Keresés

Részletes keresés

Szaganaki Creative Commons License 2012.04.26 0 0 74

Köszi, meggondolom :)

Előzmény: mr_ricsi (73)
mr_ricsi Creative Commons License 2012.04.25 0 0 73

Én azt ajánlanám, hogy ne tintást vegyél. Eleve nem nagyon van olyan, ami csak fekete patronos, valamint minden 2 hétben-hónapban kötelező vele nyomtatni, különben beszárad a feje, és akkor lehet eldobni.

Számodra egy olcsó lézer az ideális választás.

Előzmény: Szaganaki (72)
Szaganaki Creative Commons License 2012.04.23 0 0 72

A segítségeteket kérném: házi használatra, csak f-f tintasugaras nyomtatót keresek, évente max 3-400 oldalt nyomtatnék, de tök láma vagyok ebben a témában.

Mit ajánlanátok?

BX300F Creative Commons License 2012.04.11 0 0 71
Sziasztok!

Segítsetek légyszives...
Van egy Epson office bx300f nyomtatóm. Szétszedtem darabokra, mert azt irta ki, hogy a használt fekete festékpárna élettartalma "kakukk". Volt benne egy szivacs szerűség, melyről azt gondoltam , talán erről beszélünk. Kiszedtem, kimostam, vissza építettem. Most már tudom, ez egy másik szivacs, amely valószínüleg a nyomtatófej mozgásakor kifolyó festéket szivta fel, így az nem kenődik el a papíron. Akkor hol lehet ez a másik szivacs? Esetleg azt az egységet - fejet - kell szétszedni, amelybe a festékkazetták vannak, és ott bújt el a kis rohadék?
Megköszönnék minden rajzot, segítséget.
zorko Creative Commons License 2011.12.30 0 0 70

Kimaradt infó: fekete-fehér, színeset nem tud.

Előzmény: zorko (69)
zorko Creative Commons License 2011.12.30 0 0 69

Üdv!

 

Nem találtam külön nyomtatós adok-veszek topicot, ezért itt:

 

Van egy eladó HP DeskJet Portable nyomtatóm. Régi darab, de keveset volt használva (épp ezért lesz eladó :). Patron nincs már benne (pár éve...), utoljára még jól működött. Lapadagolóval.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 68

A lapköltségek jó magasak.

Bár, ha egy év alatt 200 lapnál is kevesebbet nyomtatsz, akkor a gyári toner is bírja 6-7 évig.

Előzmény: técs (67)
técs Creative Commons License 2011.12.08 0 0 67

Pár hozzászólással korábban leírtam, hogy idézem:"egy oldal önköltésge 8,5 ft eredeti patronnal számolva", tehát a legrosszabb esetben is ennyibe jön ki eredeti patronnal, utángyártottal ennek kb a 60%, tonerporral meg ennek is a töredéke. Kicsit figyelmetlenül olvasol.

Előzmény: mr_ricsi (66)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 66

"de remélem nincs"

Már meg ne haragudj, de milyen hülye üzleti terv az, hogy pénzt adsz ki valamiért, ami csak "talán" tudja azt, amit szeretnél!

Ha nem jön össze a töltögetés, nézted, hogy mennyibe fog kerülni a toner hozzá? Mert én láttam olyan Samu lézert, ahol az új nyomtató tonerrel 15e Ft-ba került, majd a toner külön 21ezerbe.

Előzmény: técs (65)
técs Creative Commons License 2011.12.07 0 0 65

Erre csak akkor fogok tudni válaszolni, amikor ténylegesen feltöltöm a patront (de remélem nincs)

Előzmény: mr_ricsi (64)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.06 0 0 64

"a javítás meg alapból több, ha egyáltalán javítható"

Ez minden 10e Ft körüli cuccnál így van. 2 óra javítás munkadíja magasabb az újkori áruknál.

 

"a patronhoz tonerport 500 ft-ért lehet kapni."

És nincs semmiféle utántöltésvédelem? Semmi chip? Manapság az elég hihetetlen.

