Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2012.07.10 0 0 163

Elég tuti lett az ismerősöd képe

Előzmény: Dragon22 (149)
Noxin Creative Commons License 2012.07.09 0 0 162

Vonul a vihar a Balatontól Budapest felé:

azures Creative Commons License 2012.07.09 0 0 161

Nem raktam még fel ide képeket mert valahogy sosem vagyok teljesen elégedett a képeimmel de a múlt csütörtöki vihar megáldott egy pár igazán pofás villámmal. Ha jól emlékszem szinte végig 2 másodperces záridővel és 200 körüli isoval fotóztam rekeszérték tán 7.1.  Jah és egy canon 7D-vel fotóztam egy canon EFS 18-200 obival.

jupiter-8 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 160

Szépen ki lehet azokat szedni utólag is. Vagy marad a körömrágás zajszűrés alatt, illetve két géppel kell fotózni. Sok villámról csúsztam le a zajszűrés miatt.

Előzmény: Pityu... (159)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.08 0 0 159

Kikapcsolható,de nekem pl van egy két hotpixelem és csak a zajszűrő funkcióval tünnek ell és igen hosszú záridő,hosszú zajszűrés,viszont nem képszerkesztővel kell eltüntetni azt az egy két hotpixelt

Előzmény: jupiter-8 (155)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 158

D3100-on kikapcsolható szerencsére. De ha be van kapcsolva, akkor igen, annyi, mint az expo idő. 30-mp-es záridőknél nem szoktam használni. 10-15 percig nem jelentkezik olyan mértékben a hotpixelesedés, amennyivel érdemes lenne foglalkozni. Az ide linkelt képeimen sem volt, az összerakáson kívül más szerkesztést nem kaptak.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 157

"Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy"

 

Igaz, egy jól beborult háttér előtt viszont lehet látványos. Volt is itt egy hivatkozás ilyenre.

Előzmény: syrius (154)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 156

Van, ahol kikapcsolható. Akkor viszont lehet kézzel irtani a hotpixeleket.

Előzmény: syrius (154)
jupiter-8 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 155

Én tegnap este épp a zajszűrés miatt maradtam le a lényegről (Canon SX150is géppel). A DSLR gépek némelyikén kikapcsolható a zajszűrés (pl. Canon EOS 1000D).

Előzmény: syrius (154)
syrius Creative Commons License 2012.07.07 0 0 154

Ámde a nappali világosság mellett a villámok fénye már nem olyan drámaian nagy, szóval csak akkor az igazi, ha a szomszédban csap le. Éjszaka viszont tényleg elég a 4-5.6-os rekesz és fényszegény környezetben 10-20 sec. Csak az a nyavalyás zajszűrés ne lenne, naná, hogy mindig akkor csapnak le a legszebb villámok.

A CMOS/DSLR kamerákon is lefut az exp. idővel megegyező zajszűrés?

Előzmény: Ati88 (153)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 153

Nappali fényben igen. Az ND szűrő semleges szürke színű, az a feladata, hogy csökkentse az objektívbe jutó fény mennyiségét. Ha van több ND szűrőd, alaposan lecsökkentheted a fény mennyiségét, így növelned kell az expozíciós időt. Plusz jól lerekeszeled az objektívet, így drámaian megnövelheted az expozíciós időt. Ez a módszer másra is jól használható, nem csak villámfényképezésre.

Előzmény: Pityu... (152)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.07 0 0 152

Vagyis szűrő nélkül csakis rövid záridő lehetséges?

Előzmény: Ati88 (150)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 151
http://indafoto.hu/nmb/image/15615993-3181da3d/user
Talan most jo lesz a link. NMB kepe.
Előzmény: Dragon22 (149)
Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 150

Egy ND szűrőt tegyél az objektív elé. Jó sötétet. Azzal lehet a záridőt növelni.

Előzmény: Pityu... (148)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 149
Nappal nem igazan tudsz mit csinalni. Nekem volt itt egy kepem (amit mar toroltem,mert nem tetszett), az reggel keszult. ISO a minimumon, rekesz kozel maximumon es meg ugy sem tudtam tobb masodperces zaridot elerni. Allitsd sorozatra a gepet es rogzitsd a tavkioldot. akkor talan 1-2kepen lesz villam. Nekem 200bol 1en volt. Ez egy ismerosom kepe:
indafoto.hu/nmb/image/15615993-3181da3d/user
O kezbol keszitette.
Előzmény: Pityu... (148)
Pityu... Creative Commons License 2012.07.07 0 0 148

Nos tegnap világos nappal próbálkoztam villámot fotózni de a kép totál kiégett állítgattam mindent rekesz értéket volt 8,11,16,22,a záridőt meg 30" ra raktam,de semmi jó kép,nappal miket hogy kell állítani?

