Keresés

Részletes keresés

gzoly Creative Commons License 2012.10.30 0 0 632

Már azt is próbáltam de ugyan ugy levegősödik:(

Előzmény: nixon70 (631)
nixon70 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 631

A szivattyú fordulatszámát próbáld meg lejjebb venni.

Előzmény: gzoly (630)
gzoly Creative Commons License 2012.10.29 0 0 630

Nyitott rendszer.Először arra gondoltam h valahol esetleg könnyezhet és ott szívhat levegőt de semmi jele sehol sem!

Előzmény: nixon70 (629)
nixon70 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 629

Nyitott vagy zárt rendszer?

Előzmény: gzoly (628)
gzoly Creative Commons License 2012.10.29 0 0 628

Sziasztok.Olyanban kérném a segítségeteket hogy:állandóan le levegősödik a központi fűtésem,hiába légtelenítek ujra és ujra le levegősödik és mindig az utolsó radiátornál gyűlik össze ami jelen esetben a fűrdő:( Egy idő után már a víz sem fordul meg benne.A rendszer két hónapja lett kiépítve 20-as ötrétegű csővel.Előre is köszönöm a segítséget.

molaren Creative Commons License 2012.10.29 0 0 627

szegélyfűtés a hivatalos neve

Előzmény: molaren (626)
molaren Creative Commons License 2012.10.29 0 0 626

http://www.thermotech.hu/szegely_radiator.php

Nekünk 1 csöves Stiebel-Eltron van, 18 éve még újdonság volt, kevés víz kering a rendszerben, aszinte azonnal melegszik, de azonnal hűl is. + Imádok teregetni a radiátorra :)

Előzmény: Émile (625)
Émile Creative Commons License 2012.10.29 0 0 625

Speciel pont a szegély radiátort nem ismerem.

De ha van ilyen a kereskedelemben, akkor onnan kiinduhatsz.  Mint írtam a teljesítményét kellene kinyomozni !!

Nagyjából jó támpontot adhat a felület is. A hőleadás ugyanis arányos a felülettel is, meg a hőfokkal !

Jó nyomozást !!

Előzmény: molaren (624)
molaren Creative Commons License 2012.10.29 0 0 624

Köszi!

A baj, hogy már nem tudom megnézni a jelenlegi radiátor teljesítményét. 

Tulképpen az érdekelne tényleg annyival gazdaságosabb-e a szegélyradiátor a lapradiátornál. Minden gyártóa saját lovát dícséri, jó lenne objektíven látni a kérdést. 

Előzmény: Émile (622)
kendu Creative Commons License 2012.10.29 0 0 623

Baxi fourtech 24F gázkazán, nyitott rendszer, acél csövek, új lapradiátorok.

Egy radiátornak ha megvannak adva a gyári adatai, többnyire 60 vagy a feletti fokon adják meg a teljesítményét.

Ha én csak 55 vagy 50 fokon üzemeltetem, akkor romlik a hatásfoka? Tehát ugyanazt a meleget drágábban kaphatom meg? Vagy ez így nem állapítható meg?

Émile Creative Commons License 2012.10.27 0 0 622

Hát még egyet mást kéne tudni.

De kb. 3 kW elég egy ilyen méretű szoba fűtésére.

Persze egy radiátor más más hőfokon más más teljesítményt ad le.

A forgalmazók általában 2 hőfokra adják meg a teljesítményt. Egy magasabb és egy alacsonyabb hőfokra. 90  és 70 fokos előremenőre ( van egy visszatérő hőfok is,  de az most lényegtelen. )

És úgy nagyjából :   Van  1kk 2 kk é s 3 kk jelzésü radiátor - ezek a vastagságot jelölik  5,  10 és 15 cm vastagok vannak.

Egy  3 kk  méretű  1200 hosszú és 600 mm  magas radiátor biztos elegendő  - ha megfelelő a víz hőfoka. lanygos radiátor csak 'langyosan' fűt.

Mottó inkább legyen egy kicsit nagyobb ateljesítményt mint kicsi. nagyobbnál a szabályozóval lehet variálni egy kis teljesítménynél viszont fázhatunk. A különbözet max 10 eft, vagy annyi sem.

Előzmény: molaren (620)
piros.pottyos Creative Commons License 2012.10.26 0 0 621

Segítséget szeretnék kérni. Új építésű társasházban házközponti fűtésünk van. Egy nagy kazán a földszinten.

A lakásban a két szobában nem megy a fűtés, csak a fürdőszobában. Valószínűleg levegős a radiátor.

