Keresés

Részletes keresés

ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2030

Teljesen egyetértek veled, a személyeskedőket ki kellene vágni a francba.

Azonban mielőtt mélyebben belemerülsz az ítélkezésbe, nem ártana először tájékozódnod a folyamatokról. Mert ezt kívánja az igazságosság.

Amúgy meg ne írj nekem hozzászólási feltételeket, én sem adok neked.

Előzmény: Törölt nick (2027)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2029

Bátyám! A szomszédban a kolléga igen randán cseveget. Oszt ide ne irogasson míg magába nem szál. 

A galambsport veszíti el a tagjait. A gazdasági nehézségekre fogják! ÁÁáá dehogy az élmezŐny és vezetők ordenáré viselkedései miatt itthagyják mert nem hiányzik nekik.

A Legutóbb láttam egy helyen ahol 20 emberből 11 nem köszönt mikor megérkezett a gyűjtésre. Senkinek!!!

 

 

 

Szakmailag nem kritizálom. JÓ SZAKÉRTŐ!!!

Előzmény: gr82wök6ószfater (2028)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2028

"w-123válasz

Viszlát!"

 

Na, ezt "olcsón megúsztad",,,

Ebben témában az én véleményem is hajszálra egyezik a tiéddel, csak azért nem írtam le mert már néhány alkalommal azonnal jött a válasz: "hol vanna k az eredményeim?"

  A galamb nem számít,,,,  :-(

 

Előzmény: ghoezeke mate (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2027

Miért kell a szomszéd topicban ordenárén viselkedni sokaknak?

Rootra kéne vágni minden ilyen nicket.

Aki nem tud viselkedni az ne irogasson.

Előzmény: ghoezeke mate (2023)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2026

Egészpontosan. Ha a galambjaid bekerülnek a versenautóba onnan sok féle kórokozó érkezhet. A versenyzés közben hatalmas idegi és fizikai megterhelést kap. A szervezet el van foglalva a táv az időjárás a tájékozódás problémájával. Ez alatt a pár óra alatt a kocsiban kapott káros dolgok szaporodni kezdnek. Hazaér a galamb , hoz a szervezetében sok-sok kóorokozót akik voltak szívesek felszaporodni. A kizsigerelt szervezezt meg nem tud ellene kellően védekezni. Erre mondom, hogy leseggel az immunrendszer.

Erre vannak a vértisztitó kúrak, elektrolitok, vitaminok, és gyógyszerek.

 Én nem hiszek a kutymuty anyagokban. Igaz ettől még használhat. Nekem volt egy teakeverékem, egy 4 só keverékem meg a magyar állatgyógyászatban használt közönséges vitaminok és gyógyszerek. Nem voltam élversenyző, de sokat "mosojoogtam" ! Néha jöhettek volna jobban is. De amit én beleraktam ahoz 150%-ot hoztak. 

Örültem az erdményeknek.Pláne ha néha megkérdezik, hogy "mester" nem jönnek mit csináljanak? :D Persze értem én a hunyort de most az idén is volt egy spori aki 3 nullás úttal kezdte. Majd lett a kerület 33.ik 260-ból. 

Lehagyta a helyes takarmányozást.

Előzmény: pyrogalamb (2019)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2025

Viszlát!

Előzmény: ghoezeke mate (2023)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.02 0 0 2024

,,,"fél napos szomjaztatás után sem de elfogy az."

Bizonyára Te sem kaptál mást gyerekkorodban, amig a spenótót meg nem etted ,,,(- :

Előzmény: pyrogalamb (2016)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2023

Nem seggel le az immunrendszer a versenyzés alatt, semmi oka nincs rá.

Az immunrendszer lelassul vagy veszít hatékonyságából, ha sok gyógyszert alkalmazol, mert a kórokozó azelőtt elpusztul a gyógyszer által, mielőtt a szervezet felismerné és megfelelő ellenanyagtermelésre tudna gyorsulni.

Továbbá a gyógyszer azokat a kórokozókat is pusztítja, amelyek ellen létezik immunválasz a szervezetben. De az immunitás fenntartásához az szükséges, hogy rendszeresen ingert kapjon a szervezet az immunis kórokozóktól. Ha viszont pusztítod, elmarad ez a serkentés, és elfelejti a szervezet az immunizált kórokozókat is.