Ati88 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 147

Tegnap előtti műsor részletei:

benght Creative Commons License 2012.07.06 0 0 146

Szia, lehet fotózni, állványról, manuális beállítással hosszú záridővel, vagy a 4 másodperces tűzijáték programmal.

Előzmény: balusecurity (145)
balusecurity Creative Commons License 2012.07.06 0 0 145

sziasztok érdeklődők hogy ilyen géppel lehet már villámot fotozni? 

 

Nikon coolpix p510 

 

http://digitalko.hu/index.php?id=coolpix_p510_voros&kat=felprofi_fenykepezogep

 

köszönöm!

syrius Creative Commons License 2012.07.05 0 0 144

Ide is elérkezett. Sajnos a kezdeti tüzijátékról lemaradtam, de egy kettő azért sikerült:

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 143

Még egy:

Szintén több képből. Ez sajnos csak 7. Megeredt az eső és nem akartam eláztatni a gépet a nyitott ablak előtt. :(

homerx Creative Commons License 2012.07.04 0 0 142

brutaljo! :)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 141

Remélem lesz folytatása. Van egy domb, ahonnét Sorpon nagy részét belátni, de villámlásban egy dombtetőre nem szívesen megyek fel. Viszont, ha a következő is ilyen messze vonul el, akkor lehet, hogy megpróbálom.

Előzmény: syrius (140)
syrius Creative Commons License 2012.07.04 0 0 140

Jujjjj! Ügyes, de ezek külön-külön is hatásosak, nemhogy így együtt. Várjuk a folytatást, estére ismét riasztás van a nyugati országrészen :-)

Előzmény: Dragon22 (139)
Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 139

Nem bírtam ki estig, inkább gyorsan összeraktam:

28 képből van összerakva Starstax nevű programmal.

Nem csak a plusz villámok lettek átrakva! Állványról készültek a képek, mindegyik ugyanolyan beállításokkal. A program a különbségeket (világosabb részek) adja hozzá a sorozat egy képéhez. (vagy vonja ki, beállítás függő)

A program ingyenesen letölthető innen: http://markus-enzweiler.de/StarStaX/StarStaX.html

A sorozatot manuális módban, rögzített távkioldóval készítettem.

Dragon22 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 138

Sziasztok!

 

Ezt ma reggel készítettem:

 

Álványra rakott géppel, sorozatra állítva, rögzített távkioldóval 200 képből ez az egy sikerült. :)

Tegnap este lettek jobbak is. Majd rakok fel még, de azokkal kicsit trüközni szeretnék, de erről majd később.

Dragon22 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 137

Sziasztok!

 

Az első villámos képem szeretném megosztani veletek:

 

 

Sajnos nem lett olyan, mint szerettem volna. A lakás ablakából sajnos csak így sikerült elkapni. A gépet messze kellett raknom az ablaktól, nem akartam, hogy eső érje. A következő alkalommal inkább kimegyek valahova, ahonnét az egész várost belátni.

Sopronban készült a kép.

Pityu... Creative Commons License 2012.06.15 0 0 136

Köszönöm a válaszod,nagyon nagyon kezdő vagyok ebben a villám fényképezésben de legközelebb kipróbálom amit írtál

Előzmény: csakb (135)
csakb Creative Commons License 2012.06.15 0 0 135

"a végtelen azt jelenti nem hogy az objektív fókuszát kitekerem teljesen igaz?"

 

Nem, sajnos. Ha ütközésig tekered, akkor általában túl mész a végtelenen. A végtelen valahol a végállás közelében van. Úgy látom, Canont használsz, IS II-es kitobival. Arról sajnos lespórolták a távolságskálát, vélhetően dollármilliókat spórolva meg ezzel a húzással. ;]

 

A legyegyszerűbb eljárás ilyenkor, hogy valami nagyon távoli fényforrásra próbálsz fókuszálni, és csinálsz pár tesztképet, ahogy azt már írták. 3-4 próbálkozásból el lehet találni a végtelent.

 

Esetleg megpróbálhatod nappal is belőni, hogy hol van a végtelen, és bejelölöd a gyűrűn. Másik lehetőség, hogy eltekered ütközésig, és megpróbálod megjegyezni, hogy mennyit kell kb. visszatekerni a végtelenig. De pár tesztkép az éles akcióban mindig segít.

 

A 2. kép elég éles lett, de ilyen sötétben szerintem nem kell lerekeszelni f/8-ra.

 

Előzmény: Pityu... (132)
Pityu... Creative Commons License 2012.06.14 0 0 134

Jó képek

Előzmény: AwesomeZoll (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!