Keresés

Részletes keresés

zsocsa Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8994

Azért fordultam ide, mert kondenzációst szeretnénk. A hőteljesítményt egyébként így kalkuláltam= Q=v*deltaT*k vagyis (73*2.7)*40*2=15.768 majd ezt elosztottam 860-al és így kb 18 kw jött ki. Tégla épület, a 1980-ban építették, az északi oldal le van szigetelve (elvileg 10 centis hungarocell), keletről és nyugatról pedig egybe van építve a szomszédos épületekkel, a déli oldal nem szigetelt. Időjáráskövető vezérlést szeretnék és átfolyós rendszert, mert víztárolónak nincs hely. így már tudnátok ajánlani ezeknek megfelelően típust Aristonból és Boschból?

Köszi

Előzmény: cssb (8985)
KömKel Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8993

Nem lehet beállitani a kazánt?

Mert nálam be lehet lőni, hogy a szivattyú akár 1 perccel az égőszünet után leálljon. És egy tök alap kazánom van, szóval ez szerintem minden kazánban benne kell legyen.

Előzmény: zsetonfüggő (8992)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8992

Köszi!

Az indítás megoldott, mert a zónaszelepek gyorsabban működnek; mint ahogyan a kazán indul. (Meg az beállítható a zónavezérlőn - 4 percre.)

A leállítás a problematikusabb, szelepek zárnak - és ahogy hallgatom a kazán vígán cirkuláltat tovább :o

Előzmény: KömKel (8991)
KömKel Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8991

A legtutibb megoldás a bypass ág beépitése. (fűtésszerelő)

Vagy pedig egy késleltető relé beépitése, ami mondjuk 4 percre beállitva akkor inditja a kazánt, mikor már nyitva van a zónaszelep. (villanyszerelő)

Máskülönben a szivattyú leéghet...

Előzmény: zsetonfüggő (8990)
zsetonfüggő Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8990

Sziasztok,

befejeződött az átalakítás, imárron egy Bosch Condens 7000 WT zörög a falon.

Az biztos, hogy a melegvízkomfortja (két emelet, 4 vízvételi hely) meghaladja a régi chaffateaux + 100l tároló komfortját. Csendesen teszi a dolgát.

A fűtési rendszerről azonban kérdezek: a régi két szinten összesen 9db radiátoros egy körös fűtés szét lett szedve két zónára. (Fűrész, csatlakozó, egy szelep az egyik szint irányába előremenő és egy másik a másik szint irányába előremenő csőre.)

Egy régi Honeywell természtát az egyik szinten, egy Computherm Q7 a másik szinten. Egy Computherm zónavezérlő mozgat két Honeywell zónaszelepet és indítja / állítja le a készüléket. 

Ahogy most próbálgattam a rendszert, előfordulhat olyan, hogy mindkét zónaszelep zárva van, a kazán égője ugyan kikapcsol, de a szivattyú keringeti (próbálja) a vizet egy ideig. Ez hosszú távon nem megy a kazán egészségére? (Beépített bypass(?) van ebben a készülékben?)

Késő bánat, -de most hogy utánaolvastam jobban - nincs időjárás követés, nincs buszos vezérlés - csak két zónaszelep és egy rakás relé.

Az eddigi kivitelezőt nem szívesen keresném meg ezzel, de vajon nagyságrendileg "mennyibe fájna" a rendszer korrekt át/kialakítása? (Hmm... szűrő helyett iszapleválasztóval... az sincs.)

köszönöm a válaszotokat,

zsetonfüggő

Előzmény: zsetonfüggő (8684)
monyesz Creative Commons License 2012.09.09 0 0 8989

Teszel egy motoros zónaszelepet (Honeywell) a két kör mindegyikébe, a padlósba utána rakod a Esbet. Persze két termosztát kell, az indítja a kazánt és vezérli a motoros szelepeket, melyik nyisson.

Előzmény: sharam01 (8987)
cssb Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8988

A "két masina" közül a Duo-Tec kiesik. A legjobb megoldás Platinum + Siemens Albatros 2.3 szabályzó (csomagban) + QAA55 (1 db). Az összes igényedet lekezeli (szolár + vegyestüzelés + puffer + HMV + egy direkt kör + egy kevert kör), azt is megoldja, hogy a HMV-t pufferról fűtsd. A szolár fűtés rásegítést meg tényleg vesd el. Olyan mértékben túl kell méretezned a kollektorokat, hogy nyáron nem fogsz tudni vele mit kezdeni. Így 300 literes tárolóra elég lehet két kollektor ( 5m2). Ha csak nincs medencéd...

