanannyi a full gázon történő égés a 90-80-70 (gravis) és  a 70-70-70 (szivattyús). szerintem ez tökegyforma hatásfok. Ergo ebből a szempntból semmi különbség sincs a verziók között.

a különbség a drága szünetmentesítés elhagyásában van és még ki tudja mennyi biztonsági kütyüben. Nálam nincs para áramszünetkor. Ha meg is forr (egyszer kipróbáltam direkt) akkor is csak rotyog azt jóvan (nyitott a kazánkör) 

Előzmény: nagykunsági (8756)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8756

Lassú, mert sokkal lassabban kering a víz, mint szivattyúval.

Tehát a kazán sokkal nagyobb delt T-vel megy.

 

Ha van kazánvédő, akkor 60 fokos visszatérőnél, 90-100 fok az előremenő, tehát folytani kell a kazánt, hogy ne forrjon a víz.

 

Ha folytom a kazánt, rossz hatásfokot érek el, nem tudom jó hatásfokkal elégetni a fát, mert nem teljesülnek az égés ideális feltételei.

 

Valóban a víz felmelegítéséhez ugyanannyi energia kell, csak az nem mindegy, hogy a hasznosult energiát, mennyi befektetett energiából nyered ki.

 

Én 1 fűtési szezont végigtüzeltem vegyeskazánnal, pufferra, de a kazánt soha nem kellett folytani, mert túlmelegített volna.

 

Azt megmérted, hogy gravitációval, hány %-os hatásfokon üzemel a kazán? Szivattyúval??

 

Én szivattyúval megmértem, gravitációal sajnos nem tudtam, mert 20 perc múlva forrt a kazán, folytani kellett. Na itt hagytam abba.

 

 

Előzmény: kly666 (8755)
kly666 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8755

"mikor lassú, rossz hatásfokú, és folytott égést kíván"

 

"lassú" ez nem igaz. Semmivel sem lassabb mint  keringetővel. a kazán ugyanazon a teljesítményen üzemel.

" rossz hatásfokú" ez sem igaz. Post ugyanannyi energia kell a víz felfűtéséhez.

"folytott égést kíván" ezt meg miből godolod? Én nem folytom egy kicsit sem.

Pontosan tudom mekkora rakat kell a 90-80-70 hez full gázon. 

Keringetősnél is kell folytani ha túltöltöd a pufit ha erre gondoltál......

szóval nem értem a kijelentésed. indokolnád?

Előzmény: nagykunsági (8751)
Vmotoros Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8754

Vmotoros Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8753

Próbáltam csinálni egy rajzot, remélem így már érthetőbb az elgondolásom.

 

Előzmény: nagykunsági (8752)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8752

"Csak azt a vezetéket tekerném a pufferra, ami a HMV tartály töltésére szolgál. Tehát ne a 15C-os vizet kelljen felmelegítenem, hanem a 30C-ost. Kevesebb ideig megy a keringető a felfűtésre, és a pufferból is rövidebb ideig szívja el a melegvizet a felfűtésre. Tehát több energia marad a fűtésre."

 

Ezt nemigazán értem.

 

Tehát ami a HMV-re megy vízvezeték, azt melegítené elő a puffer külseje.  Ez lenne valamennyiés még erre melegítenél rá. Mivel?

 

Melyik keringtető megy kevesebbet, és az mit keringtet?? Lakás fűtést?? HMV fűtés??

 

A vizet felmelegíteni energia kell. Teljesen mindegy, hogy a pufferral előmelegíted,  aztán ráfűtesz, ugyanannyi kell. Ha a puffer előmelegít, azt az energiát a pufferből vonja el.  Amennyit elvon, annál kevesebb marad fűtésre.

 

Az én logikám az, hogy a pufferba a fűtési energiát tárolom. HMV-t az indirektben tárolom. Indirektet nem a pufferből fűtöm fel.

