Keresés

Részletes keresés

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 932

Halló:) szép kis Anyacocád van! :)

ránézésre is már lassan az ellésnél jár, de ha szelíd, és meg engedi simogatni magát, nézd meg az emlőit... nyomkodd meg vagy, huzd meg, és ha folyik már a teje, akkor állítólag még aznap vagy másnap megfial... ezt édesapám mondta.

...bár emléxem nálunk amikor nagy anyadisznó volt mi is a csecseit vizsgáltuk, mert ha már folyik a teje akkor max 1nap és jönnek a picik...

bár nemtudom a nagyok erről mit nyilatkoznak:)

Előzmény: Lilatigris (931)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.09 0 0 931

Sziasztok!

 

Szerintetek hány napja van még hátra ellésig? És ugye nem csak kövér? :S Állítólag első ellése lesz.

 

dáriusz1234 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 930

Sziasztok

Szeretnék sertés tartással foglalkozni,

ki milyen fajtát ajál

Pietranon gondolkodok.

Szerintetek?

v2rider. Creative Commons License 2012.10.09 0 0 929

Szép napot!

ha van rá lehetoség,akkor olyan helyre csukd oket,ami mind a két alomnak idegen,de azonos idoben. Ne legyen nagy a korkulombség koztuk,max 2 hét,kulonben a kisebbek húzzák a rovidebbett.

Előzmény: karvas77 (922)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.08 0 1 928

Szia!

 

Köszi. :) A koca meg fehér, kíváncsi vagyok milyen színű utódaik lesznek jövőre. Bár gondolom foltosak. :)

Ha a koca hasa a földig ér olyan nagy, akkor ugye biztos van benne malac?! Kezdek aggódni. Múlt vasárnap mondták hogy 1-1,5 hét és ellik. Lassan letelik. :(

 

Előzmény: rozianyu (926)
Rzola Creative Commons License 2012.10.08 0 0 927

Igen ,egyet értek az előttem szólóval ezek tényleg max,5honapos lehet a kép alapján.

Előzmény: Lilatigris (923)
rozianyu Creative Commons License 2012.10.08 0 0 926

Sziasztok!

Nagyon édes ez a kismalac :)

Én is szeretnék csüngőhasút venni, gondolkodtam,hogy még idén... Csak nem tudom, hogy most a hideg bálltával lehetne e kint tartani? (kicsit vennék ugye...)

Előzmény: Lilatigris (923)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.08 0 0 925

Szia!

Köszi a választ! Már 5 hónapos? De olyan pici, a koca kb. 5ször, 6szor ekkora. :) Fel sem éri! :D

Előzmény: vihogó (924)
vihogó Creative Commons License 2012.10.08 0 0 924

Szerintem vietnámi,arövid turcsi orr a törpe disznókra jellemző,5hónaposnak saccolom, bár a kép csalós.Mire leválasztodik a koca fog fedezni.

Előzmény: Lilatigris (923)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.07 0 0 923

Sziasztok!

Meghoztam a képeket a malackáról. :) Az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyi idős lehet és vietnámi csüngőhasú-e vagy van benne esetleg valami más is?

 

karvas77 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 922

Szevasztok kérdésem lenne,hogy van két anyám meg is fialtak szépen jelenleg le vannak választva de külön,szeretném egybe zárni vagy falkásitani de félek töle,hogy verekednének jo lenne egy kis tanács vagy tapasztalat köszi

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 921

köszi:) nagyon elgondolkozom rajta!

Előzmény: vihogó (919)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 920

Üdv. Mindenkinek!

Rég jártam erre, gondoltam hozok néhány képet a választási malacaimról! Hungahib H39-es és HungahibX nagyfehér malacok!!

 

vihogó Creative Commons License 2012.10.07 0 0 919

Teljes neve Vietnámi csüngőhasú sertés.A keresztezett heréltek 150kg ra nőttek nálam éves korukra.Húsa  lapály,durock keverékeknek kevésbé zsíros,ízletes.

Előzmény: Gyuri1027 (918)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 918

jaj látom:) nagyon kis szépek:)

 

had legyen már egy őszinte hülye kérdésem!

a vietnámi és a csüngőhasú az ugye nem egy?! ugyan az?!

és még 1:D a csüngő x normál sertés kb. mekkorára nő meg? és a húsa milyen?

köszönöm!

Előzmény: vihogó (912)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.06 0 0 917

Szia!

Most nincs róla képem, majd megpróbálom lefényképezni. De nézegetem az interneten a képeket a vietnámiakról és szerintem ebben a kis kanban is van vaddisznó is. Mert olyan hosszú a feje. :)

Előzmény: Rzola (915)
Rzola Creative Commons License 2012.10.06 0 0 916
Előzmény: Lilatigris (914)
Rzola Creative Commons License 2012.10.06 0 0 915

Szia!
Ha lehet akkor legalább egy ivarzást hagyjál ki és csak utána pároztasd őket,ha tennél fel fényképet olyat amin oldalról és szemből látni a pofáját akkor tudok következtetni mennyi idős lehet,de ha ugrál akkor már jó eséllyel ivar érett.
Egy kis útmutató ha érdekel!
http://www.biokultura.org/biokultura_folyoiratok/2001/2001-06/vietnami_csungohasu.html

Előzmény: Lilatigris (914)
Lilatigris Creative Commons License 2012.10.06 0 0 914

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok még a sertéstartásban. Pontosan egy hete van nálam két vietnámi csüngőhasú. Egy koca, pár napon belül várhatóak a malacok, vaddisznó apától. És egy fiatal kan. Sajnos nem tudom a kan korát, romáktól vettük, nem nagyon törődtek vele. Én a méretéből úgy becsülöm, hogy olyan 4 hónapos lehet. Az érdekelne hogy ha most nemsokára megellik a koca, akkor mikor lehetnek újra malacai és addigra a kis kan lesz-e annyi idős hogy ő legyen az apuka? Amúgy már most ugrált a kocára, külön is raktam. :)

törpecser Creative Commons License 2012.10.06 0 0 913

Szia!

