Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

garden1771 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 493

Munka miatt terepen is van használva, a 235-os is csak azért ötlött az agyamba, mert tudtam volna nagyon jó áron jó állapotút. Visszamondtam, keresek keskenyebbet.

A 215-ös gondolom rámegy a samurai felnire is.

Előzmény: HUTI 4x4 (492)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 492

Szia!

Ha visszanézed a képeket, az enyémen volt 235/75 jól néz ki vele a verda,de én is inkább átcseréltem 215/75-re az nem is terheli meg annyira és még a kinézete is elég vagány marad. Nekem szervós a verda ugy nem nagyon lehettet érezni a széles gumit. Ha terepezel akkor ilyen könnyű kocsira nem szabad széles gumit tenni, mert nem tud kapaszkodni a gumi. 

Előzmény: garden1771 (491)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 491

Na akkor ez nem nekem való, elég sok alkatrészt cserélnem kellene :-)

Az meg nem hiányzik, hogy úgy kóvájogjon, mint gólyafos a levegőben. 

 

De terepgumi mindenképpen kellene tavaszig, ha van valakinek elfekvőben 4 db nem túl széles gumija, az értesítsen.

Előzmény: szipusz2 (490)
szipusz2 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 490
A kormány elég combos volt és sokkal inkább kihangsúlyozta a futómű hibáit. Én váltottam 195/80 r15-re, ami nekem nagyon bevált minden szempontból.
Előzmény: garden1771 (486)
lufisrobi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 489

Köszönöm.Azért teszek egy próbát:)

Előzmény: garden1771 (488)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 488

Állítható keménységű lengéscsillapító. Bár gyanítom az ilyen korú autókon már nem nagyon működik.

Előzmény: lufisrobi (487)
lufisrobi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 487

Sziasztok.

 

Egy samurai és 2 niva után egy feroza tulaj vagyok.van egy kapcsolóa műszerfal bal alsó részén "3 stage damper" H-N-S.

szóvel ez mi??? valami stabilizátorra gyanakszom ami az uthoz állitható.

garden1771 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 486

És milyen volt? Nagyon instabilan futott? Nem vágta haza a futóművet?

Előzmény: szipusz2 (485)
szipusz2 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 485
Nekem ilyen volt fent, amikor vettem. Úgy rémlik...
Előzmény: garden1771 (484)
garden1771 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 484

Heló!

 

Ferozára ráfér a 235/75 R 15-ös pacsker?

 

Lehet tudnak nekem külföldről hozni használtan egy garnitúrát, csak nem tudom, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

Lucky Look Creative Commons License 2012.12.08 0 0 483

sziasztok a daihatsu rockyrol szerettem volna informálódni de nem találtam rola semmit. tudja valaki hogy ezek az autok vasöntvény motorblokkosak, vagy valamilyen aluméniumötvözetbol készültek? dizelbe 2.8as mottorraltaláltam autokat, ezek vasöntvényböl nagyon nehezek lehetnek, vagy tudtok esetleg súlyadatokat? autóépités miatt merültek fel ezek a kéerdések, az olajteknö kialakitas és a nem szijas vezérlés miatt gondoltam ideális választásnak.

Előzmény: tgabi 1 (482)
tgabi 1 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 482

Sziasztok!

Feroza injektorhoz keresek tömítőgyűrűt. Aki ismeri a koordinátákat kérem adja meg.

Köszi.

001Adi Creative Commons License 2012.11.04 0 0 481

Sziasztok.

Nincs valakinek elfekvő műhorizontja Ferozához. Az enyémben kezdenek elmosódni a vonalak.

Volt egy másik is, de az még rosszabb állapotban van. Már alig látni rajta a számokat. - Ronda.

 

Még kisérletezek egy kicsit a pillangószeleppel is, mert eltömődött a hidegindító vízjárta.

Már kifúrtam és kipucoltam, de a most rajta tátongó lyukakkal nem tudok mit kezdeni...

Szerencsére ebből is volt kettő. Az egyiknél nem nyitott ki a levegőjárat (ezt használom most, nyáron jó volt), a másik meg mindíg nyitva maradt. Utóbbit fúrtam szét és szedtem ki mindenféle gumudarabkékat belőle, amit sanszosan a hűtő javítására használtak.