Előzmény: Vmotoros (8979)
sharam01 Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8987

Sziasztok!105négyzetméteres családi házam van,ebből padlófűtés 65 a többi radiátoros bár a nappaliban van mindkettő van.Vitodens 100-as kazánom van a padlófűtésre a vizet egy esbe keverőszeleppel állítom.Namármost  a két rendszer nem megy egyszerre tudom kell még egy szivattyú rádiós termosztát vezérli a radiátoros kört és valahogy kéne külön vezérelni a padlófűtést külön termosztátra gondoltam . De valami tanács kéne vagy rajz ,hogy független legyena két renndszer egymástól.

KömKel Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8986

Betonlakásba költöztök? :)

MErt a hőigény nagyon soknak tűnik egy ekkora lakásra, ahogyan előttem is megjegyezték.

Előzmény: zsocsa (8983)
cssb Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8985

"bár csak radiátoros rendszerű fűtés van és padlófűtést nem tudunk kivitelezni." Akkor is kondenzációs tegyél fel, olvass vissza a fórumon, és belátod.

Amúgy csatlakozva bksv-hez, szerintem is szigeteléstől és nyílászáróktól fuggően valahol 4 és 10 kW között lehet a hőigényed.

bksv Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8984

Szerintem mindenek előtt kalkulálj újra. De tényleg. Szerintem fele sincs a hőszükségleted.

zsocsa Creative Commons License 2012.09.08 0 0 8983

Sziasztok!

Most fogunk (nekünk) új lakásba költözni és a régi fűtésrendszert szeretnénk felújítani. Kondenzációs kazánban gondolkodunk, bár csak radiátoros rendszerű fűtés van és padlófűtést nem tudunk kivitelezni. A lakás 75 m2 két hálóval és egy nappalival, plusz konyha étkező és fürdőszoba. 18-20 kw-ra kalkuláltam ki a lakáshoz szükséges hőteljesítményt.

Eddig az Aristont ajánlotta nekünk egy gázszerelő, de nem tudok pontos típust mondani. Én Bosch-okat nézegettem és szeretnék tőletek segíséget kérni, hogy milyen gyártmányt és típust ajánlotok egy ilyen lakáshoz?

Köszi szépen előre is!

Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8982

Az már ki van találva, hogy a vegyes is rádolgozik az indirektre a gázkazánnal és a kollektorral együtt.

Milyen megoldásba azt nem tudom, ez legyen a szerelő dolga, de majd ha kész leírom.

Előzmény: joevagyok68 (8981)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8981

"a napkollektor végett. A fűtés rásegítésre negyenlőre elvetve,"

Azt elvetheted végleg !

Bár ez nem ide tartozik....

Inkább azt kéne megoldani, hogy a vegyessel is tudd fűteni az indirektet...

És ez sem ide tartozik.... :-)

KömKel Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8980

Én csak a padlófűtés-radiátro részre reagálnék:

Mindenképpen külön szabályozd/vezéreld, mert a padlófűtés tehetetlensége több óra. Tehát annak nem jó, ha a radiátorokkal együtt megy, mivel a padlófűtés hője órákkal később jelentkezik csak, azaz már akkor, amikor nincs rá szükség (túllendülés).

Az is jó, ha a padlóba mondjuk csak 28-30 fokos vizet engedsz, ami egy alap temperálást ad a helyiségeknek, és a ráfűtést a radiátorok elvégzik.

Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8979

Nekem is errea két masinára esett a választásom. Még végleges döntésem nincs, de hátha tudtok segíteni. Az alábbi dolgokat kell tudni a házhoról: 190m2-es 65 m2 ebből padlófűtés. A lakás két részre van választva, a dolgozó rész csak radiátoros fűtéssel van 9-18ig üzemel 20C, külön körre osztva, a lakás pedig vegyes padló és radiátor, de persze a padlóba keverőszelepen megy át a víz 35-38 C , A dolgozó részre radiátorokba termofejes szelep a jó megoldás, vagy külön szobatermosztát? A lakás részt szobatermosztát vinné, de a padlót kell külön vezérelni, vagy egyszerűen ha megy a fűtés, megy a padló, ez így jó lehet?

A HMV-et pedig inndirekt tárolóval oldanám meg 200-300L ami két hőcserélős a napkollektor végett. A fűtés rásegítésre negyenlőre elvetve, magas a bekerülési költség, hosszú megtérülési idő, hacsak nincs rá jó pályázat .-)!

A vegyes kazán is maradna nyitott rendszerbe, hőcserélőn ekeresztül, a gázkazán rész pedig zárttá alakulna, azaz a vegyes kazán vize nem találkozok a fűtési rendszerben lévővel. A hőcserélő adná át a fűtést.

