Minden amit az újra előtérbe kerülő megújuló energiaforrások eltüzelésére alkalmas készülékekről tudni érdemes, hogyan kell kiválasztani, hol lehet kapni, hogy lehet csinálni
"Akkumulátort úgy kell számolni, hogy 2 év az élettartama. Utána minden nap ajándék.
Vannak legendák 8-10 évet bírt aksikról, ladában láttam én is olyat ami 12 évig bírta, régi orosz szurkos, de nem ez az általános."
Nem nagyon értelek. Engem nem érdekel mi az általános, mert van egy még úgy-ahogy működő 11 éves akksim. Jó, ez történetesen egy Volvoban, ami nyilván pozítív irányban segíti a képletet, de akkor is. Dízel és van benne néhány km. Ha volt ilyen 11 éve, akkor most is kéne lennie. Elvileg. Vagy nem jó a gondolat menetem?
:) Már az egész hatásfokszámításom dugába dőlt....ha az eladó azt mondja 100 kg, és kiderül, hogy csak 80..... akkor a 6100 kcal-os szén lehet, hogy csak 5000 ......????
Ez sajnos igaz...... nna, meg a másik. Hatásfokot számolgattam, és nem értettem, miért jön ki ennyire sz@r érték a Totya kazánomra........ aztán rájöttem. Kis tételben veszem a szenet, kb. 150- 200 kg-ot 10 naponta. Ma lemértem hazaérve szobamérlegen is vásárolt mennyiséget..... -20 % súly..... Egyik szemem sír, a másik még most is rángatózik az idegtől..... :)
A nagy újítók figyelmét szeretném egy picit a "Szekunder levegő táplálás megoldása házi építésű, vízteres kandallókályhánál" c. fejlesztésemre vonni. Akinek van kedve kattintson ide, leírtam a társtopikban.
Persze biztosan jó, de a Volvóm már a 11. évét tapossa 382e km-rel és most fáradt el a gyári. Na, olyan kéne nekem. Hogy az milyen? Sajnos nincs rajta csak a Volvo matrica:) Ezért kutakodom.
Anyósom Puntójában a gyári Magnetti Marelli 4 vagy 5 évet bírt. Lecseréltük Exide-ra, most megy vele 6 éve, pedig sokkal kevesebbet használja (az nem jó az akksinak).
Az Exide és Banner márkákat ismerem, ajánlották is sokan. A Bosch és Varta is nagy márkák, de állítólag nem olyan jók, mint amilyen drágák. A Yuasát egyáltalán nem ismerem. Mivel japán márka ezért érdekelne, hogy tényleg hozza-e azt a minőséget. Sokáig csak motoros akksit gyártott, abban biztosan jók, de ez itt Ca-Ca technológia és autós akksi, 100Ah. Kicsit más. Az amerikai honlapon még mindig motorokhoz és sportjárművekhez ajánlja magát.
Amúgy mindre 2 év gari van, de nyílván azt várom el, hogy ennél tovább szolgáljanak.
Ez már csúcsszuper szivattyú én csak a szuperszivattyúkra gondoltam xD De viccet félre téve, ennek a járókereke meg az egész mechanikája nyomás alatt lehet, ha 50m-ről tud szívni akkor 4bar, gondolom én.
És esetleg azt megtennéd,hogy akár ide akár az emailomra elküldenéd,lerajzolnád(úgy hogy olyan is megértse,aki egyébként nincs ebbe benne) mit hova,hogyan kötöttél,állítottál?(belimo,sestos.......)
Megkérlek ennek az analog szab. nak a rajzát (fűsthő-K érzékelős) elküldenéd. Gondolom a Belimó is +1től +10V os (Y) vezérlő feszt igényel. Hő ellenálásos kapcs. már találtam de az csak a vizre jó. Kösz előre is.
Tudom van kéményes topik, de ezt követem és szerintem elfér itt (is), okuljanak belőle mások is.
Az a kérdésem, hogy a kémény teljesítményébe beleszámít a füstcső csatlakozó alatti rész is, vagy az gyakorlatilag csak "dísznek" számít? Értem én, hogy a csatlakozás alatt van a takarító nyílás is, és minél nagyobb a hely a kettő között, annál több hely marad a nem kívánt dolgoknak. De huzat, teljesítmény szempontjából van-e hasznos teljesítmény?
Másik kérdés, hogy szerelt, vagy tégla kéményt csináltassak? Néztem kisméretű kéménytéglából, a schiesel és hasonló kéményeket, illetve a szereltkéményeket. Árban nem túl nagy a különbség, de tartósságot nem tudom. Nyilván függ a használattól, mennyit és hogyan.
Esetleg akinek van tapasztalata összefoglalhatná ez előnyöket, hátrányokat.