 

A Déli Apróban néztem az árakat 450.- ért hirdetik kilóját a kis súlyúnak.

 

Hallottam, hogy a románok is vásárolják, s 510.-et adnak kilójáért.

(nem tudom mennyi lesz majd szezonban dec. jan.)

Előzmény: woods80 (908)
vihogó Creative Commons License 2012.10.06 0 0 912

Évekig tartottam vietnámit,és kereszteztem,lapállyal,nagyfehérrel,gond nélkül fialt és felnevelte malacait.Lentebb találsz róla képeket is.

Előzmény: Gyuri1027 (911)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 911

Köszönöm a választ!

az igazság az hogy a helyel van a gond... régen ahol a nagy disznókat tartottuk tönkrement, a vas korlátok korrodálódtak, sok rács ki is dőlt...

egy kis csüngö koca simán megéldegél az udvaron is, nameg ha ugyvan a tyúkolba is bemehetne....

 

ettől a dologtol amugy én is huzóckodom, ez csak afféle kiváncsiság... mert ha azt veszem (sok embertől hallottam hogy kisméretű kutyáját valami nagyobb méretü kan kutya felcsinálta és nem bírt megelleni) most ennyi erővel szegény kis koca hogy bírhatja?

hogyan tudja ő a belső rendszerét annyira irányítani hogy akkora malacokat nevel a méhében amekkorára pont ki tud tágulni" az elléshez?!

 

ez afféle költői kérdésnek meg marad nálam... nem lessz mostanában erre sor!

köszönöm:)

Előzmény: kócos15 (910)
kócos15 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 910

Én, nem ajánlom!

Mindenki maradjon meg a saját fajtájánál!

Nem kockáztatnék a helyében, mert ha megellik akkor nem egy, hanem több kismalaca lesz!

Ha jól olvastam egyet még fent tudd tartani, akkor inkább vegyen egy rendes kis disznót!

A húsa nem tudom milyen lenne. Abban nem tudok nyilatkozni!

Ha megpróbálja, akkor pedig sok szerencsét kívánok Önnek!

 

 

Előzmény: Gyuri1027 (909)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 909

Üdv.

egy elég furcsa kérdéssel, esetleg tapasztalatra lenne szükségem!

helyünk nem igen van disznó tartásra, sőt idő se...

volt már régebben rendes nagy anyadisznónk is hizók is... és volt már csüngő hasunk is ami tiszta kis igénytelen volt nem kellett vele foglalkozni meg volt magának az udvaron...

hallottam olyanról hogy csüngő kocát, raknak be normál sertés spermával... én eleinte nem hittem el... mert hát csóri kis koca hogy hordja már ki a nagy malacokat... de állítólag gond nélkül le ellik, mert akkora malacot nevel magában amit meg is tud elleni...

1hetes ilyen keverékeket láttam amik tiszta csűngő formák voltak, csak tarkában!

 

aa kérdés érdemes e ilyennel probálkozni??? és hogy a malacoknak milyen tipusu lenne a husa? mert személy szerint nem szeretem a zsiros hust... :S a csüngő pedig nem egy fitt hústömeg, csak zsírcsomó :D

mert 1kis csüngő koca simán megfér az udvaron... anyagot ha ugyvan tudok szerezni... csak az a kérdés milyen lenne az utódok husa????

 

woods80 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 908

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy jelenleg mennyi a kissúlyú hízó(húsjellegű) ára, háztáji viszonylatban? Én Szolnok megyei vagyok. 

BaBe 26 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 907

Köszönöm!

Előzmény: v2rider. (905)
BaBe 26 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 906

Köszönöm válaszát!

Előzmény: Zernovics (904)
v2rider. Creative Commons License 2012.09.24 0 0 905

Szép napot!

Sajnos ilyen benne van a pakliban,én se merném újból bebúgatni,viszont kiváló sonka lehet belole.

 

Előzmény: BaBe 26 (903)
Zernovics Creative Commons License 2012.09.24 0 0 904

Hali !

 

Selejt a kocád sajnos .  Nagybátyám ugyanígy járt , 12-14 -et fialt , tej nuku , 3 injekció de már a másodiknál mondta a doki, hogy ennek annyi . Úgyhogy most van egy kb 350 kg hízója :)

 

Szerezz egy másik kocát!

Előzmény: BaBe 26 (903)
BaBe 26 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 903

Szép napot mindenkinek!

Nemrég fialt az egyik kocám! Első fialása volt! 10 kismalacot hozott a világra de sajnos nem tudta szoptatni nem jött meg a teje hiába kapott tápot is. Majdnem két hétig cumiztattam a kismalacokat de sorban mind elhullott! A koca hiába kapott gyógyszereket és injekciótaz állatorvostól mégh sem jött meg a teje csak annyi időre volt mig hatott a gyógyszer aztán megint elapadt! Az a kérdésem lenne hogy szerintetek ha mégegyszer fialna megjönne a teje vagy most is ugyan ugyjárnék mint elsőre! Kérem ha tudtok segitsetek vagy valami jó tanács mivel kezdő állattartó vagyok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!