Ha vigyázol rá, akkor akár örök darab is lehet! Fontos, hogy évente vidd el szervízbe, mert van gyenge pontja. Viszont ez a gyenge pont, karbantartással kezelhető. Nekem is van, ilyen is, és jól működik.
Azért mert a forgótornyos dugattyús elsőlépcsők nagyon jól konfigurálhatók, és hatalmas a légáteresztésük a nagy (4mm-es) keresztmetszet miatt. Ez azt jelenti hogy ekkora lyukon jön át a nagynyomás.
Emellett nagyon igénytelenek, nem muszály őket évente szervizelnem, 2-3 évente nyúlok hozzájuk.
A Poseidon Ciklon másodiklépcső egyszerű szerkezet, vagy 30 éve nem változtattak rajta. Jobbról-balról is löhet, alacsony a légzési ellenállása, könnyű szerelni.
nálam csak Apeks , Scubapro vagy talán még Aqualung jöhet szóba - a megkérdezett kollégák ugyanígy vélekednek, körbekérdeztem :)
dolgoztam egy bázison 3 éve, egyik oceanic (alpha8) sem bírta egy napnál tovább, szivárgott, a legkisebb rázkódásra is elkezdett szabadon ömleni, egy minimális szivárgás a második lépcsőből előjött akármilyen szervíz után.
viszont olcsó :D
persze attól még lehet jó, és pont az a tíz darab volt selejt. nem tudom.
nekem a "legolcsóbb", legegyszerűbb Apeks van. volt, hogy valaki leejtette a hajón, darabjaira hullott, simán összeszedegettük, összeraktuk és merültünk. amikor meg (saját hülyeségből és figyelmetlenségből) egy parti merülés után tele volt kaviccsal az egész 2.lépcső, ott zörögtek a kövek, és ugyanúgy adta a levegőt minden probléma nélkül. Az oktopuszom meg fejjel lefelé is használható verzió, nem fogja senki sem vizet nyelni, ha hirtelenjében rászorulna és kitépné, hogy abból lélegezzen.
párom szerint nehéz szervízelni, szabadon ömlik, és "that's crap".
egy másik kollégámnak volt Oceanicja, oktató ő is, nem panaszkodott rá, de az új reduktora már Apeks.
cressi Ellipse Black + AC 2 reduktor a felszerelésem és az érdekelne,hogy csak hobbi búvárkodáshoz,évi kb 20-25 merüléshez mennyire jó és tartós ez az összeállítás?
Nem tudom, nekem a Posidon nem jött be. Merültem a tiszta fém és a müanyag házas változattal is. Az egyik (már nem emlékszem, melyik) még merülés elôtt úgy megnyílt, hogy a szokásos módszerekkel nem lehetett megállítani. Benyúltam az ujjammal a szívócsövön és meglöktem belül a kis emeltyüt, attól állt el. Amit még nem szerettem, hogy mindig az volt a benyomásom, hogy "nem szívesen" adja a levegôt. De elismerem, nagyon öreg búvárok ezt sokra értékelik, mert könnyebben merülnek másfél órákat...
Erről a témáról valóban nagyon sokat lehetne értekezni.
Az elmúlt 35 évben nagyon sokféle reduktorral merültem hivatásos és sport búvárként (Dréger, Agua Lung, Mares, Apex, Ferfa,
Royal Mystrál, Amphóra Silver, Aga, Ukrajna, Dakor, stb.) mindenféle körülmények között.
Nekem a Poseidon jött be. Örök darab. Vannak több mint 20éves Poseidon automatáim is, amik még most is megbízhatóan működnek (a gyerekeimnek is oda merem adni, hogy merüljenek vele).
Amennyiben a Poseidon mellett döntesz, akkor biztos lehetsz benne, hogy egy strapabíró, megbízható, (igaz nem a legolcsóbb, de értékálló) reduktort vásárolsz.
Amiket nem ajánlanék a Poseidon reduktorok közül a saját tapasztalataim alapján:
jetstream, a második lépcsője nagyon érzékeny, egy apró homok vagy só szemcse bizonytalan működést okoz (merülés után nagyon alaposan bő vízzel el kell mosni és erre nem minden alkalommal van lehetőség).
Xstream, golyókat használ az első lépcső szelep-ülékeknél amennyiben hirtelen engedjük, rá a nyomást sérülhet a szelepülék és igen drága a javítása.
Xstream Deep, Duration, technikai búvároknak ajánlott (mélymerülésre) nagyon drága.
Amit ajánlok: Cyklon 5000-es (Cyklon 300-as) nagyon fontos hogy a második lépcső az fémházas legyen és ne műanyag.
Érdemes böngészni a Dive Centert böngészni, mert időnként használtan is lehet kapni.
Van rá magyar kifejezés is! Légző cső. Lehet, hogy ez is hülye szó, de legalább magyar. Annyi, de annyi szakszavunk van, amit nem lehet, vagy nem érdemes lefordítani. Legalább ami van, azt használjuk magyarul! Szerintem.
Szerintem a maszk nélküli lélegzést csak gyakorolni kell, és jobban fog menni, mint egy instruktornak! Az én drága egyetlenemnek is ez a "mumus", de addig erőltetjük, míg maszk nélkül fog roncsmerülni. :-)))
Sziasztok! Én voltam intrón tengeren, medencében és voltam DSD-n is tengeren, medencében is:) Az intró és a DSD között nálam annyi volt a különbség, hogy az intrónál nem kellett bemutatni semmi "gyakorlatot" egyszerűen levittek és megmutatták a víz alatti világot:)) A medencében meg úsztam egyik végtől a másikig:) A DSD-knél volt pár feladat: félig telt maszkot ürítettem, uszonyhegyen lebegtem, reduktort ki- és visszatettem, ilyesmi... (egyébként mindkét alkalommal csak a merülés után derült ki számomra, hogy ez most egy DSD volt:)
Illetve azóta van egy Scuba Diver-em is, a maszk nélküli légzés nekem a "mumus", azt kéne valahogy abszolválni, nagyon szeretném megtanulni valahogy!!:)
Eladó használt, nagyon jó állapotú igényes márkaválasztású búvárruhák mellékelt fotókon részletek a készletből, általában 5-7mm-esek. Egyben az egész, vagy darabokban. Ajánlatokat várok.
1. Scubapro zsák fekete szögletes 2. Szürke Mares táska 3. Scubapro húzós fekete táska 4. Camaro fekete ruha 40-es 5. Camaro fekete ruha 50-es 6. Kapucnis mellény 50-es 7. Kapucnis mellény 40-es 8. Piros-fekete kapucnis felső, hozzá ujjatlan nadrág 9. Camaro fekete-piros ruha 50-es 10. Camaro tropical mintás ruha 50-es 11. Ólomöv 2 db 12. lámpa 3 db 13. légzőcső 3 db 14. Kesztyűk és zoknik (használtak nagyon) Ezen kívül Scuba pro Jacket, Alladin computer, reduktor, mentőpalack.
Hát mondjuk ez olyan volt mintha azt írtad volna,h nekem is pont ilyen piros csíkos gatyám van csak éppen az enyém kék kockás....:D:D:D Azért köszi,h írtál nekem!!;) Hát rem nem 2 évre tervezték a gépet,m annyira azért nem olcsó...!!!!!:O