Ezen ismeretek tudatában ki mit tanácsol??

Vmotoros Creative Commons License 2012.09.07 0 0 8978

A Duo-Tec 1.24-es 340-e, a Platinum 1.24-es 380e. Azért ez nem egetverő eltérés!!

Előzmény: bksv (8976)
waryou_84 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8977

Köszi a részletes véleményt!

Előzmény: bksv (8976)
bksv Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8976

Két külön kategória. A Duo-Tecben nem Siemens elektronika dolgozik, mint a Platinumban, hanem Bertelli. Megbízhatóságban nincs különbség, de tudásban annál inkább. A moduláció a Platinumnál 1/10, a Duo-Tecnél 1/7. Átmeneti időszakokban ez egy kicsivel magasabb fogyasztást jelent. Mindkettőben megvan a GAC (Gas Adaptiv Control) szabályzás, de a Duo-Tec itt megáll. A Platinumhoz tartozék a szabályzó, a Duo-Techez opció. A kevert köri-, szolár-, kaszkád-, hőszivattyús-, vegyestüzelésű kazán- és pufferszabályzást, és ezek tetszőleges kombinációit csak a Platinum tudja, a Duo-Tec egyelőre nem, bár ígérik a fejlesztést. A Platinumban modulációs a szivattyú, a Duo-Tecben kétfokozatú. A Platinum működését kb. 5000 (!) paraméteren keresztül lehet optimalizálni, a Duo-Tec összesen 75 (!) paraméterrel dolgozik.

DE: egy normál egykörös fűtés - HMV rendszerben teljesen megfelelő, alacsony a meghibásodások száma, csendes, nincsenek benne műanyag alkatrészek, jó a hatásfoka. És olcsóbb is jóval, mint a Platinum. Ár/érték arányban szerintem kiváló, az 1/7-es modulációs tartománya a piacon élenjár (a Platinum1/10-es modulációja az extrémen kirívó). Ha megfelel az igényeidnek, és később sem tervezel szolár- vagy egyéb rendszerbővítést, akkor tökéletes választás. Szerintem...

Előzmény: waryou_84 (8974)
bksv Creative Commons License 2012.09.06 0 0 8975

Nem néztem, de úgy tűnik lesz még rá alkalom. Három adón is megy... :)

Jogos az észrevétel a Duvalokkal, de azért ez a két típus nem azok a kazánok, amelyikről a "kondenzációs kazán" topikban egyáltalán egy szót is szabad szólni...

Előzmény: joevagyok68 (8972)
waryou_84 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8974

Tudom, hogy a jelenlegi Baxi-k közül a Platinum az ász és, hogy a duo-tec alsóbb kategriás. Ennek ellenére erről is tudsz hasonlóan jókat mondani?

Köszi!

Előzmény: bksv (8971)
deltafly Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8973

3x költöztek? Kénsavat vagy 60-nk-s keménységű kútvizet keringettek a rendszerben? Vagy 100 a kazántól független tényező jelenthet problémát.

Előzmény: Wattocsak (8960)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8972

" valahogy lankad az igény a Duvalok felé."

Ezen nem csodálkozom.

Most du olvastam/láttam a szatmáris ujságban, hogy még mindíg gyártják/árulják az SD30 és 40 KLOm állókazánokat.

Az előbbi teljesítménye 17,8/25,6, a másodiké 24/34,6kW.

És még csak nem is modulálnak, hanem 2 fokozatúak sz égőik...ha jól emlékszem.

Kérdem én hova gondolják ezeket ?

Ps.:Most megy a Dr House a TV2-n asszem ! Nézed ? :-)

Előzmény: bksv (8966)
bksv Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8971

Ebben abszolút egyetértünk. :)

És most viccen kívül, miért is vettem Baxi Platinumot (azt tudni kell, hogy majdnem egy évet vártam rá, a magyar piacon nagyon lassan jelent meg, de amikor először hallottam róla, és utánaolvastam a neten - az angol és olasz piacon akkor már ment egy-két éve - akkor azt mondtam, hogy az a rohadt Quadriga csak kibírja még egy kicsit):

Kérdésedre a válasz: csak radiátorok vannak, a Platinum olyan kis teljesítményre visszamodulál, hogy alig kapcsolgat. A következő a satisztikám az elmúlt kb. 11 hónapra: Fűtésre 723 órát ment a készülék, HMV-re 238 órát.

Összes égőindítás: 2879 !!! Ez napi 9 alatt van átlagban. Ezek is abszolút tények, a Baxi Siemens elektronikája tárolja, szerviz üzemben kiolvasható (és nem nullázható).

