Keresés

Részletes keresés

rulek II Creative Commons License 2013.01.25 0 0 24660

A gyulai Székely Aladár fotoklub  közös kiállítása a csikszeredai Prisma foto klubbal a gyulai müv. házban és a gyulai postán.

sztyuiphoto Creative Commons License 2012.10.18 0 0 24659

Október 21-én, vasárnap lesz tali Mártélyon! Leszünk mostmár biztosan egészen elfogadható mennyiségben, szóval mindenképp meg lesz tartva! Jó idő lesz, és főzés is lesz! Aki akar, jöjjön!

sztyuiphoto Creative Commons License 2012.09.24 0 0 24658

November elején csinálhatnánk egy kiállítást Vásárhelyen! Van egy kis galéria, és már megbeszéltem a dolgot, de a még részleteket majd le kell zsírozni. Kb 60db A4 méretű kép fér el.

Volt már vita itt a kiállítás témában régebben, szóval pár dolgot le szeretnék fixálni. 
1. Aki DAF tag, mindenki állíthat ki képet!
2. Nem lesz képértékelés! Ide fel lehet rakni véleménykérést, ha valaki nem biztos magában, mondjuk felrakja, hogy szerintetek ezt vagy azt tegyem-e ki, és akkor mi beírjuk, hogy szerintünk azt, aztán majd eldönti...
3. A4-es képeket rakunk ki, amit mindenki magának hívat elő, vagy pedig A4-be paszpartuzva kisebb képeket is lehet, ha valaki úgy gondolja. Lényeg, hogy A4-es méretben tudunk megfelelően osztozkodni. Szóval nincs olyan, hogy valaki kirak 3db A3 vagy A2 méretű képet, ezzel elvéve mások helyét, plusz a figyelmet is elvonva mások képeiről...
4. Egységes üveg keret szerintem jó lenne, úgyis az van elég sokmindenkinek, meg a keretek közül is az a legolcsóbb, plusz a galériában van 12-15db kb, szóval azzal is be tudnak nekünk segíteni.
5. A fellógatás dróttal lesz, szóval nagyon megköszönném ha lenne valakinek drótja, bár sztem ez nem egy túlságosan nagy költség, meg akasztó is jó lenne ha lenne...
6. Minimum 5-6 ember jöjjön el majd egy megbeszélt időpontban a galériába, amikor egy délután alatt felrakosgatjuk a képeket és kész. Szerintem ennyien meg tudjuk oldani, de persze legjobb lenne ha mindenki eljönne és felakasztgatná a sajátját, kevesebb lenne az egy főre jutó befektetett energia, meg jobban össze is hozná a csapatot.
7. Ha valami plusz kérdés van még, azt az október végi találkozón meg lehet beszélni, meg így általánosságban is a killítás részleteit, mert kb Október 23-án ha minden igaz lesz egy tali, szóval oda érdemes lenne mindenkinek eljönni, aki szeretne kiállítani, vagy neadjisten nem volt semmilyen talin....

A további részletek a daf facebook csoportjában. Ott szerveződik a tali is:

https://www.facebook.com/groups/dafhun/

takrisz Creative Commons License 2012.09.14 0 0 24657

Értem én, de APS-H -val is kipróbálnám, nem csak FF vázon.

Előzmény: futoz (24656)
futoz Creative Commons License 2012.09.13 0 0 24656

FF vázon használhatatlan

Előzmény: takrisz (24655)
takrisz Creative Commons License 2012.09.13 0 0 24655

Tisztelt Hölgyek/Urak!

