Keresés

Részletes keresés

vari5 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31251

Üdv!

 Hát nemigen fenyeget az a veszély holy 3 lurkó melett 6000/db áron koi-t vegyek, még ha a marsról hozták is őket....

 A tavacskába a telelő gödörnek kialakított rész egyméter mély, természetesen lékvágás melett vagy a kis szivattyú üzemeltetésével együtt, úgy gondolom elég lessz, persze ez a tél keménységétől is füghet.

 Növény, ha kevés is, már van benne. A hal állomány is beleköltözött már, ez saját fogású kárászok és kis pontyok, compó, naphal-ból áll egyenlőre. Ezek eddig a fél méteres mélységű,teknősöknek fentartott tóból költöztek át ide. Úgynéz ki hogy remekül érzik magukat, csak úgy forr a víz etetéskor mikor a pontyocskák habzsolnak a víz színén.

 Arra gondoltam hogy a mi környékünkön van esetleg valakinek saját tóból eladandó példányai max 1000Ft/db ár körül. Az ajánlott Tatabányai boltnál is akciózták a 10cm-eseket most 800-ért de csak pár db egyszínű van már, én pedig foltosokat szeretnék.

 Ha valaki tud eladókat, kérem írja meg!

Emil: stmiklos@citromail.hu

Előzmény: Beubabu (31250)
Beubabu Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31250

Szia!

Szerintem előbb növényeket telepíts bele - nagyon nagyon sokat. Idén már én sem javaslom a halak telepítését, mert még be kell álljon a vized.

Milyen mély lett egyébként? Remélem legalább 1 méter, különben bajos lesz a teleltelés a jövőben.

 

A esztergomi cég japánból importált koikat árul, ezeknek ennyi az áruk máshol is, viszont az egyik társunknál komoly gondokat okoztak az onnan származó halak pár hete, így idén nem javaslom senkinek az onnan való vásárlást...

Előzmény: vari5 (31246)
vari5 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31249

Köszönöm a hasznos tippeket.

Az Esztergom kertvárosi honlapja szerint szó szerint aranyáron adja a koi-t-

A Tatabányait felhívtam, de már csak párdarab nagyobb, 10cm körüli van nekik sajnos.

Amúgy szépek az ott vett halaid, ilyesmiket szeretnék én is.

Tehát ha valaki tud ebben a körzetben valakit akinek van szezonvégi eladó Koi pontya, kérem írja meg!

Előzmény: l.jani (31247)
l.jani Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31248

De szerintem idén már ne rakjál bele,várd meg a tavaszt!

Előzmény: vari5 (31246)
l.jani Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31247

Üdv neked is! Sziasztok! Van Esztergomba egy bolt amiről tudok:http://www.koivarazs.com/#Kapcsolat                                                                                                                     Tatabányán pedig ezt tudom:http://www.daniodiszkont.hu/ itt már vásároltam és soha sem volt gondom a hallakal!                                                  Ezeket is ott vettem:                                                                                                                                                                                      

Előzmény: vari5 (31246)
vari5 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31246

Üdv mindenkinek!

 Nemrég elkészült kerti tavunkba szeretnék néhány 15-20cm körüli Koi pontyot.

Ha valaki tudnna segíteni hogy 50Km-es körzeten belül hol kaphatnék ésszerű áron ilyet, azt megköszönném.Íme a tavacska, ami Esztergomban van velünk együtt.

Koi-s Creative Commons License 2012.10.04 0 0 31245

Idén még nem volt eladó fátyolosom, csak egy 50centi feletti, de az nem saját tenyésztésű volt. Jövőre már lesz néhány, de csak fehérek, narancsok. Viszont jövőre már szeretnék ívatni komolyabb fátyolos anyákat is. Majd meglátjuk…

 

Valahol olvastam…”… én is, ha jól rémlik én írtam :-)))

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: liptakrobi (31244)
liptakrobi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 31244

Jah, igen fátyolos, akkor viszont megérte nagyjából. És neked van eladó fátyolos koi, vagy tavasszal lesz?
Valahol olvastam, hogy inkább a nem fátyolos az igazi és a tenyésztőknél javarészt azok vannak.

Előzmény: Koi-s (31242)
Koi-s Creative Commons License 2012.10.03 0 0 31243

Az általam írt árak tenyésztői, eladási árak. Szerencsére már több tenyésztő is kiszolgál magánembereket, így nem kell a kereskedők/boltosok hasznát kifizetni, ráadásul sokkal jobb erőben lévő halakhoz lehet jutni.

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: NS68 (31240)
Koi-s Creative Commons License 2012.10.03 0 0 31242

A képen fátyolos Koi-k vannak, ezek kicsit többe kerülnek, mint a simák. Ez azt jelenti, hogy a 10centis ár 500Ft körül van, míg az import fátyolos 800-900Ft körül szokott lenni.

