Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 26927

Köszönöm a tippet, megnézem.

Biokandalló: nekünk van. Nem szabad magyar forgalmazótól rendelni, mert már megint nagyot akarnak szakítani. Mi a Vaterán 30-ért vettünk egy olyat, amit itthon 130-ért árulnak. Ugyanaz a kínai gyártmány, még a típusszám is. Ebayról rendelve lehet, hogy még olcsóbban meg lehetne úszni.

Szuperszigetelt házba hordozható gyorsfűtésnek megfelel. Alkonekkel használjuk, festékboltban kapható, 700Ft/liter, ezzel a három nagy égője olyan egy-másfél órát tud égni. Olyan 99%-os tisztaságú lehet, van egy kis alig érezhető vegyszer szag és minimálisan kormol is.

Jól fűt, ha mind a három égőt begyújtom, akkor félóra alatt 2 fokot emel egy 25m2-es szoba hőmérsékletén. A hangulata nem olyan, mert nem pattog a tűz, hanem sziszeg (mp3 lejátszót lehet rá ragasztani) és nincs fatüzelés szaga (füstölőt mellé kell rakni). :-)

Előzmény: tűz_tér (26891)
real_geri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 26926
El ne hidd, de foleg meg ne idd!!!
Orult...

A denaturált szesz olyan etil-alkohol, melyhez olyan – gyakran mérgező – adalékokat kevernek, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlanná váljon, de eredeti céljára felhasználható maradjon. Az eljárás oka, hogy a tiszta etanolt a legtöbb országban súlyosan megadóztatják, mint alkoholos italt. Időnként befestik, hogy a tiszta etanollal ne lehessen összetéveszteni.

A denaturált szeszt főleg oldószerként használják, vagy szeszlámpák, kerti sütők üzemanyagaként. Ipari felhasználása igen széleskörű, ezért adalékok és módszerek százait használják denaturálásra. Általában 10%-nyi metanolt kevernek hozzá, de előfordul izopropil-alkohol, aceton, metil-etil-keton, metil-izobutil-keton és denatónium benzoát is.

Az alkohol denaturálása nem változtat a folyadék kémiai összetételén, de a hozzákevert anyagok ihatatlanná teszik.

Az adalékokat úgy választják ki, hogy hogy a szeszt ne lehessen lepárlással, vagy egyéb egyszerű módszerrel ismét ihatóvá tenni. A metanol az etanoléhoz közeli forráspontja miatt kedvelt e célra, és mert kis mennyiségben is mérgező. A denaturált szeszt több országban is kékre vagy lilára kell színezni.

A denaturált szesz adómentessége a 18. század közepéről származik.
Előzmény: halaloszto (26923)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26925

Köszönöm! Ez biztos? Mármint  hatásfok rontó bevonat.

Előzmény: Törölt nick (26922)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26924

alkohol, csak fogyasztásra alkalmatlan. Lehet, hogy a biokandallókban nem pont ezt kell égetni.

Előzmény: real_geri (26921)
halaloszto Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26923

denaturalt szesz=alkohol. komolyan!

vajk

Előzmény: real_geri (26921)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26922

Több probléma is van az energiafű brikettel. Illetve már a brikettálással is. Nagyon sok energiába kerül, a kemény szára miatt, és úgy tudom, valami szabadalmi védettséget élvező módszer az egyetlen elfogadható eljárás, tehát akárki nem is csinálja. A másik a szalmához hasonlóan, az ún. szilikátosodás, vagy üvegesedés, egy jóformán eltávolíthatatlan, hatásfok-rontó bevonatot képez rövid úton a tüzelőberendezés felületén. Szerintem amúgy a hamu is sok a fához képest.

Előzmény: tunderlala-3 (26914)
real_geri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26921
A suliban denaturalt szesz egett, nem alkohol
Előzmény: tunderlala-3 (26911)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26920

Van itt 600 ezer körül is.... hát, akinek annyi pénze van, csak a látvány kedvéért... meg is érdemli:D

Na jó, nem irigykedem... vagy mégis:))

Előzmény: Törölt nick (26919)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26918

ja, és hát fűtésre egyértelmű, hogy semmiképpen...

Előzmény: Törölt nick (26916)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26917

Nézd meg a honlapot, amit linkeltem, vannak olcsóbbak is, attól függ, milyet veszel.

Azt irják, 3 kW körüli fűtőértéke van, és hogy 3-4 órát ég 1 liter... mondjuk az biztosan nagyon nem mindegy, milyen kandallóban égetik, hány "égőfej" van.

Megnéztem a használati előirásokat, óvintézkedéseket, gyakori kérdéseket...  azért nagyon vigyázni kell ezzel.

