Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2016.01.29 0 0 32

A tetején se oxigén hiány, se széndioxid nincs, csak meleg. A kezem nem állja.Lehet, hogy melegedni mennek, aztán kiszáradnak?

Előzmény: arpad-lajos (31)
arpad-lajos Creative Commons License 2016.01.27 0 0 31

Szuper!!! Vegyszermentes védekezés.

Nem tudom van-e alapja az okoskodásomnak, de lehet, hogy a parapetnél lévő mikroklímában esetleg kevesebb az oxigén és azért pusztulnának el, vagy egyszerűen a melegtől? Vagy netalán a keletkező széndioxidtól?

Az biztos, hogy a rovarászok sokszor széndioxiddal ölik meg a befogott rovarokat.

 

Előzmény: Ali-bá (30)
Ali-bá Creative Commons License 2016.01.27 0 0 30

Egy érdekes adalék az üvegházi molytetűhöz: évek óta mindig garázdálkodnak főleg a télikertben telelő hibiszkuszokon. Két éve egybenyitottuk a télikertet egy parapet fűtéses résszel és láss csodát, azóta nincs molytetű kár a kibiszkuszokon télen. Ellenben minden nap 10-20 elszáradt molytetű a fűtőtest forró tetején. Miért repülnek oda megdögleni?

arpad-lajos Creative Commons License 2016.01.10 0 0 29

És még egy idézés a Gazdabolt honlapjáról:

 

Vétek Gábor:

Amennyiben szabadföldön (kertben) termesztett káposztáról van szó, akkor ez nem az üvegházi molytetű, hanem annak egy közeli rokona, a közönséges liszteske (Aleyrodes proletella) lesz.
Ami lényeges, az az, hogy a készítmények közül az Actara 25 WG javasolható. A permetléhez nedvesítő szer adagolandó (pl. Nonit). Érdemes mielőbb védekezni, mert a szerrotáció ez ellen a kártevő ellen káposztában nehezen megoldható. Itt mindenképpen megjegyezném azonban, hogy a közönséges liszteske szerencsére akkora gondot azért korántsem szokott jelenteni, mint a növényházakban károsító üvegházi molytetű, így nem kell nagyon megijedni tőle, és 2(-3) kezelésnél több semmiképpen sem szükséges.

Előzmény: Ali-bá (28)
Ali-bá Creative Commons License 2014.02.10 0 0 28

Hogy ne kelljen keresni ide másolom:

 

"/15714   Más: úgy tűnik (kop-kop-kop:)), sikerült győzelmet aratni az üvegházi molytetűk felett, a 0,8 Actara 0,4 Cyperkill vitte őket... kifújáskor csinált egy nagy taglót a Cyperkill, aztán már másnapra ujra felszaporodtak, de sztán szépen fokozatosan pusztulgattak is az újak, úgyhogy egy olyan másfél hét alatt elfogytak...

Mondjuk az tisztán látszik, hogy töményebb cucc kell ellenük az általában ajánlottnál, a Cyperkillre ez rá is van írva (más kártevő ellen 0,15-0,2, itt kell a 0,4, magyarán a 1,5 ml-es ampulla nem 10, hanem kb. 3,5 liter vízbe, de az Actarából is kell az általános 0,4 helyett a 0,8 - mondjuk ez még jócskán benne van a tripszek ellen ajánlott max 2-ben...)

Úgyhogy arra jöttünk haza a hosszú hétvége után, hogy nix rajzó molytetű:)))

 

Mondjuk valszeg az a titok, hogy így marad hatásos koncentráció a növényben még akkor is, amikor 5 nap múltán lepetézik a permetezés után frissen kelt nemzedék, tehát áthidalja a viaszos burokban töltött "holtidőt".../"

 

 

 

Előzmény: Ali-bá (27)
Ali-bá Creative Commons License 2013.08.24 0 0 27

Úgy tűnik Antisystem megtalálta a megoldást. Lásd : Növényvédelem Fórum 2013.08.22.-i  15714 sz. bejegyzés.

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 26

Értem, köszönöm!

Ali-bá Creative Commons License 2012.09.27 0 0 25

Látványos, sokat megfog, örülsz, de csak rövid ideig, mert gyakorlatilag nem csökken a számuk. Több születik, mint amennyi ráragad.

Előzmény: Bubus1111 (24)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 24

Tehát akkor nem olyan hatásos?

Ali-bá Creative Commons License 2012.09.26 0 0 23

Próbáltam. Nem mind hülye. Rengeteg ráragad, de rengeteg marad és szaporodik mint a molytetű!

Előzmény: Bubus1111 (22)
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 22

Azt olvastam, hogy valamilyen sárga lappal be lehet őket fogni elég nagy mennyiségben.

Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 21

Nekem a  karalábé levelein jelent meg egy csomó!

Costata Creative Commons License 2012.05.01 0 0 20

Az angolmuskátlin.

