Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32754

Tedd hozzá a TA-t is, mert arra még kevesebben ügyelnek (mondjuk ritkábban mászik is el, de ha elmegy, akkor marha nehéz visszarimánkodni a határértékek közé).

Előzmény: KING-77 (32751)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32753

Na ma "ünnepélyes keretek között" (kiporszívóztam a téli bogár hullák maradékát) megnyitottam a 2012-es medence szezonomat. A kisebbik lányommal azonnal fürödtünk a 28 fokos vízben. Tegnap és ma egész nap melegítettem a szolárokkal a vizet, így már élvezhetővé vált.

KING-77 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32752

A Dominika tartozékai: 

 

 1db puhafalú medence (felfújható peremmel)
 1db 2006l/h 45W teljesítményű vízforgató egység 
 1db "BW II." jelölésű szűrőbetét
 2db műanyagcső + a hozzátartozó bilincsek
 1db 91cm létra
 1db 488cm x 488cm medence alátét fólia
 1db 457cm puhafalú medence takaró fólia
 1db karbantartó szett
 1db DVD film, ami az összeszerelést segíti
 1db magyarnyelvű használati útmutató  

 

Szkimmer csak az 549cm x 107cm -es puhafalúhoz van! 

És ha ilyet akarsz venni, még most tedd, mert a Cora "szemét módon" nagyker ár alatt adja kb 20%-kal!!!

Ráadásul az összes CORA árúházból Auchan lesz hamarosan. Már megkezdődtek sok helyen a kasszák 

átalakítása, stb... 

Előzmény: Xetni (32750)
KING-77 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32751

Szerintem hamarosan ha folytatódik a "kolléga" saját tapasztalatának a leírása, akkor 2012-ben már ott lesz a tavaly vásárolt medence idén már "semmire" sem jó, mert kinyúlt az anyaga és leenged a karimája....pedig még tavaly jó volt!

 

Ez már a többieknek szól, akik vásárlás előtt állnak!

1-2 érdekesség: 

 

A Bestway 244x66cm, 305x76cm, 366x76cm-es medence anyaga nagyon gyenge, a felfújható karima kinyúlik a napon és ha van lyúk a karimán, ha nincs elritkul az anyaga és leenged folyamatosan. Főleg ha nem lábpumpával vagy elektromos pumpával fújtatták fel. Sokan kompresszorral fújják fel a karimát és azzal meg is keresztelik medecéjük sorsát! A kompresszor oljat fújhat a medencetestbe, ami tönkreteszi a fólia anyagát, megritkul tőle. A Bestway medencék közül csak 366x91cm-től van normális fólia anyag! Ráadásul minden Bestway vízforgató alúl méretezett! Az Intex azonos méretű kis medencék mindig azért drágábbak, mint a Bestwayek (244x66, 305x76, 366x76) mert erősebb a fólia anyaguk, erősebb a felső karimájuk és a vízforgató is nem egy gagyi 1m3/h teljesítményű egy apró szűrőbetéttel, hanem minimum 2m3/h teljesítményű. Továbbá az Intex legkisebb "A" típusú szűrőbetét akkora mint nagy Bestway III. -as amit a Bestway 7,5m3/h vízforgatóhoz ad. A nagyobb "A" méretű szűrőbetétet ritkábban kell kitisztítani, mint a mini Bestway I.-est. 

 

Továbbá nagyon sokan nem ügyelnek a legfontosabb dologra a pH érték helyes beállítására! Pedig ez az összes többi vegyszer alapja! Minden uszodatechnikai vegyszer csak csak az ideális 7,2-7,4-es pH érték mellett képes közel teljes hatásfokkal dolgozni. Pl egy 8-as pH érték felett már 3-4szer több klór kell ahhoz, hogy szinten tartsuk a megfelelő klórszintet. Azaz hibás pH érték mellett csak ész nélkül szorjuk a medencébe a vegyszert és nem értjük, miért nem jó a vizünk. A pH mérésre legismertebb megoldás a pH teszt csík szettek. Ezekkel az a gond, hogy pontatlanok és gyakran félrevezető lehet amikor nem tudjuk eldönteni, hogy az adott szín milyet értéket is képviselhet valójában... A másik megoldás a folyadékos teszterek, nos ezek már elég pontos mérést tesznek lehetővé! De a legjobb megoldás egy digitális pH teszter! Ez pontos és kényelmes és a helyes pH érték beállísával, később ezreket spórolhatunk meg a felesleges és túlzott