Előzmény: técs (63)
técs Creative Commons License 2011.12.06 0 0 63

Gondolkoztam azon, hogy egyáltalán elvigyem e szervízbe, mert csak a hibakeresés lett volna 2-3 e ft, a javítás meg alapból több, ha egyáltalán javítható, de annyira nem voltam megelégedve az epsonokkal már a vásárlás első napjától kezdve, hogy inkább új nyomtatót veszek. Mindenképp fekete fehéret akarok-akartam venni,így már meg is rendeltem egy Samsung ML-1675 lézernyomtatót. Ez árához képest korrektnek tűnik, nem multifunkciós, egy oldal önköltésge 8,5 ft eredeti patronnal számolva és a patronhoz tonerport 500 ft-ért lehet kapni.

Előzmény: mr_ricsi (62)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.12.05 0 0 62

"Szervízben nem foglalkoznak az Epsonokkal, mert gagyi mind"

Ez a szerviz már csődbe ment, ugye? Mert ha csak olyan dolgokat javítottak volna, ami nem romlik el, ellenben elutasították a gyakran meghibásodókat, az nem tűnik értelmes üzleti tervnek. :-)

 

Epson márkaszerviz ilyet nem mondott volna.

Ellenben az idézett szerviznek sem alkatrésze, sem doksija nem volt az Epsonokhoz, ezért hozzás sem tudtak szagolni.

Egy service utility-vel le lehetett volna kérdezni a nyomtatók állapotát, és máris meglett volna a hiba oka. De ezzel a progival csak a márkaszervizek rendelkeznek, a többiek meg csak fikáznak. A kommunikációs hiba a párhuzamos HP-knél jelentett egyértelműen elektronikus hibát, az Epsonoknál általában más az oka.

 

A 200 oldal csak 2 patron, a gari 1 événél hosszabb idő alatt. Ez tintás cuccal -legyen bármilyen márka- gazdaságtalan.

Előzmény: técs (58)
trancesound Creative Commons License 2011.12.05 0 0 61

HP laserjet 1020. Igaz ez csak fekete tonerrel megy, de évek óta ezt használom. Gyors és megbízható :)
Holnaptól talán megveheted 20%-kal olcsóbban veheted meg. Más nyomtatókat is persze... 

Előzmény: técs (60)
técs Creative Commons License 2011.12.05 0 0 60

Köszi, utánanéztem, de tintasugarasat nem veszek többet, mert rendkívül idegesítő, hogy fekete nyomtatásnál is kéri a sárga, kék,stb patronokat, akkor is amikor nincs szükség ezekre ( mindig fekete-fehérben nyomtatok).Olyan típusnál, mint amit ajánlottál az azért is hatványozódik, mert a színeket nem lehet külön cserélni, csak ömlesztve, ezért ha egy szín kifogy lehet kukázni a többit is. Azt hiszem egy mono lézeres nyomtatót veszek, kicsit utánaolvasva csak előnye van a tintasugarasokhoz képest. Köszi még1x

Előzmény: margithid (59)
margithid Creative Commons License 2011.12.02 0 0 59

Ajánlom a canon mp250est, 10e Ft, igaz nem sokat használom, de mikor kellett nem hagyott cserben. Nyomtat, szkenel, másol.

Patron nem szárad be, lassan 2 éve megvan, nem volt még cserélve.

Előzmény: técs (58)
técs Creative Commons License 2011.12.02 0 0 58

A saját tapasztalatomat osztanám meg: Vettem egy Epson D92-es nyomtatót(akkor még kb 9000 ft volt, most már 2000 ft-ért is kapni-talán nem véletlenül) és vettem szüleimnek egy Epson sx115 multifunkciós gépet. Mindkét szar tönkrement kb 200 oldal nyomtatása után, valszeg az elektronika, mert általános hiba, kommunikációs hibát írt ki állandóan.Szervízben nem foglalkoznak az Epsonokkal, mert gagyi mind . Már megvásárláskor is feltűni, hogy q-va hangosak, és kb 2 percig is eltarthat mire nyomtatni lehetett a gépekkel. Egyetlen előnyük az olcsó és színenként cserélhető patron volt, de ugye ez felesleges, ha magát a nyomtatót nem lehet használni. Biztos hogy ezentúl nagy ívben elkerülöm az Epson márkát ....

mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.29 0 0 57

A tintás nyomtatók bolti ára kevesebb az előállítási költségüknél. A teljes árat a vásárló a patronok árában, részletekben fizeti meg.