Dióhéjban ennyit érdemes tudni az aktív immunizálásról.

Annyiban persze igazad van, hogy a versenyek alatt több gyógyszert adnak, de az immunitás romlásának oka más, éspedig maga a gyógyszer. Télen is tönkremegy az immunrendszer verseny nélkül, ha sokat gyógyszerezel.

És szigorúan nézve a sok galamb találkozása sok új ingert ad, amelyek erősítik az immunitást.

Előzmény: Törölt nick (2022)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2022

Ez NEM igaz!

A versenyzés során az immunrendszer leseggel . Itt nem lehet olyan ,hogy picit beteg és a kamilla tea jó. Mert lemarad a listáról. Tehát akkor kezeljük, ha listára akarunk kerülni. A nemgyógyszerezés 5-10 perc hátrányt okoz 200km-ként.

Tehát 400km első galamb érk 374 röpperc után a zöm 390perc a picit kamillás meg 420perc. A lista zárul 405perc-nél.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2021)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2021

Ilyen gyenge jószág a postagalamb, hogy ha nem tömöd gyógyszerrel mint a kacsát, akkor megbetegszik? Ez így valahogy elég tré...

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2020

Markos György szavait idézném. 

De gondold végig.

Volt éven mikor 1200g ronidazolt itattam fel. Volt is 27 db min 4 helyezéses öreg.(19-nekmin 5-11 nek  min 6 ebből)

Előzmény: pyrogalamb (2019)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2019

Ha levannak kezelve tricho ellen és utána folyamatosan kapják heti 1-2 alkalommal az USNE GANO-t akkor nem lehetnek trichosak.

Előzmény: Törölt nick (2018)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2018

Én úgy gondolom, tapasztaltam, hogy ha  a lenti módszertől eltértem akkor vehettem egy 100-as zsepit.

Legfontosabb a takarmányozás és 120km-es trlning volt.

Ha a tricho kezelés elmarad a 3. versenyre nullázol.(aug12-17-i és a köv heti)

 

Előzmény: pyrogalamb (2014)
Bobo772 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2017

Nézegettem mikor jókedvük van égetöen piros a lábuk még a cskok is eltünnek róla, most leoltottuk , meg kicsit betegeskednek, észrevehetöen fakó a lábuk, ez jelenthet valamit, gondolom mikor piros akkor jól érzi magát, minden rendben van , örül, hogy itt lehet :-) Így gondolom :-)Most is van 1-2 amelyik nagyon piros és bukfencezve repkednek, kézböl eszik több kis galamb, és reggel már tolakodnak kifelé repülni :-)

Előzmény: pyrogalamb (2016)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2016

Én is most szereztem be ezeket a versenyhez eddig jolovitot kaptak és trisulmixet .

Egyenlőre hatásról nemudok beszámolni ,de az enyéim semcsípik még fél napos szomjaztatás után sem de elfogy az.

Előzmény: Bobo772 (2015)
Bobo772 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2015

Szia neked hogy állnak a z USNE GANO szerhez, nállam nem nagyon csípik mert elég szagos, laktifermet jobban iszzák,és az almaecetes vizet.... Milyen hatást vettél észre a USNE GANO használatánál?

 

Üdv..

Előzmény: pyrogalamb (2014)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2014

Ronidazollal most kezelem őket 5 napig utána minden héten 1 napig kapják az USNE GANO nevű megelőző szert aztán GERWIT W-t és LAKTIFERMET csak ezeket használom

Előzmény: Törölt nick (2011)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2013

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (2011)
lupo0991 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2012

hello

eladó kingeket keresek Sátoraljaújhely vagy Kisvárda környékén.

tud valaki segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2011

Vitamin takarmányra olajjal adagolva. Multivitamin, aminosvas vit, elektrolit, probiotikum legyen. Orcsepp, egyéni tricho kezelés  , vértisztító tea meg kegyszer.

Ásványianyag csüt elvesz. 

Előzmény: Törölt nick (2010)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2010

aug1-5 coli és tsai ellen kezelés.

aug12-16 trichomonasz ellen , majd ninden vasárnap, hétfő kedd.

aug 4.-50km tréning

aug.8 80km tréning

aug 12. 120km tréning-

.