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (32726)
Xetni Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32750

sziasztok. Nem tudja valaki, hogy a Coraban kapható 457x107cm Dominika medence szetthez mik vannak pontosan, mert az újság írja a szűrőt létrát takarót javítószett, de a többit nem írja,hogy vane hozzá szkimmer illetve a fölöző hálós tisztító dolog. Ha valaki esetleg tudná köszönném! :)

 

lac1 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32749

http://wn.com/Homemade_DIY_Free_Solar_Hot_Air_Collector_Heater_Free_Heat

 

Itt van egy csomó videó az elkészítésről, hőmérséklet értékek, látvány, minden.

lac1 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32748

Persze, egy ventillátor, vagy szabályozhatú fordulattal, vagy ha fix, akkor a labirintuscsövet kell hozzá méretezni. A halk és kisfogyasztású tulajdonságot nem is említem. De ha a sörkollektor szóra rákeresel, akkor annak már egész könyvnyi szakirodalma van, a szomszédomé abban különbözik, hogy nem sörösdobozokból kialakított csövek vannak benne, hanem az említett labirintus.

Ha a családfővel sörisszák vagytok, akkor pár ezer forintos tétel, na jó, egy-két tízezres a mulatság. Ebből a polikarbonát lap és a ventillátor a legnagyobb tétel, de ezeken a helyeken van ötlet ezerszám, hogy honnét mi a megfelelő.

Hajrá, éljenek a növények.

Az LPE nem jó, azt csak azért írtam, hogy ÚGY működik, csak víz helyett levegőt melegít a nap.

Ez az oldalfalra szerelhető, de én a tetőre szeretném, jobbnak gondolom. A szomszédom féltetőnek használja, így amellett, hogy melegít is, az eső elől az védettséget ad, nyáron meg be lehet ülni alá.

Előzmény: bgaby (32747)
bgaby Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32747

joooó, perszeee, neked semmi extra :)

én már elakadtam az értelmezésnél is :D

 

kell hozzá szivattyú, vagy a fizika teszi a dolgát? - kering a hideg-meleg levegő magától?

kell új csőrendszer, vagy a télre vízmentesített lpe-t lehet használni? (ha lehet használni, akkor pls. kicsit szőkésebben írd le, hogy hogyan)

Előzmény: lac1 (32746)
lac1 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32746

Semmi extra. Egy, a tetőre (oldalfalra) szerelt hőszigetelt nagymérető dobozban labirintust (cikk-cakk) alakítanak ki, a nap felé eső felület természetesen üveggel vagy polikarbonáttal van lezárva, a légbefúvóval átnyomott levegőt a nap heve melegíti fel. Nekem egy próbadarab - az említett szembeszoömszédnál - leégette a szőrömet a kezemről anno.

Tehát mint a medencés koli, csak víz helyett levegőt nyomnak át. Ugyanazok a feltételek, ha gyorsn nem eléggé melegszik fel, ha lassan, túlmelegszik. Nyáron ezt is le kell takarni, a pródabarabok belseje rendre elolvadt. Télen meg ezzel fűt egy helyiséget.

Előzmény: bgaby (32742)
T Man Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32745

Da sikerülne eladmon a szivattyút, akkor szerinted mit vegyek? Medence szivattyút nem birok mert hát az drága. Valami ötlet ami nem olyan nagy bárral nyomja a vizet, fűtés keringető szivattyú szerinted jobb?

Előzmény: nyárimádó (32744)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32744

És az is igaz, hogy a kerti szivattyú nagy nyomással dolgozik ( 3-4 bar), ami a medencézésnél nem igazán előny, mert a koszt átpréseli a szűrőfelületen. De legalább jakuzzi élmény lesz, mikor dübögteti a hátad a befúvó ( az nekem is kellene).

Előzmény: nyárimádó (32743)
nyárimádó Creative Commons License 2012.05.20 0 0 32743

Szia !

Ha már megvetted a szivattyút és használni is akarod, akkor a szerintem a nyomóágba kösd be a szűrőt és 2-3 naponta mosd ki a betétet. Én a kezdet kezdetén kerti szivattyú és házi vízszűrő" tuning" verzióját alkalmaztam. Amit Blue ír teljesen igaz, a pórusok eltömődnek, a nyomás leesik, a szivattyú pedig "pisil" és melegszik. Ha már csinálod akkor figyelj oda a szűrőanyag tisztaságára, és tegyél be egy fi-relét. Ha nem klórozod sz@rrá a vizet nagy baja nem lehet a szivattyúnak, addigra meg hátha gyűlik egy kis kavics.