Etetleg, ha hirtelen beköszön a hideg egy ilyet is kénytelen leszek beszerezni valahonnan.

Nagyon hasonló az Appaluseéhoz (elvieg használható az is), de egy pár dologban (végállás és vákumcsövek kivezetése, stb.) más.

Mivel csak néha járok erre adott esetben a valami (kukac) adi (pont) hu címen elérhet vagyok.

Köszi. Bye: Adi (feroza.hu) :)

 

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 480

Hali!

Ilyen lett.

 

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 479

Hali!

Bocs, képtelen vagyok rendesen használni ezt a fórumot. Hol enged hozzászólást elküldeni, hol nem, képet egyáltalán nem, feladom.

Szevasztok.

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.19 0 0 478

Ilyen lett a tank...

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.14 0 0 477

Hali!

Az érdi csóka elvállalta a tank megjavítását. Kivágja a túl rossz részeket, bejavítja, kiheggeszti, mossa-vasalja, kivülről valamilyen két komponensű cuccal lefesti. 20 papír :( ennek nem örülök, de legalább nem fog engedni :) Ja, ha pedig még frankóbbat szerettem volna, akkor belülről is ki tudta volna kezelni valami folyékony (majd később megszilárduló) műanyaggal plussz 12 ezerért. Hát ezt egyenlőre nem kértem... de később is megcsinálható, ha esetleg valamikor újra gondom lesz vele...

Amint elkészül, dobok fel fotót "ilyen volt - ilyen lett" címmel...

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 476

Hello,

hááát, miután megvettem, gondoltam teletankolom. Így vettem észre. Csepegett belőle elég rendesen annyira, hogy a cseppek néha-néha "összeálltak" rendes folyássá. Először emiatt nem akartam az eladóval vitázni, mondom mind1, megjavítják néhány ezerért. Nem gondoltam még akkor, hogy ez ekkora szívás lesz.

Ez a platóbevonó nem tűnik rossz ötletnek, vagy a felújító dolog amit RMEKLER írt is talán jó. Én most elviszem a tankot Érdre. Ott talált az unokabratyóm egy arcot, aki nagyon rossz állapotú tankokat is felújított már (a neten lévő képeiből ez látszik). Cím: http://uzemanyagtankjavitas.gportal.hu Van itt egy-két kép, ami még az én tankomtól is gázosabb.

Ha ő elvállalja, akkor ez lesz. Ha nem, akkor jöhetnek az alternatív megoldások. Ha elvállalja, akkor mindenképpen jelzem nektek is, hátha szükségetek lesz rá...

Előzmény: garden1771 (474)
rmekler Creative Commons License 2012.10.11 0 0 475

Szia!

 

Veterános oldalakon hirdetnek olyan felújító készletet, ami alkalmas erre a célra, kb. 10e Ft, ha jól emlékszem. Üzemanyagtank felújító, magyarországról küldik. Nekem is lyukas, én is ezen gondolkodom.

Előzmény: Banos Karesz (473)
garden1771 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 474

Tamkhibát hogyan vetted észre? Csöpödött, vagy csak szaga volt?

 

Én "platóbevonón" gondolkodom, hogy vastagon bekenem az érintett területet. Elvileg olaj álló, beton kemény és hajlékony marad.

Előzmény: Banos Karesz (473)
Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.10 0 0 473

B.sszameg, a tank-javítás "no way" :(

Elől és hátul is az összetételnél végig van rohadva. Szóval marad a hasonló forma keresése bontóban... :(

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 472

A 16.00 után necces, mert akkorra már rendszerint bőven eljövök Veszprémből. De ha úgy alakul, csörgök. A motortartó-bak megvan köszi, a pécsi bontónak volt :) De a váltó-bak sajnos nekik sem volt. Mindegy, megoldom valami "kókány" módon (más típus, vagy valami...), remélem sikerül...

