Keresés

Részletes keresés

teszt25 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 27732

Hidd el hatékony a csigairtó por vagy granulátum, tavaly 200 négyzetméteres kertemet ellepték, de úgy hogy a fákon is fürtökben lógtak. Kiszórtam egy kilót rájuk az idén még nem láttam egyetlen egy csigát sem.

Nyugodtan vedd meg hatásos, igaz mint írták csak száraz időben egy hét elég is a kezelésre.

Előzmény: Törölt nick (27731)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27731

Kösz, soha nem vettem még. :) Mindenesetre el nem tudom képzelni, hogy lehet hatékony, amikor pont esőben nem lehet használni, a csigák pedig akkor tesznek igazi nagy kárt, ha hetekig csak esik.

Előzmény: Flanell (27724)
CBNora Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27730

Igen, tényleg homokkal kell leszedni. A kis drapp meztelencsigáknak nem olyan masszív a nyálkája, az hamar lekopik magától, de azt a szép, nagy, sötét, leopárdmintás meztelencsigát levéldarabbal szoktam megfogni. Azokból egyébként nálunk nincs sok, nem is csinálnak nagy kárt, inkább az éti csigák. Azokat eszi a bordás csigarabló, elég sokat látok a kertben, néha csigaevés közben is. Találtam szentjánosbogarat is, az is csigát eszik. Úgyhogy a mérget inkább mellőzöm. Persze amit meghagynak, még túl sok, összegyűjtöm és átdobom a kerítésen patakpartra.

Ő a bordás csigarabló:

 

  

Előzmény: Törölt nick (27711)
magyarliba Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27729

Ha van otthon mokkás csipeszed és nem sajnálod, használd azt a gyűjtéshez, nekem bevált. Csigaszósz helyett pedig egy kis mészhidrátot vagy klórmeszet oldj fel vízben, jobb, ha kicsit sűrűbb lé lesz belőle és abba dobáld őket, abból nem jönnek ki és nem is büdösödik gyorsan, de azért pár naponta érdemes újat kutyulni. Nálunk a szennyvízcsatornának van egy tisztító nyílása, levehető fedéllel, oda szoktam önteni a "végeredményt". Ez sem gusztusos, de jó eredményt lehet elérni vele.

Előzmény: Mártus46 (27707)
magyarliba Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27728

Remélem, beválnak majd :) A japán is gesztenyeízű, de a másik is onnan származik, csak tavaly a lányom már vetett belőle és annak a magjait kaptad.

Épp ma gondoltam rád, van a kertemben valami számomra ismeretlen hagymaféle, nő mindenhol a virágágyásokban. Pont úgy néz ki, mint a fokhagyma, csak nem növeszt gerezdes fejeket, hanem marad karcsú és apró kis sarjhagymák keletkeznek a tövénél. Az illata is a fokhagymára emlékeztet, csak nem olyan intenzív. Még nem vettem a fáradságot, hogy utána nézzek, mi is lehet ez, de nem is kóstoltam még. Azon mosolyogtam magamban, hogy te már biztosan a kisujjadból ráznád ki, no meg meg is kóstoltad volna :))

Előzmény: CBNora (27692)
Flanell Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27727

Lásd mint előbb.

A legnagyobbak lehetnek akkorák, mint amit írsz.

Előzmény: Törölt nick (27688)
Flanell Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27726

Hogyhogy nem tudtál elég meleget biztosítani a padlizsánnak a keléshez? Nincs nálatok radiátor vagy ilyesmi?

Ameddig ki nem kel, addig bármilyen sötét hely megfelel, csak meleg legyen. Nálam is beletelt majdnem egy hónapba a kelés, mert simán csak a szobában volt, de tavaly oda raktam, ahol a fűtéscső a parketta alatt megy a másik szobába, ott 3 hét sem kellett. (Csak most ott mások voltak.)

Minden tápozásnál többet ér, ha most kiülteted. Most az esővel befogja, aztán ha jön a meleg, nő, mint a gomba. Ha nem hiszed, csak néhányat rakj ki, aztán egy hónap múlva hasonlítsd össze őket. A kiültetettek 10 napig leállnak a növekedéssel, de aztán belehúznak.

2 hete még az enyémnek is csak sziklevelei voltak, aztán a nagy meleggel úgy megindultak, hogy már több rendes levelük is lett, 5 cm a legnagyobb.

Előzmény: Costata (27689)
Flanell Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27725

Én is szoktam itthon kiszórni tavasszal meg ősszel, mert a szomszédokból azért jönnek az új versenyzők.

