Keresés

Részletes keresés

robosztus1 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 5116
[Balage] Creative Commons License 2012.08.07 0 0 5115

olyan kompakt ami ekv 28ról indul, és van manuális beállítási lehetősége. plusz pont, minél messzebb van a vaku az optika tengelyétől, de ilyet nem nagyon találsz. az olympus c5050 azt hiszem amit sokan használtak és szerették régen, de annyira régi hogy szerintem nem találsz már használtan. Mi canon a720-t használunk tokban, képek vele itt. Nekem megteszi hobbi szinten. Komolyabb képekhez meg külső vaku kell elsősorban, supaknak van azt hiszem jóárazott, DC-ről Bunny írt róla.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5112)
zsugabubus1 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 5114

S Eladó NIMAR búvártok DV, vagy újabb kamerák-videó képes fényképezők (DSLR-bridge) részére! Nimar által gyártott alapban Sony VX DV (VX2000, 2100 ) kamera szériat fogadó, de átalakítható minőségi búvártok tartozékaival, 1-2 alkalommal használt állapotában, pótalkatrészekkel eladó. Kialakítása lehetővé teszi más kamerák, vagy fényképezőgépek befogadását, minimális , a fő szerkezeti egységet meghagyó módosítással. info/kukac/gregoryiron.com, vagy 06 hetven 316 ötven 15

Ára: 70.000FT

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 5113
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.04 0 0 5112

Sziasztok!

Víz alatti fotózáshoz mit ajánlotok ami garantáltan bevált? Valami gép vagy tok? Ha tok akkor kompakthoz kellene mert a DSLR-t nem kockáztatnám!

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.28 0 0 5111

5D-hez keresek valami olcsó vízálló nylon tokot, mint a Dicapac. Nem búvárkodáshoz kell, inkább csak vízpermet ellen, bár ha 10-20 centi mélységig vízálló az nem hátrány.

 

Van valami tippetek, hogy hol lehet ilyet kapni Magyarországon?

mercatoris2 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 5110

Flat dome nincs.

 

flat port = síküveg port

dome port = ami a félgömb port

 

A NIMAR tokok jópofák.

Előzmény: zsugabubus1 (5109)
zsugabubus1 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 5109

Eladó búvártok DV, vagy újabb kamerák-videó képes fényképezők (DSLR-bridge) részére!
Nimar által gyártott alapban Sony VX DV kamera szériat fogadó, de átalakítható minőségi búvártok tartozékaival, 1-2 alkalommal használt állapotában eladó.

Kialakítása lehetővé teszi más kamerák, vagy fényképezőgépek befogadását, minimális , a fő szerkezeti egységet meghagyó módosítással.

FLAT dome-os, ami azt jelenti, hogy a kitekintő üveg nem domború kialakítású, így egyszerübb a helyzet!

Ajánlatokat vagy érdeklődéseket az underwaterhousing@gmail.com címre várok!
Tel: 06 harminc 254 harmincöt 37

 



Fehérpárduc Creative Commons License 2012.06.11 0 0 5108

Hát ide nem néztem volna be magamtól mostanában. :) A helyeket a másik topicban már írtam neked, a véleményem az, hogy a legtöbb sziklás, kevésbé látogatott, sekélyebb öblökben, part közelben érdemes próbálkoznod, szinte mindenhol van valami érdekes. Sekély a víz, olyan 3-5 méter maximum, de volt olyan világos színű öböl, ahol nem ért le a 15 méteres horgonykötél függőlegesen.

Előzmény: Relaxvideo (5100)
NikonMan Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5101

Sziasztok!

 

Továbbra is keresek Nikon D90 vázhoz vízalatti házat, vakurendszerrel vagy anélkül. 

NIMAR, IKELITE, AQUATICA stb. (esetleg bérbe is venném.)

Publikus meilemre kérek szépen ajálatokat.

Előre is köszönöm!

Relaxvideo Creative Commons License 2012.05.07 0 0 5100

Szia

 

szereztem vízalatti tokot a gopro-knak síklencsével.

Elmondod, egészen pontosan hol lehetne a Rabon ilyen

víz alatti élővilágot találni?

Konkrétan búvárkodni kell, vagy elég egy nagy levegő is egy

kis látványhoz? Milyen mélyen volt ez? Jól látom, 1-2m?

 

köszi előre is.

Előzmény: Fehérpárduc (5097)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.04.23 0 0 5099

Köszönöm, kőkemény :) 1000 forintért a másik Dicapac WP-510 5m mélységig vízálló tok is elkelt, azért gondoltam volna, hogy újként többért fog elkelni, mint a másik.

Előzmény: Fehérpárduc (5098)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5098

Köszönöm, az egyik elkelt, a másik még elvihető...

