Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 337

Olvasd el, milyen formátumokat játszik le a tv - ha nem megfelelő a formátum, nem ismeri fel, képeket sem ismeri fel?

A menüben állitsd be az USB..re, még az lehet...

Előzmény: OWO (336)
OWO Creative Commons License 2012.06.27 0 0 336

Sziasztok!

 

Tegnap vettem egy Sony Bravia kdl-32ex720 TV-t. Elkezdtem kipróbálgatni rajta mindent, amit csak lehetett, nagyon tetszik. Gyönyörű a képe, nagy a tudása.

 

Sajnos egy valamire nem jöttem még rá. Még pedig, hogy USB-ről (pendriveról) miért nem tudok semmit sem megjeleníteni? Se képet, se hangot, se filmet. Nekem úgy tűnik, hogy a pendriveot fel sem ismeri (vagy, ha igen, én azt honnan veszem észre?)

Kérlek segítsetek.

 

Üdv: OWO

starline Creative Commons License 2012.06.22 0 0 335

Szia!

Még most értem haza, de már ki is próbáltam! Így már tökéletesen működik, nincsen hibaüzenet, működik a szövegbevitel is. Sokkal könnyebb így böngészni! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Hálás köszönet érte! Kellemes estét! 

Előzmény: zbacsko (334)
zbacsko Creative Commons License 2012.06.22 0 0 334

Szia!

Módosítottam az inicializáló és a szövegbevitel részt, légyszi töltsd le az újat( ugyanonnan mint az előzőt ver 1.1.4).

A Leírásban csak az szerepel, hogy fut winXP alatt IS, nem az, hogy csak azon, szal Win7 alatt is mennie kell és nem csak XP kompat módban. Bár az UAC lehet bezavarhat neki, mivel a saját könyvtárában akarja írni a vremote.ini fájlt (bár én kipróbáltam és nálam még win8 alatt is ment neki UAC -al). Ha megtennéd, akkor a már létező vremote.ini fájlban a 'Firstrun'-t állítsd át 1 -re, elvileg ez ugyanaz mintha először inditanád, és nézd meg hogy most már egyből a TV választó dialoggal indít-e. Előre is köszi.

 

Előzmény: starline (333)
starline Creative Commons License 2012.06.22 0 0 333

Szia!

A tévém típusa Sony KDL-40EX721-es. Az első indításkor az alábbi két hibaüzenetet kaptam, majd utána jelent meg a távirányító, és kiválasztottam, hogy melyik számítógépről fogom irányítani. Ezek után nem tudtam használni, de megnéztem a leírást, hogy a program Windows XP-n működik. Utána átállítottam a program kompatibilitását, de még akkor is a két hibaüzenetet küldete, és nem működött. Ezek után jöttem rá, hogy ki kell választani a tv típusát. Amikor ezt megtettem már működött a távirányító, viszont a szövegbevitel nem ment. Újból indítottam a programot, hogy újra megpróbálja, és akkor vettem észre cirka 6 méterről, hogy a Sony Bravia feltett egy kérdést, de mire felfedeztem már le is telt az idő, hogy kattintsak, ez lett volna a regisztrációs kérdés. Sajnos ezek után el kellett rohannom dolgozni, nem tudtam újra megpróbálni. Most sem vagyok még otthon, de este mindenképpen kipróbálom. A kérdésedre válaszolva a program indulásakor nem kérdezte meg a tévé típusát, másodszorra is be kellett állítanom. A mi tévénk távirányítója egy picit eltér a programban lévőtől, de amelyik gombot kipróbáltam az működött, még a szövegbevitel is elindult, beírtam a szöveget, de az elküldés után nem történt semmi. Minden esetre nagyon-nagyon tetszik a program. Ha este megnéztem, akkor mindenképpen leírom a tapasztalataimat. Még egyszer köszönöm! Szia!

Előzmény: zbacsko (332)
zbacsko Creative Commons License 2012.06.22 0 0 332

Szia!

Örülök, hogy működik, és szívesen :)

Annyit kérdeznék, hogy az első indításkor nem kaptad meg azt a dialógus ablakot, ahol ki kell választani a TV-t ? Ezt elsőre fel kéne kínálnia...

Valamint érdeklődnék, hogy a program feldobta-e a TV-re első indításkor a regisztrációs kérést ? És hogy ezután a szövegküldés működött-e ?