Emiatt annyit kérnek, amennyit akarnak, az ár nem a szolgáltatásoktól függnek, hanem a konkurencia áraitól.

Előzmény: Ify (56)
Ify Creative Commons License 2011.09.29 0 0 56

Nézegettem az Epson honlapját. 14 ezerért lehet kapni tintasugaras nyomtatót (S22). Ugyanakkor 14 ezerért van multifunkciós gépük (SX130), ami nyomtat, szkennel, másol. Összehasonlítottam az adatokat, azt értem, hogy egy külön szkenner komolyabb gép, sokkal jobb felbontással. Viszont a csak nyomtató ugyanazt tudja, mint a multi gép nyomtató része. Ugyanazt a tintát kell hozzájuk vásárolni. Hol van az átverés?

mr_ricsi Creative Commons License 2011.09.11 0 0 55

A Brother, de a fotónyomtatóknál szokta ezt alkalmazni a Canon és a HP is.

Előzmény: Ify (54)
Ify Creative Commons License 2011.09.10 0 0 54

A Epsonon kívül melyik az a márka, amelyiknek a tintasugaras nyomtatójába külön kazetta van a 3 színhez, tehát nem csak egy fekete meg egy színes kazetta van?

 

mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.02 0 0 53

"Az Epsonnál a 2 fej többe kerül, mint egy új nyomtató, ezért az érved pusztán környezetvédelmi szempont, nem gazdaságossági."

 

Helyesbítek: a HP-nál kerül a 2 fej többe mint maga az új nyomtató.

Előzmény: mr_ricsi (49)
Dundikalika Creative Commons License 2011.07.02 0 0 52

megoldottam:)

Előzmény: Dundikalika (51)
Dundikalika Creative Commons License 2011.07.02 0 0 51

A laptopon windows 7 van, de a HP nyomtatóm cd-jét már nem lehet rá telepíteni. Nem lehet ezt valahogy frissíteni? (HP 4135)

mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 50

Nem értem, a lapokat hogyan húzza ferdén, amikor a lapadagolónak van egy tologatható oldala, amit lapszélességre kell állítani, és onnantól oldalról támasztja a lapokat.

 

Valóban fejtisztít minden bekapcsoláskor. De miért kell ki-be kapcsolgatni, amikor pár perc tétlenség után készenlétbe helyezi magát kb. 1 W-os fogyasztással? (Van Canonom is, az is fejtisztít, az is készenléti 1W-os, az is csak áramszünetkor van kikapcsolva nálam.)

 

Új patron bevezetésekor -ami pár évente következik be- valóban egy fél évig nem lehet utángyártott patront kapni, de mostanra már a T129x sorozat is megjelent 900Ft körüli áron. (Ez a fél év a HP és a Canon esetében is meg van: ennyi idő alatt koppint a kínai ipar.)

A driver telepítésekor csak a CD-s drivert szabad használni, és nem szabad megengedni, hogy frissítéseket töltsön le az Epsontól, mert az újabb firmwareekkel az utángyártott patronok tiltólistája is frissül, amitől az addig működő parton használhatatlanná válik.

Nem szabad gyári- és utángyártott patronokat vegyesen használni, mert a gyári letiltja az utánzatok chipjét.

 

Az ismeretségi körömben sok Epson multifunkcist használnak, és esküsznek, hogy ilyen olcsón fenntartható nyomtatójuk még nem volt. Patront resetelni eddig mindössze egy kék színűt kellett. (De az is ki lett dobva, mert azonnal pattintottak a helyére egy másik 350Ft-os patront, én pedig csak később jártam arra a reseterrel. Alapesetben reseterre semmi szükség egy Epson mellé, nekem is csak azért van, mert a mindenféle összegyűlt tintáimat az Epsonban használom el, tehát töltögetem a patronokat.)

Annyi probléma valóban van, hogy patroncserekor néha nem ismeri fel valamelyik patront, ilyenkor azt ki kell pattintani, majd visszanyomni, és már működik is tovább.

Előzmény: eddielawson (47)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 49

Az Epsonnál a 2 fej többe kerül, mint egy új nyomtató, ezért az érved pusztán környezetvédelmi szempont, nem gazdaságossági.