 

Szeretném megkérdezni a jelen levők közül, akik Szeged körzetében laknak, és CANON EF kompatibilisek számomra, hogy van egy Samyang 14mm/2.8 -as objektívem, és egy délutánra elcserélhetném-e valakivel, akinek Samyang 8mm/3.5-ese van? Kíváncsi vagyok, mit tud az utóbbi! Tehát nem örökbe csere :) , csak kipróbálás szintjén csere :)

Anyám az Creative Commons License 2012.07.27 0 0 24654

megeshet h. tudok neked kölcsönözni egy tamron 28-75/2.8at, ha érdekel és még nincs késő pls keress meg az adam.bencs_kukac_gmail.com-on

Előzmény: zoldzoli (24653)
zoldzoli Creative Commons License 2012.07.10 0 0 24653

Sziasztok! Valakinek nincs véletlen Sigma 18-50/2.8-asa vagy valami nagy fényerejű alapzoomja kölcsönbe pár napra. Most elég nagy hiány van belőle a piacon, ahogy nézem. Augusztus 10.-e körül lenne rá szükségem. Cserébe addig szívesen tudnék adni játszani valamit az én obijaim közül - Sigma 150/2.8 macro, Sigma 100-300/4, Canon MP-E 65/2.8 1x-5x macro, 50/1.8. Az email címem nyilvános, ott le tudnánk tárgyalni a dolgot, ha lenne esetleg valaki. Köszi szépen, üdv. Győri Zoli.

EveRY Creative Commons License 2012.06.28 0 0 24650

Hahó! Kérdés!!!

És itt a kérdés!: Lehet, előtte való nap szombat kb. du 5 -re kellene átrakni a találkozó kezdetét, mert ezt írják:

Jön a kánikula

37–38 fok lesz, nyakunkon a hőségriasztás. Tovább »

forrás: Index.hu



Mi a véleményetek róla? Hmmm

Csak akkor szombatig dőljön már el (mindenki szóljon), hogy akkor mi legyen, hogy akkor mikor tartsuk meg, mert az tény, hogy ha vasárnap kb. de 10-11 körül neki állunk (meg nem délelőtt szokás tábor tüzezni) 38 fokba még tábor tüzezni is, na akkor lehet megtébolyodunk. Meg úgysem volt még délutáni ilyen találkozónk.

Akkor újabb kérdés: szombaton vagy vasárnap legyen kb. du 4-5 től? Mert volt aki felvetette azt, hogy akkor lehetne akár vasárnap is.

EveRY Creative Commons License 2012.06.25 0 0 24649

Mert ugye amaz fórumonkon elkezdtem szervezni a hétvégére találkozót, de inaktivítás miat töröltem onnét is meg a facebookrol. Viszont most felmerül mégis csak igény a találkozóra. Így tessék:

 

Na szóval!!! Mi AirDragonnal (az asszonnyal) kimegyünk Mártélyra vasárnap július elsején délelőtt viszünk magunknak fát és szalonnát csinálunk kettőnknek tüzet elkezdjük sütni a szalonnát. Aki akar ki jön oda hozzánk oda jöhet természetesen a tűzhöz csak mindenki hozzon magának szalonnát (vagy grill kolbászt) meg kenyeret. Nyársakat viszünk mi. Aztán majd kiderül hányan leszünk, már nem érdekel a tali mi ott leszünk és aki jön jön aki nem nem.

atill_a Creative Commons License 2012.05.19 0 0 24648

:(

Előzmény: tlight (24646)
topoly Creative Commons License 2012.05.17 0 0 24647

A dobozi Kettős-Körös hídnál is kitakarítottak...

Előzmény: tlight (24646)
tlight Creative Commons License 2012.05.16 0 0 24646

Felteszem ide is mert nagyon bosszant, mit kell elszenvednünk dilettáns intézkedések és azok végrehajtása nyomán...

 

A hogy a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság vett fel embereket a kormány foglalkoztató
programjának a keretén belül. Ezek az emberek 47000 Ft os fizetésüket egészítették ki

pár köbméter fával. Állítólag 1 zsák fa volt amit miden nap vihettek volna...

Szívesen megnézném a dolgozók fáskamráját...

A pusztítás nagyszerű helyeket szüntetett meg Fekete Körös partján.

A 2 helyszín akedvenceim közé tartozott...
Az 1 helyszín teljesen rejtette a partot, óriási füzeket vágtak
gusztustalanul derékba, ráadásul bedurták a gallyakat a folyóba. majd
az egészet felgyújtották. Arról nem is beszélve, hogy májusban pedig már
lenne szabad ilyen munkákat végezni.