Végül a TV-d típusát elárulnád? Az enyém KDL-40EX520 és azon minden flottul működik.  

starline Creative Commons License 2012.06.22 0 0 331

Most már megy! A program ablakon jobb klikk helyi menüvel kiválasztottam a tévét, és így már jó! :) Most már tesztelgetem. Nagyon - nagyon köszönöm! :)

Előzmény: starline (330)
starline Creative Commons License 2012.06.22 0 0 330

Nekem hibaüzenetet küld: Cannot initialize IRCC service! Cannot get Sony X_CERS URL! A gépemen windows 7 van, de a programot windows XP-s kompatibilitási módban futattam. Mi lehet a hiba? Válaszodat előre is köszönöm!

 

Előzmény: zbacsko (329)
zbacsko Creative Commons License 2012.06.22 0 0 329

 

Sziasztok!

Ha van kedvetek, próbáljátok ki ezt a kis programot. Minden visszajelzésnek örülök, ugyanis nem tudtam alaposan minden körülmények között tesztelni (csak egy TV-m van).

Csak angol nyelvű readme-t írtam hozzá, ha valakinek problémája van a kezelésével, jelezze.

Sony Vitrual Remote:

 

http://falco1.heliohost.org/sony_virtual_remote.zip

 

starline Creative Commons License 2012.06.14 0 0 328

Kedves Mindenki! Sony Bravia tulajdonosoktól kérdezem, hogy a 3D-s Bravia internetes videók esetében nem tapasztaltátok-e, hogy javult a kép minősége és csökkent az áthallás mértéke a legutolsó firmware frissítés óta? A válaszokat előre is köszönöm! Üdv!

raww Creative Commons License 2012.05.17 0 0 327

Hello!

 

Nem a méret a gond, hanem hogy táp nélkül van. Kötöttünk már rá 2 TB-osat is és vitte, ha külön tápja van. Még egy lehetőség esetleg: láttam már olyan kábelt aminek két usb van a végén, és így mindkét csatlakozóba be lehet dugni, dupla tápot kap. Ilyennel működhet, ki kéne próbálni.

 

Raww

Előzmény: Jani85 (326)
Jani85 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 326

Köszönöm mindenkinek, 500Gb-os Lg-m van, mindegyik Tv-ken működött eddig:(

 

Kellene vennem a felvételhez valamit, mekkorát vegyek illetve mekkorát bírhat el táp nélkül?

 

köszi

Jani

Róka69 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 325

Nagyon rövid a kábelem, de nem hajtja meg, elsem indul, a DVD meghajtja, de csak a röviddel.

Előzmény: raww (324)
raww Creative Commons License 2012.05.16 0 0 324

Hello!

 

Gyári adatok szerint csak olyan külső merevlemezzel működik, amelyiknek külön tápja van. Ami usb-n kapja a tápot, azzal nem, csak ha nagyon rövid a kábel.

 

Raww

Előzmény: Jani85 (322)
Róka69 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 323

Nem ad annyi tápot a vincsinek meghajtsa:-(((((

Nekem se ismeri fel, és csak 500GB ...sajnos de ez van.

Beteszel egy kis pendrivet és menni fog.

Előzmény: Jani85 (322)
Jani85 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 322

Sziasztok!

 

Sony 40ex650 -es tévém nem ismeri fel a "usb-s külső merevlemezemet" sem a képeket, sem a divx filmeket:(

 

Mi lehet a baj?

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat,

 

üdv.

Jani

raww Creative Commons License 2012.05.08 0 0 321

Hello!

 

Szerintem nem érdemes kétes eredetűt megrendelni interneten, mert ráfizetés lehet a vége. Én a helyedben örülnék hogy a szervíz még tud ilyet szerezni, esetleg másik szervízben érdemes még megkérdezni, hátha valakinél ottragadt egy és olcsóbban berakná. Ha nagyon húzós az ár, akkor lehet hogy új tv-t kéne nézni.

 

Raww

Előzmény: repman (319)
taxxilaci Creative Commons License 2012.05.07 0 0 320

Szia Raww!

 

A köszi az infót megnyugtattál :-)

A könyvjelző 5 oldalt tesz félre, de csak azt, amit mi irtunk be..

