Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2013.07.06 0 0 182

Ma este kézből, az első villanásra exponáltam, szerencsére azonnal jött egy második villám. 

manitounickfree Creative Commons License 2013.06.22 0 0 181

nagyon szépek, grat!

Előzmény: azures (161)
qwer1234 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 180

syrius Creative Commons License 2013.05.03 0 0 179

Szép. Még jó, hogy hangja nincs, kiesne a hangszóró _-)

Előzmény: benght (178)
benght Creative Commons License 2013.05.03 0 0 178

gabrihel Creative Commons License 2012.08.07 0 0 177

SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.08.06 0 0 176

A múlt hónap elején próbáltam elkapni 1-2 villámot ...

 

Crop

laczykid Creative Commons License 2012.08.06 0 0 175

Szia!

Valamelyik fotós keresőn, ha jól emlékszem.Talán az "M42" fórumon.

Sikerült pár újabb képet készítenem bár elég szűk az a rész amit fotózni tudok. Fel kellene mennem a tetőre, de kicsit parázok.

Na talán majd egyszer sikerül valami tágabb részen lennem amikor kitör a vihar.

 

 

 

 

Előzmény: Dragon22 (173)
Dragon22 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 174

Szia!

 

Úgy tudom nem volt szűrő. Esetleg polár, bár azt nem hiszem. 500 képes sorozatból ez az egy sikerült neki. Az EXIF adatok ott vannak az oldal alján jobb oldalt.

Előzmény: Pityu... (167)
Dragon22 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 173

Szia!

 

Melyik fórumon találkoztunk és ott milyen néven voltál fent?

 

HDR-el még nem próbálkoztam, de lehet, hogy valamelyik villámos képemet megpróbálom. Én nem PS-ben szoktam HDR-t csinálni, hanem Photomatix Pro-val. Nem egy bonyolult program és nekem bevált.

Az exporiciósorozatot szoktam PS-el csinálni, ha egy képből indulok ki. (mert általában egy képből készítek HDR-t, amit legtöbbször RAW-ba fotózok)

A Bulb záridőt azért nem szeretem, mert nekem valahogy eddig vagy sötét vagy túl világos képek sikerültek. :)

Előzmény: laczykid (166)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.06 0 0 172

Az igen, ritka jó fotó lett, gratulálok.

 

Előzmény: Noxin (171)
Noxin Creative Commons License 2012.08.06 0 0 171

Egy kis éjszakai vihar távolról:

 

balcs22 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 170

Köszi!

Előzmény: laczykid (169)
laczykid Creative Commons License 2012.07.26 0 0 169

Szia!

Itt megtalálhatod az összes leírást.

 

http://www.zivatar.hu/c.php?c=villamfotozas

 

Szép villámfényeket !

Üdv

Laczy

Előzmény: balcs22 (168)
balcs22 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 168

Sziasztok!

 

Úgy látom, itt sokan értenek a villámfotózáshoz,úgyhogy tőletek kérek segítséget.

Régóta próbálkozom a villámok  fényképezésével,és be kell vallani,nem sok sikerrel.

Eddig mindig csakmilyen képek készültek:

 

Egyik kinagyítva:

 

és egy másik:

 

Ha valaki meg tudná mondani egy jó villámfotónak a receptjét annak megköszönném.

 

 

 

Pityu... Creative Commons License 2012.07.26 0 0 167

Itt nem volt semmi szűrő?Csak rövid záridővel pont elkapta?

Előzmény: Dragon22 (149)
laczykid Creative Commons License 2012.07.10 0 0 166

Szia Dragon !

Mi már találkoztunk más fórumokon is így örülök, hogy itt is összefutottunk:)

Nos. Próbálkoztam már más fókuszon is  kisebbel és nagyobbal egyaránt, de ez jött be a legjobban. Sajnos az Olynak nem híressége a zajmentesség (500 iso fölött már nagyon zavaró)  ezért aztán használom is meg nem is. Én úgy szoktam lőni- és ezért a bulb- hogy belövöm az irányt és a fókuszt és természetesen állványon addig tartom a gombot amig vmi be nem jön.Ha ez 30 mp-n túl megy akkor elengedem. Volt már úgy, hogy expó után két másodpercel már megvolt a villám , így jó sok időt spóroltam meg.Így hát ha ha belevillan akkor elengedem. Sajnos az Olyn  a zajszűrés pont addig tart mint az expó,  igy elég sokszor lemaradok egy-két szép villámról.Na enyit erről. Remélem lesz még őszig pár jó kis vihar és gyakorolhatok keveset. Photómergével vagy HDR-rel (PS CS3) nem próbálkoztál még? Láttam egy nagyon fasza képet amit ezzel csináltak. Azt hiszem 70 villám látszik rajta.Én a panókat csinálom vele.

Na szia!

Szép fényeket !

