Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2792

Halihó!

nekem van egy hete...

szerintem nem sok eltérés lehet ..

még nem nagyon volt időm kipróbálni.. pár kép vele

az http://500px.com/bobakd

oldsalon első kisérletek egy Olympus E-620-as géppel

még nincsen átalakított gépem..

tudom nagyon bénák, de minden kezdet nehéz...

egyébként nekem szinte minden szűrőm ebay-ról van számomra teljesen

névtelenek ..de úgy érzem nem rosszabbak mint az itthon aranyáron vásároltak..

/ez magán vélemény , egy amatőr véleménye/

ha valami lehet az infraszűrőkkel talán nem pontosan az a tartomány amit ráírnak..

Előzmény: Dragon22 (2791)
Dragon22 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 2791

Üdv!

 

Én ilyet rendeltem: http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170357638644

Kíváncsi leszek mit tud. Ez ugyan nem Hoya, csak valami koppintás, de talán ennyi pénzt megér.

Előzmény: DimensionSeven (2789)
ÜgyiDulifuliOkoska Creative Commons License 2012.09.02 0 0 2790

Én is. :)

Előzmény: DimensionSeven (2789)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.08.26 0 0 2789


KERESEK!

Használt, jóárasított Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben!


Érdeklődni a d-7 kukac freemail.hu címen lehet!

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2788

Ja, jól mondtam... 180 dolcsi+postaköltség, és mivel Amerikából jön, biztosan vámköteles is...  3:->

http://shop.lifepixel.com/7-Clear-sensor-filters-c3/

 

Ettől szerintem még becsiszoltatni is olcsóbb.

 

Alternatívák:

* Vastagabb üveget bele, szenzort alátétekkel hátrébb rakni

* Különféle vastagságú, jó minőségű mikroszkóp tárgylemezek öszeragasztása

* Ha az infratükör nincs semmivel összeragasztva: a dikroitikus réteg óvatos, karcolásmentes lekoptatása (anno telefon kamerával csináltam, ott az egyik lencsetagra volt felgőzölve)

 

Kompaktoknál nem kell annyira pontosnak lenni, én sima ablaküveget használtam, asszem 0,3mm-rel vastagabb, de jó, nem kellett alátétekkel bíbelődni.

 

A kompaktokat amúgy nem kell rögtön lefújolni (itt a manuálisan is beállítható, RAW-képes bridge gépekre gondoltam, nem szappantartókra :D ), infrázáshoz sokkal alkalmasabbak, mint a tükrösök. Ez az ember stílusára is hatással van: ha egy infra kép elkészítése nem jár különösebb nehézséggel (élőkép, tökéletesen működő autofókusz...), és a kijelzőn bárhol, bármikor körül lehet nézni infrában, akkor hamar elveszti a kuriózum jellegét, egyszerű fotográfiai eszközzé redukálódik, kb. olyanná, mint a nagy kontrasztú fekete-fehér film, és jönnek a nem pusztán szép és érdekes, hanem kifejezőerővel bíró, jelentést hordozó infra képek.

Előzmény: Sz_Gábor (2787)
Sz_Gábor Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2787

A LifePixelnél asszem árulnak ilyen üvegeket is, nem csak szűrőket.

Előzmény: Törölt nick (2785)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.07.09 0 0 2786

Keresek használt, jóárasított Hoya R72 infravörös filtert 77mm-es méretben!

 

d-7 kukac freemail pont hu 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 2785

Haliho!

 

valakinek valami jó ötlete

honnét lehet beszerezni 4/3 géphez 3,27 mm -es üveglapot a szűrő helyére..

nem szűrőt akarok becsiszolni csiszoltatni...hanem csak üveget..

esetleg optikus aki minta alapján becsiszolná...

segítséget előre is köszi...

 

Hümi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 2784

Köszönöm, hogy megnéztétek és elmondtátok a véleményeteket...:)

telescoper Creative Commons License 2012.05.24 0 0 2783

Jók ezek a képek, a felhők kellenek az égboltra, így a lgfelső a nyer nálam is.

Előzmény: Hümi (2780)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2782

Üdv!

Jók ezek, főleg az első tetszik, az üres égbolt ui. nem igazán mutat a többin.

Előzmény: Hümi (2780)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.05.23 0 0 2781

Üdv!

Változni fog egyrészt azért, mert megváltozik a szenzor előtti törőközeg (vastagság, törésmutató, stb.), de ez csak a kisebbik baj, mert ezt minden obinál ugyanolyan mértékben teszi.

A nagyobb baj az, hogy minden objektív más és más fókuszsíkba vetíti az infravörös tartományt. Van ami pont ugyanoda, mint az infrát (ez vagy véletlen, vagy pont apochromatikusra van fejlesztve az obi, de az ilyesmi aranyárba kerül és csak spéci gyártók foglalkoznak vele), de legtöbbjük vagy frontfókuszál vagy backfókuszál.

 

Úgyhogy a legegyszerűbb, ha a váz fókuszrendszerét hozzáigazítják az adott obihoz. Akkor viszont jó eséllyel a többi nem lesz éles, ezért ezeket el lehet felejteni (kivéve ha mondjuk a live view határán belül van a különbség).