Előzmény: Ali-bá (19)
Ali-bá Creative Commons License 2012.04.30 0 0 19

Azért gyéríthetők. Nálad min vannak?

Előzmény: Costata (17)
Costata Creative Commons License 2012.04.30 0 0 18

Micsoda aktív topik. 9 év alatt 18 hsz:)

Costata Creative Commons License 2012.04.27 0 0 17

Hú, de utálom a lisztecskét! Kiirthatatlan.

Georgethebig Creative Commons License 2011.07.14 0 0 16

sajna a Vertimec-et a gazdaboltos nem adhatja ki, mert nem teljesen szabadforgalmú...

Előzmény: Csarli1 (15)
Csarli1 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 15

Próbáld ki Vertimec 1.8 EC, Dimilin 25 WP és a Silwet L 77-es koktélt.

Vertimec a kifejlet molyt, Dimilin a lárvákat öli meg. Silwet pedig növeli a hatékonyságukat.

Ez a koktél a nehezen irtható körte levélbolhát is kitakarítja az ültetvényről. Ha csak egyik szert  használod, akkor nem tudod megszakítani a fejlődési láncot és vagy lárva vagy kifejlet rovar marad életbe és kezdődik minden elölről.  

Előzmény: cucurbia (12)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.25 0 0 14

Na,  szaporodnak már megint.  De éppen ma vizsgáltam meg nagyítóval egy lesárgult hibiszkusz levél hátulját, többszáz elhalt lárva volt rajta. Ahhoz képest az a 4-5 lepkécske, ami felröppent egy erőteljes rázáskor, igazán nem sok.

Előzmény: Ali-bá (13)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.16 0 0 13

Létezhetetlen. Nálam azóta csak itt-ott röppen fel egy-egy lepkécske, ha megrázogatom a hibiszkuszbokrot. Írd le a dózisokat.

 

Előzmény: cucurbia (12)
cucurbia Creative Commons License 2011.03.16 0 0 12

Hát most két héten belül háromszor megismételtem ezt a kevert permetezést.

Eredmény sajna O:(((

Előzmény: Ali-bá (11)
Ali-bá Creative Commons License 2011.03.04 0 0 11

Igen, egy permetlébe keverve az előírt % -ok szerint. Nagyon bőven, csurgásig. 1-2 óra mulva, mikor megszáradt mégegyszer (gondolván arra, hogy több szívódjon fel /actara/, valamint ahol előszőr nem érte, vagy éppen arrébb repült a kis lepke a második rásegít). Mindegyik szer pótolható tulajdonképpen mással is, igy a Karate is más kontakt hatású szerrel, ami a lepkét eltalálva kinyírja azt.

Előzmény: cucurbia (10)
cucurbia Creative Commons License 2011.02.28 0 0 10

És ezt igy egyszerre adod nekik,vagy külön külön??Adagolás?Koncentrácio?(nem szeretnék leégetést mint néhány éve mikor összekevertem szereket)

Az első kettőm van itthon a harmadikat lehet valamivel helyettesiteni?

 

Előzmény: Ali-bá (9)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.18 0 0 9

Úgy tűnik rátaláltam a megoldásra!  Nomolt, Actara, Karate + nedvesítő szer. Egy hét múlva megismételve Nomolt nélkül. Napok óta hiába rázogatom a hibiszkuszokat sehol nem látok egy lepkét se!  :-)))

Ali-bá Creative Commons License 2010.09.25 0 0 8
Próbáltam már azzal is, de a tojásokat semmi nem viszi le, aztán mire észreveszem megint ott repked a sok kis fehér vacak.
Előzmény: Flanell (7)
Flanell Creative Commons License 2010.09.22 0 0 7
Nálam pl. a fuksziákon van.
Időlegesen eltűnnek, de pár db-ról lassan felszaporodik az állomány, meg nyáron tele a kert, jön be utánpótlás.
Mospilant szoktam használni, beöntözéssel a lárvákat is viszi. De inkább permetezek kétszer, ha eszembe jut. :)
Kitinszintézis-gátlóval használd, az kinyírja a lárvákat.
Előzmény: Ali-bá (6)
Ali-bá Creative Commons License 2010.09.19 0 0 6
Csak nekem van molytetvem a hibiszkuszon? Évek óta neem tudok megszabadulni tőlük. Nincs valakinek valami jó ötlete?
Előzmény: Ali-bá (5)
Ali-bá Creative Commons License 2010.09.19 0 0 5
Mi van itt?
endru Creative Commons License 2006.01.15 0 0 4
Nem működnek a linkek az oldalon!!
Az egyetlen kép pedig semmitmondó, legalább a méretére és az árára lenne szükség. Ha már hirdetsz........
Előzmény: uveghaz (3)
uveghaz Creative Commons License 2006.01.15 0 0 3

Hobbi műanyag növényházak (üvegházak) forgalmazásával foglalkozom. A részletes információ a www.izalco.hu oldalon megtalálható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!