Közös képviselő javaslata, hívjak szerelőt, de csak a jövő héten, nehogy tönkremenjen az egész rendszer.

Kérdésem, ha mechanikusan nem lehet elzárni a lakásban a fűtőtestet, csak a fűtési fokozatokat, akkor hol keletkezett a hiba és köteles vagyok-e én ezért fizetni a szerelőnek, mikor a kazánosnak kell tudnia, hogy hogyan kell készülni a télre vagy a fűtési szenzonra.

Milyen gyors javaslatotok van arra, hogy a 7végi hideget valahogy átvészeljük és ne okozzunk gondot a háznak.

Mit lehetne tenni a radiátorral?

Köszi a javaslatokat.

molaren Creative Commons License 2012.10.23 0 0 620

Engem érdekelnének a radiátorok, de tanácstalan vagyok.

Stiebel-Eltron szegélyradiátoraink vannak. 18 éve szerelték be őket, egy rézcső megy benne+alubordákkal. 

Tény, hogy azonnal melegszik a radiátor ahogy ráengedem a vizet, de pl az egyiket már a férjem cserélte le hosszabbra, mert kevésnek bizonyult a szoba kifűtéséhez.

Fogalmam nincs mennyi az a watt ami kellene egy 4x5x280 m szoba kifűtéséhez. 

A ház szigetelve van, most lett műa. ablakokra cserélve, családi ház, a két ablak alá tettek raidátort.

Gondolkodunk hagyományos radiátorok cseréjén, ezért írtam a tanácstalanságot. Mit nyerek, vagy vesztek a szegélyr. cseréjén.

Nna, jól megfogalmaztam :) Tanácsok,ötletek?

Előzmény: mackalac (613)
gabor899 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 619

Szia!

Mennyibe kerülne?

Az az igazság, hogy most a karom megcsináltatni a központit. Majd megkérdezem a szerelőmet, hogy ezek jók-e de sztem sajna nagy. Mindenesetre az ára érdekelne.

Üdv Gábor

Előzmény: mackalac (613)
Charli 61 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 618

Sziasztok ! Ez a kérdés már elhangzott, de választ nem találtam rá, így megkérdezem én is . "Létezik olyan visszacsapószelep, amit gravitációs fűtési rendszerben lehetne alkalmazni? Visszacsapnia szivattyús áramlást kellene, de gravitációsan kellene nyitnia egy 2"-os függőleges csövön. Ezért szokványos rugós típus nem jöhet szóba."

bigrace Creative Commons License 2012.10.19 0 0 617

Sziasztok!

Másik topic-ba írtam, de látom itt is vannak bőven radiátorosok. Van egy nagy gondom, amire megoldást keresek, mely az alábbi:

Panelban távfűtéses radiátor miatt van nagy gondom. Mióta beindult a szezonális fűtés, zúg a hálószobai, de iszonyatos, egyre elviselhetetlenebb zajjal. Nem erősödik igazából, legalábbis nem feltűnő mértékben, de mostmár sokadik napja így aludni már több, mint kellemetlen.

Négyemeletes sorház Bp-en. A lakásban 4 db különböző méretű (tagszám és/vagy magasság) xhenia radiátor van, ami kb 10 éve lett felszerelve. Átkötő nincs sehol, nálam legalábbis. Állítólag másnál van átkötő, alattam és fölöttem is, ugyanakkor régi ezeréves "farkasfogas" radiátorok vannak még legtöbb helyen. Ezek ellenére csak egyetlen, és pont a hálószobai radiátor zúg nálam is, nem az összes. Légtelenítve is lett. Nagyon kellemetlen, a közös képviselő meg csak hárít. Megnézte, de mikor a főtáv került szóba, hebegetthabogott, igy biztos vagyok benne, hogy ők nem ellenőrizték a központi részeit, elzárókat, stb.

Volna valakinek ötlete, tanácsa, mi lehet a gond, mi okozhatja, vagy mi módon lehetne kivizsgálni?

kendu Creative Commons License 2012.10.16 0 0 616

Hát, nekem gravitációs a rendszerem, ha leengedem valami miatt a vizet, akkor van, hogy hetekkel később is jön ki buborék belőle. Akkor képzelheted, hogy nálad milyen levegő lehet benne.

Én radiátorokat cseréltem és nem győzöm helyreállítani a rendszert, illetve összehangolni, hogy lehetőleg mindenhol egyforma meleg legyen. Általános szabály, hogy a kazánhoz legközelebbi legyen leginkább elzárva, legtávolabbi leginkább nyitva. Szivattyút is megpróbálhatod gyorsabbra kapcsolni, csak lehet, hogy zajos lesz a rendszer.