(Az Epson feje nagyon nehezen szárad be, és akkor is viszonylag egyszerűen kipucolható: vagy kiégeti saját magát, vagy egy kis tisztítófolyadék át van nyomva rajta, és máris működik tovább. Fél év nem használat után vadi új patronokkal és egy éjszakányi állás után még jó eséllyel ki tudja magát tisztítani.)

Előzmény: eddielawson (48)
eddielawson Creative Commons License 2011.07.01 0 0 48

Ja és az előzőhöz: Az Epsonban a fej ha beszárad, akkor az egész gép mehet a kukába, ellentétben a HP-kel.

Előzmény: eddielawson (47)
eddielawson Creative Commons License 2011.07.01 0 0 47

Ha jót akarsz magadnak, Epson-t nem veszel az biztos. Nekem is ez van most, az ismeretségi körömben többeknek volt, mindenki szívott vele. Nem a nyomtatás minőségével van a baj alapból, mert ha hajlandó minden baj nélkül nyomtatni, akkor szépen nyomtat.

 

Nekem még 2007-es Stylus 8400-am van. Már az elejétől fogva tartani kell a lapokat nyomtatás közben, mert ha a papír elmozdul egy milit is, akkor félre húzza be, és csak félig nyomtatja ki az oldalt. Roppant idegesítő egy 20 oldalas nyomtatásnál, ha végig tartani kell a lapokat. Eszméletlen sok papír és tinta elment így a levesbe.

(Ezt a problémát talán az újabb modellekben már kiküszöbölték)

Eszement nagy tinta felhasználása van. Úgy is mondhatnám, hogy zabálja a tintát. Minden ki-be kapcsolásnál fejtisztítás, és hopp, a patron fele már odavan.

Az újabbakhoz nem lehet utángyártott tintát kapni még, nagyon drága a tinta. Ha a 10-15 e -Ft-ért vásárolt eredeti patronokkal kinyomtatsz 100 oldalt, akkor sokat mondok. (Nekem ebből is mint mondtam a fele ment a levesbe) A régebbiekhez vannak már nagyobb kapacitású utángyártott patronok 350-1500 közötti áron, de azokhoz chip resetert is kell venni, mert az én nyomtatóm pl. rendszeres időközönként letiltja a még félig teli patronokat (hol az egyiket, hol a másikat). De 4-5 éveseket már nem is érdemes venni, mertazok meg már sz...k.

 

Én az elmúlt 4 év alatt 500-700 oldal közötti mennyiséget nyomtattam a géppel,és  most már ott tart, hogy minden papírt begyűr, és valahol folyik belőle a tinta is. Tehát mindent lehet vele, csak nyomtatni nem.

 

Szerintem nem normális az, ha valaki Epsont vesz (bocs ha valakit megsértettem, de ez a véleményem.)

 

Jobban jártam volna, ha veszek egy olcsó lézert, és hozzá egy scannert.

 

Inkább HP vagy Canon. Én most Xerox Phaser 3250 D-re gyúrok, az Epson meg megy a kukába.

 

eddiné

 

 

Előzmény: M7740L (46)
M7740L Creative Commons License 2011.06.07 0 0 46

Sziasztok!

 

Nyomtató vásárlása előtt állok.  Ami szinte 100%, hogy tintasugaras multifunkciós készülékben gondolkodok, lehetőség szerint 20.000 Ft értékhatárig. Az e fölötti ár csak abban az esetben jöhet szóba, ha az üzemeltetési költségek ill. a hozzá való patronok kedvező beszerzési ára ezt indokoltá teszi. A következőkben szeretnék tanácsot kérni:

 

1. Milyen konstrukció legyen? 2, 4 v. 5 patronos?

 

2. Melyik típussal lehet többet nyomtatni, ill. melyiknél kedvezőbb a patronok beszerzési ára?

 

3. Milyen típusú patronokat lehet jó hatásfokkal újratölteni?

 

Ha valaki konkrét multifunkciós készüléket ajánlana, azt nagyon megköszönném, de annak is örülnék, ha egy kedves topiktárs lebeszélne egy bizonyos típusról saját negatív tapasztalata folytán.

 

Primary92 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 45

Nyomtató szervizt keresek, mert meghibásodott az Epson R340 nyomtatóm. Tudna valaki ebben segíteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!