A tároló alapjel 45 °C-ra van állítva, A Platinumnál beállítható, hogy a táróló fűtésnél mennyivel emelje az előremenőt a parancsolt értékhez képest. Nálam ez 10 K, így tároló fűtésnél sem megy az előremenő 55 °C fölé. Magyarul tároló fűtéskor is nálam a Platinum  szinte mindig kondenzációs üzemben dolgozik. Persze így egy kicsit lassabban fűti fel a tárolót, de nem zavaró.

Előzmény: joevagyok68 (8970)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 8970

"lehetőleg redőnnyel együtt! :)))"

Szimpatikus a humorod . :-)

Élmény így "szakmai egyeztetéset" folytatni valakivel ..

Ezt szeretem.

Azt nem amikor valaki "humortalan", és besértődik 1ből.

"sokszor 35 °C-on, vagy az alatt van az előremenő."

Csak radiátorok vannak ? Nem kapcsolgat olyankor a kazán ?

Előzmény: bksv (8969)
bksv Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8969

Kedves baxy72!

Joevagyok68 kollégámmal folytatott hosszú szakmai egyeztetés után bátran javaslom a Platinumot, lehetőleg redőnnyel együtt! :)))

Belátom, a redőny tényleg sokat számíthat, sokszor le van engedve, télen éjjelre mindig, és hétköznap is, ha nem vagyunk napközben otthon.

Esküszöm, soha nem láttam még egyetlen részt sem a Dr. House sorozatból, de most már megnézek egyet.

Szakmailag...:)

Előzmény: joevagyok68 (8967)
csicsiboy Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8968

Eladó 1db Buderus GB042-22  fütö kondenzációs kazán, új, garancia papíral. Ára 300.000ft

Több info: http://www.buderusbolt.hu/55-logamax-gb-042-16-24-kw 

Érdeklödni: csabesz447@freemail.hu

joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8967

"Szimpatikus a szarkazmusod :)"

dr house a példaképem .

IGAZAD VAN. Elsiklottam az "októbertől napjainkig" felett.

A 8% ...?

Megvan ! A redőny lesz az oka ! :-)

De most komolyan...az is sokat számít !

Előzmény: bksv (8966)
bksv Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8966

Szimpatikus a szarkazmusod :)

Az éves fogyasztásom kb. 910-920 m3 lesz, ez nálam sajnos csak 43 % csökkenést jelent (1600 vs 910). Számolj utána, nem ragadj le a szélsősőgeknél, mint az egyszer-kétszer előforduló extrém 1900 m3. De ez nem vélemény, ezek tények, és mivel nem eladó a házam, nincs miért fényezni. Ez nem a BAXI, hanem általában egy jó minőségű kondenzációs kazán eredménye lehet. Szüleimnél Vaillant van, hasonló az eredmény.

Abban igazad van, nálam is a maximum előremenő 45 °C ra van korlátozva, időjáráskövető a szabályzás, átmeneti időszakokban sokszor 35 °C-on, vagy az alatt van az előremenő. Más nem változott közben (redőnyt tettünk fel, esetleg az), de a radiátorok kb. 2,5-szeresen vannak túlméretezve a 90/70 gyári táblázathoz képest. Nálam már 16 éve is 10 cm-es dryvit volt (hülyének is néztek akkoriban sokan), 25 cm-s vízszintes födémszigetelés és 1.0-ás üvegezés. Ez ma már nem egy nagy szám, de 7,2 kW a hőszükségletem 0,5-ös légcsere tényezővel! És nyáron tényleg kevesebb, mint a felét fogyasztom melegvízre, mint tavaly (50-55 m3 helyett 20-22)!!!

Ja és két őrláng elmarad!!! Nem elhanyagolható.

ÓÓÓ Lehet, hogy tényleg kár, hogy nem Baxit vettél. :) Szerintem nem, SD-vel is jól jársz, én bírom. Bár egyre ritkábban dolgozunk vele, valahogy lankad az igény a Duvalok felé. Attól még nincs baj vele. De lehet, hogy én is kikérem erről (is) egy másik szakember véleményét... :) Egy biztos, egy Ecosy Condens 5,2 kW-ig modulál vissza, a Platinum 2,4-ig. Van sok olyan időszak az év fűtési időszakában, amikor a Platinum kevesebbet fogyaszt, mint az Ecosy, ezt gondolom Te is belátod. Ez fogyasztás csökkenésben +8 % lenne? Nincs kizárva.

De a magas labda ott van Nálad. Még mindig mondhatod, hogy nem az új kazán ilyen jó, hanem a régi volt ilyen szar. De akkoriban ez jutott...

Előzmény: joevagyok68 (8963)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 8965

Mindenkinek köszönöm a tanácsot.Átgondoljuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!