A magasabb pontokra, vagy a legmagasabb pontra, ahol megrekedhet a levegő, légtelenítő szelepet kéne tenned.

Szabályozni golyóscsappal rohadt nehéz, mert az meg elkezd csilingelni, ha nagyon lezárod, tehát, ha csak szivárog rajta a víz. Sima radiátorszeleppel könnyebb.

Ha nyitott a rendszer, mindenképp töltsd fel. Apósomnak a nyitott rendszere elég jól elpárologtatta a vizet 2 év alatt. Már neki sem melegedett rendesen a víz, csak kínlódott a fűtés, csak egy tipp volt, hogy nincs benne elég víz. Meglepő volt, hogy mennyi hiányzott belőle.

Nekem ez a második évem az új radiátoraimmal. Mostanra kezd beállni mindenhol a fűtés egyforma hőmérsékletre, tehát kellett több, mint egy szezon, mire beállítottam. Nagyon sok türelem kell hozzá.

Persze a szakik biztosan mondanak neked konkrétabb dolgokat is, csak a tapasztalataimat írtam le, hátha segít...

Előzmény: cicfarek (614)
nixon70 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 615

Szivattyúd milyen?

Előzmény: cicfarek (614)
cicfarek Creative Commons License 2012.10.15 0 0 614

Haliho!

Regi tipusu, hazban ontottvas radiatorok vannak. A legtavolabbi helysegbe ugy jut el a meleg ha minden radiator el van zarva. De ma aposom mindet kinyitotta es a legtavolabbi radiator jeghideg. Adjatok legyszives tanacsot hogy trukkozzek a szeleoekkel, mert a szivattyu sem tudja vmiert eltolni a melegvizet. Sztem dugulas vagy keves viz a baj. Gravitacio zero, mert a csovek ossze-vissza lejtenek.

Udv Peti

mackalac Creative Commons License 2012.10.15 0 0 613

Szép estét!

Eladó radiátorok, 1 szezont futottak (Thermokraft):

33k 500x1800 2 db, 33k 500x2000 1 db.

Üdv,Mackalac

nixon70 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 612

Nem teljesen.:-)))

Előzmény: kendu (611)
kendu Creative Commons License 2012.10.13 0 0 611

Ó! Ez akkor olyan, mint nekünk a házaknál az utcai rész: Ha kint hagyom a sódert, akkor közterület, de ha meg nő rajta a gaz, akkor az enyém és vágjam le....

Előzmény: nixon70 (610)
nixon70 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 610

"Elméletileg az ő tulajdonuk a radiátor, ha gond van vele, hozzák helyre. Ha nem akarják, akkor jöhet a fogyasztóvédelem."

Közük nincs hozzá,a radiátor,csővezetékek stb a közösség osztatlan tulajdona.(gyakorlatban a szelep és a radiátor a lakás tulajdonosáé)

Előzmény: kendu (609)
kendu Creative Commons License 2012.10.13 0 0 609

Csak úgy ötletelgetek, mert semmi közöm sem a lakótelepi fűtésekhez, sem a főtávhoz, de hátha segít.

Én magánházban lakom, itt nyitott rendszer van, a kiegyenlítő tartály kb 4 méter magasan van. Az egész rendszerben kb 200-300 liter víz van. Ha én ebbe valahol lyukat fúrnék, az tuti, hogy 2 perc alatt úszna a lakás. Önmagát meghazudtoló nyomás van ebben a kis rendszerben is, úgy, hogy a padláson levő tartályban max 10-15 liter víz van. Gondolom ez nálad azért jóval több. Egyszer egy szerelőnek vissza kellett jönnie hozzánk, mert az egyik szelepnél csöpögött a víz. Kitekerte valameddíg és még tekert a menetre kócot. Az egész művelet nem tartott 1 percíg és természetesen nem teljesen tekerte ki a szelepet, csak valameddíg. Tesókám, ott úszott minden és még kishíján festeni is kellett.

Ne vegyél rá mérget, hogy nyitott a rendszered. A nyitott rendszernek rosszabb a hatásfoka, ezért nem biztos, hogy nincs lezárva.

Ha alul-felül van radiátorszeleped (márpedig lakótelepi lakásban lennie kell) akkor nincs gond, simán kivitelezhető az ötleted. Csak max egy-két liter víz fog folyni miután lezárod mindkét szelepet, de ha sok benne a levegő, akkor még annyi sem. Csökkentheted a víz okozta kellemetlenséget, ha először fúrsz, mondjuk egy 2mm-es fúróval egy pici lyukat a majdani légtelenítő helyére és ott máris elszökik a nyomás, nyugodtan dolgozhatsz tovább.