 

 

faboferi Creative Commons License 2012.05.15 0 0 24645

Köszi, már beszéltünk telefonon. Megkaptam a számokat is.

Előzmény: nemethla (24644)
nemethla Creative Commons License 2012.05.15 0 0 24644

Írtam mélt Neked

Előzmény: faboferi (24641)
tyutyus Creative Commons License 2012.05.15 0 0 24643
Jajca Creative Commons License 2012.05.15 0 0 24642

Grat Mindkettőtöknek! Szép anyag, még így részleteiben is. :-)

Előzmény: k.edina (24637)
faboferi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 24641

Sziasztok Dél-Alföldiek! Elnézést, hogy nagyon messziről ide jövök, de Tőletek remélhetek tán segítséget.

Hódmezővásárhelyi esküvőhöz keresek fotóst, videóst és zenekart (max. 3 fő), fotósként és egyben örömapaként. Nincs rá sok pénz, de szeretnék mindenből jót. Kérem, írjatok (lehetőleg a publikus mélemre), kit ajánlotok, mi az elérhetősége, esetleg weboldal is. Köszönettel:

 

Feri

tyutyus Creative Commons License 2012.05.14 0 0 24640

Grat :-)

Előzmény: k.edina (24637)
tyutyus Creative Commons License 2012.05.14 0 0 24639

Rém erős a rádiós vonal a DUE köreiben :)

Az idei média érettségin is volt egy jó kis rádiós feladat :-)

Előzmény: nemethla (24638)
nemethla Creative Commons License 2012.05.14 0 0 24638

Kicsi a világ...DUE tag vagyok már tizen éve, de csak mint "udvari szállító" - merthogy a képen látható Szayly Jóska a Rádióban a főnököm volt...)

Előzmény: tyutyus (24633)
k.edina Creative Commons License 2012.05.14 0 0 24637

Néhány kép a kiállítás megnyitójáról és a kiállított képekről.

 

 

 

Fotóim

 

 

 

Mónika festményei

 

 

 

 

 

 

Anyám az Creative Commons License 2012.05.13 0 0 24636

Szerintem eddig is kellett hozzá.

Előzmény: tfoto (24634)
Jajca Creative Commons License 2012.05.13 0 0 24635

Nocsak! Grat Sztyui! :-)

Előzmény: tyutyus (24633)
tfoto Creative Commons License 2012.05.12 0 0 24634

Üdvözletem! Olyan kérdésem lenne, hogy egyéni vállalkozóként rendezvény és portfólió, illetve reklámfényképezéssel foglalkozok. Megváltozott a jogszabályt illetően a kötelező képesítés? Újonnan kell hozzá? Sehol nem találom az ide vonatkozó passzusokat. Előre is köszönöm a választ

tyutyus Creative Commons License 2012.05.12 0 0 24633

Gratulálok! :-)

 

És Sztyuinak is, aki a DUE Sajtófesztiválján remekelt :-)

Előzmény: k.edina (24630)
Jajca Creative Commons License 2012.05.03 0 0 24632

Gratulálok Edina! Elmenni biztosan nem tudok, de azért nagyon várom a kiállításról, a képekről, a megnyitóról egy kis anyagot. :-)

Előzmény: k.edina (24630)
sajbi72 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 24631

Sziasztok! A párom regiszrált és jelentkezett a Nokia pályázatára fotóval, leírással. Amennyiben tetszik az alábbi linken olvasottak, légyszives like-old. Köszönöm.

 

Itt a link!

k.edina Creative Commons License 2012.05.03 0 0 24630

Szeretettel várok mindemkit a kiállításra.

 

 

 

Anyám az Creative Commons License 2012.05.02 0 0 24629

Ha már erre járok, megkérdem: volna esetleg egy olyan kedves fórumtárs, aki némi sör/ üdítőért cserébe segítene lepucolni a gépem szenzorát? Ugyan próbáltam fujkálni körtével, de nem igazán érdekelt Mr. Makacs Szennyeződéséket...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!