 

Canonban a 10-22EFS-hez hangolt gépeken a többi obi eléggé el van csúszva, ellenben Nikonnál a 16-85VR-hez hangolt gépen a 10-24 Nikkor tökéletesen fókuszál (gondolom fordítva is), a 70-300VR live view-en belül fókuszál, úgyhogy Nikon DX rendszerhez ez a kombó szerintem ideális. Ha még egy halszemmel is megtoldod, a Samyang 8mm jól beleillik még ebbe, a 10.5 Nikkorral nem fog széles képet kapni a fenti konfiguráció mellett.

Előzmény: Törölt nick (2769)
Hümi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 2780

 

Sziasztok!

 

Végre ráakadtam egy infrás fórumra...két-hátom éve, hogy beleszerettem ebbe a stílusba...felrakok egy két képet...kíváncsian várom a véleményeteket...:)

 

 

 

telescoper Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2779

A 300d gyári szűrője, ha jól emlékszem, akkor 6 rétegből áll.

Előzmény: Sz_Gábor (2777)
telescoper Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2778

Persze, nem is ítunk rosszat, csak azért gondoltam, hogy megjegyzem, mert talán ez a törésmutató dolog elveheti esetleg az átalakítók kedvét. Azért meg kár lenne.

Előzmény: apca (2773)
Sz_Gábor Creative Commons License 2012.05.17 0 0 2777

A rétegek száma nem 3 véletlenül? Infratükör és 2db antialiasing szűrő, egyik vízszintesen, másik függőlegesen. Az AA szűrők biztosítják, hogy a kép ne legyen túl éles, mert ha bármely odavetülő részlet kisebb, mint egy pixelkvartett, az színhibát okoz. Ismétlődő mintáknál (rács, stb) jellegzetes moiré-mintázat alakulhat ki.

Az én gépem is ilyen sajna, nem jó dolog, de együtt lehet vele élni.

Előzmény: Törölt nick (2776)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2776

Haliho!

mostmár leesett mit irtál ,

üveg...

közben szétszedtem egy gépet , ez ugyan nem esélyes a dologra mert teljesen használhatatlan

az érzékelő előtt egy 3,27 mm vastag több rétegből álló bevonatos üveglap van,

hát feladja a dolgot , de még futni kell rá pár kört..

 

Előzmény: apca (2775)
apca Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2775

tehát úgy értsem ,hogy egy darab plexi...?

Ha az élesség nem követelmény akkor akár még az is... :)

Előzmény: Törölt nick (2774)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2774

Haliho!

 

köszönöm az eddigi válaszokat...

tehát úgy értsem ,hogy egy darab plexi...?

Előzmény: apca (2773)
apca Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2773

Tudom, de a korrekt válaszhoz ez is hozzátartozott - szerintem.

A gyakorlatban marad a megfelelő vastagságú ppl lemez.

Előzmény: telescoper (2772)
telescoper Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2772

A törésmutatók azonossága elvileg fontos lenne, de nem kivitelezhető a gyakorlatban sajnos. Igaz, csak nagyon kevés befolyással van a végeredményre, ha a fókusrendszer működését nézzük. Érzésem szerint a törésmutatók különbsége okozta hiba kevesebb lehet, mint a fókuszrendszer gyárilag megengedett hibahatára. Ha minden adat rendelkeésre állna, akkor ki tudnám számolni, de a gyári szűrők törésmutatója olyan adat, amihez egyszerűen nem lehet hozzáférni.

Előzmény: apca (2770)
apca Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2771

Még annyit, hogy ez független attól, hogy tükörreflexes vagy sem. Minden gépnél így van.

Előzmény: apca (2770)
apca Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2770

ha egy olyan gép érzékelője elől szedem ki a szűrót ami tükörreflexes akkor az élességállítás

megmarad normál állapotában ?

vagy mire kell számítani ebben az esetben ..

Egy kicsit eltolódik az élesség. Ezért az eredeti szűrő paramétereinek (törésmutató-vastagság) megfelelő plánparalell üveglapot kell beépíteni.

Előzmény: Törölt nick (2769)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2769

Haliho!

 

egy szakmai kérdés infra fotóval kapcsolatban..

ha egy olyan gép érzékelője elől szedem ki a szűrót ami tükörreflexes akkor az élességállítás

megmarad normál állapotában ?

vagy mire kell számítani ebben az esetben ..

nagyon tetszik ez a fajta fényképezés és egy régebbi gépemet átalakítanék, de egyenlőre

nem látok tisztán a témában..

sajna nincs nyelvismeretem , a google fordító pedig elég darabos és néha ez nem kis gondot okoz az

értelmezésben..

 

előre köszönöm a segítséget....

telescoper Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2768

Ha érdekel az optikus, akkor írj nekem.

Igaz, ő leginkább üveglapból csinál berakandó lapocskát, de szerintem elvállalhatja is akár azt, hogy becsiszolja. Ha van pontos méreted is!