Előzmény: Törölt nick (26916)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26915

Biokandalló honlap.

Szerintem az ebben égő tűz látványra is teljesen más, mint amikor a fa ég, nem sok köze van hozzá...

http://www.kandallofutar.hu/

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26914

Kandallóban is lehet égetni a fűbrikettet, megtaláltam a honlapon.... de hol lehet brikettáltatni ugyan?

C. Bálás betakarítás - brikett tüzelés 
A biobrikett illetve a biopellet gyártás célja az, hogy az alapanyagot az energetikai hasznosításhoz komfortosabbá tegyük, továbbá, hogy olyan tüzelőanyagot hozzunk létre, amely a szénnél egyszerűbben, tisztábban kezelhető és tárolható, kénszegény és környezetbarát. 
Az energiafűből gyártott fűbrikettet a tömörítő présgép kötőanyag felhasználása nélkül állítja elő. Fontos követelmény, hogy az alapanyag nedvességtartalma ne haladja meg a 15-16 %-ot. Préselés során a rendszer által bevitt hő és a túlnyomásos vízgőz hatására megfelelő hatásidő alatt az alapanyag térfogata jelentősen csökken, a térfogati sűrűség pedig jelentősen nő úgy, hogy az alapanyag a kívánt alakú briketté alakul. 
A fűbrikett fontosabb tulajdonságai a következők : 
  - nagy fűtőérték: 17 MJ/kg, 
  - brikettsűrűség: 1,29 kg/dm3 
  - alacsony nedvességtartalom: 6,00 % 
  - csekély hamutartalom: 3,80 % 
  - tömörítési viszony: 6,97:1 
  - átmérő: 75 mm 
  - morzsolás: 0,6-1,0 % 
A fűbrikett elégetése a brikett méretétől függően kandallóban illetve szilárd tüzelésű kályhákban lehetséges. 

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26913

azt hiszem, talán a vaterán láttam ilyen biokandallókat, valaki árulta, olyan 60 ezer körül, szóval nem drága.

Az alkohol literje volt talán egy ezres körül...

Előzmény: Törölt nick (26912)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26911

mint minden égés, biztosan. De azért annak is csak van szaga, ha az alkohol ég, nem? Amennyire emlékszem, amikor kémiaórán ilyesmi volt, azért érezni lehet a szagát...

Előzmény: real_geri (26910)
real_geri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26910

leírtam a választ, csak nem figyelsz.

alkohol égésekor vízpára keletkezik :) nem kell kémény, nem kormol, nem füstöl, csak eszi a zokszigént

Előzmény: tunderlala-3 (26909)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26909

valamilyen alkoholt égetnek el benne, még kémény sem kell hozzá... mondjuk ez is fura...

Szoktam nézni a spektrum home-on "átalakitós" műsorokat. Álljon meg egy házért, álljon meg egy fürdőszobáért, stb.

Nagy előszeretettel épitenek be ilyen biokandallókat fürdőszobákba... jól néz ki, de ott is mondták, hogy a látvány kedvéért, fűtőértéke alig van.

Előzmény: real_geri (26908)
real_geri Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26908

miért ne fűtene? ég a tűz, az meg hőt ad le.

meg sok párát :)

Előzmény: tunderlala-3 (26906)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26907

Sziasztok!

Ne nevessetek ki, de lenne egy kérdésem.:)

Szarvasi energiafűről hallott valaki?

Ha ez brikettálva van, kandallóban eltüzelhető? Ha igen, akkor hol lehet brikettáltatni, megérné egyáltalán?

Van a nyaralónk mellett egy 1400 m2-es üres telek. Férjem mondta, hogy esetleg ilyen füvet lehetne oda ültetni. Na igen, de ekkora területen, egyáltalán lenne akkora mennyiség, amivel érdemes foglalkozni, mármint saját részre "kiváltana" olyan mennyiségű tűzifát, hogy megérje? (brikettáltatni hol lehetne és mennyiért?)

Ott áll az a telek üresen...

Köszönöm!

Ja és a link:

http://www.energiafu.hu/energia.html

tunderlala-3 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26906

Úgy tudom én is, mindenhol azt olvastam róla, hogy ez csak látványelemként használatos, fűtésre nem.

Előzmény: KAripari (26904)
KAripari Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26904

Üdv!

Biokandaalóval rendelkezik valaki, tapasztalatok? összehasonlítva egyéb fűtési módszererekkel?

newPenion Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26903

Ez volt az első tele. De azt mondták (és láttam is), hogy teljesen jól üzemel.

Lehet rajta főzni. Sőt, akár sütni is. (A sütője nyitva van a képen)

De nem végleges megoldásnak szánták, csak amíg nem épül a helyére egy nagyobb kemence, vagy kályha.