Ha nincs torló a radiátoron, akkor már neccesebb, de vannak fűtés szerelők, akik el tudják fagyasztani a csövet, illetve benne a vizet. Így egy jégdugót képeznek a vezetékben. Felül a szelepet elzárják, alul ott a jégdugó, lehet dolgozni.

Miért nem a főtávval csináltatod meg? Elméletileg az ő tulajdonuk a radiátor, ha gond van vele, hozzák helyre. Ha nem akarják, akkor jöhet a fogyasztóvédelem. Ahogy most működik a Te radiátorod és a hőmennyiségmérőd, az közönséges csalás.

Sok sikert!

Előzmény: wartburg1963 (608)
wartburg1963 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 608

Kedves Topictársak!

Egy némiképp lamer kérdésem lenne:

Adott egy lakótelepi (távfűtéses) lakás, a jó öreg Radal radiátorokkal.

"Természetesen" most, a fűtési szezon elindulásával szembesültem azzal, hogy a radiátorok egy része (többsége) persze hogy ferdén van felszerelve, így azt teljesen kilégteleníteni szinte lehetetlen. (A lakásban vannak ugyan automata légtelenítők, ám azok értelemszerűen a radiátorok "elülső" oldalához kapcsolódó bemenő vezetékről kiágazó függőleges csőszakasz tetején vannak. A radiátor másik, sajnos többnyire magasabban fekvő végéből így nem jön ki a légdugó.)

A (kezdetben) leginkább logikusnak tűnő megoldás persze az lenne, ha némiképp lejjebb lehetne nyomni a radiátorokat tartó hátsó faliart. Ez nekem nem sikerült. A karok a falból közvetlenül kiálló vaskonzolok, amiket odébbtenni nem lehet, illetve félek, hogy túlzott erőltetéssel még "sikeresen" le is törném őket. :-)

Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a radiátorok külső burkolatára vannak felszerelve a Főtáv hőmennyiség-mérő műszerei is, tehát a burkolat nem bonthatóan levehető, így nem könnyű a falikarokhoz hozzáférni. Pedig számomra ez lenne a legegyszerűbb megoldás. :-(

A másik, elméletileg járható út az lenne, ha a radiátorban futó, (gyárilag "befenekelt") felső hőcserélő cső végét megfúrva, oda egy (akár kézi) légtelenítő csapot lehetne tenni. A szomszédos lakásban például így oldották meg a problémát, eredményesen.

Az "egyetlen" bökkenő csak az, hogy a rendszer természetesen fel van töltve vízzel, s üzemel. Ugyanakkor a lakás a legfelső emeleten van, fölötte már csaka (szinte bizonyosan nyílt) tágulási tartállyal -- vagyis a visszafolyó ágban talán csak enyhe túlnyomás van, így egy lyukfúrást (+menetfúrást) talán még árvíz nélkül ki lehetne bírni(?). Nagyon meredek megoldás?

Egyelőre ennyi jutott eszembe.

Köszönöm a figyelmet illetve az egyéb ötleteket, javaslatokat.

(Csak ráadásként írom: tegnap épp elelmélkedtem azon, hogy ha a radiátornak mondjuk csak az első kétharmada fűt aktívan, ez épp elég ahhoz, hogy "pörgesse" a hőmennyiség-mérőt úgy, hogy a fűtésszámla egyharmadát a semmiért fizetem...)

nixon70 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 607

Nem volt még vele gondom,a száradási(kötési) időt meg kell várni és az előkészítés is legyen megfelelő(fémtisztára csiszolás és zsírtalanítás).

Előzmény: mj620di (606)
mj620di Creative Commons License 2012.10.01 0 0 606

Mennyire szokott tartós lenni ez a két komponensű ragasztós megoldás?

A hő ingadozást bírja?

Vettem gyurma szerű ragasztót amit össze kell gyúrni és úgy köt!

Előzmény: nixon70 (605)
nixon70 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 605

Jó a hegesztés is,sak arra figyelj,hogy hegesszék körbe.(közben szén fog kiégni, lehet rá számítani,hogy előbb-utóbb csere lesz a vége.)

Előzmény: mj620di (604)
mj620di Creative Commons License 2012.09.26 0 0 604

szinte mind  enged(

Holnap heggesztgetem meg veszek ragasztót ,olyat mint a gyurma.

Előzmény: nixon70 (602)
mj620di Creative Commons License 2012.09.23 0 0 603

Köszi!

Amúgy én is pont erre gondoltam)

Előzmény: nixon70 (602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!