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: liptakrobi (31239)
liptakrobi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 31241

köszi. :)

Előzmény: NS68 (31240)
NS68 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 31240

Szép halak ezek megértek annyit. A Kois árai tenyésztői árak, rájön még a szállítási költség és a kereskedőnek is élni kell valamiből. Debrecenben a 10cm körüli koikat 400Ft-ért árulták a nyáron de Nyíregyházán ugyanolyat 800-ért. 

Előzmény: liptakrobi (31239)
liptakrobi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 31239

Végül is csak azért mondtam hogy 5-8 cm mert tudom ami a díszhalasnál már kicsit nagyobb az 2500Ft és minek adjon ki az ember érte olyan sokat ha úgyis megnő a kicsi is.

Ezek vannak mindegyik az olcsó kategóriás akkor ezek szerint, csak a díszhalas adja drágán.

Ezt a 3 at vettem tavaly nyár végén 1300Ft/db áron és kb 10 cm voltAz első képen levő, már lehet 20-25cm.

 

A többit az idén vettem kicsinek + az a pár amit kaptam.

 


Ez az a fehér amit most vettem.

Akkor tavasszal érdemes vásárolni, értem. Köszi

Előzmény: Koi-s (31238)
Koi-s Creative Commons License 2012.10.02 0 0 31238

Szia!

 

A kérdéses Koi-k az olcsó kategóriába tartoznak. 5-8centi mellett az értékük 100Ft körül van. 800-ért 15centi felettit kapni.

 

Ekkora eladó Koi-t nehéz találni, mert a nyáron és ősszel ilyen méretű példányok még abban az évben születtek, vagyis még nem teleltek. Egy tenyésztő ilyet nem ad el, hiszen az első tél elég kritikus a kis halak számára. Inkább tavasszal van esély ilyen méretre, mert az előző évben született és kisebb növekedési ütemű Koi ilyenkor lehet 5-8centi.

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: liptakrobi (31236)
Axda14 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 31237

Hogy különlegesek e azt nem tudom, de hogy a sztoridan jót nevettem az hót ziher :D

Előzmény: liptakrobi (31236)
liptakrobi Creative Commons License 2012.10.01 0 0 31236

Múltkor kaptam 3 koit és 2 aranyhalat.

Azt hiszem a piros száju, az aranyhal és már meg is ette a macska.

 

Ezek egyébként sima hagyományos koik vagy valami drágább fajta, tudja ezt valaki?

 

 

Másrészt én díszhalasnál szoktam venni 800Ft ért 5-8cm -est van aki árul ennél olcsóbban vagy, legalábbis ilyen kisebbeket?

 

2-3 napja pont betévedtem a díszhalashoz és volt gyönyörű egyszínű fehér fátyolos és olyan csillogós pikkelyei voltak, illetve 2 db a másik kicsit szürkébb volt. Gyors meg is vettem  a hófehéret, hazavittem beraktam a tóba zacskóstul. Kajakészítés, stb... megkajálok, kimegyek sehol a zacskó, megyek arrább hát a macska nem kiette a zacskóból a halat. Voltam olyan ideges a macskára hogy berúgtam a tóba, és kiástam egy gödröt a kertbe, hogyha elkapom újra, akkor tuti ott végzi. De másnap anyám elajándékozta a cicát, ismerősnek. El is vittük 45km-re remélem nem jön vissza. Másnap megvettem a másik fehér koit, az is szép.

liptakrobi Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31235

ok, köszi

Előzmény: Beubabu (31234)
Beubabu Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31234

Nincs kizárva, hogy ott vették őket. Én a helyedben megkérdezném tőle és ha igen szólnék neki a történtekről - hogy ha legközelebb vásárol náluk, akkor kezelje le őket mielőtt árulni kezdi. Viszont ha valamit megtudsz tedd már meg lécci, hogy vagy itt,  vagy privátban írsz, hogy mit mondtak. Előre is köszi.

A halakat a neten meg lehet rendelni tőlük és posán eküldik... + egyszer személyesen is voltunk ott.

Előzmény: liptakrobi (31230)
Beubabu Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31233

Igen. Senkinek nem ajánlom azt a helyet...

Előzmény: l.jani (31229)
Beubabu Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31232

Igen ők...

Előzmény: szabio (31228)
durbinka Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31231

Nekem Kata küldött tavasszal egy nagyon jó szert. Mielőtt a növények nem indultak be, kezdett a fólián, meg a köveknél megjelenni a fonalas. Kétszer használtam, egész nyáron semmi gond nem volt. A növényekre is tápanyagként hat.

 http://www.koikati.com/viacutezkezeleacutes.html

Előzmény: liptakrobi (31223)
liptakrobi Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31230

Hmm... most így belegondolva, nekem is volt darakorom úgy ápr-májusban. És Orosházán vettem akkor halat, az említett kois pedig közel van Orosházához, lehet onnan vették a tavi halakat.