Kép, melyen még a szivó ágat fojtogattam, ezzel a szivattyút is ronáltam:((  :

 

 

Üdv

Előzmény: atta39 (32736)
bgaby Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32742

egy légbefúvásos garázsmelegítő

ezt léccci írd meg, h működik, mert a leandereim kezdik kinőni az eddigi telelőhelyüket, viszont aminek a tetején a kollektor van, ott tökéletes helyük lehetne, ha nem fagynának meg

Előzmény: lac1 (32739)
lac1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32741

Bátor család.

Előzmény: boldogapuka (32738)
lac1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32740

Hát, pont azért nem tetszik az ötlet, amit eddig írtunk neked. Van, aki fűtéskeringetővel csinálja, valszleg még működik nekik, de nem ez a tuti. Mondom, műanyag ház, kerámia csúszócsapágyak vannak a klóros vízre. Innentől kezdve mindenki eldöntheti, hogy mit csinál, én azonban emlékezem, hogy amikor a sógornő pulyája beleejtette a fém hajcsatját és nem vette ki, hogyan nézett ki a csempefuga pár órával, fél nappal később.

A megrettenésemhez elég volt.

Előzmény: T Man (32737)
lac1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32739

Aha, akkor valamin elsiklottam, és így az én logikámnak is megfelelő módon üzemelteted.

Nekem betonteknőm van. Két, átlátszó mez. gaz fóliát használok, napközben egy van légréssel - a beton széle magasabb, mint a vízszint, tehát nem feszített víztükör - esténként meg rádobok egy labdát a közepáre és erre teszem a második fóliát, tehát dupla légrés, mert a sarkokon feszítem meg, és így a pára is lefolyik meg az eső is, ha úgy alakul.

Nekem ez tutira bevált, nem is tervezem, nem is gondolkodom más megoldáson. A közelben van egy garazsam, annak a tetőhéjazata pont délre néz, nyáron mondjuk kb. pont merőleges a napsugárra, ide gondoltam a kollektort ha lesz, sajnos a mostani aknám PONT akkora, hogy elfér benne a homokszűrő egy konzolon meg a porszívó csatlakozója. Ha tennék kollektort, akkor annak a szivattyúja már nem, ezt gondoltam egy másik aknában a garázs fala mellé, ezt egy olyan 3 méteres "szervízalagúttal" kéne összekötnöm, de még nem tudom mit tegyek, mert a távoli jövőben van egy tervem, hogy a garázst tovább építem, és akkor mi lesz az aknámmal, szóval...

(A valódi ok persze a lustaság...)

Ja, a kollektorom dobozos lesz ha lesz, mert így egy légbefúvásos garázsmelegítőnek is használhatnám. A szembeszomszédom ezzel fűti a nappaliját, nekem meg a virágok átteleltetésére lenne jó.

Előzmény: atta39 (32736)
boldogapuka Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32738

ez aztán a medence:

 

http://digitalanthill.blogspot.com/2008/07/diy-pool-contiuned.html

 

érdemes megnézni a videot :)))

T Man Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32737

Megveszed? :)  Amúgy ha elbírnám adni akkor vennék egy másikat ami jó és arra gondoltam, hogy egy fűtés keringető az nem volna jó? Annak nem nagy a fogyasztása és gondolom vizet felbírja nyomni 5m magasságba, a sebessége szép lassú hogy a víz felmelegedjen.

Előzmény: lac1 (32734)
atta39 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32736

Mint írtam külön szivattyúval oldom meg a dolgot,a vezérlőnek vettem egy Anasol hőkülönbség kapcsolót,mágnesszelep a toro-s öntözős megfelel,az többi elektronika nem gond,műszaki-szaki vagyok....a fedés egyenlőre a bubis fólia...az idei beruházások miatt üres a kassza.

Kérdés :neked milyen medencéd van,már nem emlékszem,és milyen mezgaz fóliát használsz?átlátszó,v.fekete és úszik,v. légréteggel .

Előzmény: lac1 (32735)
lac1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32735

Persze, hogy láttam.

Csak éppen az a baj, hogy ez állandó felügyeletet kíván. Vagyis kezelést. Ugyebár ha kint hideg van, nem érdemes a kollektoron keresztül, de viszont a szűrőnek mennie kéne, ezért reggel amikor felébredek és látom, hogy vacak az idő, mehetek le és tekergethetem a csapot. De amikor meg éppen nem vagyok otthon, mert a rossz idő miatt inkább elmegyek a kölkekkel megnézni a... Badacsonyt és közben kiderül az idő, telefonálhatok haza, hogy valaki forgassa a csapot, hogy melegedjen a víz. Ahogy nézem, a ház nem csóróéké, a medi sem látszik annak, ezért inkább berakhatott volna egy mágnesszelepet és egy hőmérő vezérelhetné, hogy éppen mit csináljon.