Előzmény: zlota (26899)
kustora Creative Commons License 2012.03.04 0 0 26902

Találtam egy nagyon jót, persze jó drágán:

http://www.haassohn.hu/HU/product/105

http://www.mihaczi.hu/nincshatter.php?Esemeny_Id=MTYxNRmVsYWRhdD1NdXRhdEFsYXAmQXpvbj04MTEwMTI2O

Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal?

Előzmény: kustora (26894)
tűz_tér Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26901

Bocsásd meg nekik, valóban új emberek vannak az irodában :)

Az Aero 8 és a 10 is hermetikusan zárt. Illetve a 8-asból van külső levegő nélküli változat, az természetesen nem zárt.

A 10 folytonégő, a 8 nem. Nem azért mert nem szabályozható ugyanolyan jól, hanem mert a tűztér mérete nem teszi lehetővé.

Ha egy tűztérnek simán CE-je van, az azt jelenti, hogy maga a gyártó nyilatkozik, a készülék megfelel a vonatkozó szabványoknak, ráírt paramétereknek.

Ha tanúsított, akkor a gyártó megbízott egy független tanúsító intézetet, aki ezeket a szabványnak megfelően bevizsgálta, és ezt dokumentálta.

Előzmény: Tipcsok (26900)
Tipcsok Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26900

Először is köszönöm a választ!

Másodszor:

-honlapon azt írják hogy az aero 8 nem folytonégő,

-a mullit-osokkal beszéltem nem túl régen, az aero 10-ről érdeklődtem, kérdeztem hogy mennyire zár, azt mondták, hogy nem teljesen zár a ház felé, de ha szorosan körbe van építve, akkor igen.....mondom magamban nem semmi, ilyet még nem hallottam.... (a nem hozzáértés jött le egy kicsit)

Harmadszor:

-most akkor mi az igazság a zárással kapcsolatban?

-mit jelent hogy bevizsgált és tanusított?

Üdv Tibi

Előzmény: tűz_tér (26891)
zlota Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26899

És "jól" müködik?:)

Előzmény: newPenion (26893)
gmkiev Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26898

Nincs jelentősége.

De minden egyéb másnak van.

Előzmény: kustora (26897)
kustora Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26897

Igen, ezt mondták az Edilkaminnál, hogy magyarországon gyártatnak.

Van jelentősége annak, hogy öntöttvas vagy lemez az ajtó? Egyébként a Panaqua nekem nagyon szimpatikus.

Előzmény: gmkiev (26896)
gmkiev Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26896

Az Idro 50-es Sárvári termék!

Előzmény: newPenion (26895)
newPenion Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26895

Mégegy előny a Panaqua 20 -hoz:

- Magyar

Előzmény: kustora (26894)
kustora Creative Commons License 2012.03.03 0 0 26894

Sziasztok

Vizes kandallót szeretnék építetni. Egyenlőre a vizes betétek kiválasztásánál tartok, szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb?

20 KW a szakértők szerint elég lenne, télen sokat használnák, tehát a terhelhetőség, tartósság fontos szempont.

Lesz külső levegő bevezetés, és zárt lesz a rendszer.

A méregdrága francia öntöttvas betétek hamar kiestek. Most ebben háromban gondolkodok:

Edilkamin Idro 50  olasz

http://www.edilkamin.com/hu/termocamini/termocamino_idro_50.aspx

Előnye:

Nagy gyártói tapasztalat

Úgy látom elég komoly szakmai támogatás van mögötte, a beüzemelést is ők végzik el

Az ajtó nyitásakor automatikusan nyitja a pillangószelepet, csukáskor pedig zárja a megfelelő mértékben

Hátránya:

Magas ár

2 év garancia

Nekem a kihamuzás módszere nem tetszett

Aquaflat  lengyel

http://www.kandallos.hu/index.php?WG_NODE=tuzterek&sc=kozpontifutes

Előnye:

Alacsonyabb ár

5 év garancia

Hártánya:

A pillangószelep manuális

A minősége nekem nem tetszett, bár ez csak érzet a részemről

Panaqua 20 zárt  magyar

http://www.firetechnic.eu/item/63/Panaqua_20_zart

Előnye:

Alacsony ár

5 mm lemezből készült

5 év garancia

Nekem a minősége nagyon meggyőző volt

Alul samott bélés

Fiókos kihamuzás

Hátránya:

A pillangószelep manuális

Ez nem tudom, hogy hátrány-e de az ajtó is lemezből készült

Ez lenne a listám, ami persze tartalmazhat szakmaiatlanságot, de egyenlőre itt tartok.

Szerintetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!