 

HMV kört közvetlen a kazánra kötöm. Addig megcsináom a szükséges HMV-t míg ég a kazán. Így a pufferral több időt tudok áthidalni.

 

De ez csak az én logikám.

 

Hidrováltóhoz nem értek, de a HMV-t biztos nem a pufferből venném ki.

 

Minden rendszert külön szeretnél vezérelni, szivattyúval és ESBE-vel, de a puffer kazán körbe sajnálsz egy szivattyút. Én onnan biztos nem spórolnám ki.

Előzmény: Vmotoros (8748)
nagykunsági Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8751

Nem értem, miért ragaszkodtok a gravitációs fűtéshez, mikor lassú, rossz hatásfokú, és folytott égést kíván.

 

 

Előzmény: Vmotoros (8748)
Vmotoros Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8750

Álló kivitel lesz, 1500-as, elvileg, most készül. 35-40kw-os vegyes kazán, 160nm fűtött területre.

 

Előzmény: kly666 (8749)
kly666 Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8749

"A puffert gravitációs úton fütöm fel, szivattyú nem lenne"

 

Arra számolj ,hogy így nem tudod majd fullra tölteni a pufit.

Amikor már 70C körül van az alja nem tudsz tovább fűteni mert megforr!

Ez nem gond csak kalkulálni kell vele ,hogy így is meg legyen a kellő tárolt hőmennyiség. (valamivel nagyobb pufi kell)

És persze 2" csövek.

 

Nekem fekvő ,2000L van 70-80-90 re tudom graviban fűteni. 

Előzmény: Vmotoros (8748)
Vmotoros Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8748

Csak azt a vezetéket tekerném a pufferra, ami a HMV tartály töltésére szolgál. Tehát ne a 15C-os vizet kelljen felmelegítenem, hanem a 30C-ost. Kevesebb ideig megy a keringető a felfűtésre, és a pufferból is rövidebb ideig szívja el a melegvizet a felfűtésre. Tehát több energia marad a fűtésre. Vagy Én gondolom rosszúl?

 

És a másik kérdésem a hidrováltó?? Arendszer úgy néz ki, hogy a fűtési pufferből nnerem ki a melegvizet minden irányba.

Tehát: 1.kör HMV tartály alsó hőcserélőn keresztűl fűtve a kívánt hőfokra külön szivattyú és vezérlés

          2.kör padlófűtés külön szivattyú, vezérlés

          3.kör lakás radiátor rendszere külön szivattyú, vezérlés

          4.kör dolgozó rész külön szivattyú, vezérlés

A puffert gravitációs úton fütöm fel, szivattyú nem lenne, az esetleges áramszünet esetén sincs gond, nem kell vezérelni

és kevesebb is a bekötés.

A puffer legfelső csonkjából nyerem ki a melegvizet, esbe szelep beállított értéket enged csak át. Mivel ehhez a vízhez kell még " hideget " keverni, a visszatérő ágból szívná hozzá. Ezzel a megoldással a HMV és a radiátorok felé menne a beállított hőfok, a padló meg lekeverné még a kívánt hőfokra, mert ott is lenne egy esbe szelep. Ebben a megoldásban

gondolom szükséges a hidrováltó, vagy más módon is megoldható.Visszacsapó szelepek hol legyenek, a rendszerbe, hogy ne keveredjenek össze a dolgok?

 

Remélem jól írtam le az elgondolásomat, kérem jelezzetek, jó e az elgondolásom, vagy mit alakítsunk át rajta.

Előzmény: nagykunsági (8743)
Vmotoros Creative Commons License 2012.11.12 0 0 8747

Keringetni a vizet a rendszerbe nem tudom+ nem is akarom. A fürdő 4m, a konyha 3m-re van a HMV tartálytól.

Ezen a távon nincs is sok értelem, mert kiengedek max 3l vizet és már jön is a meleg. Mosogatásra ott a gép, amúgy meg nem igen mosogatuni :)

 

Előzmény: nagykunsági (8746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!