Ez a bajom nekem is, hogy nekem ideális helyem van a kollektorra, csak a vezérlést kéne kigondolnom, meg egy másik szivattyú is, ami az egészet felnyomja a garázstetőre, csak miután már az utolsó két nyáron is tudtam mez-gaz fóliával 34 fokos vizet gyártani, még nem tudom, hogy kell-e nekem. Ezzel kitolható lenne a medi használati ideje, de ha nincs normális fedés (nincs) akkor én, a saját logikám által nem látom sok értelmét (ár-érték), mert hiába melegszik fel hamarabb a víz mint kollektor nélkül, fedés nélkül hamarabb is kihűl. Hogy ne legyek félreérthető: a jelenleginél melegebb nem kell, de van olyan időszak, hogy kollektor nélkül nem lenne kellemes meleg a víz, de kollektorral igen, ez látszólag kellemes dolog, de az tudható, hogy az év azon időszakában, amikor CSAK kollektorral lehet fürdésre alkalmas hőfokra melegíteni a vizet, akkor az azt jelenti, hogy hajnalban-este-éjszaka meg lényegesen hidegebb is van MÉG, tehát amit kapok a kollektor által, azt éjszaka el is pocsékolom fedés nélkül. tehát ott vagyok, ahol a part szakad. Az nem kétlem, hogy valamivel tényleg előbb lenne használható a medi, de a befektetett pénz nem biztos, hogy "megtérül"*.

 

*=én nem szertnék látni a kertemben a földre ledobott csőkígyót meg ekecset, tehát ha egyszer mégis megcsinálom, akkor nekem plusz pénzekbe fog kerülni az, hogy a szememnek is, a lelkemnek is (szép), meg kényelmes is legyen.

Előzmény: atta39 (32732)
lac1 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32734

Add el.

Előzmény: T Man (32724)
atta39 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32733

Nem fölösleges,de aki nem akar barkácsolni ,megveheti.Én is néztem ezt  a terméket,amit árultok,ha 4m hosszú lenne elgongolkodnék rajta.

Nekem a faházon lesz ,ideális déli fekvés kb.35 fok dőlés 4x2m felület,2 db 2x2m-es panelt csinálok 20mm-es Lpe csőből,1 panel 150m...3m2 nettó felület .150m P3 Lpe cső 7500Ft (én 50ft-ért veszem ,egy kecskeméti emberke árulja) az lpe fittingek kb.300ft/db ,sokat nem kell barkácsolni,csövet föltekerni,két idom a végére,így 3m2 panel kb.8000Ft-ból +van.

Előzmény: KING-77 (32711)
atta39 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32732

Ha a rajzot megnézed ,eree való a bypass szelep,beállíthatod az optimális áramlási arányt.

 

Előzmény: lac1 (32702)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32731

 

Azt azért számold ki, hogy nem olcsóbb-e egy ezer forintos  merülőforralót belógatni a vizbe mint óránként egy kilowattal egy kollektort tölteni vizzel ami csak akkor melegit ha süt a nap.

Előzmény: T Man (32729)
Vairochana Creative Commons License 2012.05.19 0 0 32730
:)
Előzmény: Blue_Sky_007 (32726)
T Man Creative Commons License 2012.05.18 0 0 32729

De ami van nekem intexes Krystal clear asszem.  Az 2200l/h, de az a kollektorba már nem tudná felnyomni a vizet az a baj. Mert megtudnám csinálni az elektronikáját, csak nem láttam értelmét így hogy szivattyúval nyomnám. De ha most kipróbálom a szivattyúval akkor hova rakjam a szűrőt, hol érdemesebb, a szivattyú elé, vagy utána?

Előzmény: Blue_Sky_007 (32728)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 32728

Olvasgasd a honlapot http://www.mobilmedencek.atw.hu/

Hidd el sokat segít. ;-)

Előzmény: T Man (32727)
T Man Creative Commons License 2012.05.18 0 0 32727

Most már kilesz próbálva. Jövőhétvégén állítjuk a medencét. Csoad zsákot, majd csak, akkor veszek most már,  ha van egy jó rendszerem. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (32725)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 32726

Ezt most találtam.

 

Egy "kolléga" kezdeti lépései. :-)))

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 32725

Láttam.

De soxor vagyunk úgy, hogy előbb döntünk mint tájékozódunk.

Vagy jó lesz a kertben valamire, vagy el kell adni.

 

De tudod mit, próbáld ki és tapasztald meg, hogy amit írtam az igaz. De hidd el, sokan próbálták már. ;-)

Előzmény: T Man (32724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!