Üdv

Laczy

Előzmény: Dragon22 (165)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.10 0 0 165

Szia!

 

F10-et sokallom egy kicsit. F7.1 elég szerintem. A képeidet elnézve elég sötét volt, hogy F7,1-en se égjen ki. 7,1-en vagy 5,6-on az apróbb részletek is jobban kijönnek, amik esetleg f10-en nem égnek be.

Én nem B záridővel használnám, inkább beállítanék 30mp záridőt. ISO-100-on a zajszűrés felesleges és néhány képig talán hotpixel sem jelentkezik, de ezt én kipróbálnám olyankor, mikor nincs tétje.

Azt hiszem a sajátomon is ki fogom próbáni, mert már annyiszor esett szó róla, hogy kíváncsi lettem. :)

Egy kicsit off:

Ezen a képemen egy kicsit látszik a hotpixelesedés:

Viszont ez 101db 30mp-es képből van összerakva. Zajszűrés nem volt, viszont a gépem letiltott. Gondolom túlmelegedett az érzékelő, mert még vagy 5percig nem engedett exponálni. Azóta nem próbálkoztam ilyesmivel. :)

Előzmény: laczykid (164)
laczykid Creative Commons License 2012.07.10 0 0 164

Sziasztok! Még új vok itt de mostanában rákattantam a villámfotózásra ezért közreadok két tegnapelőtt készültet.

 

 

 

 

 

Olympus E620 f/10 Iso100-Bulb átlag 20mp.  14-42 obi. Zajszűrő bekapcsolva

Remélem jók !

Üdv

Laczy

Pityu... Creative Commons License 2012.07.10 0 0 163

Elég tuti lett az ismerősöd képe

Előzmény: Dragon22 (149)
Noxin Creative Commons License 2012.07.09 0 0 162

Vonul a vihar a Balatontól Budapest felé:

azures Creative Commons License 2012.07.09 0 0 161

Nem raktam még fel ide képeket mert valahogy sosem vagyok teljesen elégedett a képeimmel de a múlt csütörtöki vihar megáldott egy pár igazán pofás villámmal. Ha jól emlékszem szinte végig 2 másodperces záridővel és 200 körüli isoval fotóztam rekeszérték tán 7.1.  Jah és egy canon 7D-vel fotóztam egy canon EFS 18-200 obival.

jupiter-8 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 160

Szépen ki lehet azokat szedni utólag is. Vagy marad a körömrágás zajszűrés alatt, illetve két géppel kell fotózni. Sok villámról csúsztam le a zajszűrés miatt.

Előzmény: Pityu... (159)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.08 0 0 159

Kikapcsolható,de nekem pl van egy két hotpixelem és csak a zajszűrő funkcióval tünnek ell és igen hosszú záridő,hosszú zajszűrés,viszont nem képszerkesztővel kell eltüntetni azt az egy két hotpixelt

Előzmény: jupiter-8 (155)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 158

D3100-on kikapcsolható szerencsére. De ha be van kapcsolva, akkor igen, annyi, mint az expo idő. 30-mp-es záridőknél nem szoktam használni. 10-15 percig nem jelentkezik olyan mértékben a hotpixelesedés, amennyivel érdemes lenne foglalkozni. Az ide linkelt képeimen sem volt, az összerakáson kívül más szerkesztést nem kaptak.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 157

"Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy"

 

Igaz, egy jól beborult háttér előtt viszont lehet látványos. Volt is itt egy hivatkozás ilyenre.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 156

Van, ahol kikapcsolható. Akkor viszont lehet kézzel irtani a hotpixeleket.

Előzmény: syrius (154)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 155

Én tegnap este épp a zajszűrés miatt maradtam le a lényegről (Canon SX150is géppel). A DSLR gépek némelyikén kikapcsolható a zajszűrés (pl. Canon EOS 1000D).

Előzmény: syrius (154)
syrius Creative Commons License 2012.07.07 0 0 154

Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy, szóval csak akkor az igazi, ha a szomszédban csap le. Éjszaka viszont tényleg elég a 4-5.6-os rekesz és fényszegény környezetben 10-20 sec. Csak az a nyavalyás zajszűrés ne lenne, naná, hogy mindig akkor csapnak le a legszebb villámok.

A CMOS/DSLR kamerákon is lefut az exp. idővel megegyező zajszűrés?

Előzmény: Ati88 (153)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 153

Nappali fényben igen. Az ND szűrő semleges szürke színű, az a feladata, hogy csökkentse az objektívbe jutó fény mennyiségét. Ha van több ND szűrőd, alaposan lecsökkentheted a fény mennyiségét, így növelned kell az expozíciós időt. Plusz jól lerekeszeled az objektívet, így drámaian megnövelheted az expozíciós időt. Ez a módszer másra is jól használható, nem csak villámfényképezésre.

Előzmény: Pityu... (152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!