A tankot ma szedtük ki. Háááát, nem mondanám egyszerűnek a folyamatot ilyen régi csavarokkal és bilincsekkel... szakadt, törött, de nagy nehezen kijött. Még a lyukakat nem derítettük fel. Talán holnap délelőtt feltöltik vízzel és kapok infót, hogy forrasztható e. Ha nem, na az szívás... akkor jön a "B" terv, hogy valami hasonló forma tankot keressek bontóban, amit felfogatunk akárhogyan is... vagy csináltatok valakivel valami "kocka"-tankot lemezből. Majd beszámolok, gondolom ezzel mások is fognak még szívni amíg Feroza a Feroza... :) És holnap jön ki alóla a kipufogó is... azt legalább biztos, hogy tudják javítani :)

Előzmény: HUTI 4x4 (471)
HUTI 4x4 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 471

Hali!

Okés, de 16:00 előtt nem érek rá, szóval valahogy úgy kéne számolgatnunk. Talán még motortartó bakom is van. A váltós tartóbak, szerintem típushiba, mert nekem (ha jól emlékszem) mind a kettő kocsin elvált már a fémtől a gumi, erős ragasztóval oldottam meg, azóta is bírja.

Előzmény: Banos Karesz (468)
Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 470

kuplunk-alváz közötti értsd váltó-alváz közötti...

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.06 0 0 469

Szevasztok!

Ma kicsit mentünk... Mátra, Nyikom (sárkányrepülős magas-starthely). Sajn történt egy "kis malőr" megint :(

Szóval szétment a motortartó bak menetirány szerint a bal oldalon. Már nem volt fiatal és kapott is némi terhelést ma... Szóval tudtok valami viszonylag olcsó megoldást? Van olyan gyártmány, aminek ugyanilyen a bakja és kompatibilis a Ferozaéval? És a kuplunk-alváz közötti is kellene, azt is be kell szereznem valahol (az nem most ment szét, egyszerűen hiányzott...). Esetleg ilyesmit szerintetek érdemes bontóban keresni, vagy az megint ideig-óráig lesz jó? Mi a véleményetek?

Banos Karesz Creative Commons License 2012.10.02 0 0 468

Huti!

 

Gondolkoztam :) Ilyet is tudok... :)

Szóval mit szólnál, ha lefotózgatnám a Feroza kormány-részét és amikor Veszprémben járok (ott a cégünk központja) megkeresnélek. És megmutogatnám a fotókat. Aztán tanácskozhatnánk, hogy szerinted belerakható volna e a "rozsdás" szervód. Ha igen, megalkudhatnánk rá...

Tedd meg kérlek (ha nincs ellene kifogásod), hogy a banoskukaccorecommsiponthu-ra elküldöd a telszámodat és felhívnálak amikor Veszprémbe megyek legközelebb. A verdádra is nagyon kíváncsi vagyok élőben, mert hát képen igen szép...

 

Köszi!

Banos Karesz Creative Commons License 2012.09.29 0 0 467

Uhh, azért hiányzott ma a difizár a vasból ;)

Felült egy avaros bukkanón a hasa úgy, hogy a jobb első a levegőben vagy fél méter magasan, a vonóhorog a földbenyomódva és laza föld a két hátsó kerekek alatt. Hát, volt "küzdés" rendesen, de megoldotta a verda... :) Sajnos az első ilyen komolyabb kaland volt és fotós dokumentációt elfelejtettem a nagy izgalmak közepette :) De szükség volt néhány fadarabra, amibe kapaszkodhatott...nyakig földes mot... :)))jó volt:)

Szóval van valaki Isaszeg környékéről közöttetek? Közös gurulás, peca, foci-sör, rock&roll...

Ja. A tank ügy rohadtul nem oldódik. Már hívtam ezeregy lakatost, de senki sem vállalja :( f.szkivan... Bontókban jelenleg nincs :( Kezdek reményvesztett lenni...

Viszont szerdán kap új vezérlést, és remélem az olajkönnyezést is meg tudják javítani nem túl sokért...aztán szűrők és olajcsere... Aztán hajrá :))

garden1771 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 466

Igazán nincs mit! Én is most találtam. Szükségem volt az olaj mennyiségekre.

Előzmény: Banos Karesz (465)
Banos Karesz Creative Commons License 2012.09.28 0 0 465

Garden, félisten vagy, naggyon kösssziiiiii!

garden1771 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 464

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!