Mikor először használtam, szemem-szám eltátottam, annyi csigahulla volt mindenfelé, én tizedére sem számítottam.

Előzmény: Flanell (27724)
Flanell Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27724

Ez a kék dolog nem így műxik.

A csigák megeszik, és elkezdenek nagyon nyálkásodni, aztán nem tudnak leállni vele, egy idő után kiszáradnak. Mint ha egy ember lenyel egy marék vízhajtót, vagy 10 deka konyhasót.

Előzmény: Törölt nick (27704)
krnemarika Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27723

Nekem a kék granulátum bevált. Tavaly rengeteg csiga volt, az idén eddig csak néhányat láttam. Ma reggeltől esik az eső, remélem, nem hozza elő a csiguszokat.

Előzmény: Törölt nick (27704)
Gy.Ibi Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27722

Csigák ellen hatásos a só.Virágláda aljába,vagy nagyobb lapos edénybe,tálcába,tepsibe öntve a megvédendő növények köré,vagy amerre több van,érdemes bárhová letenni.

almabimbo Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27721

Több helyre vetettem csemegekukoricát. A legtöbb helyen jól kikeltek, az egyik helyen viszont alig. 20%-a kelt csak ki. Ott tele van a föld lótetű járatokkal, ráadásul pont a sorokat követték. Nyilván nem véletlenül. Valószínűleg kirágták a kukoricáimat, még mielőtt kibújhattak volna.

Valami lótetű csapda nincs? Az Arvalin drága, ráadásul erős méreg. Valami olcsóbb és természetesebb módszert szeretnék, ami azért hatásos is.

Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27720

Én ilyen bogarat még nem láttam, beszerezni se tudom. Szerintem mifelénk nem honos.

Előzmény: CBNora (27701)
Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27719

Ez a sörcsapda a spanyolcsigákat is elejti, vagy csak a hagyományos házasakat?

Előzmény: gergerg (27716)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27718

A legundoritóbbat, a spanyol meztelencsigát nem eszik a sünök. Azt csak az indiai futókacsák pusztitják. 

Előzmény: gergerg (27716)
Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27717

Erről már hallottam, de még nem próbáltam. Látok benne fantáziát.

Előzmény: gergerg (27716)
gergerg Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27716
tmari28 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27715

 

 

Én már nagyon régen megvettem az Öngyógyító kiskert c. könyvet, régen olvastam a csigaszószról, de alkamazni nem volt gusztusom akkor sem, amikor sok csiga volt, úgyhogy ilyen szempontból egyetértek Veled. Végszükség esetén lehet, hogy ráfanyalodnék.

Előzmény: Mártus46 (27714)
Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27714

Köszi a tippet! Ez a csiga hullalé nagyon érdekesen hangzik, de tavaly rohasztottam így csigákat és annyira förtelmes volt a szag, hogy soha többet nem akarok ilyet érezni. Ráadásul sok minden nemsokára érik már. Az eper, a borsó, a lóbab, a fejessaláta és egyebek. Félek a fertőzéstől.

Előzmény: tmari28 (27709)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27713

Nálunk is eszméletlen tömegű csiga van. Leginkább éti, az idén még alig láttam csupasz csigát. Szerintem azért szaporodtak el ennyire, mert a békák viszont megfogyatkoztak.

 

Kiültettünk a műveletlen kertünkbe 15 tő tökpalántát: olajtök és 3 fajta sütőtök. Eredetileg 20 pohárnyi volt, de 5 nem mozdult eddig, miközben a legtöbb már lassan túlkoros lett, a gyökerek bújtak ki a poharak alján. Meglocsoltuk, most szerencsére esik is az eső, de ott olyan szárazság van, hogy a homok szinte taszította a vizet.

Nagyon kíváncsi vagyok, lesz-e belőle valami, Semmi ásás, trágya, csak egy kis helyen kikapáltuk a füveket, beleraktuk.

Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27712

Nem vagyok én urológus!

Előzmény: v2rider. (27708)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27711

Ez engem is zavart, de réjöttem, hogy száraz homokkal egész jól ledörzsölhető. Készíts be száraz homokot! :)

Laci/Zápolya: Ez egy csigacsapda, majd írd meg, mennyire hatásos! :)

Előzmény: Mártus46 (27705)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27710

Vettem a Óbudai Adományboltban ilyen csiga elleni szert. (400 Ft volt)

http://www.absolut-garten.de/Ersatzkoeder-fuer-Schneckenfalle-2er-Set-Outdoor-

Most látom, hogy utántöltő, doboz nem volt kapható hozzá, igy kreálnom kell majd valamit. Egyenlőre még csak egy-két db volt, csak igy nem próbáltam még ki! Azokat összeszedtem kézzel. 