Előzmény: ZERG (2767)
ZERG Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2767

Szia!
Az optikus érdekelne engem is, mivel én is a hot-mirrort cseréltem.
Én egy cookin szűrőt vágtam el és tettem az érzékelő elé, de az eredeti szűrő helyére való becsiszolást egyik optikus sem vállalta. Az egyik nagy tudású még meg is karcolgatta a szűrőt, hogy vajon miből van. Vérforraló volt…
Szóval ami némi különbség, hogy nekem Nikonhoz kellene csiszoltatni. Egy optikussal beszéltem telefonon és az csak canonhoz tudott volna szűrőt.
Az emberedhez szűrőt is kell vinni egy esetleges rendeléshez, vagy Ő biztosítja?

Előzmény: gonczinorbert (2765)
telescoper Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2766

Szia! Megnéztem a fotóidat. Nekem tetszenek!

 

Ja! És küldtem egy mailt.

Előzmény: gonczinorbert (2765)
gonczinorbert Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2765

 

Üdvözlet a Fórumtársaknak!

Gönczi Norbert vagyok, kb másfél éve ismerkedem az infra fotózással.

Egyenlőre nálam még alacsony költségvetésű a projekt.

Az egész felszerelés nem került 20.000 Ft-ba.

Gép:

Canon A70 átalakítva(házilag), 720; 850 és 950 infra szűrő.

Utófeldolgozás: GIMP a legjobb ingyenes szerkesztőprogram!

Távlati terveim között szerepel, hogy keresek olcsó Canon 300D-t és átalakítom.

(Nem házilag. telescoper ajánlott egy optikust, amikor a Naplás tónál beszélgettünk.  )

Ha kíváncsiak vagytok további infra képeimre:

 

www.gonczinorbert.com

 

Jó éjszakát:

Norbert

Sz_Gábor Creative Commons License 2012.05.04 0 0 2764

"Ja, nem rögzítésre gondoltam, hanem az eredeti helyén, és itt az optikai tengely mentén az "előre-hátra" pozícióra gondoltam."

Valahogy nagyon nem arra asszociáltam, mert a szenzor helyzete a legritkább esetben állítható. Igaz, végszükség esetén, ha csak vastagabb üveg van, alátétekkel kicsit távolabb lehet rakni.

"Nem hinném, hogy ez a ruhám alá fotóz az a disznó lenne az oka annak, hogy nem lehet infrás gépet kapni. Inkább az, hogy nagyon kevesen művelik ezt a műfajt."

Mindenesetre elegen ahhoz, hogy infraszűrőt, sőt, még infra filmet is érdemes legyen gyártani. Az átalakítással foglalkozó vállalkozások, mint a LifePixel, szintén megélnek, pedig így átalakíttatni egy gépet sokkal körülményesebb, mint készen megvenni, a garancia is elvész, és minden bizonnyal lényegesen drágább is, mint amennyivel többet egy gyárilag infráaérzékeny gépért potenciálisan elkérnének.
Ahogy írtam, itt nem egy új termékről lenne szó, semmi tervezés, semmi változtatás a gyártósoron, egyszerűen csak az infratükör helyett sima üveget tennének bele (ami még olcsóbb is!), meg más címkét ragasztanának az aljára. Semmi komoly beruházás, pár ezres szériában is megérné, azt meg úgy elkapkodnák, mint a cukrot. Élő példának ott a Fuji, az értékesítési politikájával nem hiszem, hogy ötezer darabnál többet el tudna adni belőle, mégis megéri neki.

Máskülönben szerintem pont a technikai nehézségek miatt vagyunk ilyen kevesen, és egy szabadon megvehető infrás gép ezt radikálisan megváltoztatná.

"Az átlag azt sem érti meg, hogy miként lehetséges nem látható fényben fotózni. "

A kettő nem függ össze, attól, hogy valaki nem érti, hogy miről van szó, még tetszhet neki a végeredmény, és lőhet jó képeket. Nem egy infrafotós szintén ezen a szinten van, és számos cikkben is úgy írnak róla, mint egy effektről, pedig nagyon nem az.

"Optikus (profi, optikai eszközök gyártásából él) gyártó gőzöltetett rá valami réteget. Kézben tartva nem igen lehett tükörképet látni a kis üveglapkán, de a pontos leírását ennek a rétegnek nem ismerem."

Mondjuk ha van rá lehetőség, akkor rendelés előtt egy másik infrás géppel érdemes megnézni, mert ezekkel a bevonatokkal is az a helyzet, mint az ND-szűrőkkel (vagy épp az ominózus fürdőruhák anyagával): látható fényre vannak tervezve, infrában vagy működnek, vagy úgy-ahogy, vagy egyáltalán nem. Ez sajnos a lencsék bevonatára is igaz.

telescoper Creative Commons License 2012.05.02 0 0 2763

Optikus (profi, optikai eszközök gyártásából él) gyártó gőzöltetett rá valami réteget. Kézben tartva nem igen lehett tükörképet látni a kis üveglapkán, de a pontos leírását ennek a rétegnek nem ismerem.

Nem túl ütős fotó, de frissen készült (tegnap):

Előzmény: Sz_Gábor (2761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!