A kezdőoldal... sajnos marad a sony..... megértem.. Ők dolgoztak érte :-)

 

Szevasztok!

repman Creative Commons License 2012.05.07 0 0 319

Sziasztok.A tv-ben a szerelő szerint tönkrement az alaplap,kérdésem a következő lenne.Honnan lehetne beszerezni olcsón egyet????A szervíz elég húzós árban kínál.Tip  kdl40z5500

raww Creative Commons License 2012.05.06 0 0 318

Hello!

 

Valóban nincs ilyen menüpont, csak az utoljára nézett oldalt hozta be. Talán a könyvjelzőknél érdemes próbálkozni, hátha azok közül lehet választani, de még az is lehet hogy egy Sony tv-nél fixen a Sony a kezdőoldal.

 

Raww

Előzmény: taxxilaci (315)
raww Creative Commons License 2012.05.02 0 0 317

Hello!

 

Pénteken találkozok ilyen tv-vel, megnézem neked pontosan.

 

Raww

Előzmény: taxxilaci (315)
merQree Creative Commons License 2012.05.02 0 0 316

Szerintem a távirányítón :)

Legalábbis nekem van olyan gomb is, hogy "Options" ;)

Előzmény: taxxilaci (315)
taxxilaci Creative Commons License 2012.05.01 0 0 315

Kedves raww!

 

Azt értem, hogy opciók!.... na, de Hol???  :-)

A böngészők beállításánál nem találtam, a könyvjezőknél sem :-(

Talán szájbarágósan?... lehetne? :-))

Előzmény: raww (314)
raww Creative Commons License 2012.04.26 0 0 314

Hello!

 

Persze hogy lehet, az opciókban találod.

 

Raww

Előzmény: taxxilaci (313)
taxxilaci Creative Commons License 2012.04.26 0 0 313

Szevasztok!

 

KDL 40CX520 esetében van lehetőség arra, hogy az internet használatánál a kezdőoldalt meg lehessen változtatni?

Automatikusan a "Sony" oldalát nyomja :-( ... jó lenne ha az Én kedven oldalammal jelentkezne be :-)

 

starline Creative Commons License 2012.04.15 0 0 312

Köszönöm, hogy válaszoltál :) Szép napot!

Előzmény: Róka69 (311)
Róka69 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 311

Nekem még nincs böngésző a tv..ben, de amit beírtam eddig lejátszotta, annyira en értek a formátumokhoz, bocs, majd jön valaki okosabb és elmonja, sajnos nem tudom,  - igen arra a regre gondoltam, de ha megmaradt akkor jó....a tv..t elég egyszer regelni..

Előzmény: starline (310)
starline Creative Commons License 2012.04.14 0 0 310

Pontosabban mire gondoltál a beregisztrálásnál? (youtube-ra? vagy a televíziót kell újra?). A youtube fiókomba belépve maradtam a frissítés után, a kedvenceim is megmaradtak. A tévén eredetileg kétféle youtube lehetőség van. A Bravia internetes alkalmazásainál, csak itt sajnos sokszor nem az előadó eredeti videoklippje van fent, gyakran gyengébb minőségűek a feltett számok. Az internetböngészőn keresztül, ha felmegyek a youtubra, és rákeresek egy előadóra, akkor a vevos videoklippeknél azt írja ki, hogy nem találja az adott videot. Ha számítógépről megyek fel, akkor természetesen lejátszható. Amikor a televíziót megvettük még decemberben, akkor sem működött a dolog, de utána az egyik frissítésnél, már tudta játszani. Most ismét nem, de minden más videót lejátszik. Olyan mintha ezeknek a videoknak a lejátszását letiltották volna, vagy lehet, hogy a tévé szoftvere nem tudja kezelni őket(?).  Lehet, hogy egy újabb firmware frissítés megoldja, vagy neked lejátsza ezeket a videókat? (Pl. PitbullVEVO, LadyGagaVEVO, stb. ?) Köszönöm a válaszodat! 

Előzmény: Róka69 (309)
Róka69 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 309

A frissités után, újra beregisztráltál...felhasználó név/jelszó?...ha igen nem tudok segíteni, ...mert nincs más 5letem:-((

Előzmény: starline (308)
starline Creative Commons License 2012.04.14 0 0 308

Sony Bravia KDL-EX721-es televíziónk van, és eddig az internetböngészőben a youtube honlapján meg tudtam nézni a vevo videoklippjeit, most viszont, amióta frissített a televízió nem elérhetőek ezek a videók. Másnál is meg van ez a probléma, vagy csak nálunk van valami gond? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!