 

Dicapac WP-510 5m mélységig vízálló tok - jó minőségű, "több lépcsős" víz elleni védelem

Előzmény: Fehérpárduc (5089)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5097

MRTigra: Horvátország, Rab sziget

 

[Balage] : Akkor legyen így. ;) Én a saját tokomra írtam, hogy nem profi géphez való, a DSLR példát meg arra, hogy ugyanez a cég, ugyanezzel a technológiával gyárt DSLR géphez is tokot! :) 

 

Tehát ha valakinek kell ez az 5 méterig vízállónak gyártott DiCaPac tok, akkor 3900.- forintért viheti. Nem búvártok, strand és hobbi célokra, parton, partközelben, esőerdőben, sivatagi homokviharban, gyermekmedencében. 3 méterig garantáltan kipróbált, 3x kb. 1 hetet használt. Ez idő alatt egy csepp víz sem került bele. Víz tetején fent marad, de súlyok nélkül is víz alá vihető. 

 

Pár kép egy másik géppel: 

 


Előzmény: MRTigra (5096)
MRTigra Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5096

hol készültek a képek?

Előzmény: Fehérpárduc (5094)
[Balage] Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5095

Kétlem hogy ki lehetne nyomni úgy a levegőt hogy ne legyen felhajtóereje, de mondjuk azt elképzelhetőnek tartom, hogy nem nagyon zavaró.

"Ez nem búvár tok és nem is profi gépekhez van, hanem kompakt gépekhez."

Ezzel magaddal kerülsz ellentmondásban, miszerint azt írtad, hogy DSLR gépekhez is van ilyen neylonzacskó. Mi számít neked akkor profi gépnek?

Az meg hogy nincs összefüggésben a nyomással, elég nagy badarság ne haragudj. Minden összefüggésben van a nyomással, mivel mindent ér. Az hogy több ponton záródik, nem jelenti hogy nem esik rá nyomás. Sőt mivel a a zacskó semmit nem nyel el, csak rásimul a gépre, a gépváznak kell elbírni a 0,5 bar nyomást is.

De az utolsó bekezdésben megfogalmaztad amit én is gondolok erről a termékről.

"Ez a tok hobbi célra, nyaralásra akár a homoktól, vagy a parti vízekben használható és védi a gépet, de akár esőben, télen is jó szolgálatot tehet."

Víz alá nem merném vinni a gépet benne.

Előzmény: Fehérpárduc (5094)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5094

"Vízalatti fotózásra szerintem alkalmatlan, tekintve hogy felhajtóerőt képez a légzsák."

 

Ez nem így van, ha beleteszed a gépet és lezárod, az elejét ki tudod nyitni és kinyomod belőle a levegőt, onnantól majdnem lebeg, legalábbis nekem a DSC-V1-el.

 

"Aki búvárkodik, nem 5méterig megy, aki meg nem búvár..."

 

Ez nem búvár tok és nem is profi gépekhez van, hanem kompakt gépekhez.

 

"az 1-méteres beázáshoz annyit hozzátennék, hogy a felszínen a legnagyobb az esélye a beázásnak, mivel ott nem nyomja össze a nyomás a záródó részt"

 

Ettől nem kell tartani, mert 3 helyen is zárva van és nincs összefüggésben a külső nyomással a záró mechanizmus, nem úgy működik.

 

"Én maradok a búvártoknál."

 

Tökéletes választás, de nem mindenki fog egy 30e-s géphez 100e forintos búvár tokot venni. :) Vannak jó vízalatti kompakt gépek is, de azok ára is 80e Ft körüli. Ez a 10e forint alatti árával nem versenytársa egy búvártoknak, de nem is arra való.

 

Ez a tok hobbi célra, nyaralásra akár a homoktól, vagy a parti vízekben használható és védi a gépet, de akár esőben, télen is jó szolgálatot tehet. Nem búvártok, hanem vízalatti tok 5 méterig, de üveg a lencséje elől, emiatt a képek is jó minőségűek a megfelelő gép beállítások mellett.

 

Ezzel és Sony DSC-V1-el készült képek:

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: [Balage] (5093)
[Balage] Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5093

hát én nemhiszem hogy beletenném a dslr-t egy 150 dolláros neylonzacskóba, de persze ezt mindenki maga döntse el.

Vízalatti fotózásra szerintem alkalmatlan, tekintve hogy felhajtóerőt képez a légzsák. Aki búvárkodik, nem 5méterig megy, aki meg nem búvár, csak maszatol a tengerparton, az légzsák nélkül se tud megmaradni a felhajtóerőtől. babaúsztatásra esetleg használható (édesvízben), meg fröccsenés ellen.

az 1-méteres beázáshoz annyit hozzátennék, hogy a felszínen a legnagyobb az esélye a beázásnak, mivel ott nem nyomja össze a nyomás a záródó részt. Minél nagyobb a nyomás, annál jobban zár (de persze átugrani nem lehet :) Én maradok a búvártoknál.