Kaja igen szükös egyen aug14 kedd estig.

aug13. Árpa csak

aug 14 este 190oo-ig-max 2 marék versenykaja(kedd)

aug 14 este(kaja full kaja, böven.

aug 15 dettó(szerda

aug16 . 30km tréning nem a verseny irányából(csüt)

este full kaja nagyonbőve de déleőtt kevés.

aug. 17 péntekdélelőtt kevés kaja este semmi. 

aug 18 a gyüjtés napja csak víz.

Előzmény: pyrogalamb (2009)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2009

Nem kérhetném inkább erre az e-mail címre csabaigalamb@citromail.hu   mert jelenleg nemtudok facebookozni?

Előzmény: Törölt nick (2008)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2008

Írtam egy oldalt de elszált. Itt leírom cseten.(12) Facebook

Előzmény: pyrogalamb (2007)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2007

Jóreggelt

Ki hogyan készíti mivel hozza formába a fiatalokat  a fiatalok versenyére?

 

Bobo772 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 2006

Szia én is hasonlóképpen csodálkozom sokszor a galambokon, nállam kezd összeállni a csapat , megpróbálom holnap lefotózni öket, össze visza pörögnek forognak, és már szép nagy csapatban szállnak, igaz mostanában 2-3 naponta mindig baj éri öket már 5 töröttlábu van , egy  nagyon odavan mindkét lába eltört, nem tudom mit csinálnak de már bosszantó....

Előzmény: tyúkanyó49 (2005)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 2005

Köszönöm szépen a dícsérő szavakat.

Amíg baromfiakkal foglalkoztam(Természetesen csak hobbi szinten)azt is saját örömömre tettem,nem lesz ez másképp a galamboknál se.

Sajnos nagyapa már fenn vigyázza a galambjaimat,ha igaz hogy "kell ott fenn egy ország".....

Amikor ma délelőtt kiengedtem őket,olyan játékot még sose láttam tőlük ahogy élvezkedtek repülés közben.Szavakkkal le se tudom írni,ahogy vicánkoltak a kék ég alatt.Ültem a széken a kertben,arra gondoltam:most mutatják magukat nagyapának és a többi már elhunyt galambásznak akik még tőlük is magasabbra szálltak....

Előzmény: gr82wök6ószfater (2002)
Nyuszifű Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2004

Ezek milyen fajta galambok?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.08 0 0 2003

Költözés miatt sürgősen eladó a galambházam és néhány fiatal storcli galamb!!!

Pécelen van, az M0-ás mellett, nincs lebetonozva, így könnyen felszedhető és vihető! A számom: 06 20 384 53 29 vagy szellosdy@gmail.com.

Csere: költöztetésünket ha meg tudjátok oldani nagy autóval, akkor cserébe a galambházat odaadom. Osszátok légyszi, nem szeretném, hogy itt kelljen hagynom vagy szétvágják és beledobálják egy konténerbe! Sokat dolgoztunk rajta, szerintem eghész jó lett, és a 2 héttel ezelőtti vihart is simán kibírta, ami a háztetőt megbontotta!! Szóval tuti a cucc! :D

 

http://aprod.hu/hirdetes/galambhaz-es-nehany-storcli-2012-es-juniusi-elado-pecel-IDo7py.html

 

 


 




gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.07.08 0 0 2002

Gratulálok a dúcodhoz meg a szép fiataljaidhoz.

Kívánom, hogy maradj mindig ÖRÖMGALAMBÁSZ!

Mint írod, a másik galambászfórumokat is látogatod, megértelek, hogy nem csinálnak nagy kedvet a versenyszerű galambászathoz,,,:-(

Pedig az ott nyilvánosságra kerülő esetek csak a jéghegy csúcsa.:-(

Minden tiszteletem Nagyapádnak, én is hasonlóképp' viszonyulok a postagalambászathoz.

Az a "hitvallásom", hogy "galambok nélkül lehet élni, de minek,,,

Kívánom, hogy továbbra is sok örömödet leld a galambjaidban!

Előzmény: tyúkanyó49 (2000)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.08 0 0 2001

Repültek, hazajöttek, és az új 2 hete vett apukát is sikerült megfognia az előző gazdájának, ugyanis hazament! :D Okos kis galamb! Storcli. :) Nemsoká indulok érte!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!