 

Előzmény: Törölt nick (27704)
tmari28 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27709

 

 

 

http://es.scribd.com/doc/83781823/31/Kartev-kke-valt-allatok

Ha az ember minden figyelmeztetés ellenére csigacsalétket hasz-nál, akkor a már elpusztult tetemekre hintsünk meszet vagy k port,hogy a sündisznók vagy a madarak fel ne falhassák.A csigák elleni védekezésnek inkább egy más módját ajánlanánk:a "csigaszószt". Este vagy kora reggel szedjünk össze annyi csigát,amennyit csak tudunk, és egy öreg vödörbe gyjtve lobogó vízzelforrázzuk le. Ez humánusabb, mint a lassan ható csigaméreg. Márezzel is csökkenthetjük a kártevk számát. Ezt az anyagot a kom-posztra önthetjük, ahol azt gazdagítja, de riasztóanyagot is készít-hetünk belle, amely a következ fertzés esetén a csigákat távoltartja. Ez úgy készül, hogy néhány napig hagyjuk vödörben állni,amíg tartalma ersen bzleni kezd, azután az öntözkanna rózsájánkeresztül a veszélyeztetett kultúrákra "permetezzük", feltéve, hogya termés szedéséig még elegend idnk van. Ezt a riasztó hatásúanyagot nagy lendülettel szórjuk, locsoljuk ki, mert egészen kistöménységben is hatékony. Öntözhetjük csak a sorközöket, st egyegész veszélyeztetett területet is körbelocsolhatunk. Például a sza-móca akkor is csigamentes lesz, ha körülötte csak a sorközöket ke-zeljük.Ez épp így érvényes a zöldségesre is. Ilyen módon még az elpusz-tított csigatetemeket is felhasználjuk; eljárásunktól függen vagya sorközökbe kerülnek, vagy közvetlenül a növényekre öntözzükket. Ez a "szósz" szaga miatt rendkívül hatásos. Minden közelítcsigát elriaszt, hatása néhány hétig is eltart. Ezeken felül azt isészlelni fogjuk, hogy a csiga milyen kitn trágyaanyag. Még 1978-ban, a "csigák évében" is sikerült a szamócát és a zöldségest ezek-tl a kártevktl teljesen távol tartani, pedig különben a kertben,így az évelkön is épp elég csiga akadt. Innen gyjtöttük be ket,s így tudtunk a nyár folyamán mindig újabb hatóanyagot készítenibellük, hogy a veszélyeztetett helyekre kiöntözhessük. Az is bebi-zonyosodott, hogy a kártevt nagyon csábító csigacsalétek semvetekszik a csigaszósz riasztó hatásával. Ilyen módon a csigák el-hárítása, illetve elpusztítása nem kerül egyetlen fillérbe se!Ez a "szósz" egyetlen vele érintkez növényt sem károsít, ugyan-akkor az ember óvakodjon attól, hogy csupasz kézzel elhullottcsigatetemhez érjen, mert még egy parányi seben keresztül is veszé-lyes fertzést okozhat.

Előzmény: Mártus46 (27699)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27708

Húzz gumikesztyut!

Előzmény: Mártus46 (27705)
Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27707

De amikor egy növény levelén mászik, akkor nem sokra megyek a kislapáttal... Azt bizony csak kézzel lehet.

Előzmény: Lora1213 (27706)
Lora1213 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27706

Kislapát.  Nem bírnám megfogni.

Előzmény: Mártus46 (27705)
Mártus46 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27705

Akkor sajnos marad a kézzel szedés:( Undorító! Olyan nyálkával kenik össze a kezem a meztelencsigák, ami egyszerűen lemoshatatlan. Majdnem olyan, mint a pillanatragasztó.

Előzmény: Törölt nick (27704)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27704

Vegyszer nincs a csigák ellen. Az ún. csigairtó granulátom vízmegkötő anyag, amin ha átcsúsznak, elvileg kiszárítja őket, de kb, annyira hatásos, mint a hamu, és pont az esős időben alkalmazhatatlan, amikor  alegnagyobb kárt teszik. Sajnos. Külföldön már létezik egy jó drága biológiai szer a meztelencsigák ellen, a Nemaslug.

Előzmény: Mártus46 (27699)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 27703

lehet kapni kék csigairtó granulátumot, azt kell kiszórni. nem esős időben, mert a víz elolvasztja.

Előzmény: Mártus46 (27699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!