 

Most olvastam vissza te pesti vagy, akkor ezek szerint futárral hozattál halakat? (mert úgy gondoltam halat nem lehet neten rendelni csak személyes átvétellel.)

Előzmény: Beubabu (31224)
l.jani Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31229

Te is ott vásároltál halakat,tölük szedted össze a bajokat?

Előzmény: Beubabu (31224)
szabio Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31228

Ezek szerint ôk voltak a bunôsôk???!!!

Előzmény: Beubabu (31224)
liptakrobi Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31227

Köszi, pedig pont gondoltam, hogy veszek náluk halakat, mert tőlem csak 50km re van a telephelyük. Akár el is mehettem volna.

Előzmény: Beubabu (31224)
Rhooboo Creative Commons License 2012.09.30 0 0 31226

Bio Algex fonalas alga írtót vettem, de ez a márka nem volt jó.... A halakat nem bántotta, de a növényeimet tacccsra verte ami a vízben volt! Pl a tavírózsáknak a leveleit elszárította... 3x probáltam, mind a 3x ugyan az volt az eredmény! Van a ház oldalánál 3 ládám amiben a kis tavirózsákat neveltem, aminek nemtudtam milyen színe van.... az előírt mennyiséget raktam bele és kb a rózsák 70% kinyúlt, szerintem kivonta a tápanyagot mindenből! Szóval a Bio Algexet nem ajánlom, mert nekem rossz tapasztalataim vannak!

Jövőre majd keresek másik fajtát....

Előzmény: liptakrobi (31223)
Beubabu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 31225

:-))))))) Én maximálisan neked drukkolok! :-))))))

Előzmény: szabio (31222)
Beubabu Creative Commons License 2012.09.29 0 0 31224

Ezt a cuccot Ogon használta és nagyon jó, csak ha jól tudom idén nem volt kapható annál a cégnél ahonnan a képeket leszedted.

Egyre kérlek viszont: Nehogy vegyél náluk halakat!!!! Bármennyire is csábítóak a koik vagy az egyéb halak amit árulnak, ne vegyél! Nem véletlenül mondom, tényleg fogadd meg amit írtam ezzel kapcsolatban.

Előzmény: liptakrobi (31223)
liptakrobi Creative Commons License 2012.09.29 0 0 31223

Ezt találtam miközben pont egy kois oldalt néztem.

 

Vélemény?

 

 

http://www.fekete-koi.com/index.php/szerelesi-videok.html

FONALAS ALGAIRTÓ


Felhasználása: 1kg=20000L vízhez elegendő. Egy vödör vízben felkeverni majd a tó egész felületére rácsapkodni. UV lámpa használata 2-3 napig nem szükséges, hogy a baktériumok el tudjanak szaporodni. A hatása közben némi oxigént köt meg a vízben, ezért valamilyen csobogót, légpumpát szükséges működtetni. Másnapra a tó felületén szivárványos zsírszerű foltok képződnek ez természetes velejárója, a baktériumok megtámadják a fonalas algát és szétroncsolják a sejtszerkezetüket. Ezáltal elszakad a tó falától bebarnul és nagy része a víz felszínén lebeg, ha van skimmerünk az összeszedi ha nincsen akkor hálóval lelehet szedni de 2-3 napon belül teljesen leereszkedik a tó aljára. A tó alján a különböző növényi maradványokkal és a hal ürülékével együtt iszap keletkezik belőle, amitől pedig a ( M-pur vagy a Bkf iszap stop segítségével tudunk megszabadulni)
 A keletkezés okai: a tó túlzott nitrát és foszfát tartalma, nagyobb mennyiségű kút illetve esővíz bejuttatása, rossz minőségű táp használata „macskatáp kukorica dara stb.” A tó teljes fonalalga mentesítésére 3-4 alkalommal kel megismételni egy szezonban, majd a következő évben 1-2 alkalommal.
 Összetevői: ásványi anyagok . (nem vegyszer ,a halakra és növényekre valamint a tó élővilágára egyáltalán nem veszélyes ) FIGYELEM! Száraz helyen tartandó, szembe ne kerüljön .

 


szabio Creative Commons License 2012.09.28 0 0 31222

"gyakorlatilag lehetetlen kiírtani"-Kôszi a szívmelengetô és bíztato szavakat, jôvôre ugyis elválik.Véulis a remény hal meg utoljára...nem???(Remélhetôleg a f.alga után):-D:-D:-D

Előzmény: Beubabu (31221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!