Előzmény: Fehérpárduc (5091)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5092

Természetesen a DSLR-hez való ára a 150 dollár.

http://www.dicapacusa.com/SearchResults.asp?Cat=77

Előzmény: Fehérpárduc (5091)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5091

Nem kipróbáltam, hanem évek óta használom gond nélkül. A DiCaPac gyárt DSLR gépekhez is ilyen vízálló tasakot, 150 dollárért ez nem cseppálló térkép táska. :)

 

Link: DiCaPac USA

Előzmény: gomboc-artur (5090)
gomboc-artur Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5090

ne hargaudj ,DE te kipróbáltad ????

mert én még régen igen kb 1m mélyen simán befolyt a víz oda is lett a gépem 

tehát szvsz ez a szilikon tasak csak cseppálló 

 

 

ga

Előzmény: Fehérpárduc (5089)
Fehérpárduc Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5089

Dicapac WP-510 5m mélységig vízálló tok - jó minőségű, "több lépcsős" víz elleni védelem

Mérete miatt a teljesség igénye nélkül a következő gépekhez:

Canon:     PowerShot A10, A20, A30, A40, A50, A60, A70, A75, A80, A85, A95, A410, A420, A430, A450, A460, A470, A510, A520, A530, A540, A550, A560, A570 IS, A580, A590 IS, A700, A710 IS, A720 IS, A1000 IS, A2000 IS, S60, S70, S80
Casio:     Exilim EX-P700, P600
Fuji:     FinePix A600, A610, A820, A900, A920, F601, E500, E510, E900
Kodak:     EasyShare CX-6230, CX-6330, CX-7220, CX-7330, CX-7430, CX-7530, DX-7630, DX-7440, DX-6440, DX-6340, DX-4530, DX-4330, LS-443, C340, C360, C875, Z885, Z1015 IS, Z1275, Z1485 IS
Nikon:     Coolpix 2000, 2100, 3100, P1, P2, P50, P60, P5000, P5100, P6000, L1, L5
Olympus:     SP-310, SP-350, C-1Z, C-2, C-40, C-70, C-350Z, C-460, C-7000Z, X-200, X-250, Stylus D-535, D-545, D-595Z
Panasonic:     DMC-LZ1, LZ2, LC80, LC70, LC50
Pentax:     Optio 33LF, 33L, 330GS, 230, 750Z, S30
Samsung:     360, 370, 420, 430, 530, V50, V70, Cyber 300, Cyber 400, A5, A7, D60, D370, D430, D470, D510, D530, D610, D3000, D3100, D4000, L85, X85, NV11, UX4
Sony:     Cyber-Shot DSC-P1, P2, P5, P7, P8, P9, P10, P71, P72, P73, P92, P93, S60, S90, W1, W5, W7, W12, W15

 

Érdeklődni janos.c(kukac)gmx(pont)com

 

NikonMan Creative Commons License 2012.01.21 0 0 5088

Szia n80gd!

 

Az email valóban nem jött meg!

Az email cím pedig jó, de írtam neked én is:)

Előzmény: n80qd (5087)
n80qd Creative Commons License 2012.01.20 0 0 5087

NikonMan, irtam e-mailt, de visszajött: Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain.

Előzmény: NikonMan (5086)
NikonMan Creative Commons License 2012.01.18 0 0 5086
Sziasztok!

Nikon D90 hez keresek vizalatti tokot megvetelre, esetleg bérbe is veszem!
Mail publikus!
gomboc-artur Creative Commons License 2011.07.12 0 0 5085

mail ment 

 

 

ga

Előzmény: szlaca9 (5084)
szlaca9 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5084

Szia Gombóc-Artur!

 

Érdekelne a gép,helyileg merre vagy???Aug.vége felé megyünk Egyiptomba oda szeretném vinni.

Előzmény: gomboc-artur (5082)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.11 0 0 5083

Hátha érdekel valakit ez a könyv:

DIGITAL IMAGING for the UNDERWATER PHOTOGRAPHER.pdf

gomboc-artur Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5082

rettentő ügyesen csak e fő képet felejtetttem el :D

 

ga

Előzmény: gomboc-artur (5077)
scoobydoonet Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5081

Köszi a választ. Még gondolkozok melyik legyen, de egy biztos venni akarok.. :) venni fogok.

Előzmény: hegedusahazteton (5073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!